Jump to content

Moto Zajednica

Rade Kocka

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Cudi me da ga neko nije nalupao kad se tako ponasa, bajkeri su zaebana sorta :)

 

On (Kocka) je jedan od starijih beogradskih bajkera, pa spada medju najzajebanije. ;)  Inace obozava klince koji sve znaju i dolaze bez kaciga i pri tom su jos u fazonu, sine, baki, brate, ovo, ono...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Cudi me da ga neko nije nalupao kad se tako ponasa, bajkeri su zaebana sorta :)

 

On (Kocka) je jedan od starijih beogradskih bajkera, pa spada medju najzajebanije. ;)  Inace obozava klince koji sve znaju i dolaze bez kaciga i pri tom su jos u fazonu, sine, baki, brate, ovo, ono...

 

;D ;D ;D ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Cudi me da ga neko nije nalupao kad se tako ponasa, bajkeri su zaebana sorta :)

 

On (Kocka) je jedan od starijih beogradskih bajkera, pa spada medju najzajebanije. ;)  Inace obozava klince koji sve znaju i dolaze bez kaciga i pri tom su jos u fazonu, sine, baki, brate, ovo, ono...

 

XAXAXAX

 

Najaca situacija kad jedan celavac dovozi na prikulici razplupan motor.. Pita ga Kocka: ''Sta se desilo ?''  a celavac odgovara: Me udario sam u neku budalu isla u rikverc 120 na sat.   :D :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Evo ti broj 063/211-892, pa će ti reći kada da dođes i kako da dođeš do njega. Inace je na Zvezdari u Tršćanskoj ulici, mislim da je broj 3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Par iskustava sa kockastim, doteramo drugar i ja hondu cb 250 sa prolupalom bragastom. Kaze moram da otvorim pa cemo vidimo. U sustini zove i kaze, sve od bloka na gore bi trebalo da se menja jer je u aut-u, ali mozemo da nalijemo glavu pa da obradimo oslonce bregaste ali nema garancija koliko ce da traje. Odradi on tako, kinte se nema ni za lek. S obzirom na posao cena je bila vrlo niska, a pritom stavio i neki polovni lanac koji je imao u steku, naselovao karb, i naglasio "vodi racuna o ulju" i ne forsiraj ga visokim obrtajima. Motorce je vozeno nekih pola godine do kraja sezone bez problema i posle prodato.

S strane kockastog sve vrlo korektno i vise nego profesionalno. A bilo je negde pocetkom 90'tih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

Evo par zanimljivih slika iz Kockine radionice danas,bio mu je vrlo zanimljiv i redak BMW na servisu hp2

post-2247-0-70695500-1326235261_thumb.jpg

post-2247-0-76313600-1326235274_thumb.jpg

post-2247-0-02615200-1326235286_thumb.jpg

post-2247-0-76690500-1326235304_thumb.jpg

post-2247-0-77188900-1326235317_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Radeta znam negde od otprilike `90-91-e. Odlican majstor, ljudina i jako korektan sa korektnim ljudima. Nisam ga dugo video, i svratio sam samo da ga vidim, usput povevsi i dvojicu komsija motorista, novopecenih poznanika. Jednom od njih je uz par saveta na sopstvenu stetu ("nemoj da diras karburatore, odlicno ti motor radi"), na brzinu pomerio ler gas, naravno nije hteo ni dinara da uzme ("ma sitnica"), a da napomenem da smo ga u stvari prekinuli u nekom poslu, ali je on stoicki podneo nase zadrzavanje :lol: . Covek koji popravlja motore (bar) cetvrt veka, bio u to vreme jedan od 3-4 jedina majstora u Beogradu, vec tada je slovio kao odlican ( i ne mnogo skup) majstor. Sada moze da bude samobolji. SVE PREPORUKE ZA RADETA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Radeta znam negde od otprilike `90-91-e. Odlican majstor, ljudina i jako korektan sa korektnim ljudima. Nisam ga dugo video, i svratio sam samo da ga vidim, usput povevsi i dvojicu komsija motorista, novopecenih poznanika. Jednom od njih je uz par saveta na sopstvenu stetu ("nemoj da diras karburatore, odlicno ti motor radi"), na brzinu pomerio ler gas, naravno nije hteo ni dinara da uzme ("ma sitnica"), a da napomenem da smo ga u stvari prekinuli u nekom poslu, ali je on stoicki podneo nase zadrzavanje :lol: . Covek koji popravlja motore (bar) cetvrt veka, bio u to vreme jedan od 3-4 jedina majstora u Beogradu, vec tada je slovio kao odlican ( i ne mnogo skup) majstor. Sada moze da bude samobolji. SVE PREPORUKE ZA RADETA !!!

Taj novopeceni poznanik sam bio ja. Takodje sve preporuke za Radeta.. Pozdrav kolega pa se vidjamo na radnim mestima ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Moze li mi neko reci da li Kocka radi samo mehaniku ili zna ponesto i oko elektrike???

Treba da vozim motor kod njega na servis a imam neki problem sa obrtaljkom pa da znam dal da cekam da vozim kod njega da i to sredi ili da idem kod nekog elektricara....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

U sredu odvezao motor kod Kocke,danas ga preuzeo.....zamenjen lanac i lancanici i popravljen obrtometar kod elektricara...

Sve najbolje o kocki,covek zna znanje,pregledao je detaljno motor....Jeste da je malo ozbiljniji i ima svoje trenutke ali sa kakvim sam sve ljudima u zivotu saradjivao on je odlican...

Jos jednom sve preporuke za majstor Radeta :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Данас по први пут био код Радета, сав на "опрезу". Можда сам ја налетео на његову "чоколадну" страну али на мене је оставио утисак доброг мајстора и врло учтивог човека. Мислим да ћемо и даље сарађивати.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Da ne poveruješ da u ovoj temi više od dve godine niko ni slova da otkuca...

 

E pa vreme je da malo osvežimo temu. Rade i ja smo stari znanci, još malo pa će biti 20 godina kako sam mu prvi put zakucao na vrata  u Tršćanskoj, ali ništa više od toga. Niti ja kod njega imam ikakav 'kredit' niti je on meni do sada išta krupnije radio da bih mogao da ga objektivno ocenim. Sada je prava prilika za to.

 

Elem, upravo sam preuzeo motor od njega i mogu samo da kažem da sam prezadovoljan i da ga iz sveg srca preporučim. Posebno sam zadovoljan cenom i nivoom usluge i, što mu, ponekad verovatno i osnovano, neki stavljaju na dušu, komunikacijom.

 

Tražio sam da mi na Kawi odradi štelovanje ventila, demontažu starih i montažu novih teflonskih kočionih creva, promenu kočionog i motornog ulja, zamenu filtera ulja i benzina, servis prednjih i zadnjih kočionih klipova, štelovanje i sinhronizaciju karbova, detaljnu proveru ispravnosti svih bitnih delova motora i po potrebi servisiranje. Uradio je, naravno, sve to ali i mnogo više od toga što je bilo dogovoreno: Skinuo je, rastavio na ćelije i detaljno očistio karburatore, što na mom motoru nije uopšte tako mali posao, promenio sve o-ring gumice u karbonima, očistio i podmazao sve bitne komponente, proverio i očistio odušak, vratio nedostajuće originalne zegere, proverio i dotegao šrafove i odradio još mnogo toga da motor izađe iz radionice u bitno u boljem stanju nego kad je ušao.

 

Pitao sam ga pre početka rada za okvirnu cenu (od - do) a znamo dobro da na vremešnom motoru gde često jedan posao neočekivano otvara sledeći nije nimalo lako sagledati šta te sve čeka. Cena, i to ona 'gornja', bila je značajno niža od konkurencije. Pritom, sigurni ste da čovek zaista uradi na najbolji i najsavesniji način sve što je dogovoreno. Pun iskustva i vrlo pedantan i temeljan u radu. Pošteno i profesionalno pristupa poslu i ne kocka se sa ugledom koji je decenijama gradio. Prilikom preuzimanja motora rekao mi je na šta bi trebalo da obratim pažnju i šta bih sam mogao da odradim bez mistifikacija i bilo kakvih zavlačenja. Da ima svoje bubice - ima ali imamo ih svi, zar ne!?

 

Moji motori će nadalje kod njega biti na servisu za sve ono što ne umem, ne želim i nemam alat da uradim sam.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ja sam imao loše iskustvo ,Čovek je za penziju,nema on više živaca za taj posao....

 

Bilo bi lepo da opises situaciju i sta ti se desilo. Ova tema i ostale sluze za to malo je bzv ako je lose iskustvo napisati samo to -"imao sam lose iskustvo" Daj da cujemo ocemu je rec, da se i ostali "ne nasankaju na istu foru"...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Da ne poveruješ da u ovoj temi više od dve godine niko ni slova da otkuca...

 

E pa vreme je da malo osvežimo temu. Rade i ja smo stari znanci, još malo pa će biti 20 godina kako sam mu prvi put zakucao na vrata  u Tršćanskoj, ali ništa više od toga. Niti ja kod njega imam ikakav 'kredit' niti je on meni do sada išta krupnije radio da bih mogao da ga objektivno ocenim. Sada je prava prilika za to.

 

Elem, upravo sam preuzeo motor od njega i mogu samo da kažem da sam prezadovoljan i da ga iz sveg srca preporučim. Posebno sam zadovoljan cenom i nivoom usluge i, što mu, ponekad verovatno i osnovano, neki stavljaju na dušu, komunikacijom.

 

Tražio sam da mi na Kawi odradi štelovanje ventila, demontažu starih i montažu novih teflonskih kočionih creva, promenu kočionog i motornog ulja, zamenu filtera ulja i benzina, servis prednjih i zadnjih kočionih klipova, štelovanje i sinhronizaciju karbova, detaljnu proveru ispravnosti svih bitnih delova motora i po potrebi servisiranje. Uradio je, naravno, sve to ali i mnogo više od toga što je bilo dogovoreno: Skinuo je, rastavio na ćelije i detaljno očistio karburatore, što na mom motoru nije uopšte tako mali posao, promenio sve o-ring gumice u karbonima, očistio i podmazao sve bitne komponente, proverio i očistio odušak, vratio nedostajuće originalne zegere, proverio i dotegao šrafove i odradio još mnogo toga da motor izađe iz radionice u bitno u boljem stanju nego kad je ušao.

 

Pitao sam ga pre početka rada za okvirnu cenu (od - do) a znamo dobro da na vremešnom motoru gde često jedan posao neočekivano otvara sledeći nije nimalo lako sagledati šta te sve čeka. Cena, i to ona 'gornja', bila je značajno niža od konkurencije. Pritom, sigurni ste da čovek zaista uradi na najbolji i najsavesniji način sve što je dogovoreno. Pun iskustva i vrlo pedantan i temeljan u radu. Pošteno i profesionalno pristupa poslu i ne kocka se sa ugledom koji je decenijama gradio. Prilikom preuzimanja motora rekao mi je na šta bi trebalo da obratim pažnju i šta bih sam mogao da odradim bez mistifikacija i bilo kakvih zavlačenja. Da ima svoje bubice - ima ali imamo ih svi, zar ne!?

 

Moji motori će nadalje kod njega biti na servisu za sve ono što ne umem, ne želim i nemam alat da uradim sam.

nadam se da si čoveka "počastio" barem sitnišem u visini jedne kafe.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja