Jump to content

Moto Zajednica

Rade Kocka

Recommended Posts

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Bruka i sramota.

 

Toga ima i u Nemackoj.

Popravka motora je prava nocna mora.

Moj savet je nabavi literaturu i alat pa sam se upusti u popravku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

Rade Kocka je covek legenda. Par puta sam bio kod njega, uglavnom mi nista nije naplatio, podelio bezbroj saveta. Pa sta mislite zasto covek radi u onako maloj garazici, a oni ostali tipa Stankare i Spaleta izgradili imperiju. Zato sto njemu nije zamena ulja 70 eur...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Pa ima tu istine.

Najvise su me drali servisi grande koji su uglancani i sa ogromnim

prostorom.Tu se uglavnom mame musterije na sjaj a ne na znanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Heheh...Rade je ok...istina je da ima te promene raspolozenja (ja cim ga poznam da je namrgodjen, samo cutim i sklanjam se sa strane dok me ne pita sta hocu :) )...jednom me je cak zamalo oterao u ....(doduse, jesam bio dosadan i zabrinut - tek kupio motor, malo znao ) ali zauzvrat sam dobio stvarno fer i korektan odnos...uvek mi predoci opcije koje imam sto se tice cene, kaze mi sta bi po njegovom misljenju bilo najbolje (sada me vec poznaje, pa zna koji mi je stil voznje, kao i finansijska osnova :D )...

Da zna - zna...stvarno je dobar majstor.

Rade samo ne voli da ga smaraju dok radi i da mu se muvas okolo i smetas...i da...Rade voli prave bajkere...ljude koji vole motore i uzivaju u njima...

Na stranu ti komentari o usluznosti majstora...jebiga...ne kazem da treba tako...cak naprotiv...ali ovo je Srbija...kad bude konkurencije, bice i drugacija usluga...a Rade je majstor starog kova...ali dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
Pa sta mislite zasto covek radi u onako maloj garazici, a oni ostali tipa Stankare i Spaleta izgradili imperiju. Zato sto njemu nije zamena ulja 70 eur...

 

Rade je isti majstor Zivota aka legendarni Zoran Radmilovic iz serije majstore, majstore ;). Definitvno je njegov mozda spocetka cudan stav posledica sto ima previshe posla sa sirotinjim ;) kao i sa smaracima. Onako, kad sam ga tek upoznao, na prvu loptu, bio je vrlo neprijatan. Ima on taj period kad te skenira i svrstava u neku grupu. Ipak kod njega dolaze svakakvi bolidi, cesto kriminogeni faktori, nadobudni klinci dizelashi kojima se sprema parcela na Lescu, tatini sinovi, samouki ja znam vishe i od tebe pametnjakovici, smaraci i naravno pravi bajkeri, kao i ok vune na putu da to postanu ;). I sad, Rade u startu ima neprijatan stav dok ne vidi koji si. Secam se, zovem ja njega telefonom da zamenim gumu. I kao, Rade ja uzeo gume, aj da zamenis. I on odma - a ko ti je rekao da mogu? Zauzet sam - nema shanse. Ja reko - pa jel mozes sutra!? A on kao - ne znam - videcemo!? E da, metar dana pre toga mi je stelovao ler gas, tu je bio neprijatan, al kad smo malko popricali, video kacigu, opremu, da nisam bolid, a sve dolaze neki kriminogeni klinci, bez bilo kakve opreme, sa razlupanim mashinama da se raspitaju kolko ispravljanje - popravljanje - shema bate, kilo heroina mi u rezervoaru, zhemo se to izvaditi, avioni kamioni, i ja ga pitam Rade bate zar toliko padaju hebiga - kaze Rade - kurce se, pa padaju, sta ces, neka skroz normalna spika i sve ok. I posto me prvobitno ozracio da ne moze, odem ja sutra i on kao - a ti si decko!? (josh samo da je rekao shvrca :shock: pa da se roknem!) nisam te izvalio preko telefona, aj daj tu gumu, cemo da je zbudzimo nema problema!? I sve strava. Josh zipa ovo - dok sam cekao da mi zameni gumu, izvadio casu sa nekim bombonama!? - ono kao - da cika bonu i te fore!? kao aj da se zasladish dok cekas!? ovo samo za extra gotivne musterije koje se spremam da oderem :D. Ja reko - de nestade onaj mrgud. Shala i zezanje maximalno. Sve u svemu - kad te skonta da si ok - on je ok duplo. E da, sledeci put sam doshao sa gumom i pivom jer mi nije naplatio sto mu je moj motor stajao 2 dana u garazi + sto je skidao zadnji tocak a meni uvalili pogresnu zadnju gumu itd. Zamenu i balansiranje nove prave zadnje gume + mi je oprao felne naplatio je mizerno.I dok smo cepali vops, 50 likova sa 500 pitanja je pristizalo ulazilo i smaralo ga, a neki su bash extra extra smarali & rovarili mu po radionici u potrazi za nekom nebulozom od dela. Nije ni cudo sto covek ima oscilacije u raspolozenju. Cak mi se i pozalio - kao batice sve vidish - kako da budem normalan pored ovakvog ludila.

 

Tako sto se mene tice - jedan je Rade! Strog ali pravedan, grub ali posten!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Tako sto se mene tice - jedan je Rade! Strog ali pravedan' date=' grub ali posten![/quote']

 

hehe...Pesnicki receno :)

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT

Rade je extra, i kao èovek i kao majstor i kao zajebant-kad je raspoložen, inaèe održavam motore kod njega veæ 5 godina, zadnji put sam bio pre 2 dana kad mi je radio servis na 1000km na fejzerici!

 

Èisto za informaciju, Rade je proèitao sve postove u ovoj "njegovoj" temi :shock: , ja sam glavni "krivac" za to jer mi je on zemljak :lol: !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Èisto za informaciju' date=' Rade je proèitao sve postove u ovoj "njegovoj" temi :shock: , ja sam glavni "krivac" za to jer mi je on zemljak :lol: !!![/quote'] To i jeste poenta ove rubrike, hvala ti! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Ipak kod njega dolaze svakakvi bolidi' date=' cesto kriminogeni faktori, nadobudni klinci dizelashi kojima se sprema parcela na Lescu, tatini sinovi, samouki ja znam vishe i od tebe pametnjakovici, smaraci ...

 

... a sve dolaze neki kriminogeni klinci, bez bilo kakve opreme, sa razlupanim mashinama da se raspitaju kolko ispravljanje - popravljanje - shema bate, kilo heroina mi u rezervoaru, zhemo se to izvaditi, avioni kamioni...

 

Nije ni cudo sto covek ima oscilacije u raspolozenju. Cak mi se i pozalio - kao batice sve vidish - kako da budem normalan pored ovakvog ludila.

[/quote']

 

Pa to je zato sto za motor pare kod nas imaju uglavnom takvi...

Normalni ljudi (koji motor kupuju iz ljubavi ili potrebe (prevozno sredstvo), a ne za poziranje i zbog statusa, pomodarstva...) nemaju love.

Ja sam svoj motor kupio zahvaljujuci tome sto sam radio po dva posla, i sto sam maltene 10 godina (uz studiranje, tako se izdrzavajuci), svirao, pevao, krecio, spaknao zidove, prodavao, i ko zna sta jos radio (nikad nista nelegalno)...dakle nije mi palo s' neba i nisam ga lako zaradio...cak stavise...on mi predstavlja veliki izdatak...ali ja to stvarno jako volim, a zivim sa kevom i sestrom, neozenjen sam, ne izlazim u grad...pa svako svoj novac trosi na nesto...ja na motore.

Sa te strane potpuno razumem Rada...ja licno imam problema da nadjem normalne ljude sa kojima se mogu voziti, i uglavnom se vozim sam (dosuse obradovao me ovaj forum :) )...

Zovite bre na te voznje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

JA sam oterao Radeta na lep nacin u majcinu prosle nedelje, utripovao je da moze svakom da kaze sta hoce, a ja nazalost nisam od tih, i trazim postovanje prema musteriji odnosno meni. Sto se mene tice u njegovu rodjacku radionicu vise necu uci, a to sam mu na lep nacin i rekao.

 

Nadao sam se da do ovoga nece doci, ali izgleda da primitivizam nema granica, a da se ljudi tesko menjaju posle 20 ete. ....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Srbija, Požega
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
JA sam oterao Radeta na lep nacin u majcinu prosle nedelje' date=' utripovao je da moze svakom da kaze sta hoce, a ja nazalost nisam od tih, i trazim postovanje prema musteriji odnosno meni. Sto se mene tice u njegovu rodjacku radionicu vise necu uci, a to sam mu na lep nacin i rekao.

 

Nadao sam se da do ovoga nece doci, ali izgleda da primitivizam nema granica, a da se ljudi tesko menjaju posle 20 ete. ....[/quote']

 

Je li za prièu šta se dogodilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova
JA sam oterao Radeta na lep nacin u majcinu prosle nedelje' date=' utripovao je da moze svakom da kaze sta hoce, a ja nazalost nisam od tih, i trazim postovanje prema musteriji odnosno meni. Sto se mene tice u njegovu rodjacku radionicu vise necu uci, a to sam mu na lep nacin i rekao.

 

Nadao sam se da do ovoga nece doci, ali izgleda da primitivizam nema granica, a da se ljudi tesko menjaju posle 20 ete. ....[/quote']

 

Je li za prièu šta se dogodilo?

 

Mare, daj detalje sta se desilo i kako ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nista spec, bio 2x kod njega da se dogovorimo da uzmem akumulator za HOndu, da mi ga formira, da vidi ovaj dihtung sto mi pusta i da se dogovorimo da se pregledaju viljuske koje su ili krive ili nesto trece, dakle ozbiljne stvari.

 

Ovaj put je bilo dosta ljudi u onom prdavcu od prostora, a on mi rece otprilike "E, os ti da ga primas kad dolazish 3ci put". I josh par nepotrebnih gluposti.... Valda da ispadne smeker pred 5,6 smesnih likova u radionici.

 

JA razrogacio oci, vec onako navikao na nj gluposti, i rekao mu da treba da ga je sramota sto je seljak, nekulturan i ostalo i da tako prica sa svojima sa kojima se igrao u senu, elem, shvatih, da covek nije presao u fazu servisa, vec i dalje posluje po principu rodjacke radionice, a da je Zoran Radmilovic u "Mastorima" doktor servisiranja i organizacije. Retko ko tako prica samnom, ali obicna nekulturna majstorcina sigurno ne. Bio sam kulturan, i lepo ga oterao u majcinu. Zbunio se, i on, vidim, nije navikao da ga neko tera u majcinu. Samo je rekao " pa ti onda idi kod nekog Drugod". Pa naravno da cu da idem, jok, tebe cu da trpim sa tvojim glupim forama.

 

Steta. Par puta mi je zaista korektno odradio posao i nikad mi nije mnogo naplatio.

 

Nazalost, majstor nije samo rad, vec i odnos prema musteriji.

 

On nek se i dalje ljubi i druzi sa ljudima koje on odluci da primi.

 

Daklem, mali covek, malih ambicija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

E kako covek da se postavi kad mora da ode tamo? On je ovlascen za Yamahu, a moram da vozim motor na redovan servis...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
E kako covek da se postavi kad mora da ode tamo? On je ovlascen za Yamahu' date=' a moram da vozim motor na redovan servis...[/quote']

Spale je ovlascen za Yamahu, vozi kod njega :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Koliko vidim po postovima, obojica imaju neke svoje bube... S tim sto ce Spale i da me ošiša... :D Imam jos par dana da razmislim dok se prolepsa vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

E pazi sad . . . ja sam nasao jedno kolko sam primetio vrlo dobro resenje i primenjujem ga stalno!!!!mada neznam dal da pricam uopste ovo ako Rade cita onda sam jebo jeza u ledja sledeci put. . . . . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Zavrsih redovan servis na 6000km. 3000din. Bio sam fin, on je bio fin, a cak se na kraju malo i nasalio... Obavezno ga podsetite na sve. Meni se pedala zadnje kocnice nije vracala do kraja, odmah je to primetio. Kad sam dosao po motor, pitam sta je sa kocnicom, a on kaze-pa ja sam na to i zaboravio :) Medjutim posto je ipak nesto petljao oko kocnice ispostavilo se da je sredio problem a i da ne zna. Sve u svemu pozitivno iskustvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Nista spec' date=' bio 2x kod njega da se dogovorimo da uzmem akumulator za HOndu, da mi ga formira...[/quote']

 

Kupis lepo akumulator u Gevari i oni ti daju fon servisa u Dimitrijali koji ti za 150-200 din formiraju isti u roku od 2 sata i odes kuci pevajuci aka. verglajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Nista spec' date=' bio 2x kod njega da se dogovorimo da uzmem akumulator za HOndu, da mi ga formira...[/quote']

 

Kupis lepo akumulator u Gevari i oni ti daju fon servisa u Dimitrijali koji ti za 150-200 din formiraju isti u roku od 2 sata i odes kuci pevajuci aka. verglajuci.

 

xexe Tako rekose i meni u Guevari. Onda se ispostavi da formiranje akumulatora kosta 500 din i da traje 4 sata. Oni za formiranje salju u Maksima Gorkog (mislim), Rally Auto. I sam Rally Auto prodaje akumulatore, mozd anije lose pitati njih da se covek ne cima na drugi kraj grada zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja