Jump to content

Moto Zajednica

Rade Kocka

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Do sada imam samo pozitivno iskustvo sa majstor Kockom...

 

Na prethodnom motoru (Yamaha FJ 1100) mi je servisirao zadnji amortizer i preštelovao ventile. Nije mi mnogo naplatio (50e za amortizer, a oko 30e za ventile, èini mi se), a mislim da je dobro odradio posao.

 

Inaèe, vrlo je korektan kad se kod njega lepo svrati i poprièa. Tako sam svratio kad sam kupio Hondu CBR900 i pregledao mi je motor i ispravio par stvari za džabe...

 

Za sad, sve pohvale... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa i ja isto mogu da pohvalim Kocku kupio sam kod njega polovnu gumu za 20 eur covek mi skinuo tocak,promenio gumu i jos mi podmazao lanac(tu me je bilo sramota nisam imao vise para da castim coveka).

Malo me je samo zbunio nesto mi je kao pricao kako puno koristim zadnju kocnicu posto mi je bila crna felna ali to nekim tonom kao da mi drzi pridike. Koristim zadnju kolko mi odgovara i nisam imao nikad problema sa njom.

U svakom slucaju mogao bi da ga preporucim mada nemam bas puno iskustva sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ubedljivo najbolji majstor i najbolji covek medju svim Beogradskim otimacima para kada su u pitanju motorcikli

Složiæu se sa mojim dobrim drugarom uz jednu minimalnu ispravku, a to je

Nisu oni 'otimaèi para' nego im mi dolazimo na noge i mi im dajemo te pare...

Takodje imam izvanredno iskustvo s Kockom kao majstorom :lol: i pogotovu kao èovekom :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Moje iskustvo sa Kockom je pomalo èudno.

 

Nisam ni znao za njega pre nego što sam video ovu temu. Pošto su komentari bili pozitivni, okrenuo sam ga, poprièao sa èovekom, dogovorio da odvezem motor do njega na kraæu dijagnostiku. Ovo je bio prvi put da vozim motor kod majstora nakon što sam ga kupio. Dotle sam sam promenio ulje i filter i registrovao par problema. Vizuelno je pregledao motor, poslušao kako radi i rekao da je potrebno što pre zameniti lanac, lanèanike i prednju gumu. Ovaj deo usluge je bio prilièno korektan.

 

Lanac i lanèanike sam naruèio preko neta, pa sam se sa Radetom nešto kasnije dogovorio za zamenu gume. Ponudio mi je besplatnu montažu ili balansiranje ako gumu kupim preko njega, a uz to nisam morao ni da idem do Kelene po gumu. Ostavio sam mu kaparu i isti dan mi je javio da je guma stigla i da dovezem motor. Èim sam video gumu, pogledao sam DOT i snimio da je stara dve i po godine. Tu je poèeo da se vadi kako je zbog toka na sniženju i pokazao mi u katalogu neki sasvim drugi model. Kada sam mu pokazao u katalogu da je to puna cena za ovu gumu, okrenuo je broj nekoga iz Kelene i preneo mi da "mogu da se obrišem" ako sam oèekivao svežiju gumu. Istini za volju, dobio sam neki sitan popust, ali ništa bitno. Dok sam se ja premišljao šta dalje da radim, Rade je postajao sve nervozniji, da bi se kroz prièu u jednom trenutku provuklo - Ostavio si kaparu, uzmi ako hoæeš, nemoj ako neæeš. Sad, prednja guma mi je bila u oèajnom stanju, tako da sam morao da je zamenim i time sam okonèao ovu situaciju, ali teško da æu opet raditi sa njim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zato su ove teme bitne.. da ljudi kazu i dobro i lose iskustvo o svim majstorima.

 

Docice uskoro vreme kad ce ti isti majstori da prate i ovaj forum, pa ce im biti bitno sta smo napisali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja licno ne poznajem Radeta Kocku,ali sam do sad vec promenijo mnogo guma i mora da kazem da dve i po godine nisu nista za gumu.Jedino kod nas u SCG ljudi zele da dobiju gumu koja je samo nekoliko meseci stara.Imam druga u austri koji radi u servisu ,i on mi kaze da fabrika njima izporucuje gume cak do 3 godine starosti i da garantuje da se ne oseca nikakva razlika u voznji,a i da musterije starost gume bas ni malo nezanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ne bih se bas slozio sa time da starost gume nije bitna. Gume imaju svoj rok trajanja, obicno utisnut na boku ali ne mora biti (ne mogu tacno da se sjetim podatka koliko je to tacno, radili smo to u proslom semestru pa sam zaboravio :lol:). One poslije odredjenog vremena gube svojstva tako da meni bas i nebi bilo svejedno da li je stara godinu ili pet... :?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Èuo sam i ja to oko trajanja guma ali ne verujem baš preterano. Mislim da je tehnologija naprednija od tih banalnosti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco, Voge 300 Rally

Ljudi, odosmo u off. Mogao bi ovaj deo o gumama da se prebaci u posebnu temu.

 

U svakom sluèaju, zvanièna preporuka proizvoðaèa guma je da gume koje se ugraðuju treba da budu mlaðe od 3 meseca. Naravno, pravilno skladištene gume æe biti dobre i znatno posle ovog roka. Ipak, par godina je stvarno previše i takve gume se prodaju u pola cene ili slièno. Kelena obièno ima na lageru ove "ostarele" gume po manjoj ceni. Nije mi jasno zašto ova (Pirelli Sport Demon) nije bila jeftinija.

 

Što se Radeta tièe, mislim da je samo trebalo da mi kaže da kupim gumu i da je donesem na ugradnju. Tako bi sve bilo mnogo jednostavnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

I moja ikustva sa radetom su u najblazu rec CHUDNA!!

 

Otisao sam kod njega jer sam cuo da je odlican majstor. Bez sumnje da je dobar majstor. Ne bi tek tako i bez razloga KTM ga uzeo kao ovlascenog majstora(mada neverovatno mrzim tu marku i licno smatram da titula "ovlascenog servisera" u nasoj zemlji i nema nekog smisla). Par puta kada sam dolazio kod njega sam video rasklopljene mashine od KTM 990 Adventure, ali...

Covek je totalno nervno rastrojen. Par puta je bio raspolozen za prichu ali je uglavnom "rogat" i covek ne moze da mu pridje... U najmanju ruku kao da on meni treba da plati kad zavrsi motor.A cuo sam da su i drugi imali ta iskustva.PA LJUDI MI PLACAMO ZA TE USLUGE!!! Nisam ja kriv sto nemam kvar na agregatu(ne daj boze) nego sitne opravke i servise, pa ne moze da mi naplati vishe!

Moj drug je nasao sistem pa da ga odobrovolji , kupi par piva pa ode kod njega.. Meni to NE PADA NA PAMET!

 

POZDRAV SA ZVEZDARE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja nisam mislio da je bas sve jedno koliko je guma stara vec da se ne oseca razlika izmedju gume od 3 meseca starosti i od 3 godine,naravno da se guma promeni posle 6 kodina.Michelin kaze da je guma upotrebljva do 6 godina starosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja imam veoma dobar utisak o ovom coveku, zaista. Doduse, uvek su moguca i ovakva iskustva o kojima pise Yoman, ne bih se usudio da samo zato sto ja nisam imao prilike da steknem takav utisak, zakljucim da mozda Rade i nije takav, cak stavise, sasvim je moguce. Moja licna iskustva i utisci o njemu su veoma pozitivni. Doduse, mi komuniciramo na (makar generacijski) baraban nivou pa moguce da je stoga i stav razlicit, ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

JA ono sto znam iz 1 ruke, zaboravio je mom poznaniku, nakon promene semeringa na viljusci , istu da zasrafi, pa se sama drzala dok ovaj to nije provalio kod kuce ???????!!!!!!!!!!!!!!

 

Covek kaze da je pao u nesvest kad je provalio, sreo sam ga pre par dana, ima identiccan xt kao moj.

 

Moj je iskustvo bilo ok, jer sam za 90 eura , u februaru dobio prednju polovnu metzelerku saharu 3 sa montazom u super stanju i skinut i sredjen dekl, izlepljen silikonom, zadihtovan, sredjena elektrika.

 

Sto se nj. psihe tice, zagotivio me je ali posle tantalovih muka i psihickog nadmudrivanja, izliva besa, nepoverenja, sujete i slicno. Ja se isto ne slazem da se treba cepiti majstoru, mislim naprotiv, da on treba da dubi na trepavicama da zadobije necije poverenje.

 

ZAKLJUCAK: Kako bi sve ovo kod Stankare kostalo 3-4x visse, ja ostajem pri Kocki do daljneg.

 

Licno mrzim da se cepim bilo kome a kamoli majstoru, il da mu titram jajca, a bio sam na ivici da se pobijem sa njim il ga oteram u PM i odem, ali kako licno volim domacinski odnos sa majstorom, a ne hladan i rigidan, ostajem sa kockom, jer smo se zdruzili na obostrano zadovoljstvo.

 

PS Bio sam upozoren na nj "izlete" pre 1og odlaska kod njega:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam kod njega polovnu gumu sa montazom platio 20 eur-a(mozda cak i 10) tako da ne vidim zasto ti je 90 eur-a povoljno doduse nisi napisao sta ti je radio sa elektrikom. A 300 evrica za ovo sto si nabrojao ne bi dao pa sve i da je uljucena flat rate mesec dana tajlandska masaza :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ceo dekl je bio skunut, bilo je posla, guma je kao nova 2004to (40 eur), i castio sam ga 10 eur, znaci sve 90. Montaze, demontaze, da ne pricam sve sta je sredjeno, kontrolisano itd.

 

Za ono sto je Kocka uradio ya ta 2 dana, i bitno, brzina kojom je uradio vredi vise nego 80 (+10) eur koliko mi je naplatio.

 

I plus, cujemo se redovno telefonom.

 

To je moj izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

redovna cena montaze, demontaze i balansiranja gume mu je oko 20 eura ali je uvek spreman na dogovor pa je moguce u te novce dobiti i nekakvu polovnu gumu, zavisno od njenog stanja. Inace, ako nekom ustreba jedan polovni Dunlop, 170/80-15, eto ga na raspolaganju slobodno, ja sam ocito preterao kada sam ga uzeo za sebe, uveliko premasuje dimenzije koje uopste mogu budziti, vec sam se zalio u jednoj temi...:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Rade je fenomenalan, kod njega ide veci deo stare ekipe motorasa, slazem se da je ponekad tezak, ali je zaista dobar covek. Poznajemo se vec vise od 10 godina, pedantan je, cisto radi....zna puno.....hoce da pomogne.......imajte strpljenja i posle nekog vremena vam nece pasti na pamet da idete kod nekoga drugog......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

mislim da si to dobro rekao..samo 10ak godina strpljenja i sve dodje na svoje mesto :)

 

Salu na stranu, ja ne menjam Kocku:) Sve vecc izneto stoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda CBR 900RR

I ja bih motor terao kod njega,samo sam malo daleko pa moram ovde po Valjevu da trazim iole dobrog majstora,a daj boze da ovde takvog ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Rade je odlican majstor i covek ja ga poznajem kao mehanicara, a tek posle nekoliko servisa saznao sam da je on stari drugar sa mojim ocem!!!

Ja dve godine sam servisiram motore pa nemam mnogo kontakta ali covek je maher! Sve naj!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

[quote name="Pablo"

Inaèe' date=' vrlo je korektan kad se kod njega lepo svrati i poprièa. Tako sam svratio kad sam kupio Hondu CBR900 i pregledao mi je motor i ispravio par stvari za džabe...

 

Za sad, sve pohvale... ;)[/quote]

 

Tako rade pravi majstori!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja