Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Albaniji

Recommended Posts

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jutros poranili da uzmemo ležaljke na nekoj od onih plaža sa fotografija koje vam se prve pojave kada guglate Ksamil. To su one plaže preko puta ostrva na koje može da se prepesaci kroz vodu. Bora Bora, Ksamil 7, Sarandë... Tako se valjda zovu. Sve je zauzeto! Znaci dva suncobrana nismo mogli da nadjemo. 

Ja kad poredim plaže, sve poredim sa Dukinom plažom kod Sartija. To mi je recimo 8. Kupao sam se i sa betona, to mi recimo 1. Ovde plaže jesu lepe, ali najveći je problem sto su male. Samo na jednoj ili dve možeš da zabodes svoj suncobran. I u Grčkoj na svakoj plaži maltene postoji bar na plaži, ali su plaže ogromne i ima mesta za sve. Ne računam fensi Orange Beach koja je stvarno lepa, ali uvek dupke puna. 

Još nisam upalio Passata da obidjemo neke druge plaže u okolini Ksamila. 

Ako nekom bude potrebno da kupi probiotic ima u apoteci. 2250 leka je kutija sa 30 kapsula, ali može da se kupi jedna tabla za 750. Skuplje nego kod nas, ali dobro je da ima sve. 

Sinoć smo malo prošetali po selu. Nije uopšte malo kao što sam mislio. Tipičan turistički gradić kao u Grčkoj. Vašar i cirkus na sve strane. Milion barova i restorana i svi rade. Luna parkovi, prodavci dzidza-bidza, meda, maslinovog ulja, rekvizita za plažu, voća... Deca placu dok ih reditelji vuku za ruke dalje od luna parkova... Kukuruz na žaru, šećerna pena, grickalice... 

Lokalci uglavnom voze skutere iste kao oni u Grčkoj. Video sam tek par motora u samom mestu. Jedan naš, BG table, Deauville iz Svice , domaći Transalp i ne videh tablicu na nekoj Hondi uradjenoj u cafe racer fazonu. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Kolega, upali Passata, veruj mi...
Ja sam samo jednom dosao u Ksamil na kupanje, prevelika je guzva za moj ukus.
Ne morate daleko, one 3 vezane plaze na putu ka Sarandi su odlicne, a nisu daleko. Guzva je (bar prosle godine) neuporedivo manja nego u samom Ksamilu. (Pulebardha Beach, Shpella e Pëllumbave, Plazhi i Pasqyrave)

Nekako mi je Jonsko more za svrljanje po razlicitim plazama, jer su uglavnom male i lepe. To tu mi dodje kao Lefkada, nema smisla doci na letovanje i ne mrdnuti s jedne plaze/iz jednog mesta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Slazem se se sa kolegom, i ja sam bio par dana u Ksmilu i batalio. Bio je pocetak septembra a u 10h nema mesta. 

Probali smo nekoliko plaza ali na kraju ostali na Heawen beach, to je malo pre Sarande gledano iz Ksamila. Nije pesak, sitan šljunak je ali nije bila tolika gužva, jako čisto , odličan restoran, možeš autom do plaže. Jedino što ima makadama jedno kilometar, ali je ok.

 

Ima pored okomitu liticu tako da ako uzmes ležalju sroz levo, dodje debeo hlad oko 14h, što je meni bilo bitno, hlad i ladno pivo :) 

Promenio član lemy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
On 7/5/2021 at 8:02 PM, Nesasavage said:

Jedno pitanje, vidim da nemas nikakvu navigaciju, pa pretpostavljam da si se orjentisao po saobracajnim znacima.... Jel obelezeno valjano put do Sarande kroz Albaniju? 

Hvala unapred

Tako je no GPS , ( naravno imam na mobilnom koji nisam koristio uopste nijedanput ) glavna navigacija PITAJ SELJAKA!! Ako nisi siguran opet, pa opet pa opet sve dok nisi 1000 % siguran i tako sam proputovo celi put :) , ima znakova ali daleko je to od ODLICNO naznacenog. Na nekim mestima sam se gubio na svu srecu samo nakratko par km , i nalazio sam pravi put , uvek pitaj nekoga i ljudi lepo su mi objasnili i sve sam nasao lako na taj nacin! Inace neki drugari su mi putovali sa GPS om  pa su se gubili n anekim mestima nije to europa :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
On 7/7/2021 at 3:28 PM, grafigo said:

Eeee, nasao i ja da slusam savete od 2 Novosadjanina. Vi dok predjete Fruškać dobijete upalu mišića od motanja volana, a kad prođete krivine na Podbukovima i Kaoni na putu do Divčibara osećate se kao da je Nordkap osvojen.  :P

 

Šalu na stranu, pre sam voleo da vozim u komadu i znam da je supruga jedva čekala granicu kako bih zaustavio auto, a ona iskoristila to za puš pauzu. Na motoru ju je spasavao mali rezervoar.

 

Vidim da se omatorilo čim i ja počinjem da razmišljam o varijanti da se ide za Drač, pa spavanje, pa Saranda. Hvala na savetima "dečaci". 

Ko prede put DURRES -SARANDA putem do MORA ( ne preko Gyrocastre ) e taj je DASA i po i zna o cemu pricam , u povratku isao sam preko Gyrocastre u CUGU 1200 km na Hondi Transalp od 08:20 do pola 2 posle ponoci , pa eto znam i to kako je voziti motor iz cuga 1200 km:) Poz iz Subotice odmaram se deseti dan :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te
On 7/6/2021 at 11:41 PM, stari roker said:

Onda tebi brate samo ostaje da sediš kod kuće. Svi su nam redom radili o glavi u komšiluku, a i šire. Kako ću u Nemačku, Austriju, Sloveniju , BiH, Hrvatsku, Madjarsku, Bugarsku, Tursku, Crnu Goru, Ameriku, sve zemlje Nato pakta uključujući i Grcku... Albaniju... 

Ja na to gledam drugačije. Ako mi prestanemo da idemo tamo, onda to više i nije naše. 

slazem se ko se tako oseca nek sedi kuci i nek ne ide nigde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam promašio kod Tirane jedno isključenje. Vratio se sto metara nazad i ponovo uključio gde treba. Promašio sam na mestu gde nije autoput pa je bilo lako. Kad pređeš granicu prvo pratiš put za Tiranu. Onda za Drac,Valona, Djirokastra,Saranda. Sve je obeleženo, ali putokazi su negde postavljeni nekako stidljivo pa se desi da u gužvi čovek prevodi znak. 

A na Kosovu sam se drzao navigacije kao pijan plota pa sam u Vucitrnu na kružnom toku ušao u pogrešan izlaz. Na kraju me je opet ta navigacija izvela na pravi put. Promašio sam i kod Gazimestana jer sam tražio da vidim kulu na Gazimestanu. Isto sledeće isključenje, vratim se nazad i pici na pravi put. Sa mnom nikad nije dosadno. Surak po nekad pizdi, po nekad ne. Moji su već navikli. Uvek stignemo gde smo krenuli... 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Prosao sam motorom prosle godine Ljogara pas, preko Čika planine, iz pravca Drača ka Sarandi. Zao mi je sto nemam nijednu fotku sa uspona, gde su uzane serpentine sa lepom visinskom razlikom i put koji krivuda kroz šumu. Spust je vec klasican put, sa dovoljno sirokim trakama i ne tako jakim krivinama.

A za par sati krecem kolima nazad za Srbiju. Sve ukupno gledajuci, pozitivno iskustvo od prosle godine sam potvrdio i ovim dolaskom sa porodicom. Par negativnih, tj. bolje reci iritirajucih stvari nece uticati na to da se u narednim godinama vratim ponovo u Albaniju. Dopisacu na sta mislim kada se dokopam kompa.4fde0373a5f6b26e3f14581842d9b9c7.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Evo upravo smo se vratili sa plaže Pasqyrave. To je 4-5 km od Ksamila prema Sarandi.

Utisci 

Nije teško za pronaći. Sam prilaz je zahtevan tipa da je makadam uzan i sa strane je rupača. Lagano i strpljivo. Možda stotinak metara, dvesta u vr' glave. Ima parking da se plati 300 leka ili ko ugrabi mesto pored puta ili na parkingu ispred bara. Ako nema mesta od prvog parkinga do dole, najbolje je okrenuti se nazad na druge plaže. 

Na plaži sve krcato. Jedva nadjosmo jedan suncobran i njega sam platio 1200 leka. 

Sama plaža je lepa, sitan šljunak. Velika je, ali džabe kad je dupke puna. Danas su se pogodili i talasi, pa je jako teško bilo preći na drugu plažu koja je odmah iza stene. Nije problem da se prodje, ali mi sa buljukom dece nismo rizikovali. Kupali smo se u desnom delu plaže. Na jednom delu 5-6 metara bilo je trave, ostalo je čisto. Voda je lepa za kupanje i pored talasa. Na 7-8 metara od obale već kreće dubljak. 

Opšti utisak onako. Da nije gužva bilo bi ok. Ili treba doći u pola osam da zauzmes busiju. Da još nije bilo talasa bilo bi savršeno. Neko voli talase, ja ne. U Sartiju sam za deset dana ušao dva puta u vodu. Sve ostalo smo išli na okolne plaže.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Najverovatnije krećem u utorak ka Ohridu. Da li ću iz cuga do mora ili prenoćim u MK, zavisi od trenutka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Uh, naporan put! Stigao u Ksamil. Bilo kasno, ali sam našao smeštaj koji je mnogo veliki i skuplji. Dvosoban apartman sa 6 kreveta, dva kupatila, kuhinjom, parkingom, klimom, odličnim wifijem, ali 50e. Desetak minuta peške od plaže.

Odlična večera u restoranu za nas dvoje i dvoje dece sa pogledom na more 22e

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 17 sati, mrle je napisao:

Ušao u Sarandu. Ludnica, jedva se izvukao iz gužve.

Saranda je ludilo. Kao deset Budvi. Da udjes još i nekako, ali za izlazak treba imati konjske živce. Problem je u tome što se za nazad više ulica uliva u jednu. Sva sreća ima dosta policije koja reguliše saobraćaj, inače ovi sto nailaze na obrnuti trougao ne bi nikad izašli iz grada. Vozila je milion, a ja toliko novih Mercedesa i Porše Kajena nisam video nikad u životu.

E sad, ko koristi Sigic da izadje iz Sarande iz taka se zajebao. Nema šanse da da izvede. Znaci ili na osećaj ili neku pouzdaniji navigaciju. Ja sam izašao kad sam ugasio telefon. Samo treba obratiti pažnju na smer ulica jer je dosta jednosmerno. 

Parking. 

U Sarandi možete svuda na ulicu da se zabodete. Problem je samo što mesta nema ni za lek.

Kad stignete iz Ksamila do "T" raskrsnice idete levo. Onhezmi ulica, sa desne strane ima rampa. 500 leka u podzemnoj garaži. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Bio danas na Stela biču, ok, ali ležaljke 1500. Gledam i booking, nema ništa od smeštaja ispod 50-60e. 

Avgust, jbga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Sad je ludnica sigurno. Špic sezone je počeo negde oko 20. jula i traje do kraja avgusta. Stela je u tom periodu bila 1000 leka i sa besplatnim njihovim parkingom. Do tad je još i mogao da se nadje parking, ali sada ne smem ni da zamislim. Što se tiče saobraćaja i navigacije nisam imao ama baš trunke problema. Google maps radi posao dobro.

 

Inače, zaustavljanje na kratko je vrlo lako obaviti. Parkirate kako god vama odgovara. Uzduž, popreko, paralelno sa drugim parkiranim... Udjete u prodavnicu da kupite šta treba, a saobraćaj teče oko vas. Kada začujete prvu sirenu to je znak da je saobraćaj zakovao i da ne mogu ni napred ni nazad i da auto morate pomeriti. Niti će vas iko pogledati popreko, niti će vam opstiti sa familijom po spisku. To je tako normalno.

 

Ovih dana me često pitaju kako mi je bilo, kako sam se proveo, kako sam prošao u putu, da li bih išao opet... Pomešana osećanja/razmišljanja imam.

 

U samom putu preko Kosova i Albanije apsolutno nikakvih problema nisam imao. Imao sam susret sa saobraćajnom policijom na Kosovu, oko Gornje Kline, malo pre Srbice, gde smo se ispričali na srpskom dobrih 20 minuta. Prijatan razgovor uz malo šale i smeha. Zatim su poželeli srećan put i upozorili na radar koji se nalazio blizu. Nakon 10-ak kilometara sam stao u Srbici da natočim gorivo. Vadim novčanik i pokazujem na karticu kako bih proverio da li mogu tako da platim, a od čoveka od nekih 60-ak godina dobijam odgovor "može zemo, sve može".

 

U Albaniji takodje nije bilo nikakvih neprijatnosti. Dešavalo se da ne mogu sa nekim da se sporazumem nikako. Na srpskom ne zna. Na engleskom ne zna. On počne na albanskom ili na italijanskom, al tu ja zapinjem. Al niko nije odustao od mene. Rukama, nogama, trudi se na sve načine da te razume i usluži. Dovoljno često se dešavalo i da nakon što poručim npr. "four beer" on ponovi na srpskom "četiri". Tražim "kofi vit šugar", a dobijem nazad "aaa, šeker". Trude se, to je sigurno. Prijala mi je njihova ljubaznost i sitnice tipa nekog slatkiša nakon završene večere u restoranu. Takodje i porcije u restoranima. Gladan nigde ostao nisam.

 

Sa druge strane mi je nedostajao osećaj da sam na moru. Nigde mirisa maslina ili četinara,a samim tim vrlo malo prirodnog hlada na plažama. Smeštaj je bio stan na 3. spratu stambene zgrade. Oko te zgrade se nalazi samo još zgrada i betona. K'o na Novom Beogradu da sam. A obzirom da je sve u kamenu i u brdu ulice su vrlo strme. Ulazak i izlazak iz garaže zgrade je značio kačenje prednjeg branika ili nosača kuke na zadnjem braniku. Plaže su im mahom male i sabijene sa dosta ležaljki, uglavnom sa šljunkom, mada je obližnji Ksamil sa drobljenim kamenom, skoro kao pesak.

 

Da ne dužim dalje, nisam dobio vau efekat koji bi me sledeće godine vukao da opet odem u Sarandu, ali me ništa nije ni odbilo pa da nemam želju da dodjem ponovo. Namerno ne kažem Albaniju jer smatram da jug Albanije ima dosta više da ponudi od urbanizovane Sarande. Valona je tu, Dhermi i Himare takodje, a u Ksamilu sam bio samo na 2 plaže.

Promenio član grafigo
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Danas Sole mare, ima mesta, ležaljke 800, lepo je. Probao burek - odličan.

Našao drugi smeštaj uz pomoć prvog domaćina. Ljubazni, trude se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Ja sam slabo fotkao, vise sam lenčario. Al' evo jedna iz kafića na Bora Bora plaži u Ksamilu.

Sediš tu, piješ pivo, jedeš brancin i gledaš matoro dete u vodi kako uživa.bf0208c89908a1c8e57d353b7a22a0b1.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Stigao danas u Ohrid. Vraćao se gornjim putem. Mnogo lakše za vožnju. Kad budem za kompom pišem opširnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Prethodno leto proveli u Ksamil, prenecu utiske u kratkim crtama.. 

Put uzas, mi iz Vr 9 sati sa spavanjem usput, a tamo ljubaznost na svakom koraku. 

Ja i brat zaboravili bratanicu 3god kod nekih ljudi dok smo gledali smestaj, krenuli prema autu i setimo se dete ostalo, ljudi (brani par) uzeli je za ruke i krenuli vec za nama, mi odmakli vec jedno 150m... 

 

Nigde mi se nije desilo da neko nije ustao da mi pomogne oko kolica sa bebom, i na plazi i pri ulazu u restoranima.. 

Restoran u kome smo isli redovno svaki drugi odlazak castili pice, sladoled, sta god. 

Cene vrhunske, 10 dana, smestaj u centru, prevoz, svaki obrok po restoranima (morski plodovi po neki obrok), ja zena i beba potrošili 800e

 

Plaze, ciste i peskovite bar te blize centru, ima jedan deo sa kamenim nije mi prijalo. 

Usluga na vrhunskom nivou, jedinu neprijatnosti sam imao kada mi konobar smanji ceh u restoranu, pa objasnjavam da ja treba njega da castim, ne on mene.

Promenio član Darkoniii
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ko voli lep put (auto put) i ide do Ksamila može se i preko Grčke. Izvanredan je auto put od Makedonije do Igumenice, a odatle nije daleko do Ksamila i nije loš ni taj komad puta...:neznam:

Ali ko ide motorom i voli krivinarenje, SH8 je sjajna deonica...:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja