Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Albaniji

Recommended Posts

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Prljavo do zla Boga,a gužva kao na vašeru. Ko voli taj fazon Budve i Zlatibora na pravom je mestu. Ovde je dinamika deset puta intenzivnija.Sudžuk je... nemam reči, neko pomenu espreso, stvarno nemam pojma u čemu je tajna,prvo ide ukus pa jačina.Kod nas ide jačina i kiselost a ukus tek u naznaci. Plićak  je iritirajuće dugačak, more mlako, nema tuševa na plaži, nema ni mikro prekidača i onih megnet kartica, tako da ostaviš tel. u sobi da se puni, ostaviš klimu na 25.... Nisam bio u centru grada, ali ovde nemoš iglu da spustiš. Kako se kome digo tako je zidao... opšta konfuzija.Ako izađem sa parkinga, mislim da nikada više u životu neću naći mesto. Pa sad ti vidi kako je. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Podsetiste me sada na neke detalje. Kroz Albaniju sam prošao motorom pre deset godina. Jedna od stvari koja mi je ostala upečatljiva je to oko kafe. Dal' na nekoj šugavoj pumpi ili u nekom kafiću ali baš svugde sam dobio odličan espreso. Ne mogu isto da kažem za Italiju.

A da se zidalo u besomučnim količinama a bez ikakvog vidljivog reda, smisla i koncepta to je takođe bilo upadljivo još onda.

Promenio član drs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Sve je već rečeno, ali da podelim neko svoje viđenje.

Put kroz Srbiju je već dobro poznat. Prelaz na Jarinju smo prošli lako. Naš nam je samo rekao "srećan put". Ništa nije ni tražio ni gledao. Sa kosovskim lagano ćaskanje, kuda idemo, dali znamo put, jesi li već išao pre... 

Picimo lagano prema Prištini. Google maps ne radi. Koristim neku drugu navigaciju koja je dosta netacna. U principu, bolje je koristiti putokaze jer je sve dobro obeleženo. Samo pratis: Priština - Prizren - Tirana -Drac - Djirokastra, Zveram okolo da vidim kulu na Gazimestanu i mašim izlaz, ali se lako vraćam nazad. 

Gorivo sipam na nekoj pumpi, druga ili treća posle granice. Mislim da je 1.09. U passata stane dosta te vise nisam sipao. Ako baš pofali nasucu 10 litara ovog skupog u Albaniji. Stajem na pit stop negde iza Prištine. Jedan od pumpadzija priča srpski i lagano caskamo. Kafa, toalet, razmena 10 evra za dve po 5 za putarinu u Albaniji i gas. 

Oko Tirane gužva. I još na par mesta, ali pošto ne mogu da se povežem na internet nemam pojma gde sam. Samo pratim putokaz. 

Put je dobar. Negde autoput, negde magistrale, negde sačuvaj Bože. 

Dugačko u pm. Nikad stići. 

Sinoć sam malo prošetao po Ksamilu. Gužva je dosta, videćemo kako će biti za plažu. Kad malo upoznam mesto dacu update... 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Za one koji dođu kolima, a nedostaje im motor, evo iznajmljivanja u Himara...

Tu je transalp, piago skuteri, ima i od 400cc, MP3....

IMG-20210718-121017.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Google maps ne ide preko administrativnog prelaza tako da mora da se trazi relacija do ispred prelaza, a onda naknadno da pravis relaciju npr Leposavic - Ksamil.

Kosovo i Albanija od 1. jula spadaju pod zone bez rominga, tj. vode se pod mali Balkan tako da se net i razgovori vode (skoro) kao u domacim mrezama. Zavisi kakvi su vam paketi, meni su npr. neograniceni minuti i poruke i to mi vazi i u Albaniji. Neta imam oko 10 Gb + neke dodatke, a za Kosovo i Albaniju imam 4.5 Gb.

Wifi je generalno los po kaficima gde sam bio, pa cak i u smestaju mi nije nesto.

Danas na plazi "Manastirka". Silazak sa magistrale do plaze je solidno strm, ali betonirano do samog parkinga koji je 100 din za ceo dan. Nes je 150, kapucino isto. Ležaljke 1000 din, a plaza je kamenita, tj. obluci. Voda kristalno cista i pored dosta ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Znam da rade pozivi i sms, ali internet stvarno zeza. Ćerka mi ima neki jak paket i opet nece da radi Google maps kako treba. A mozda smo i spizdili sve gb koje smo imali na raspolaganju. Ne mogu da se nerviram oko toga. 

Internet- naša vila je u fazi pravljenja i majstori su precvikali kabl od rutera. Meni ne smeta jer ja hvatam signal iz picerije koju drži moja gazdarica, ali surak u njegovom apartmanu nema signal. Radi ekstra, ali zato stalno imam buljuk dece na terasi. Moram da ih teram u baštu da sede.

Danas smo iznajmili ležaljke na jednoj od plaža. 1000 leka je komplet, a 500 smo doplatili za još jednu ležaljku. To negde može, a negde ne. Momak koji izdaje dao mi je šifru za Wi-Fi. Mislio sam da neće raditi jer smo baš daleko od kafića, ali i na toj razdaljini od 30-40 metara radi perfektno. 

Kad smo se vraćali sa plaže uzeo sam nesto malo bresaka 200 leka po kilogramu. Ne znam da li je to puno ili ne. Nikad se ne rasipam, ali ni nepravim nikad pitanje u 20-30 dinara razlike. 

Pošto nisam poneo punjene paprike od kuće moraćemo da ručkamo u restoranu ili da kupimo nešto. Video sam da ima da se kupi, nije klasična ribarnica nego i spremaju. 300 leka da ti spreme to šta izabereš. Čuo sam da je i jagnjetina izvrsna. Cena 2200-2500 leka. Moram probati. 

More- ekstra je toplo, milina. Kupao sam se i u Drini i uživao, ali ja vise volim kad je toplije. Plaža ko plaža. Bio sam i na lepšim. Najviše mi smeta gužvaaaaa... Mislim gužva. Reče čovek koji dodje na plažu i zauzme pola hektara (nas devet). Pivo još nisam apsolvirao. Pijem neku terapiju, ali mi je dozvoljeno da popijem jedno pivo dnevno :cirka2:To cu večeras da ispitam.

Ljudi-generano su svi raspoloženi i sve može. Bas se trude da te ugoste i da ti bude lepo. Plaćali smo i na drugim mestima pa nije bilo ovako. Tek sam dva dana ovde i cakulo sam tek sa par lokalaca. Recimo, do 50 godina svi se služe engleskim. Neko dobro, neko nabada, ali se svi trude da pričaju. Left, rajt, hepi holidej... To svi znaju. 

Ovo sam fotkao danas da malo osetite atmosferu Ksamila. 

IMG_20210718_142034.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 48 minuta, Ivan Krusevac je napisao:

Za decu jel potreban pasoš ,šta su vam tražili od dokumenta na Albanskoj granici za decu .

Za decu pasoš, odrasli mogu pasoš ili LK. Ja predao pasoše i tražio da mi udari pečat. Kaže procedura je da samo upiše kod njega brojeve pasoša i ime i prezime. Pokazao mi papir. 

Na Kosovo ulazis sa LK jer oni ne priznaju naš pasoš,a deca sa izvodim na koji je zaheftana fotografija deteta i udaren je pečat preko dela slike. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja nešto danas odlučio da preko Ohrida idem do mora. Koliko se kreću neki privatni smeštaji, tipa veći četvorokrevetni studio, aparman? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 9 sati, mrle je napisao:

Ja nešto danas odlučio da preko Ohrida idem do mora. Koliko se kreću neki privatni smeštaji, tipa veći četvorokrevetni studio, aparman? 

Ja sam platio četvorokrevetni studio 300 Eura deset dana. Studio je bas velik i komotan. Par minuta do mora. Nije baš prvi red do plaže, ali kad su deca velika nije problem. Sve je relativno novo, čisto. Klima i net se podrazumevaju. Krevet je vrhunski. Spavam kao kod kuće. Surak je u 5-krevetnom. Više je studio nego apartman, ali ima i dečiji sobicak sa dva kreveta na sprat. On je platio 350. Sve je zauzeto do kraja sezone. 

Plaže su sve blizu jedna do druge, ali ima da se ide uzbrdo, nizbrdo, negde asfalt, negde tucanik... Sve je to u izgradnji bez nekog reda meni se cini. Najveći problem je u stvari gužva i malo mesta za svoj suncobran tako da ste praktično primorani na nekim plažama da platite ležaljke. 10000 leka ( za deset dana) i nije strasno, ali ako vam treba više ležaljki dnevno ume biti baš trošak. 

Odoh ja na plažu... 

Update 

Evo me na plaži Ksamil 9.

Nalazi se iza hotela Castle, ima svoje ležaljke. Ležaljke su 1000 leka, piće nije obavezno. Nas je 9 na dva suncobrana, idemo na smenu u vodu. Za dvoje ovde u hotelu košta 55 evra sa doručkom i lezaljkama. Ne znam za četvoro. I za ovo me bole ruke od pričanja engleskog. 

Plaža je lepa, čista. Voda plava, nije mutno. Mali talascici. Naravno, besplatan WiFi koji radi odlično. Sporazumevanje na engleskom. Muzika ne preglasna. Ja to ne slušam, ali mi prija. Gužva nije preterana. 

Promenio član stari roker
Update
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Još jedno pitanje: Kakvo je stanje sa zdravstvenim osiguranjem? Znam da sa Makedinijom ima neki sporazum.

@stari roker

Sve je rezervisano tu gde si ti ili svuda? Ja bih otišao 'nako pa tamo potražio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Albanija ima neke "domove zdravlja" za turiste gde se pregledi i lecenje ne naplacuju. Pretpostavljam da to vazi za manje zahvate tipa upala uha, trn u prstu, prehladu i slicno.

Tesko da vazi za neke teze povrede tako da sam ja ipak uplatio putno osiguranje za 3 osobe za 10 dana koje me je kostalo 2300 din. Mislim da to nije cifra oko koje treba razmisljati.


Smestaja ima sudeci po broju ljudi koji na ulici drže one kartonske table sa natpisima "for rent".

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 31 minuta, grafigo je napisao:

Albanija ima neke "domove zdravlja" za turiste gde se pregledi i lecenje ne naplacuju. Pretpostavljam da to vazi za manje zahvate tipa upala uha, trn u prstu, prehladu i slicno.

Tesko da vazi za neke teze povrede tako da sam ja ipak uplatio putno osiguranje za 3 osobe za 10 dana koje me je kostalo 2300 din. Mislim da to nije cifra oko koje treba razmisljati.


Smestaja ima sudeci po broju ljudi koji na ulici drže one kartonske table sa natpisima "for rent".

Putno zdravstveno osiguranje treba uvek uzimati - ne košta puno, a može puno da znači. Isto kao i pomoć na putu za vozila...

Mislim da je kod Milenijum osiguranja najpovoljnije...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, mrle je napisao:

Još jedno pitanje: Kakvo je stanje sa zdravstvenim osiguranjem? Znam da sa Makedinijom ima neki sporazum.

@stari roker

Sve je rezervisano tu gde si ti ili svuda? Ja bih otišao 'nako pa tamo potražio.

Od drugih sam i ja čuo da se u domovima zdravlja neke osnovne intervencije ne plaćaju ništa. Verovatno tu spadaju upale ušiju, opekotine od sunca, osipi, sitne povrede... Ja sam za svaki slučaj izvadio putno zdravstveno osiguranje u ddor on line. Porodično se vadi za dvoje punoletnih i decu, ali mi smo izvadili porodično 2 + jedno dete, a za stariju ćerku (19) sam izvadio individualno. Jedno je oko 2200, a drugo oko 1170. 

Smeštaja u samom Ksamilu ima koliko hoćeš. Ljudi sede na ulici sa tablama "FREE ROOM" i ustaju i masu čim vide da ide neko vozilo. Ova zgrada u kojoj sam ja ima prizemlje i četiri sprata, ali samo je prizemlje u funkciji. Ima 5 studija i oni su svi izdati do septembra. 

Ps: danas me zena napala da idem da teram jet ski po zalivu. To košta 50 evra za pola sata. Uopšte me ne privlači. Možda je nekom i zanimljivo, ali za te pare mogu da se spustim Kawom skroz do Crne Gore. 

Pre bih platio da naučim da ronim, ali sam pod nekom terapijom i ne bih se upuštao u takve avanture. 

Sladoled na plaži sam platio 250 leka komad. Pivo Stela 0,5l limenka u dućanu 100 leka. Pomfrit u restoranu 200 leka porcija. Supicu u kesici i tunjevinu sa salatom nekom sam poneo iz Srbije. Evo cena u restoranu. Otprilike su svuda iste.

PS :Sad videh. Omlet ovde koj nas 150 leka, a tamo bliže plaži 200 leka. 

I još nešto. Ovde kod mene u restoranu vidim da peku u ozidanoj furuni, lože drva. Isto sam video u još jednom restoranu da istovaraju drva, sigurno za lozenje. Kad sam otišao da narucim picu, momak koji radi mesi testo, a iz furune hranu vadi onom dugačkom pakarskom alarkom za vađenje hleba. 

IMG_20210718_152844.jpg

IMG_20210718_152853.jpg

IMG_20210718_152903.jpg

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

Svaka vama čast kako nas detaljno izveštavate sa letovanja! :takoje:

Šta god treba pitajte. Ja uglavnom pišem o onom šta su meni bile nepoznanice. Mislim da će mo sutra opet menjati plažu pa javljam šta i kako. Naravno, nismo svi isti. Neko voli da je na jednom mestu i to mu je sigurica. Mi stalno nešto menjamo. Pre neku godinu bili na plaži Tiganija u Grčkoj. Došla murija pre nas i zatvorila bar na plaži. Svi se spakovali i nazad na druge plaže. A mi tek stigli. 9 ujutru. Šta će mo sad? Pa reko ja sam samo to i čekao. Cela plaža za nas desetak. Kaže gazda bara ne može. Da, ne može pod tvojim suncobranima, ali mi imamo naše. Uživali ceo dan. Nekoliko puta dolazio da nas otera, ja samo kažem no spik Inglis, nemjerte... Hela, Hela sagapo... I šta će sa ludakom... Pardon, ludacima... 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ako niste bili probajte ovu placu izmedju Sarande i Ksamila. Mi smo bili par dana u Ksamilui pobegli od guzve. Ovde je jako mirno, restoran ekstra, cisto...

Heaven Beach

+355 69 796 0257

https://maps.app.goo.gl/ixE7VKGUtm7Xxp82A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST
Pre 6 sati, stari roker je napisao:

Šta god treba pitajte. Ja uglavnom pišem o onom šta su meni bile nepoznanice. Mislim da će mo sutra opet menjati plažu pa javljam šta i kako. Naravno, nismo svi isti. Neko voli da je na jednom mestu i to mu je sigurica. Mi stalno nešto menjamo. Pre neku godinu bili na plaži Tiganija u Grčkoj. Došla murija pre nas i zatvorila bar na plaži. Svi se spakovali i nazad na druge plaže. A mi tek stigli. 9 ujutru. Šta će mo sad? Pa reko ja sam samo to i čekao. Cela plaža za nas desetak. Kaže gazda bara ne može. Da, ne može pod tvojim suncobranima, ali mi imamo naše. Uživali ceo dan. Nekoliko puta dolazio da nas otera, ja samo kažem no spik Inglis, nemjerte... Hela, Hela sagapo... I šta će sa ludakom... Pardon, ludacima... 

Samo piši izveštaj svaki dan.Ja planiram u septembru u Ksamil,normalno motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

U Draču ima dosta kosovara koji čim nanjuše da si Srbin postaju neprijatni i kreću da jebu... Mislio sam da im fali te tradicionalne ljubaznosti ili bar kurtoaznog ophođenja. Ne. Meštani su ok, iako nisu baš najbolji sa engleskim trude se nekako da objasne,pitaju odakle ste, nabode se poneka  reč srpskog...Kosovari čim kroz razgovor nanjuše da smo iz srbije, menjaju fiziognomiju lica. Juče sin izašeo da baci đubre, i nema ga. Nema deteta pola sata. Izađem da ga tražim, kad eto ga izbija sa sve onim kesama. Kaže nije našao kantu za djubre... I stvarno, kad sam počeo da tražim, nema. U centru je drugačije. Ne mnogo, ali naiđe se na kontejner. Što se tiče parkinga, nisam video ništa nalik parking servisu, sve je na divlje. Nije da se lako nađe parking, ali nađe se. Npr. blok zgrada sa pripadajućim parkininzima,koji bi trebalo da su za stanare.... Ne. Kod svakog od tih parkinga je stolica i suncobran gde boravi penzioner koji ga naplaćuje. Izbegavam naplatu jer se parkiram u prilaznim ulicama.... Koliko vidim Ksamil i Saranda su kao malo emancipovaniji...Sve u svemu crna rupa, gde je teatralno očigledno da ako imaš para sve ti je dostupno i sve je moguće. A što je prljavoooooo,(nije more prljavo ljudi su stoka) majko mila... Dva puta dnevno dolazi kamion. Ulazi na plažu,i skuplja krš. Nije to smećarka, to je tamić putar sa čovekom u prikolici.Jedan radnik prazni kante u prikolicu, a ovaj u prikolici lopatom razgrće.... Inače smešten sam nasuprot onog restorana koji kao pluta na vodi....ponos i dika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2349 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ksamil je pun naših, ukrajinskih, po neka makedonska tablica. Ovde sa Kosova nema nikog. Mislim da sam video jedan auto. Albanskih naravno koliko hoćeš. I gazdarica apartmana mi je rekla da domaći bas i ne vole Albance sa Kosova. Pretpostavljam da većina misli tako. Ona zna da oni nas ne vole i ne želi da joj se gosti osećaju neprijatno. Moram reći još da je ovaj kraj bukvano pun pravoslavnih grka a albanci su uglavnom katolici i nemaju veze sa "našim" albancima. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Koliko sam ja primetio u dva navrata, vrlo je malo verskih objekata i obeležja po Albaniji, a narod mi ne deluje da živi u nekom verskom duhu. Očigledno je zabrana vere i prenamena verskih objekata tokom Hodžine vladavine uzelo svoj danak. Što mi reče jedan Crnogorac - "U njima nema verske mržnje kada je vera kod njih bila zabranjena 50 godina..." 

Ono što su primetili i ostali, mogu se desiti neprijatnosti sa kosovskim Albancima, ali to je ipak nešto drugo. I ja sam čuo na više mesta da Albanci i kosovski Albanci nisu baš u velikoj ljubavi, a šta su razlozi nije mi poznato...

U svakom slučaju, na više mesta su pisana iskustva da su domaći Albanci izuzetno gostoljubivi i prijatni prema gostima iz Srbije i ja se lično tamo osećam prijatno i dobrodošao kao ni u jednoj drugoj zemlji...:neznam:

 

Ovo je mali isečak iz Wikipedije koji govori o pravoslavlju kod Albanaca...

 

Albanska pravoslavna crkva (alb. Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë) je pomesna autokefalna crkva. Nalazi se na 12. mestu u diptihu pravoslavnih crkava. Ima rang arhiepiskopije.

 

Obuhvata eparhije, Tirana-Drač, Berat, Đirokastra i Korča. Pravoslavni Albanci uglavnom žive na jugu zemlje i u gradovima Tirani i Draču. Liturgijski jezik je albanski. U regiji Saranda na jugu zemlje liturgija se služi i na grčkom jeziku.

Podaci o broju vernika variraju od 260.000 do 520.000. Pre verske zabrane, koju su albanski komunisti uveli 1967, oko 20 posto stanovništva bili su pravoslavni.

Na čelu Albanske pravoslavne crkve od 1992. godine je arhiepiskop tiranski Anastasije koji je grčkog porekla.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Искрено, за 5 дана колико смо били у Албанији, нисмо имали никаквих проблема.
Чак смо на врху SH-20 правили журају, онај лик што продаје пиће дао нам фон, отворио нет и удри по Џеју, Ипчету... :na_glavi:
Задржасмо се добрих сат времена.
Једино што су у једном локалу на плажи у Велепољу (како се већ место зове) конобарице после треће туре пића покушале да пусте неку нашу песму, међутим на пола песме се појавио газда, шеф смене, шта ли и пребацио песму.
Као има много "косовара" па као није ред...  вероватно је он тај "косовар".
Нико од нас није ни тражио наше песме, нисмо индијанци, саме су пустиле.
У хотелу су ујутру за доручком пуштане неке њихове песме, ништа нисам разумео, али чујем да се помиње Митровица, Косово... сад је*ем ли га, можда покушај, назови провокације, можда не, нисам се обазирао, мени тотално небитно.
У суштини, без неких непријатних искустава.

Promenio član Marko05
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Jutros odem da nađem neki kompresor ili pumpu da naduvam dušek... Zanimljivo je da niko nema kompresor ni pumpu baš tamo gde se prodaju dušeci... Obišao sam 5-6 radnji gde su izloženi dušeci i oprema za plažu i na žalost niko nema. Upalim kola odem na pumpu i rešim. 

 

Odem da kupim lubenicu, vidim 25 leka za kilogram. Uzimam jednu i pružam trgovcu da je izmeri. Gledam u vagu, nešto ispod 8000gr. Dajem 500 leka on mi vraća 100. "Ken not bi" kažem, on hvata digitron i množi 30 sa 10..."givi mi bek maj mani majičicu ti prokletu jebem da ti jebem"  spreman da mu zubima iščupam grkljan. Mrmlja nešto i pruža mi onih 500 leka. 

Pre 2 sati, Marko05 je napisao:


Једино што су у једном локалу на плажи у Велепољу (како се већ место зове) конобарице после треће туре пића покушале да пусте неку нашу песму, међутим на пола песме се појавио газда, шеф смене, шта ли и пребацио песму.
Као има много "косовара" па 
У хотелу су ујутру за доручком пуштане неке њихове песме, ништа нисам разумео, али чујем да се помиње Митровица, Косово... сад је*ем ли га, можда покушај, назови провокације, можда не, нисам се обазирао, мени тотално небитно.
У суштини, без неких непријатних искустава.

Ma jok, kakva provokacija, ljudi samo poštuju svoje. Možda si u pravu.... totalno nebitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

U Albaniji svako može da nađe ono što mu se sviđa. Ima pustih i divljih plaza, ima krcatih gradskih, ima bučnih s muzikom ili samo prirodnih zvukova, ima duboke vode ili dugačkih plićaka, ima s ladovinom ili dirkt sunce. 

 

Od Skadra do Kasnila putovao sam 6 dana porodično, kupao se u zonama Dhermi, Djipi, Borsh, Livadh, Pasquirave, Ksamil (Jonsko).  Preskočio plaže Himara i Sarande, ne volim taj koncept. U junu putovao motorom i video Durres i Vlore (Jadran)

 

Dhermiut plaža puna morskih  barova, za noćni život na plaži (nargile, ljuljaške, vatre,mini žurke, bazeni u barovima na šetalištu). Baš me je prijatno iznenadio ambijent.

 

Ipak, ima 450km morske obale. Ja bih Albaniju svima preporučio ali bi zavisno od profila osobe slao ljude na različita mesta.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja