Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Albaniji

Recommended Posts

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Upravo sam se vratio iz opstine. Na salteru za maticne me sacekala supruga sa cerkom, a ona je pre toga isla da uradi fotke sa cerkom i predala je zahtev za izdavanje izvoda iz MKR. Nesto preko 600 din u opstini i oko 300/400 za 2 fotografije je kostalo. Na samom salteru smo samo predali nase licne karte, fotke i sacekali par minuta da se to zavede u papire, da priheftaju fotku i udare okrugli pecat.

 

U nedelju je pokret, a samo je jos uvek pitanje da li krecemo ujutru pa da stignemo do Draca i tu nocimo ili da krenemo uvece, putujemo nocu i oko podneva stignemo u Sarandu. Druga porodica sa kojom idem bi da prenocimo u Dracu, pa ujutru za Sarandu, dok sam ja za put u cugu. Doduse, prosle godine smo se motorima vratili u danu. Tih 800 i koji kilometar je ipak bilo suvise za takav put. Svi smo bili kao preparirani posle te voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Bolje negde prenoćite nego da silite ili vozite noću. Još ako slučajno (ne daj Bože) iskrsne neki problem na putu pa se otegli... Odmor počinje čim krenete na put, tako da i to noćenje spada u odmor i u upoznavanje nekog novog mesta...:neznam:

Kada se ide u Grčku sjajna je varijanta noćenje u Dojranu (apartmani DAN-DAR). Stigneš tamo kasnije popodne osvežiš se i prenoćiš za sitne pare i sutradan ujutro ulaziš u Grčku - imaš ceo dan na raspolaganju pred sobom za cenu noćenja u Makedoniji...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Slažem se i podržavam ovo što Zoran kaže, pogotovo što nisi sam već voziš i dete i suprugu - dan je dan a noć je za spavanje. Da ne ponavljam zašto... Imaš i do Drača dosta da voziš, najmanje 500 km, i opet si tek na 2/3 puta. Lepo se odmorite i taman stižete u smeštaj kada se obično ulazi (oko 14h), celo popodne pred vama....da se kupate, skupljate školjke (i malog puža). :D

Promenio član DraganNS
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Eeee, nasao i ja da slusam savete od 2 Novosadjanina. Vi dok predjete Fruškać dobijete upalu mišića od motanja volana, a kad prođete krivine na Podbukovima i Kaoni na putu do Divčibara osećate se kao da je Nordkap osvojen.  :P

 

Šalu na stranu, pre sam voleo da vozim u komadu i znam da je supruga jedva čekala granicu kako bih zaustavio auto, a ona iskoristila to za puš pauzu. Na motoru ju je spasavao mali rezervoar.

 

Vidim da se omatorilo čim i ja počinjem da razmišljam o varijanti da se ide za Drač, pa spavanje, pa Saranda. Hvala na savetima "dečaci". 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

I ja volim da vozim u cugu i što manje da stajem. Zato me nerviraju pušači koji bi svaki čas da stanu na cigaretu :rolleyes:

 

Inače, ima pumpu na autoputu Kosovo - Tirana do malo posle Prištine , otpirlike na ovom delu sa sličice. Posle zaista nema.

 

image.png.5a015a921672c4f9e7eabc66fa4bcc27.png

 

Kad uđete u Albaniju, mora se sići sa autoputa da bi se natočilo gorivo, a i za to morate imati sreće da siđete na pravom mestu, jer nema znaka na samom putu gde je pumpa. Kasnije ima dve velike pumpe sa sve restoranom i šta sve ne, ali to je (uzmite ovo sa rezervom) na nekih 50km od granice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Imas pumpu NBT oil ako se dobro sećam, na oko 70-80km od granice sa Kosovom, u Albaniji. Velika pumpa, restoran, kafic, ekstra. Mi smo pravili tu pauzu i u odlasku i u dolasku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Nema potrebe poceti odmor sa nervozom i jos vaznije, ne ganjaj ljude preko njihovih granica u saobracaju i sa decom u kolima.  Kako rece ZoraNS, odmor pocinje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Mi smo prošle godine ušle preko prelaza Merdare. Ima dosta pumpi na potezu od Merdara do Prištine, ali posle baš i nema kako su mnogi naveli. Razlika u ceni goriva na Kosovu i u Albaniji je značajna (oko 50 din - cene dosta variraju). Na Kosovo se ulazi isključivo sa ličnom kartom kao i posle u Albaniju...:rolleyes:

 

 

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Rezervisao upravo Drac za jedno nocenje. Podigao moj pasos (za neko drugo putovanje), zavrsio i za putno osiguranje. Pokret je u nedelju ujutru, pravac Cacak, Kraljevo, Raska, Leposavic, K. Mitrovica, Pristina, Prizren... Dolivanje goriva ce biti negde na Kosovu. Jeftinije nego u Albaniji. A prosle godine su Kosovo i Albanija imale prelaz. Da l' granicni, da l' administrativni, al davali smo dokumenta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Jeste, ima prelaz ali se prelazi isto samo sa ličnim kartama...;)

 

Srećan put i uživajte u odmoru!!:takoje:

 

Promenio član ZoraNS
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hepi roud, @grafigo i nebilo ti teško da evidentiraš ono što bi moglo biti interesantno nama ostalima koji još nismo, turistički, "probili" Albaniju. Ne ono poznati vodopad, najstarija tvrđava, najviši vrh....sve to nudi bilo koji Guide nego one korisne, praktične, informacije tipa dobar smeštaj, odlična klopa, parking pod nadzorom, čista plaža blabla... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 11.6.2021. at 19:25, Nesa-St je napisao:

 

Sa zakasnjenjem...

 

 

Imas u putopisu detaljnije, ali put od Kelcyre ka Beratu je odprilike ovakav, ako se dobro secam oko 130km:

 

lHQcVdfC_o.jpeg

 

C1fCFBvO_o.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Da li je bolje ići preko Jarinja ili preko Merdara? 

Ako idem na Milos veliki imam manje km kroz Srbiju, ali više do autoputa na Kosovu. Otprilike mi isto dodje, samo gde se lakše prelazi "granica"? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ne znam kako je na Merdare da se ide, prelazio sam samo na Jarinju. Posmatram Merdare kao prelaz za ljude sa juga i istoka Srbije, a Jarinje za zapad.

Ja sam iz Valjeva isao preko Milosa Velikog na Cacak, pa Kraljevo i odatle na Jarinje. Bili smo oko 10.30 na prelazu, policija i carinici su skroz opusteni bili. 1 šalter ima ali je brzo islo.

Brzinski info da dam... islo se za Drač pa smo omasili puteve za Pristinu. Kosovska Mitrovica, Srbica, Glogovac, Prizren. Mozda zato nismo imali putarinu na autoputu da platimo? Kazna za korišćenje telefona (uključujući i gledanje navi na tel) je 40 eur, tj 20eur u roku od 15 dana. Policija je bila super korektna, zezali se i sve je ok, al nisu za dogovor. Najvise sto smo uspeli je da im damo tih 20e i jos 1e za usluge poste, da nam oni uplate. Inace, na granici nas je kosovski policajac upozorio na radare. Bilo ih je par, ali smo se lagano vozili i nije bilo razloga da nas zaustave.

Dizel je na Kosovu oko 1.05 eur. Verovatno je i ostalo gorivo jeftinije, ali nisam gledao. Ima pumpi i na AP.

Ulazak u Albaniju je bio u mestu Vrbovno/Morine, isto opustena varijanta. Dokumenta i hvala, srećan put, lepo se provedite.

Putevi su dobri, autoputevi su vise putevi za motorna vozila nego AP. Ima cesto usporenja na 60km/h, ali smo svugde vozili za bar 20-ak km/h preko bez problema. Dizel se krece oko 158-163 leka, ali na primorju (Ksamil, Saranda) sam video i po 172 leka. Njihov Lek = nas Dinar, slobodno tako racunajte.

Benzin je par dinara skuplji, dok je plin oko 60 dinara. Lezaljke su oko 800 - 1000 din za 2 kom i suncobran, a piće se dodatno plaća ako ga zelite.

Zena kaze da su cene u marketima slicne nasima. Giros je 200 do 230 din. Espreso / makiato je 100 din i bolji je od 99% kafica u Srbiji. Da l ga pijete u vrhunskom kaficu ili na trafici pored pumpe bice odlican. Frape ili ti nes kafa po nasem je 200 din.

1kg mešanog mesa je 2500 din (restoran na plaži), al pljeskavica je više faširana, nego pljeska. Ima i rebarce, al' je od jage. Neka salata od morskih plodova je bila 1200 din. Salate su oko 350-450 din.

Parking je tesko naci, tako da nije lose razmisliti o smestaju sa parkingom.

Na plazi je ili free parking ako idete na plazu ciji je i parking ili je oko 100 din po satu.

Na ulici je u sustini besplatan parking, ako bas nije izricito naglaseno.

Saobracaj je blesav, al' balkanci smo pa se snalazimo. Nemci dozivljavaju frasove.

Kruzni tok im je jos uvek zagonetka pa znaju i da ga prodju sa kontra strane, ali nekako sve teče i nema problema. Imaju dosta tolerancije u saobracaju. Dok stanes, uparkiras se, izvadis torbe... sve stoji i nije frka.

Žena mi malo nervozna, a ja? Ja sam hepi, funkcionisem normalno u takvom okruzenju. No sikiriki i svet je odmah bolje mesto.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Dopuna (live):
Malo pivo Korča (Albansko) - 200 din
Mali Amstel - 200
Grčka salata - 400
Pomfrit - 300
Rižoto sa morskim plodovima - 800
Pileći file - 800
Svinjska krmenadla - 800
Ice tea i sokovi Bravo (limenka) - 200

Sve za klopu je bilo obilno i vrlo ukusno. Kafic/restoran sa terasom ispod koje su lezaljke, lokacija Bora Bora plaza u Ksamilu. Jos 2 metra terase i mogao bih direktno u more da skačem.

Da smo otisli 200m dalje od plaze verovatno bi bilo jos jeftinije. Drač i Valona su još jeftiniji.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 6.7.2021. at 17:37, stari roker je napisao:

Ja krećem za desetak dana za Ksamil. Ovaj put autom. Nisam stigao da odem u "izvidnicu" motorem... 

 

Pa kada zena hoce svoja dva tocka, zato ides sa cetiri, svakom po dva.:jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, Dane Deda je napisao:

Pa kada zena hoce svoja dva tocka, zato ides sa cetiri, svakom po dva.:jee3:

Da je samo ženče ne bi bilo problema. Onda bi mogli i motorinom. Na Bembaru, pe'sto kubika, boxer i taka-taka. Ali ide nas četvoro. Jeste da imamo dva motora, ali samo jednu dozvolu... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Krećem jutri tri-pola četiri... Idem na Lajkovac iz njega se kačim na auto put, dolina jorgovana,Zvečan... Neznam dal da idem iz Miloševa preko Obilića pa Priština, ili posle Miloševa pravo...Pominje neko da uopšte nema potrebe da se ide ka Prištini, već iz Mitrovice prema Srbici, Prizrenu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2344 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 9 sati, Cvijanović je napisao:

Krećem jutri tri-pola četiri... Idem na Lajkovac iz njega se kačim na auto put, dolina jorgovana,Zvečan... Neznam dal da idem iz Miloševa preko Obilića pa Priština, ili posle Miloševa pravo...Pominje neko da uopšte nema potrebe da se ide ka Prištini, već iz Mitrovice prema Srbici, Prizrenu... 

Napisi kako je bilo na putu? Ono opšte-da li je gužva negde, kojim putem si išao preko Kosova, gde si sipao gorivo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 641 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Danas je, izgleda, prelaz sa predsezone na sezonu. Cene ležaljki su sa 800 otisle na 1000, sa 1000 na 1200 i sa 1200 na 1500 čak. Kasnije cu videti sta se desava sa cenama klope.

Besplatan parking danas nisam uspeo da nadjem (za 2 velika auta ga trazim), tako da sam danas parking platio 500 leka po autu.

U 9.40 smo bili na plazi i bukvalno smo ceo sat izgubili da nadjemo 2 suncobrana /4 ležaljke.

Sve ovo se odnosi na Ksamil i plaže Bora Bora i Sarande beach. Još jedna plaža je u tom nizu, ali joj nisam zapamtio ime. Koliko sam skontao ovo su im najlepse plaže, sa belim peskom, plavim morem, ala Lefkada. Plaže u samoj Sarandi su sa oblim kamenjem. Tamo je dobra Mango beach, dovoljno je prostrana i pristupacna za ulazak.

Inače, ležaljke na plažama je sada teško naći jer ih rezervišu dan ranije i te rezervacije mahom rade hoteli na plažama u Ksamilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Moj drugar se skoro vratio iz ALB. U povratku okasnio pa zanoćio u Prizrenu. Pitao na pumpi za neki hotel, oni ga uputili u RioHotel. On prezadovoljan. Obezbeđen parking, super sobe, doručak, još mu rekli gde može u gradu lepo da večera (pričaju Srpski). Platio prenoćište sa doručkom za njega i ženu ukupno 21eur. 

p.s. pozvati direktno da bi bilo jeftinije

 

https://www.booking.com/hotel/xk/rio-prizren.sr.html?aid=318615&label=New_Serbian_SR_RS_27026380705-EjIFdbg*MOiV15NQ1gzBPwS217242761223%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi%3Atiaud-297601666515%3Adsa-64415224945%3Alp21213%3Ali%3Adec%3Adm&sid=d363900d6610187da8fe7b7c0b770d85&dest_id=900051144&dest_type=city&dist=0&group_adults=2&group_children=0&hapos=1&hpos=1&no_rooms=1&room1=A%2CA&sb_price_type=total&sr_order=popularity&srepoch=1626432931&srpvid=4e594cd1f2d80092&type=total&ucfs=1&sig=v1uYfeZBtw&activeTab=main

 

 

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kojim god putem da krenem stižem u Drač.Promenilo se dosta od mog poslednjeg boravka na Kosovu.... Nema više starih orijentira.... 

Ima policije čim se uđe na Kosovo ima i u Albaniji,retko ko poštuje ograničenja, na granici 15-20min zadrzavanja. Ako nečega ima i na kosovu i u Albaniji su ben. pumpe. Vozi se na foru, odn. ko je jači i ko koga pusti. Mislim, odmah je jasno gde se nalaziš.... Odo da se brčnem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja