Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Albaniji

Recommended Posts

  • Drug član, 1006 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Cisto da ne bude zabune, na Kosovo moze SAMO uz ličnu kartu, pasos ne priznaju. Cisto da neko od kolega ne krene samo da pasosem vratice ga.

Pre par dana pitao u agenciji za registraciju za zeleni karton, rekose da treba za Albaniju, najbolje proveriti negde zvanicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 300 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Za Albaniju treba zeleni karton a moze se uci sa licnom kartom kao i u CG i Kosovo. Topla preporuka za letovanje,bili u Dracu,Saranda i Valona otpale zbog prevelike vrucine. 

Obrnut krug Bg,Plav,Drac,Tirana,Pristina, Kursulmija Bg pa cu napisati malo utiske ako se neko odluci

 

Podaci za voznju:

Deo preko Prokletija SH 20 nema pumpi za gorivo,kupuje se u supermarketu na flase,inace voze prilicno bezobrazno. 

Na Kosovu nema pumpi duz autoputa,mora se silaziti u gradove.

Deo oko Podujeva se radi tako da ima deo u tucaniku

 

Letovanje:

Hotela ima raznih,mi placali sobu sa doruckom u hotelu 3* 45e/dan,nov hotel u Dracu Bella Vista,motor bio u garazi.

 

Generalno su vrlo ljubazni i predusretljivi,nikakav problem nismo imali,opsti utisak je samo pokvarila temperatura. Ako koga sta jos zanima nek se javi

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 23 sati, doctore je napisao:

Za Albaniju treba zeleni karton a moze se uci sa licnom kartom kao i u CG i Kosovo. Topla preporuka za letovanje,bili u Dracu,Saranda i Valona otpale zbog prevelike vrucine. 

Obrnut krug Bg,Plav,Drac,Tirana,Pristina, Kursulmija Bg pa cu napisati malo utiske ako se neko odluci

 

Podaci za voznju:

Deo preko Prokletija SH 20 nema pumpi za gorivo,kupuje se u supermarketu na flase,inace voze prilicno bezobrazno. 

Na Kosovu nema pumpi duz autoputa,mora se silaziti u gradove.

Deo oko Podujeva se radi tako da ima deo u tucaniku

 

Letovanje:

Hotela ima raznih,mi placali sobu sa doruckom u hotelu 3* 45e/dan,nov hotel u Dracu Bella Vista,motor bio u garazi.

 

Generalno su vrlo ljubazni i predusretljivi,nikakav problem nismo imali,opsti utisak je samo pokvarila temperatura. Ako koga sta jos zanima nek se javi

 

 

 

Pošalji drug info za Alb. 

Idemo grupno nas oko 6 sledeću nedelju, unapred hvala

Promenio član DarkoČa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 7/3/2021 at 5:09 PM, Cvijanović said:

iasao si ovih dana pa znas?

Išao sam tokom prvomajskih praznika turu Kosovo-Albanija-Crna Gora-BiH...svuda samo lična karta. I kao što neko reče, na Kosovo je samo tako moguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Zeleni karton je priča oko osiguranja i zemlje pojedinačno sklapaju ugovore o priznanju osiguranja. BiH je nedavno potpisala, pa sada više ne treba zeleni karton za Bosnu. Iz okruženja je ostalo za Makedoniju i Albaniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Posedovanje zelene karte osiguranja obavezno je kada se ulazi na teritoriju sledećih zemalja: Rusija, Belorusija, Ukrajina, Moldavija, Turska, Izrael, Iran, Makedonija, Albanija,Tunis, Maroko.

 

Izvor

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Da dodam, za one koji bi sa decom pravac Albanije... Na Jarinju/Merdarama vam za dete treba izvod iz matične knjige rođenih, sa fotografijom, overen u opštini u kojoj živite, ne stariji od šest meseci.

 

Pri ulasku u Albaniju taj dokument NIJE validan i treba vam pasos za dete.

 

Nego... iskustvo sa policijom kada smo bili na motorima je takvo da uglavnom okrenu glavu kada prolazimo. Zna li neko kakva su iskustva kada se ide na 4 tocka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ne postoji formular. Ostavio sam to zeni sutra da ide i proba da zavrsi kako zna i ume. Verovatno ce na kraju zavrsiti kod notara, sa zaheftanom slikom deteta na izvodu preko koga ce neki pecat biti udaren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Pozdrav svima , da ne bi tu postavljao hiljadu videa o raznim putevima SU -Drac-Saranda preko brega Vlore ( Ne preko Gyrokastre) , pa putevi Saranda Ksamil pa zilion plaze , restorani , fast foodovi , Sve sve se to nalazi na mom youtube kanalu 20 tak videa DIVEDEEPINSIDE , jos sam tu sutra se vracam za Su preko Kosova kao sto sam dolazio samo ne morskim putem vec preko Gyrokastre !

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
1 hour ago, atirudra said:

Pozdrav svima , da ne bi tu postavljao hiljadu videa o raznim putevima SU -Drac-Saranda preko brega Vlore ( Ne preko Gyrokastre) , pa putevi Saranda Ksamil pa zilion plaze , restorani , fast foodovi , Sve sve se to nalazi na mom youtube kanalu 20 tak videa DIVEDEEPINSIDE , jos sam tu sutra se vracam za Su preko Kosova kao sto sam dolazio samo ne morskim putem vec preko Gyrokastre !

Jedno pitanje, vidim da nemas nikakvu navigaciju, pa pretpostavljam da si se orjentisao po saobracajnim znacima.... Jel obelezeno valjano put do Sarande kroz Albaniju? 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja krećem za desetak dana za Ksamil. Ovaj put autom. Nisam stigao da odem u "izvidnicu" motorem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 403 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, stari roker said:

Ja krećem za desetak dana za Ksamil. Ovaj put autom. Nisam stigao da odem u "izvidnicu" motorem... 

 

Ja planiram tamo 26 tog, ajd javi kuda si isao i kakav je put da znam na sta da se pripemim,isto autom idem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Mozda sam ja cudan, al' nekako ne bih isao na slavu, svadbu ili u goste kod lika koji mi je silovao sestru/brata nabio na kolac.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, ParadajzTurista je napisao:

Mozda sam ja cudan, al' nekako ne bih isao na slavu, svadbu ili u goste kod lika koji mi je silovao sestru/brata nabio na kolac.

 

Onda tebi brate samo ostaje da sediš kod kuće. Svi su nam redom radili o glavi u komšiluku, a i šire. Kako ću u Nemačku, Austriju, Sloveniju , BiH, Hrvatsku, Madjarsku, Bugarsku, Tursku, Crnu Goru, Ameriku, sve zemlje Nato pakta uključujući i Grcku... Albaniju... 

Ja na to gledam drugačije. Ako mi prestanemo da idemo tamo, onda to više i nije naše. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
On 5.7.2021. at 16:39, grafigo je napisao:

Ne postoji formular. Ostavio sam to zeni sutra da ide i proba da zavrsi kako zna i ume. Verovatno ce na kraju zavrsiti kod notara, sa zaheftanom slikom deteta na izvodu preko koga ce neki pecat biti udaren.

Sve se završava u opštini. 

 

Pre 11 sati, ParadajzTurista je napisao:

Mozda sam ja cudan, al' nekako ne bih isao na slavu, svadbu ili u goste kod lika koji mi je silovao sestru/brata nabio na kolac.

 

Znaš kako.... Kad sagledam odnos države u kojoj živim prema svojim stanovnicima,i meni na kraju, onda nema potrebe za takvim stavom. Jedino ako si dobar i ližeš se sa sistemom, onda ok. 

Nego recite vi meni u vezi goriva na Kosovu?! Kažu da nema pumpi na deonici odn. tom auto putu Priština-Tirana,već treba zaći malo u dubinu teritorije... Međutim nebi da tražim bivola na Kosovu. 

Promenio član Cvijanović

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 18 minuta, Cvijanović je napisao:

Sve se završava u opštini. 

 

Znaš kako.... Kad sagledam odnos države u kojoj živim prema svojim stanovnicima,i meni na kraju, onda nema potrebe za takvim stavom. Jedino ako si dobar i ližeš se sa sistemom, onda ok. 

Nego recite vi meni u vezi goriva na Kosovu?! Kažu da nema pumpi na deonici odn. tom auto putu Priština-Tirana,već treba zaći malo u dubinu teritorije... Međutim nebi da tražim bivola na Kosovu. 

Nema na toj deonici, ali ima nekoliko pumpi ranije pa sipaš kada pređeš granicu pre Prištine - znatno je jeftinije gorivo nego kod nas...

 

Za one koji idu kolima i koji imaju TNG - cene TNG-a su prava bagatela i na Kosovu i u Albaniji...

 

 

 

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Bas vala... Nemci nas satreše u I i II ratu, saveznici dodali i oni malo, ratovali sa austrougarima, Bugari nam stalno noz u ledja zabijali. Najsvezije rane su od Hrvata i sa Kosova.

Osta nama samo nasa Srbija.

Prosle godine sam tocio u Kosovskoj Mitrovici, u juznom delu. Nas 5, na 5 motora. Stali, popricali na srpskom sa ljudima koji su radili tu. Pozeleli nam srecan put i lep provod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
pre 11 minuta, grafigo je napisao:



Osta nama samo nasa Srbija.

 

Verovatno me nisi razumeo.... Posrao sam se po našoj lepoj Srbijici i kompletnoj ekipi. Bez namere da se svađam sa tobom...Valjevci su tradicionalno nacionalnosti i veliko srbi. 

 

pre 18 minuta, ZoraNS je napisao:

Nema na toj deonici, ali ima nekoliko pumpi ranije pa sipaš kada pređeš granicu pre Prištine - znatno je jeftinije gorivo nego kod nas...

 

Za one koji idu kolima i koji imaju TNG - cene TNG-a su prava bagatela i na Kosovu i u Albaniji...

 

 

 

To mi kaži!!! 

Promenio član Cvijanović

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

I ti mene nisi razumeo. Shvatanja sam da ako budemo gledali ko je, gde, kada i zasto ratovao sa nama onda necemo imati gde da izadjemo van ove zemlje. Mislim da je to pogresan nacin razmisljanja. Naravno, nije lako preci preko takvih stvari, narocito iz bliske proslosti, ali neko mora i treba da kaze da je dosta takvog razmisljanja.

 

Sad za vikend idem sa porodicom na more u Albaniju, a ako finansije dozvole lepsu polovinu bih krajem avgusta vodio na neki produzeni vikend u Istru. Zelja mi je da vidim i osetim taj deo Hrvatske gde nisam bio i ako sam sa roditeljima do 1991. godine letovao svake godine u Hrvatskoj.

 

Cudna stvar mi je i sto je dosta kolega vozilo Albaniju, ali niko u putopisima im nije zamerio sto su se vozili tim krajevima?

 

Sto se tice goriva, proslog septembra sam na Kosovu za 12,5 eur sipao 13.3 litara benzina, a u Dracu sam za 14,75 eur sipao 12,4 litra.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja