Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Albaniji

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Evo resih i ja da pokrenem novu temu u cilju zajednickog putovanja i druzenja.

Supruga i ja odlucili smo da 2021 letujemo u Albaniji na Jonskoj obali.Nasa zamisljena marsuta bi bila Beograd - Prokuplje gde bi nocili ,potom Prokuplje - Drac gde bi nocili pa potom do Ksamila Sve lagano turisticki ....pa odmor je.U Ksamilu 9 nocenja sa svakodnevnim obilascima okolnih plaza.Nocenja bi rezervisali preko Bukinga.

Planirali smo da krenemo 13.  Ako neko ima zelju da nam se pridruzi bilo bi nam zadovoljstvo da u drustvu putujemo.O svemu ovome bi se naravno detaljno dogovarali i usaglasavali .Veliki pozdrav svima 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nocenje u Dracu je ok. Imas oko 17 km plaze i ulicu duz nje. U samom Dracu nema bog zna sta da se vidi.
U svakom slucaju sretan put.
Od Valone (Viori) pa do Sarande le lepa voznja uz obalu. Iznad Sarande ims jako lep vidikovac.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Skoro da pokrenem topic i ja , pa primetih , bravo za topic. Planiram za Albaniju i to uskoro tu negde oko 10 tog pa i pomalo par dana posle j10 .juna. Putujem IZ Subotice. Po mom nekom planu isto laganica ali samo jedno nocenje :) Sad dali ce to biti  Presevo ili Prokuplje zavisi od nekih stvarcica koje mogu se menjati . I posle sledeci dan do SARANDE gde bi se smestio z apocetak na 10 dana pa obilazak plaze odatle ( naravno i Ksamil ne mere izostati) . Posto jos TACNO ne znam nista kada krecem i kojom tacnom putanjom od NIS a necu ni o tome pisati. Cimgod saznam SVE detalje , CE DA SE JAVIM! !! Isao bi preko Girokastre od Tirane ka Sarandi ( to je onaj unutrasnji put ne onaj blize moru .jer bo po planu i programu onaj put do mora zelim iskusiti prema NAZAJ! :)  Ovo su sve neki planov koji nisu u kamen zarezani OSIM cinjenice da IDEM ( honda transalp 1995 ) , Uzecu za svaki slucaj VOZZI aplikaciju i pomoc na putu koji za nedajboze moze vratiti motor do SU ako nastane neka veca frka koja se ne moze resiti usput ( za 3700 dinci sto je jako solidno za neku vecu frku ) . Svim bajkerima sretan put gde god krenuli na more ili u brdo :) pa makar i u Vojvodinu.  Cujemo se vidimo se nedde usput na valovima blazenstva voznje i leta ,jebenoga posle ove zime koja je trajala do kraja maja.  

Capture.JPG

P1050106.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

ja sam za prvomajske praznike bio tura Tirana , Drac, Beret , Vlora ...

 

sto se tice samog Draca nema nista posebno , jedno malo setaliste i par lokala i to je to, ukupno 1h obilaska . Ja da sam na tvoje mjesto radije bih spavao u Vlore (Valona) . Lijepo mjesto skroz , ima i jedan nas Manastir koji je na ostrvce i ima drveni mostic do njega, plaza lijepa , setaliste dugacko  . Iz Valone bih krenuo dalje ka jugu. 

 

Beret mozes u povratku ka kuci ako ti je na usput, nije los za obic isto mali gradic , a stari dio grada mene nesto podsjeca na Sarajevo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Da li za Albaniju treba zeleni karton.Na sajtu  AMS piše da treba ali ljudi koje poznaje su se juče vratili iz Albanije,išli su autom preko Kosova,i niko ih nije pitao za karton.Čak su pre putovanja baš od AMS u Somboru dobil info da im ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09
16 minutes ago, vazlan said:

Da li za Albaniju treba zeleni karton.Na sajtu  AMS piše da treba ali ljudi koje poznaje su se juče vratili iz Albanije,išli su autom preko Kosova,i niko ih nije pitao za karton.Čak su pre putovanja baš od AMS u Somboru dobil info da im ne treba.

Zeleni karton je obavezan.

Pre dvadeset dana išao sam motorom, a sada sam upravo ponovo u Albaniji ali autom.

Zeleni karton je prvo što su mi tražili na granici.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

SUBOTICA --  SARANDA --SPREMAN za put ovih dana , pa ako se neko pridruzuje 0628443476 IHAC CUHAJ , ako ne Masala :) Na slikicama moje drago tovarno magarence Trandza iz 95 u 2018 toj spremna za Petrovac CG  , i odprilike vako ce biti natovareno i za Albaniju sada . Pozdrav bajkeri!!

DSCN0825.JPG

DSCN0831.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV
  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

@Nesa-St Saranda-Jorgucat je pun zakrpa, ali može da se vozi. Nastavak do Tepelena je magistrala na kojoj može da se fura. Ostatak će neko drugi da ti kaže.

Promenio član Forsberg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam gledao taj put i na streetview se vidi da je od Tepelene do Berat dobar deo makadam.

Inače od Tepelene dalje prema Fieru je super put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV
On 12.6.2021. at 10:26, sale-kum je napisao:

Izvinjavam se na zluradosti, ali čovek vozi ADV motor, a izbegava makadam i loš asfalt:)

Sale u pravu si ali su u pitanju turing gume i ne idem sam, a u planiranju rute i vreme dolaska taj makadam ako se pojavi neplanirano zna dosta da produži vreme putovanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV
On 12.6.2021. at 10:29, doktor je napisao:

Ja sam gledao taj put i na streetview se vidi da je od Tepelene do Berat dobar deo makadam.

Inače od Tepelene dalje prema Fieru je super put.

jeste tako na streetview ali razmišljam da su možda u međuvremenu nešto radili, pa reko možda neko ima svežiju informaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@MaxiS ih bre sto me nisi zvao>:(

mogao sam biti moto vodic;)

Jeli vam bilo sto bi ‘rvati rekli gušt po onim krivinama sa novim asfaltom?

 

bili do astro opservatorije?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@petar_lord

 

Neces verovati, stali u PK na pice, krenuli ka tamo i na pola puta zove lik (koga smo ranije zvali a nije se javljao povodom kupovine skutera), da mozemo da odemo i da ga pogledamo, okrenemo se (bili smo trojica na 2 skutera), i odemo pravac za Žitkovac kod Aleksinca :moto2: Tako da i tu ubismo 100-tinak km

 

 

Odlozismo Beli kamen za "na tamo" :)

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
On 4.6.2021. at 22:36, vazlan je napisao:

Da li za Albaniju treba zeleni karton.Na sajtu  AMS piše da treba ali ljudi koje poznaje su se juče vratili iz Albanije,išli su autom preko Kosova,i niko ih nije pitao za karton.Čak su pre putovanja baš od AMS u Somboru dobil info da im ne treba.

Potpisan mini šengen... Treba li zelenjak i dalje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sa licnom preko Kosova ali iz Crne gore, zna li se? Prosle godine u Maju mi trazili pasos kad sam ulazio u Albaniju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja