Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila za tehnicki pregled motora?

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Pozdrav ljudi, od nedavno na 2 tocka, treba da registrujem motor u avgustu i procitam bas na bjbikers clanak o novom pravilniku za tehnicki pregled motora https://bjbikers.com/tehnicki-pregled-za-motocikle-na-sta-obratiti-paznju/ pa me zanima da li je neko imao iskustva sa tehnickim pregledom u 2021 godini? 

 

 

Ja kupio Hondu Hornet 600 2000g, dosao sa LeoVince SBK Oval bez db killera (jbg, malo preglasno), prelep zvuk ali procitam mora fabricki auspuh, pa me zanima da li treba da krenem u potragu za fabrickim auspuhom odmah ili ne :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa ili ćeš tako, ili ćeš da tražiš tehnički pregled koji može da ti progleda kroz prste. Ima i toga. :D Kako god, dobro je da kreneš u potragu što pre, za koju god opciju da se odlučiš. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Nabavi DB Kiler

Ja dva motora, prošle i ove godine bez problema, mada na tehničkom su iščupali DB kilere, hteli da čuju gromove iz dual SC Project na V-strom DL 1000...
Surčin ceo grmeo...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne pratim redovno magazin pa sam tek sada procitao clanak ali moram primetiti da se kolega @Jovan Ristic mozda trebao raspitati na par mesta (teh.pregleda), ovo lici na intervju kolega koji koriste izraze "izvorno" i "fabricki" sto nas zakon ne poznaje, takodje propisi nisu strozi samo se nisu postovali, jedino nije reseno pitanje konstrukcijskih ojacanja (kres bar), osoblje ne poseduje nikakve specifikacije nego je dozvoljeno poredjenje sa slikama skinutih sa neta (fabrickih ne custom :D) sta vise kocioni koeficijen je manji nego ranije, slike se vezuju za ID broj a ne VIN ... i tako. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: SREM
  • Motocikl: XJ 600, Bandit 1200

Mene danas odbili na teh. zbog boss auspuha i nekih China migavaca. Tako sam motor kupio i reg. prošle god.sad kažu oštriji propisi i kontrole. Kazne za njih drakonske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 32 minuta, sremac72 je napisao:

Mene danas odbili na teh. zbog boss auspuha i nekih China migavaca. Tako sam motor kupio i reg. prošle god.sad kažu oštriji propisi i kontrole. Kazne za njih drakonske.

Jel taj boss homologovan ili ne? Meni su rekli da prolazi bilo koji auspuh sa homologacijom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Kada sam izduv ima homologacija, onda je 99% na samom izduvu(Loncu/Topu)

Na SC Project je na samim topovima sa sve nazivom modela.

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Ja sam registrovao moj GSR 600 pre 3 nedelje. Na prvom tehnickom su vecali da li da me puste zbog bocnih nosaca kofera i rekli da moram da skinem. Otisao na drugi tehnicki, samo su rekli skini kofer (srednji je bio na motoru) i uteraj unutra. Nista drugo nisu gledali osim proveru kocnica i broja motora-sasije.
Povisen vizir, nosaci bocnih kofera, i nosac srednjeg, je na njemu sto nije fabricki. Da napomenem, auspuh mi je fabricki. Mada ne verujem da bi to imalo uticaja na tehnicki. Ne znam.
Jos uvek zavisi od toga na koji tehnicki oteras motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Registrovao Suzanu, sem kocnica (sile kocenja) nista gledano nije, ni brojevi motora/sasije, niti bilo kakva provera...

Jedini je problem bio saobracajna i nisu mi mogli izdati nalepnicu na tehnickom vec sam u SUP morao ici.

Ona serija koja vazi do 9999 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Drugar registrovao xt600 koji je zapravo neka druga yamaha, po broju motora i sasije, pokazao mi sliku kako treba da izgleda a kako zapravo izgleda motor, ono je smesno. Sa puknutim plastikama, bez retrovizora a od db kileru da ne pricam, prazan auspuh. I uredno prosao kod nas na jednom teh. To nam dodje kao ono vase sunce :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ludilo totalno, a bas sam zeleo da mi provere sve!

Raskacio sam lambdu, zanima mekakvu smesu odrzava ecu, kakvi su diskovi... Kada vec placam sve to zasto se ne uradi?

Iza mene nova goldwing, bela, 2020 godiste,vlasnik primetio sam nosi prsluk

MK "Smak", nije mogao da prodje tehnicki sa fabrickim bocnim koferima!?! 

Ja moj nosac ojacao, zavario na 5 mesta, nisu me dirali ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Pre par dana prosao tehnički bez problema, Honda cbr 600 fabricko stanje motora sem crnog vizira i Leo vinchi. Pogledali broj sasije, broj motora, stavili na valjke i ispostovali vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Raskacio sam lambdu, zanima mekakvu smesu odrzava ecu, kakvi su diskovi... Kada vec placam sve to zasto se ne uradi?

Trebao si pitati za izduvne gasove da provere jer se na motociklu ne radi test, mada bi relevantnije bilo izmeriti pre i posle premostavanja lambde, meriti na leru i pod obrtajima ... tada bi znao na cemu si.

Za diskove, to se radi (znas i sam) komparaterom, ova merenje preko valjaka i rucice/papucice po meni nije relevantno, sta ako je kriva guma?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Znaci od tehnickog do tehnickog, neko smara neko ne smara? Jbg, probacu da napravim db killer, najvise zbog sebe, bas je glasan motor, smeta mi nekada kad zelim da se polako kruziram :D

Hvala na odgovorima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bdado, ja vozim ebc full float diskove, zvece i landaraju na sve strane, aj ti objasni nekome da "to tako treba" :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Zavisi od tehnickog do tehnickog a i od toga koliki ti baksuz padne. Prosle godine pitam telefonom jel problem sto imam crash barove kazu jeste moras da ih skines. Ja se napravim lud i pojavim se na tehnickom sa sve crash barovima. Rekoh to su mu fabricki (i ako nisu) i oni iskuliraju provere kocnice izblejao pola sata i zavrsio. S druge strane ortaka naterali da skine slajdere. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Bdado, ja vozim ebc full float diskove, zvece i landaraju na sve strane, aj ti objasni nekome da "to tako treba" :jee:
Vratili te zbog toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Drugari da li neko zna da li mogu motor da registrujem samo sa papirima, da fizicki ne bude u mom gradu? Iz Kladova sam, stigao mi je motor u Bg-u, nema tehnickog jer je vozilo novo, znaci registracija i nove tablice mi trebaju. Ne bih da placam transport do Kladova... Izvinjavam se sto malo odskace od teme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

 

pre 5 minuta, Ivan F. je napisao:

Drugari da li neko zna da li mogu motor da registrujem samo sa papirima, da fizicki ne bude u mom gradu? Iz Kladova sam, stigao mi je motor u Bg-u, nema tehnickog jer je vozilo novo, znaci registracija i nove tablice mi trebaju. Ne bih da placam transport do Kladova... Izvinjavam se sto malo odskace od teme.

Naravno da mozes, sta ce ti motor ako ne ide na tehnicki.

Registrujes, tablicu pod misku, pa u Bg po njega. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
Upravo sada, MilanS je napisao:

 

Naravno da mozes, sta ce ti motor ako ne ide na tehnicki.

Registrujes, tablicu pod misku, pa u Bg po njega. 

Zahvaljujem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Ako ti prodavac uradi tehnički pregled, možeš da registruješ gde hoćeš.

 

Tako sam ja registrovao stroma. Eurosumar uradio tehnički, ja sa papirima registrovao i uzeo tablice .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja