Jump to content

Moto Zajednica

Sokobanja pomoc oko mesta za obilazak?

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Pozdrav, idem u Sokobanju nekom obavezom pa sam uklopio lepo i korisno, ici cu motorom.

Imate li predloge sta da obidjem kada sam vec tu blizu ili znate nekoga ko bi imao dobre predloge?

Cak ako mi se i neko zeli prikljuciti u voznji do tamo ili po kraju tamo, moze, javite se.

 

Hvala unapred.

Promenio član CoronaSeed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imaš jako lep put preko Rtnja do motela Balašević, a tamo naširoko poznatu gibanicu i kiselo mleko. Jedan deo puta je nov asfalt, jedan deo je lošiji, možda su ga asfaltirali i kompletno, nisam bio par godina.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skoro sve su asfaltirali preko Rtnja za Sokobanju. 

A kad si u Banji, obavezno idi na Lepteriju, na Vidikovac i u restoran sa istim imenom, na Ozren - jezerce i pored njega vodopad Ripaljku, na izvor Moravice, jezero Bovan... Sokobanja je prelepa

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako voziš motor iz potpisa, ne možeš baš po makadamu...mislim može ali nije preporučljivo. Makadamom se dolazi da još interesantnijih mesta.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Od Sokobanje do Magistrale PN-ZA (na magistrali je to skretanje za Rtanj) je sve asfalt, uglavnom veoma dobar, negde i perflektan. Zapravo je najgori od onih 2-3km od same Sokobanje do skretanja za Nikolinac.

 

Steta je ne otici i do Ozrena. Nemoj da te prevari gugl maps, posle nije sve asfalt

do Popsice (ako budes hteo da vidis onaj bazencic/baru sa mlakom vodom).

U tom slucaju je najbolje na Radenkovac i Labukovo.

 

Ako ides iz Sombora i hoces najbrzi put, to je autoputem do Aleksinca.

Ali, ako vec skreces kod Paracina (bilo u odlasku, bilo u povratku) po meni je grehota da ne odvojis sat vremena (ukupno) sa magistrale PN-ZA (skretanje za Strazu) da odes makar do Velike Brezovice. 23km najboljeg asfalta, krivine, suma, zelenilo. Raj. Ipak, imaj u vidu da sam ja jako subjektivan po tom pitanju, obozavam Kucaj, sasvim je moguce da je nekom drugom ono glupo i dosadno.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)
pre 49 minuta, ParadajzTurista je napisao:

 

Ako ides iz Sombora i hoces najbrzi put, to je autoputem do Aleksinca.

Ali, ako vec skreces kod Paracina (bilo u odlasku, bilo u povratku) po meni je grehota da ne odvojis sat vremena (ukupno) sa magistrale PN-ZA (skretanje za Strazu) da odes makar do Velike Brezovice. 23km najboljeg asfalta, krivine, suma, zelenilo. Raj. Ipak, imaj u vidu da sam ja jako subjektivan po tom pitanju, obozavam Kucaj, sasvim je moguce da je nekom drugom ono glupo i dosadno.

 

 

Podrzavam ideju, znaci iskljucim se za Paracin i krenem prema Zajecaru i uzivam, kakav je put od Zajecara prema Sokobanji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da, to ti je jedna od opcija. Iskljucis se kod Paracina, krenes ka Zajecaru. Put je veoma dobar. Posle Lukova imas hotel Balasevic (tu treba da skrenes desno; ne secam se, mislim da ima i saobracajni znak, da pise Rtanj (selo) 8km, Sokobanja 28km ili tako nesto). Prolazis pored hotela Ramonda ides dalje na Nikolinac i stizes u Sokobanju. [Od Paracina, veci deo puta ces uzivati u pogledu na planinu Rtanj.]

Sve ovo ti i pise na gugl maps.

 

E sad, znam da sam dosadan, ali ako mene pitas, naci ces sat vremena (ili u polasku ili u povratku) i za Veliku Brezovicu. Posle Paracina i sela izvor, ide uspon na Cestobrodicu, odmah zatim je skretanje levo za Strazu, (vec sam ti gore objasnio)..

 

Uzivaj sta god odlucio.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@CoronaSeed na putu Paracin-Zajecar, pre odvajanja za Rtanj nalaze se dva predivna manastira.

 

- 1. Lesje (oko 15km od Paracina sa desne strane) koji drzi cestice mostiju mnogih svetitelja.

 

654178181_2018_08_08manastirLesje2.thumb.JPG.8422cbf123d85ec62a81f10d7fdf7d3f.JPG

 

2. Izvor (od manastira Lesje oko 5 km sa leve strane), stari Srbski manastir.

 

1241762105_2019_09_01ManastiruIzvoru2.thumb.jpg.389e83b3dda770436d4d1bd3cdebd735.jpg

 

Za oba mesta treba malo da se skrene sa glavnog puta, tj. nisu uocljivi. Rec je od oko 500m.

 

Pozdrav,

Dejan

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Tako je, obidjes manastire i izletiste Grza, put do jezera na Grzi je skoro  zasipan mlevenim starim asfaltom pa je bilo malo prasine, mozda se sada sprala od ovih kisa. Izned jezera je vrelo reke. Preko Rtnja zanimljiva priroda i krivine, Ramonda novi luksuzan hotel a u blizini odsedis 10 minuta tu su valjda izmerene neke magnetne sile koje povoljno deluju na organizam. Sama Soko banja mislim da ima 10 izletista tako da i kada ostajes duze svakog dana ides na drugi kraj. Mislim da je i put od Soko banje do Nisa asfaltiran i dobar za voznju ali to nisam siguran.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
2 hours ago, Biker Q said:

Mislim da je i put od Soko banje do Nisa asfaltiran i dobar za voznju ali to nisam siguran.

Јесте.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Nemam

Bila sam u Sokobanji u avgustu ove godine. Najveći utisak su mi ostavili Izvor Moravice i Sesalačka pećina

Ova izletišta su manje poznata, verovatno zbog nešto veće udaljenosti. Pejzaži su prelepi i zaista ih treba videti. Kretanjem iz Sokobanje ka Knjaževcu posle 13 km stiže se do skretanja za selo Vrelo ili Istoci gde izvire reka Moravica. Nešto dalje od tog skretanja na suprotnoj strani nalazi se ulaz u selo Sesalac na čijem je području Sesalačka pećina, udaljena 19 km od centra Sokobanje. Na samom izvoru je plitko jezerce velike površine sa jako hladnom vodom. Nedaleko od jezerceta postoji i Markova pećina koja je po predanju Marku Kraljeviću i njegovom Šarcu služila kao sklonište. 
Nedaleko od skretanja za Vrelo nalazi se put do sela Sesalac koje je poznato po istoimenoj pećini do koje se stiže makadamom još koji kilometar od sela. Zanimljivo je to sa posetioci mogu sami, u ormariću za struju da pritiskom na prekidač osvetle unutrašnjost pećine. Prostor oko pećine uređen je za izletovanje - česma, nekoliko klupa i stolova, mesta za roštiljanje. Meštani su napravili i pregrađivanjem Sesalačke reke veštačko jezerce za kupanje.
Informacije sam pronašla na ovom sajtu. 

Obišla sam i vodopad Ripaljka koji se nalazi na oko 5km od Sokobanje. Nalazi se u dubini šume, ali put je jako dobar. Dobar asfaltiran put vodi do Grudne bolnice Ozren i dobro je opremljen putokazima. Kod same bolnice, obezbeđen je parking. U blizini parkinga bolnice, nalazi se makadamski put, kojim se stiđe do vodopada. Kada budete stigli do piknik zone, niz vodopad će vas voditi strme staze oivičene rukohvatima, kojima možete doći podnožja i drvenog platoa Ripaljke.

Sokobanja smeštaj
Za obilazak Sokobanje potrebno je bar dva dana. Smeštaj možete pronaći na različitim sajtovima koji se bave izdavanjem smeštaja.
Cena iznajmljivanja se kreće od 15€.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Ajde bre penzosi, sta to bre savetujete  coveku. Kakvi vodopadici kakvi bakraci. Ko se ne popne na Rtanj bolje da ije ni ziveo... Penji se gore, da vidis sta je priroda i avantura...Put od Rtnja do Sokobanje , tih dvadesetak km je prelep za voznju... Ovo od Balasevica do Rtnja je bezveze, barem meni. Sama Sokobanja je selendra najobicnija, prenatrpana penzosima. Jedna ulica (dzada) i to ti je to.

302045486_10226825722659552_671862775833

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Potpisujem za Rtanj, Mi bili pre dve godine, doduše kolima, ženče, ćera i ja.

Došli do one etno kafanice u podnožju ali malo okasnili i sunce upeklo pa nam savetovali da ne idemo i mi zaboli tu na teletinu i domaću rakijicu :Bokilic:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja