Jump to content

Moto Zajednica

Donji ves za voznju motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Pozdrav ljudi, kakav donji ves nosite dok vozite motor? Ja nosim stalno obicne bokserice (uske) ali bukvalno nakon 10-15 min pomeranja i klizanja na sedistu mi se podignu "nogavice" i krecu da me stezu na "nezgodnom mestu" pa pokusavam u voznji da ih spustim na dole. Jel koristi neko neki aktivni donji ves ili tako nesto sto se nece podici dok vozim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
15 minutes ago, ffaktorr said:

 i klizanja na sedistu 

A da nije mozda problem u ovome?

Na duzem putu obicno nosim aktivni ves, gace imaju neku kompresiju i nemaju savove na zadnjoj strani, onoj na kojoj sedis. U kombinaciji sa moto pantalonama je odlicno, dok u kombinaciji sa farmericama ne bas. Tada klizim po sedistu. 

Sa aktivnim vesom i moto pantalonama, komotno iznad 300 km po danu, aktivni ves i farmerice, vec posle pedesetak km postaje neprijatno (skoro pa i da nema razlike sa obicnim vesom i farmericama). Obican ves i moto pantalone, opet nije dobro.

To je neko moje iskustvo.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Ja se u sustini vozim po gradu ali posto sam tek poceo da vozim, prelazim 50-100km dnevno, tako da nije nista strasno ali me uzasno iritira pa sam zeleo da cujem neka iskustva. 

@Petre nesto ovog tipa https://www.sportvision.rs/aktivni-ves-donji-deo/69672507-umbro-core-power-short ? Nema neki izbor kad je kad su aktivne gace u pitanju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Verovatno je to nesto slicno. Ja vec godinama koristim neke od Louis-a (uzeo nekoliko para Head brenda, bile na popustu), ali ih nisam pronasao sad. Nesto ovako:

https://www.louis.eu/artikel/fastway-seamless-boxer-shorts-pack-of-2/210317?list=b0066dc57d64009eabcfbd5f317f915b

Mislim da bilo koje namenjene sportistima bi bilo u redu. Ipak, probaj da pronagjes "seamless". ... i resi nekako to klizanje po sedistu. Neke moto farmerice imaju kozne ili od dr. materijala (!?) aplikacije na zadnjim dzepovima i verovatno je to da bi se eliminisalo, koliko toliko, klizanje. Mozda mozes uraditi nesto takvo i na obicne farmerke , ali pazi i da lepo izgleda. 

 

PS

Nemam iskustva sa tank gripovima i kako oni "rade" u kombinaciji sa farmericama. Mozda se javi neko da objasni.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: 2003 Honda Hornet 600

Hvala na savetima, uzecu neke aktivne gace, a klizanje cu da resim novim sedistem :D, nasao sam ljude presvlace sedista u zrenjaninu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

da, da, samo full aktivni veš, gore - dole.

Za saedišta, kao što kolega gore pomenu tu ti je LowLand ZR , Srđan Surčin takođe baš, baš dobro radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja leti na dužim vožnjama nosim obične kupaće gaće kupljene kod kineza za 500-600din, i to onaj dizajn po uzoru na bokserice, ali jedan broj veće, da bude komotno.

-mnogo manje znojenja

-brzo se suše

-mnogo prijatniji osećaj, preporodio sam se

Generalno leti na vrućinama treba izbegavati pamuk ispod jakne i pantalona.

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 5/21/2021 at 3:24 PM, Petre said:

 

Nemam iskustva sa tank gripovima i kako oni "rade" u kombinaciji sa farmericama. Mozda se javi neko da objasni.

Kad sam kupio VFR, prethodni vlasnik je to nalepio na tank. Lepo mi izgledalo, "al čemu to...?!"

Posle prvih 500m sam imao aleluja momenat. Od tada, svima pričam o tankgripovima. Ubedljivo najjeftinija i najbolja stvar koju možeš staviti na motor. Nikad više neću moći da posedujem motor bez toga, na bilo koji da sednem, kao da mi je rezervoar namazan uljem...  Vrhunska stvar. Ovo su neki sa AliExpress, i savršeno rade posao.

 

 

IMG-20190219-WA0013.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja leti na dužim vožnjama nosim obične kupaće gaće kupljene kod kineza za 500-600din, i to onaj dizajn po uzoru na bokserice, ali jedan broj veće, da bude komotno.
-mnogo manje znojenja
-brzo se suše
-mnogo prijatniji osećaj, preporodio sam se
Generalno leti na vrućinama treba izbegavati pamuk ispod jakne i pantalona.


Ispod moto opreme nikad ne nosim pamučne odjevne predmete nego samo sintetiku ili vunu.
Vuna mi se bolje svidila, kupio u Decatlonu jedan set a drugi u Louisu.

Vuna je vrhunski material koja i kad je vlažna od znoja ne smrdi, brzo se suši.


Poslato priko Ténéré
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pre mnogo godina, na putu od Sarajeva ka Trebinju, iznad Gacka, bio i motel/restoran kod jezera Klinje. Teleća čorba, brdsko-planinska jagnjetina, i na kraju cicvara sa medom. Drveni tanjir i drvena kašika. Drugar i ja se oduzeli...jedva stigli do Trebinja. Tek sutradan popodne otišli na klopu.

Sorry za off...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja