Jump to content

Moto Zajednica

Plastika na Variator pukla. Zamjeniti ili ne moram?

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Poz forumasi, danas tj predvece mi pukao kais na Peda skuter i ostavio me 10km od moje kuce (moja nocna mora) pa sam morao slep sluzbu jer niko nema prikolicu kad ti treba... klasika :(

 

Eh sada kad se to desilo znao sam da je kais i kad sam stigao kuci otvorio i bio u pravu, pola kaisa samljeveno i koliko vidim neka plastika na variator pukla pa me zanima za sta je ta plastika i moram li i to zamjenit.

 

IMG-20210518-211200.jpg IMG-20210518-212259.jpg IMG-20210518-212307.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
Just now, PainGames said:

Poz forumasi, danas tj predvece mi pukao kais na Peda skuter i ostavio me 10km od moje kuce (moja nocna mora) pa sam morao slep sluzbu jer niko nema prikolicu kad ti treba... klasika :(

 

Eh sada kad se to desilo znao sam da je kais i kad sam stigao kuci otvorio i bio u pravu, pola kaisa samljeveno i koliko vidim neka plastika na variator pukla pa me zanima za sta je ta plastika i moram li i to zamjenit.

 

IMG-20210518-211200.jpg IMG-20210518-212259.jpg IMG-20210518-212307.jpg

na ovoj prvoj slici vidite da je plastika sa strane polomljena pa me zanima za sta je ova plastika i hocu li menjat ovo komplet zbog ove plastike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3000 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je ventilator varijatora. To je jako jeftino, pošto je plastičan, reda nekoliko €. Trebalo bi da može samo on da se zameni.

Samo ako nađeš odgovarajući. Pitaj Peda distributere, a verovatno paše i od nekog drugog kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
18 minutes ago, boza_kg said:

To je ventilator varijatora. To je jako jeftino, pošto je plastičan, reda nekoliko €. Trebalo bi da može samo on da se zameni.

Samo ako nađeš odgovarajući. Pitaj Peda distributere, a verovatno paše i od nekog drugog kineza.

Imam vec jedan variator koji sam menjao prosle godine pa ako se ta plastika skida onda TOP... Samo me zanimalo jel bitna ova plastika tj dal moze bez te plastike da se vozi... sobzirom da je to njegov ventilator onda je vjerovatno pametno zamjeniti ga. Hvala na odgovoru :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4371 postova
To je ventilator varijatora. To je jako jeftino, pošto je plastičan, reda nekoliko €. Trebalo bi da može samo on da se zameni.
Samo ako nađeš odgovarajući. Pitaj Peda distributere, a verovatno paše i od nekog drugog kineza.
Од сваког другог GY6 од 50/60/80 кубика.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4371 postova

Провери варијатор комплет, 100% то није једина последица од кидања ремена.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tu ga je neki saban blokirao kad je stezao sraf na osovini, krckao dok nije sve skrckao.

Zameni taj deo da bi CVT imao normalno hladjenje i proveri kao sto ti kolega Krokodilo rece.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
2 minutes ago, Krokodilo said:

Провери варијатор комплет, 100% то није једина последица од кидања ремена.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kvacilo i ovo ostalo kolko sam mogao vidjet, sve je uredu. Ja se oko ovog ne razumijem pa ce komsija posle posla da vidi, on je i otvorio ovo da pogledamo sta je bilo al kasno i mrak pa cemo sjutra detaljno da pogledamo sta se desilo. Sto je zanimljivo Kais (remen kako ga vi zovete) nije iste velicine ko moj prvi original koji je bio na skuteru. 

 

Na ovaj sto je pukao pise GY6 50CC VARIATOR BELT MIGY60-4037 (729*17.17*30)

 

A na original kais koji je bio prvi pise: POWERLINK (729 17.5)

 

Ovaj stari kais je jos ispravan jer kad sam uradio veliki servis kod njih zadrzao djelove stare a kolko vidim kais ispravan... Kvacilo zezalo pa kad zamjenih kvacilo rekli mi da menjam i kais pa reko aj menjajte.

 

Sa ovim kaisom koji je pukao presao 6.500km 

 

Eh sad sto se kaisa tice, koliko vidim druge su dimenzije... jel meni pukao kais zato sto su stavili malo veci ili nije to razlog?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4371 postova

POWERLINK, ако је оригинални онда је одличан ремен. Не би требао да има проблем на наведену километражу па и на много више. Та разлика у димензии није разлог за кидање новог. Провери задњу ременицу, ако има оштечења од корозије то дефинитивно може да вртоглаво раскупуса ремен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
31 minutes ago, Krokodilo said:

POWERLINK, ако је оригинални онда је одличан ремен. Не би требао да има проблем на наведену километражу па и на много више. Та разлика у димензии није разлог за кидање новог. Провери задњу ременицу, ако има оштечења од корозије то дефинитивно може да вртоглаво раскупуса ремен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ako je ovaj Powerlink dobar kais da trazim takav jer ovaj koji su stavili sigurno ne kosta vise od 5E a kod kineza preko sajta mozda i jeftinije... Ako budem nasao Powerlink onda cu sigurno taj uzet. U Podgorici imamo Magnus Moto i oni imaju original djelove pa cu kod njih vidjet za ovakav kais jer iskreno ne zelim opet isto iskustvo ko nocas... 

 

Dao 30e za slep sluzbu BZV a kais sigurno nije toliko :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Danas mi ovi iz Magnusa odgovorili i imaju SCD kais tj Remen 18 eura. Pocicu kod njih pa da vidim koliko ce uzet da oni to stave pa da dobijem garanciju na kilometrazu.

 

Danas zavrsih oko motora i bas smo se namucili da variator uklonimo jer nemamo kompresor i onaj pistolj za odvijanje. Al smo nekako uspjeli da oslobodimo, stavili smo plastiku i kais pa dako izgura do grada i podjem kod majstora da oni to vide. 

 

Upravo sad probah motor, ide slabije no sto je isao. Meni je gurao do 70-75 a sad jedva 60 pa moguce da nesto nismo dobro stavili ili je mozda razlog sto smo stavili onu mast na onaj dio dje saraf jer je bio suv tj nije bilo podmazano pa mozda smo slucajno i kais... Mada ne vjerujem jer smo ocistili al moguce da nismo dobro.

 

Ja sam snimio video pre stavljanja kaisa, kolko smo mi vidjeli nista drugo nije polomljeno. 

 

Evo video: 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Mogli ste da zaglavite npr. viljuskasti kljuc 10-12 (kratki) izmedju zamajca (njegovih zuba) i onih rebara na bloku motora. Naravno, uz malo osecaja i pazljivo da radilica ne dobije deformaciju.

Dobro je kais tebi izdrzao 6500km..

Ja kupovao 729 kaiseve kineske (700din, Nis), menjao na 3000km.

To sa podmazivanjem srafa me buni.. nema tu sta da se podmazuje.. Radilica se vrti 5-8000 obrtaja.. razbacace ti mast po kaisu.. kais ce da prenese na kvacilo..

Idi da ti to neko pogleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
3 hours ago, Krokodilo said:

Ми са видеа не видосмо ништа.emoji848.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

A da sam sam ovo radio ja bih dio po dio snimao ali reko bolje momku da dam jer se on barem oko mehanike razumije... A ovo je snimljeno pre no sto smo poceli tj pre no sto je on dosao sa posla. Al ono sto sam ja vidjeo mojim ocima nista nije osteceno i kad smo uklonili Variator sve izgledalo po meni kako treba. 

2 hours ago, ParadajzTurista said:

Mogli ste da zaglavite npr. viljuskasti kljuc 10-12 (kratki) izmedju zamajca (njegovih zuba) i onih rebara na bloku motora. Naravno, uz malo osecaja i pazljivo da radilica ne dobije deformaciju.

Dobro je kais tebi izdrzao 6500km..

Ja kupovao 729 kaiseve kineske (700din, Nis), menjao na 3000km.

To sa podmazivanjem srafa me buni.. nema tu sta da se podmazuje.. Radilica se vrti 5-8000 obrtaja.. razbacace ti mast po kaisu.. kais ce da prenese na kvacilo..

Idi da ti to neko pogleda.

Zajebano je radit bez alata, ovo bez onog pistolja ne moze da se radi jer ako radis bez njega mozes sjebat motor. Mi smo ga samo osposobili pa kad bude fino vrijeme da podjem kod majstora i da to pogleda i da stavim neki kais tj remen koji mi je magnus preporucio SCD Kais... 

 

Nebih vise kineski tj losi kais stavljao zive glave, dao 30e za slep sluzbu bzv a mogao dobar kais da stavim i da ne razmisljam a ovo za mast i ja se plasim da sam zasrao... ja sam vidjeo nekog momka na YT kako tu stavlja pa reko aj malo da stavim... A ovo zbog brzine moguce je da kais klizi pa ne fata, uglavnom pocicu kod majstora pa cu odje javit jesam li sto zasrao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Danas zavrsio servis skuters i u Magnus Moto stavili kais QJ Moto... Nemam pojma koja je ovo marka pa sam slikao kais. Kad su stavljali kais rekli da koram variator i kvacilo da menjam jer ce opet kais da pukne... Onda su oni nasli kvacilo njihovo ali nemaju onaj dio dje ide kais kod kvacila pa sam ipak morao u ovlasceni servis Pede da podjem. 

 

Ukratko ovaj servis me dobro nagrdio, 60€ (kvacilo komplet, variator komplet i ruke plus 5eura da fabricki zatvorim sa onim cudom jer je ispucalo ovo njegovo kad skidas onaj dio da pristupis kvacilu i variatoru i 5eura da to fino zalijepe i stave rabricki kako nebi prasina ili voda usla... Tako da u ovlasceni servis 70€)

 

A ovo sto sam radio u Magnus Moto kostalo 48€ (18€ kais, 15, 3€ ruke i 12 euro one male kuglice sto idu na variator malossi od 66g) 

 

Sve ukupno me kostalo 120€ servis za peda skuter koji ne vrijedi 400€ 

 

Nekako mi zao da ga skinem jar je kod mene od pocetka a razum mi veli: BJEZI OD NJEGA MRCIO SE! 

IMG_20210526_110538.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja