Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, zaludan said:

 

Sve vozače dostava u Srbiji bi trebalo preventivno uhapsiti i zadržati nedelju dana u zatvoru.

Onda bi se možda gazde malo zapitale i davale razumnije količine posla.

 

P.S. znam da su vozači najmanje krivi za sadašnju situaciju, ali to nikako ne opravdava šta sve rade u saobraćaju, a pogotovo sad kad gazde ne mogu baš za dan da nadju zamene.

To sto se ne vezem uvek i telefoniram ponekad time nikog ne ugrozavam sem samog sebe. Sto se motam po centru od 30-50 na sat pojas mi nista ne znaci specijalno sem sto me sprecava od kazne, a i to resim. Radim dostavi hrane, na turu, ne na satnicu, sto vise tura vise i para, jbg ne mozemo svi da budemo direktori i da ne krsimo pravila :) 

 

ps vise ja pazim koji zurim uvek nego 80% vozaca koji imaju vremena na pretek pa zjale okolo i ne obracaju paznju na saobracaj i sve oko sebe, pa imaju vremena da blenu u sve usput, cackaju telefon, slikaju se, pevaju, namestaju radio itd i eto udesa. 
 

 

a da zaboravio sam da su na ovom forumu svi nepogresivi i postuju zakone, e moj Milane, pogresan forum

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre 3 sati, drmilan_ je napisao:

Kad preko imaju normalne plate za posao koji obavljaju, uce skolu za to. A ne ovi nasi na kurs od 6 meseci i platu od 50.000 pa moraju da se snalaze.

Nije to samo do plate moj Milane, više je do mentaliteta.

Nek proba neko austrijskom policajcu da dâ mito? Nema trika, a sigurno je i on nezadovoljan ličnim dohotkom. Misli da bi moglo bolje?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 hours ago, Due said:

Nije to samo do plate moj Milane, više je do mentaliteta.

Nek proba neko austrijskom policajcu da dâ mito? Nema trika, a sigurno je i on nezadovoljan ličnim dohotkom. Misli da bi moglo bolje?

A jel voziš ovde u Srbiji motor isto kao u Austriji?? 

Ajde da krenemo od sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1899 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Znaci nudite mito policajcu kad vas zaustavi?Stavite crvenu ili 20e u saobracajnu i vozacku?Nikad nisam nudio mito,jedan davno,kad sam bio mlad, je trazio da platim pojas da ne pise punu liniju ,i to je sve.Retko me uhvate,nek pise ako hoce.A moje je da pazim da me ne uhvate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Due said:

Ne znam na šta misliš?

Pa da svi olajavamo te ljude kad im se daje mito, a niko ne krene od toga da smo zapravo mi ti koji su najčešće napravili sranje pa hoće da se izvuku.

 

U CG smo kolega i ja naišli na pandare, koji je izašao na sred puta da nas zaustavi, ovaj moj je tako kočio da je uradio stopi, jedva omašio pandura. Znak pre toga reko 50kmh... Da ne kažem kolko sam ja išao a koliko ovaj moj.

A zašto je istrčao da nas zaustavi - na 200m odatle je T raskrsnica gde milion budala kao mi produži pravo, jer se ne vidi ili istrči na put... 

Pandur nam je održao lekciju ko da nam je tata, spomenuo nije kaznu i para, već nam je ispričao kao da nam je roditelj... Mi gledali u pod... I to je bilo to. Teraj dalje. Nit nam je pisao nit išta... I veruj mi, dan danas nekad se setim toga - polako, aj put je ovo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 10 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Pa da svi olajavamo te ljude kad im se daje mito, a niko ne krene od toga da smo zapravo mi ti koji su najčešće napravili sranje pa hoće da se izvuku

Slab sam ti ja uzorak. Za 33 godine aktivnog učešća u saobraćaju koliko se sećam pet puta sam platio kaznu. I svaki put sam bio kriv. Nit mi je ko tražio nit sam nudio mito.

Kazne za prekršaje koje sam napravio su bile takve da nisam postao siromašan zbog toga.

Motocikl mi je prevozno sredstvo a ne adrenalinska zabava.

 

Evo letos me je prvi put u životu zaustavila policija dok sam vozio dva točka. I to saobraćajac na motoru. Rutinska kontrola, čovek jako prijatan, negde mojih godina. Lepo se ispričasmo i poželesmo svako dobro jedan drugom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Okreni obrni, policija (saobracajna) je takva jer je narod omogucio. U drustvu  nas ima bar 6oro aktivnih vozaca. Neki na motoru, neki u autu. Od toliko nas, cetvorica su se dosad naplacali kazni samo kad mito nije prosao ili nije bio moguc (parking servis po nalogu policajca itd). 

 

U par navrata je bilo da policajac trazi sam, vise puta je isla cuvena recenica - Je l mozemo da se dogovorimo ? I svaki put prosla.  Moje licno iskustvo je uglavnom sa opomenom i objasnjenjem da ne bi trebalo tako da se radi. U pricu udjem sa postovanjem, gledam da buden ljubazan i cini mi se da i oni odmah spuste loptu. Budu prijatni, ispitaju cime se bavim, gde sam posao itd. Posto uvek kazem da sam student, valjda se i jednim delom i smiluju :D

 

Po meni da niko ne nudi mito, plati sta je zgresio ako se prica o kazni i tera dalje, ne bi ni njima padalo na pamet da traze. Deo koji trazi bi brzo bio ociscen usled prijava i neprihvatanja ljudi da igraju po tim pravilima. Kao i sa lekarima, ista prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Da oni kazne one koji nude mito ne bi niko ni nudio, cu nezadovoljni platom i ostalo. Sta je ovo Stokholmski sindrom, samo mi krivi, a oni sveci, pa oni prave vece nedjelo nego sto je nas prekrsaj.
Kako su u Brcko distriktu rijesili taj problem (bar je nekada bio rijesen, sad ne znam kako je) a mito, a prijava, pa bujrum, ponudi opet.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /
Pre 22 sati, Interceptor BP je napisao:

Ako njih treba uhapsiti onda taksiste treba sve kod psihijatra na pregled i redovne terapije.

Svi koji imaju vozacku treba prilikom svakog produzetka iste da idu na polaganje testova i pregled kod psihijatra i psihologa. Ali pred komisijom istih...

A svim ostalim vozacima kojima je to zanimanje, treba na onom trogodisnjem lekarskom da budu dobro procesljani. Plus testovi!

A ne udjes na vrata, ko si sta si, aha, ordinacija 5. Tamo: "koji je ovo broj?" -9 ."Ok, ordinacija 6"...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre 22 sati, drmilan_ je napisao:

To sto se ne vezem uvek i telefoniram ponekad time nikog ne ugrozavam sem samog sebe. Sto se motam po centru od 30-50 na sat pojas mi nista ne znaci specijalno

Pojas ti najviše i znači pri "gradskim" brzinama. Preko toga mu efikasnost znatno opada i eventualno će sprečiti da ispadneš iz vozila ako dođe do prevrtanja. A tako kako ga vezuješ može fino da te pridavi ako se nađeš u situaciji gde on stupa na scenu. Jebeš kazne, čuvaj glavu, opasno je takvo vezivanje pojasa. 

Što se telefona tiče, statistika kaže da žestoko remeti koncentraciju i da je to opasnije od toga što ti je jedna ruka zauzeta, mada ni to nije beznačajan faktor koji negativno utiče na brzinu reakcije i bezbednost. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, Tarmi636 je napisao:

Posto uvek kazem da sam student, valjda se i jednim delom i smiluju :D

Lako je tebi. Kako ja da prođem kao student u 53-ćoj ?

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre sat vremena, Blaza je napisao:

Lako je tebi. Kako ja da prođem kao student u 53-ćoj ?

:)

Haha reci da si na masteru, nisi do sad bio u mogucnosti da ga uplatis :popovanje:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 10/31/2021 at 1:49 PM, Blaza said:

Lako je tebi. Kako ja da prođem kao student u 53-ćoj ?

:)

Reci da si završio tri fakulteta i da studiraš četvrti :jee:

A ako Prvorođeni može da studira u ranim stotim, sve vršeći funkciju predsednika, vala možeš i ti! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1877 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 5 sati, ParadajzTurista je napisao:

Reci da si završio tri fakulteta i da studiraš četvrti :jee:

Hehe, prošao jesam pored !

:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ne volim da pisem dogadjaje sa posla, glumim Bonda i slicne njemu, ali upravo gledam u oci lika od 63god za koga se osnovano sumnja da je seksualno zlostavljao DETE od 9 godina...

Sad mi kroz glavu prolaze svi oni borci za ljudska prava na forumu, svi protiv brutalnosti policije...

 

 

Mozda je i tema sta je danas iznerviralo, al' ajd...

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, nafetS je napisao:

Dajte da mu se sudi pošteno i da ga onda streljamo!

Posteno, kao sto se sudi u Srbiji, ili..?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Više mi je akcenat na drugom delu rečenice. Prvi je samo pro forme da se zadovolji.
Nadam se da će to dete imati podršku u procesu oporavka i da će se izboriti sa tim traumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 817 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ne volim da pisem dogadjaje sa posla, glumim Bonda i slicne njemu, ali upravo gledam u oci lika od 63god za koga se osnovano sumnja da je seksualno zlostavljao DETE od 9 godina...
Sad mi kroz glavu prolaze svi oni borci za ljudska prava na forumu, svi protiv brutalnosti policije...
 
 
Mozda je i tema sta je danas iznerviralo, al' ajd...
Ma to treba kao i BiH pre neki dan. Ubijen prilikom hapšenja usled pružanja otpora. Umesto da ga država hrani, nek on hrani crve. Za bolje i nije. Na sve sam imun, ali za pedofile i pedere nemam razumevanja

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ma nemojte tako...

A ljudska prava?

A slobode?

A bahatost?

Valjda treba da bude isto "i djavolu i djakonu"..?

Valjda smo svi jednaki...

Ili se ne zalazemo za jednakost..?

 

P.S. ne branim nikoga, delim misljenje sa vecinom, samo...

To samo cu ostaviti za sebe ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja