Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa policijom

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 5/13/2021 at 10:37 PM, boza_kg said:

Elem, šta hoću da kažem - mene bi verovatno prebili na licu mesta da sam bio na njenom mestu. Taki je život, dvostruki standardi su realnost, navikni se ;) 

Cak i ako mi to uspe (u sta sumnjam), i dalje ih - kao sto sam rekao - necu voleti.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Buduci da je nemoguce da barem jednom dnevno ne prekoracim ogranicenje brzine, kao i vecina nas, u slucaju da me zaustave budem skroz ok sa njima i kazem da pisu kaznu.

 

A imala sam dve upecatljive situacije sa saobracajcima.

Prvo, nikad ne sedam na motor bez kacige. I, dojave mi da su neke patike na popustu 50%, ja sednem na skutercic od 50 kubika, vlasnik nema kacigu, aj kao polako cu. Zaustave me policajci. Izmaltretiraju me kao da sam, u najmanju ruku, uletela u vrtic i pokosila odeljenje dece, a ne vozila 30-40 na sat (istina, bez kacige). Pustim od tuge (a vise od besa) suzicu i stize kazna....nikad se teze ne odvojih od para.

 

Druga situacija, kupim nov auto i cim sam dobila tablice odem u drugi grad po stene. Malo nagazim i u jednom trenutku u retrovizoru vidim da me prati auto sa upaljenom rotacijom. Presretanje, akcija kao iz filma. Isteraju me iz auta, reko' braco pisite kaznu, nije problem, vozila sam koliko tvrdite. Pita me jedan od njih zasto sam vozila tako. Ja ono stene uzmem u ruke, slozim facu uz reci "vec 3X se upiskilo a tek sam kupila auto"...kazu, zato sto su me jurili moraju da napisu kaznu, al' stavise neku minimalnhmu, za pojas i odose svojim putem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Moja iskustva ok. Bolja sa motorom nego sa kolima, ali ok.
Inače, spadam u deo ljudi koji jednostavno ne zna sa policijom.
Kad god me kaznili bilo ok da me kazne i bili korektni, mada je bio taj događaj kada me saobraćajac na motoru zaustavio, registracija mog motora istekla 9 sati (!) i ništa nije napisao na licu mesta a kasnije mi stigao poziv od sudije. Mogao lepo da napiše odmah, potpisao bih. Možda očekivao neku čast, al mene sramota da ponudim.
S druge strane, bio korektan jer me nije kaznio za obilaženje kolone preko tramvajskih šina tako da je i to bilo ok.



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850

Zaustave me između Zemuna i Batajnice. Vozio sam automobil. Vezan pojas, upaljeni farovi, u ograničenju. Traže mi dokumenta. Dajem saobraćajnu i preturam torbu za vozačku. Vidi mi ličnu u ruci i traži istu. Dajem je, on odlazi, a u međivremenu nalazim i vozačku i čekam proveru. Vraća se i kaže da sam u prekršaju, vozim bez položenog vozačkog ispita i odgovarajuće kategorije. !? Pa imam A i B već više od 10 godina!  Odgovor: proverom utvrđeno da me nema u sistemu, neće ništa više da gleda, samo piše prijavu i traži da napustim vozilo! Od cifre mi se zavrtelo. Moja vozačka izdata u Beogradu, uopšte ih ne interesuje, neće da je pogledaju! Da se javim, ako mislim da treba, njihovim šefovima na Senjak. Odlazim (naravno, vozim bez kategorije do tamo), gledaju  vozačku, pa onda mene, i naposletku me šalju u Ljermontovu. Odlazim u Ljermontovu, oni ljubazni, zovu Senjak, počinje žučna rasprava i ljutit kraj razgovora. Obrazloženje: Nisu me adekvatno proverili kroz sistem! Ali to kažu da nije problem, imam ispravnu vozačku i kategorije. Kako nije problem?! Upućuju me na Senjak ponovo, kažu da se ne plašim na sudu, izdaće mi potvrdu da sam ispravan. Sud???  Odlazim na Senjak sad već potpuno iznerviran! Slušam opet tamo priču da su krivi oni drugi, navodno ništa ne rade kako valja i da opet tamo vidim šta ću. Odbijam da napustim prostorije po bilo koju cenu i tražim da mi momentalno stopiraju prijavu, ne pada mi na pamet da se vučem zbog svih njih po sudovima i trčkaram sa kraja na kraj grada! Dobijam konačno čvrsto obećanje, iako navodno ne smeju da  pocepaju prijavu. Moju kopiju prijave i dalje čuvam u fioci, zlu ne trebalo, ako se ona nekad povampiri. A kad pomislim da su me mogli tako zaustaviti negde npr. na graničnom prelazu i poslati u Ljermontovu, par stotina km odatle pešice... Zvuči glupo, ali možda ipak nije loše da proverite sami da li ste u sistemu, čisto da ne prođete kao ja...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
22 hours ago, Bgmotoo said:

Zaustave me između Zemuna i Batajnice. Vozio sam automobil. Vezan pojas, upaljeni farovi, u ograničenju. Traže mi dokumenta. Dajem saobraćajnu i preturam torbu za vozačku. Vidi mi ličnu u ruci i traži istu. Dajem je, on odlazi, a u međivremenu nalazim i vozačku i čekam proveru. Vraća se i kaže da sam u prekršaju, vozim bez položenog vozačkog ispita i odgovarajuće kategorije. !? Pa imam A i B već više od 10 godina!  Odgovor: proverom utvrđeno da me nema u sistemu, neće ništa više da gleda, samo piše prijavu i traži da napustim vozilo! Od cifre mi se zavrtelo. Moja vozačka izdata u Beogradu, uopšte ih ne interesuje, neće da je pogledaju! Da se javim, ako mislim da treba, njihovim šefovima na Senjak. Odlazim (naravno, vozim bez kategorije do tamo), gledaju  vozačku, pa onda mene, i naposletku me šalju u Ljermontovu. Odlazim u Ljermontovu, oni ljubazni, zovu Senjak, počinje žučna rasprava i ljutit kraj razgovora. Obrazloženje: Nisu me adekvatno proverili kroz sistem! Ali to kažu da nije problem, imam ispravnu vozačku i kategorije. Kako nije problem?! Upućuju me na Senjak ponovo, kažu da se ne plašim na sudu, izdaće mi potvrdu da sam ispravan. Sud???  Odlazim na Senjak sad već potpuno iznerviran! Slušam opet tamo priču da su krivi oni drugi, navodno ništa ne rade kako valja i da opet tamo vidim šta ću. Odbijam da napustim prostorije po bilo koju cenu i tražim da mi momentalno stopiraju prijavu, ne pada mi na pamet da se vučem zbog svih njih po sudovima i trčkaram sa kraja na kraj grada! Dobijam konačno čvrsto obećanje, iako navodno ne smeju da  pocepaju prijavu. Moju kopiju prijave i dalje čuvam u fioci, zlu ne trebalo, ako se ona nekad povampiri. A kad pomislim da su me mogli tako zaustaviti negde npr. na graničnom prelazu i poslati u Ljermontovu, par stotina km odatle pešice... Zvuči glupo, ali možda ipak nije loše da proverite sami da li ste u sistemu, čisto da ne prođete kao ja...

A mislio sam da sam cuo za sva moguca debilna ponasanja policajaca..

Znaci, ovde bas ne verujem da su u pitanju korumpirani skotovi, ili klasicni kriminalci.. ovo su bas debili.

:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Nema tolerancije;onda je u HR (još) majka.
Tolerancija je 10% a na autoputu se prekoračenje do 10 kmh ne kažnjava tako da di je dozvoljeno 130 se bez kazne vozi 155 a u stvarnosti organi podese radare na 165

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac

Cuo sam da kada snimi radar da se taj snimak ne brise, vec da tu ostaje. Znaci oni moraju da napisu kaznu i za 1 kmh prekoracenja. Ako je drugacije neka neko napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čak i u CH postoji tolerancija.
Radari su baždareni u optimalnim labaratorijskim uvjetima koje na terenu nije moguće imati.
Iz tog razloga postoji ta tolerancija.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Radar snima na onoliko na koliko ga nameste.

Ako je ogranicenje 50, a namesti na 51- onda ce snimati na 51.

Od stanice do stanice zavisi na koliko ce snimati.

Oni koji "brinu za nasu bezbednost" nameste na 51, a oni normalniji na 60+ ili 70+ (ako jure veci prekrsaj).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

130 je na nasim satovima, na njihovim radarima 125, razlika izmedju njihovih 125 i njihovih 131 je manje od milimetar na papucici/rucici gasa na nekom jacem autu/motoru. Ako nisu tu postavljeni da pljackaju narod onda ne znam sta. Kao sto rekoh, retko sta oni rade zbog bezbednosti. Njemu nije u interesu da ti budes bezbedan, nego da ne budes.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Kod sajma me zaustave i pokazu brzinu 71km, policajac mi kaze: 

 " kud pretrca taj jedan, sad moram da ti pisem jer snimak ostaje"...

 Ne znam da li su sami namestili da hvata na 70 i koji je radar u pitanju.

 Za kamere znam da se pale na 70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
U Nemačkoj, bez obzira na brzinu, odbiju 3 km/h pa šta ostane.. 
Tih 3km/h je tolerancija za prekoračenja do 100km/h. Na primer, ograničenje je 70km/h, neko je snimljen da je vozio 97km/h, odbija mu se 3 i plaća kaznu za prekoračenje od 24km/h. Preko 100km/h je tolerancija 3%.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

@lomitelj @Vampa, jedno pitanje za vas iz Rajha:D.

 

Pošto ste precizno naveli tolerancije, je li to zvanični stav vaših saobraćajnih policija objavljenih u glasilima ili iskustva vozača?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@Duesvakog dana sam u saobracaju,svako jutro vozim pored 3 radara 59 na tempomatu (ostavljam toleranciju) da bih uhvatio zeleni talas,na auto putu uvek 143 (opet tolerancija) i dok je tako nista ne stize. desilo se i da preteram na primer ispred granice sa madjarskom sam na 60 vozio 101 platio sam 250€ kaznu,kroz gradilište na putu gde je bilo 30 u 2 sata prosao 4 puta stigle su mi 3 kazne,dve po 50 i treca 70€ sve tri su bile 11-12 preko ogranicenja. u vecini slucaja sam placao na ogranicenje 30. e da i desilo se da sam platio i 80 evra za 2 tocka na trotoaru(40 po tocku se naplacuje)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Kod nas je to sve "u magli". Tolerancije postoje, ali ne postoje. Mi smo ti rekli pa ti vidi?

Svi su čuli od kumovog druga čija komšinica radi kao čistačica u saobraćajnoj policiji pa je čula načelnika kad je pričao telefonom. Kad se uključuju kamere i na koliko su baždarene...:D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Hajde da dodam i ja informaciju:
Pretprošle godine su me zaustavili u Makedoniji na autoputu (kolima sam bio). Jedna od onih skoro završenih deonica, zaboravio sam tačno gde je bilo, znam samo da se penje uz brdo dugo, i onda kad krene nizbrdica ima jedan dugačak pravac. Radar, i zaustavljaju na licu mesta, što mi je bilo jako čudno. Elem kad sam ih primetio na satu je bilo oko 150 kmh. Oni mi kažu da me je radar uhvatio na 142. I da nisam imao sreće, jer me na 140 ne bi registrovao.
Još jedna čudna stvar je što sam uspeo da se izvučem sa 20 evra. Mislio sam da kod ovih novijih radara nije moguće obrisati unose. Palo mi je na pamet i da su me odradili - ali kako su onda tako tačno procenili brzinu ? 
U svakom slučaju - jeftina škola :)

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Rottenbur am Neckar, DE / Sremska Mitrovica
  • Motocikl: z1000sx zeleni najlepsi
Pre 1 sat, lomitelj je napisao:
Pre 8 sati, duh koji hoda je napisao:
U Nemačkoj, bez obzira na brzinu, odbiju 3 km/h pa šta ostane.. 

Tih 3km/h je tolerancija za prekoračenja do 100km/h. Na primer, ograničenje je 70km/h, neko je snimljen da je vozio 97km/h, odbija mu se 3 i plaća kaznu za prekoračenje od 24km/h. Preko 100km/h je tolerancija 3%.

Tolerancija je uvek 3km/h. Slikao me na 134km/h, odbili 3 km/h i platio za 131(ogranicenje 120).  Bar je tako u BW 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja