Jump to content

Moto Zajednica

Serbio Circulando II (jun` 21)

Recommended Posts

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Da li je isplanirano koje dane se noći u kojim mestima?

Ako jeste, mogu da krenu prijave i rezervacije smeštaja (kako se ko i sa kim dogovori)...:aha:

Promenio član ZoraNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Znači ekipa koja dolazi sa juga (+ ko hoće da se priključi) u četvrtak ima noćenje u D. Milanovcu,

u petak noćenje u Loznici i u subotu u Sjanici?

Da li je to definitivno (naravno pomera se u slučaju lošeg vremena) ili može doći do promena plana?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Tako je. U cetvrtak, 10.06.2021 krecemo u 09h, vozi se top deonica Paracin > Zajecar 

Svraticemo u Felix Romullianu, onda novu deonicu Bor > Zagubica, obici cemo i Majdanpek i uvece smo u Donjem Milanovcu.

Nadam se da ce biti lepo vreme i da necemo pomerati polazak

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Upravo gledam neku varijantu da se u četvrtak sastanemo u Paraćinu (pretpostavljam negde oko podne) pa da i ja odvozam te deonice sa istoka. Meni treba oko pola sata više do Paraćina nego vama, a mislim da je to i za Beograđane dobra varijanta...:neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza NSS 350

Par pitanja:

 

- Koliko je ukupno km ruta?

- Gde se sve staje drugog dana posto bih se tada najverovatnije prikljucio (ako je jedno stajanje Smederevo kao sto se cini po mapi to mi je ok)?

 

 

Promenio član aaleksa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 4 minuta, aaleksa je napisao:

Par pitanja:

 

- Koliko je ukupno km ruta?

- Gde se sve staje drugog dana posto bih se tada najverovatnije prikljucio (ako je jedno stajanje Smederevo kao sto se cini po mapi to mi je ok)?

 

 

Da, u Smederevu može biti tačka sastajanja sa severnjacima koji se uključuju u petak. 

Pogledaj poslednji post na prvoj strani. Tamo stoji 974 km. Zavisi od toga koju ćeš rutu imati nazad za BG - ako se uključiš u Smederevu i poslednjeg dana nakon Kraljeva biraš neki srednje dug put, verovatno oko 850 km...:neznam:

 

pre 7 minuta, drmilan_ je napisao:

Lomim glavu kako da se prikljucimo, al mislim da nista od nas ove god definitivno... 

Ja uopšte ne sumnjam da ćeš naći načina za barem dva dana (jedno noćenje)... :rolleyes:

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Nagovarao sam sinoć organizatore da drugo noćenje bude u Banji Koviljači umesto u Loznici. Udaljeno je samo 6 km od Loznice, a ima puno veći izbor smeštaja i bolje cene (uslove). Malo je mesto i svi možemo biti blizu jedni drugima radi okupljanja. Videćemo šta šefovi kažu na to...:neznam:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 hours ago, velvetwolf said:

Sugestije su dobrodosle

 

Ne znam koliko je prihvatljivo...

 

Predlog je da se ide od Sjenice prema Dugoj Poljani, pa prema Jankovom kamenu (Golija) i dalje preko Odvraćenice prema Raškoj. Put je fenomenalan, kao i predeli. Od Jankovog Kamena prema Odvraćenici i dalje prema Raški je nov put, pogled, odlična vožnja.

E sad ono što (možda) devojci sreću kvari...od Duge Poljane do Jankovog Kamena je makadam 8km. Nije ništa specijalno, išao sam prošle godine 2-3 puta, mada ima onih koji makadam ne vole ni na slici, pa zato ne znam da li je prihvatljivo.

 

https://goo.gl/maps/tP8D5z2MqcwFf2Ag7

 

makadam

 

https://goo.gl/maps/p2yxwe9gBYUnVvTB7

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Lepo si @doktor rekao "makadam ni na slici..." :)

Poveća grupa na prašnjavom putu i izgledaće kao stampedo iz kaubojskih filmova. Tu će biti i R i Touring motora koji baš nisu za takav put, a 8+ km nije baš malo. Ono što je dobro da je to ruta poslednjeg dana, pa može da izabere kako ko hoće, odnosno može se grupa podeliti jer će svakako biti razdvajanja pojedinaca i grupica po svim mestima tog dana...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pošto vidim da razradjujete Sjenicu, nadam se da će vas vremenske prilike poslužiti 10.6. jer se u tom reonu sledeći vikend (petak 17.6. pa nadalje) očekuje veliko prisustvo Vojske i vojnih vozila i sredstava. Ne znam da li vam je od uticaja (kolone na putu, uključivanje, isključivanje, glomazna i spora vozila,...) Znate već...

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 4 sati, velvetwolf je napisao:

Da, drugo nocenje ce biti u Banji Koviljaci.

Kompletan krug, Kop - Kop, je oko 1.200 km

Sugestije su dobrodosle

 

Nešto razmišljam o ovom...

"Kompletan krug, Kop - Kop, je oko 1.200 km"

 

Samo oni koji krenu sa Kopa će videti Kop po sadašnjem planu, odnosno nema Kopa za sve one koji se uključe kasnije :stabre:.

Bio bi red da i ostali (koji se uključe kasnije) pređu preko polazne tačke i na najvišoj tački i ove godine "overe" svoje prisustvo na ovoj vožnji...pa posle kuda koji...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Po mapi bih rekao da je tura najbolja za enduro motore.

Svi ti sporedni putevi, kojima ovaj plan dominira, su u dosta losem stanju (bar su takvi bili poslednjih godina). Takodje se vozi kroz mnoga sela i naseljna mesta.

Koje su tacke interesovanja na ovoj ruti, tj. sta je planirano od zanimljivosti da se obidje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza NSS 350

Ne znam za enduro motore, ja sam na Forzi pa cu kao i prosle godine da lepo odskacem od ostalih :D
Sto se makadama tice ja nisam za to, a sad razmisljam o ovome sto pomenu @Deki Katana da je najveci deo puta kojim se ide sporedni putevi itd, da li su ti putevi kao oni sa prosle ture po pitanju kvaliteta, ako jesu meni je to skroz ok obzirom da sam pomenucu ponovo na ovom prevoznom sredstvu :D

 

 

HONDA_FORZA_350 HEADER-1.jpg

Promenio član aaleksa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, aaleksa said:

Ne znam za enduro motore, ja sam na Forzi pa cu kao i prosle godine da lepo odskacem od ostalih :D
Sto se makadama tice ja nisam za to, a sad razmisljam o ovome sto pomenu @Deki Katana da je najveci deo puta kojim se ide sporedni putevi itd, da li su ti putevi kao oni sa prosle ture po pitanju kvaliteta, ako jesu meni je to skroz ok obzirom da sam pomenucu ponovo na ovom prevoznom sredstvu :D

 

 

HONDA_FORZA_350 HEADER-1.jpg

Samo se nagni kao prosle god da povecas aerodinamiku i to je to :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS
On 20.5.2021. at 14:29, doktor je napisao:

Ne znam koliko je prihvatljivo...

 

Predlog je da se ide od Sjenice prema Dugoj Poljani, pa prema Jankovom kamenu...

Pretpostavljam da vecini nece odgovarati makadam, stoga cemo ga ovaj put zaobici.

Izbeci cemo autoputeve kao i losije deonice, koliko god je to moguce. Naseljena mesta ne mozemo  zaobici, a i pozeljno je da ih malo upoznamo.

Plan je da se svrati u ruski manastir Lesje, Felix Romulianu, Smederevsku tvrdjavu, Topolu, Oplenac, Studenicu, Zicu... 

U ovoj turi cemo izvozati i barem 5 top deonica

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Hop-hop, Kop-Kop!

Ovo je prva deonica koja se vozi u cetvrtak 10.06, 356 km.

 Pravicemo pauze u Paracinu, Felix Romuliani, Boru, Majdanpeku. Trebalo bi da rucamo negde oko Zagubice. Zamolio bih kolege za informacije o stanju puteva na drugoj polovini rute, kao i eventualne turisticke atrakcije i naravno predlog za klopu. Ko zeli, moze nam se, uz prethodnu prijavu direktoru tour-a, Misi Todorovicu (brus) i pridruziti.

Uslov je dobra volja. Drkadzije ne primamo.

Na ovom putovanju cemo promovisati neke nove momente grupne voznje.  

325055163_KOP-DM356km.thumb.PNG.507db393a1733c4a77ba5bc972a7ae2d.PNG

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Kako vidim, mi sa severa bi mogli da vas sacekamo izmedju Paracina i Davidovca na PS Mihajlovic 07 ?
Vozili bi ostatak kruga i usput odlucili da li da posle Kopaonika okrenemo ponovo na Dolinu jorgovana ili da produzimo do Paracina. Ucesnici, sta mislite o mom predlogu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja