Jump to content

Moto Zajednica

Shark(Openline) vs MT(Atom) vs Caberg(Droid)

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Sprint Challenger, V-Strom 650

Zdravo drugari ima dilemu u odabiru flip up kacige, pa bi mi svaki savet-iskustvo dobro doslo. Posle duzeg traganja knjiga pala na tri slova i to:

 

             Shark Openline08-51-01-Z.jpg.d439a436fa5e3f67b3aa003b44658f50.jpg

                    MT Atom

08-48-17-images.jpg.d95ff3365df3e9e1c86f1f7bf2f83668.jpg

                      Caberg Droid

22-43-04-1-7.thumb.jpg.6ecd3ed2579991c7799fc08a37949132.jpg

Promenio član milosdubocica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Imam ja droid već dve godine i prešao sam nekih 25k sa njom. Ove tve ventilacije napred su više ukras nego što imaju nekakvu funkciju (čitaj skoro nikkakvu) mehanizam radi odlično i nije bučna. Ja sam generalno zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Sprint Challenger, V-Strom 650
Pre 5 sati, Savamalac je napisao:

Da li si probao sva tri modela, nosio ih po radnji bar 15 minuta? 

Da, jesam.

Evo mojih zapazanja:

MT mi je najbole "legla", ali mi je zasmetalo krckanje plastike (mislim da ce to vremenom uz koriscenje doci vise do izrazaja). Dok je Caberg dosta dosta kvalitetnije odradjena kaciga ,ali pak ne toliko udobna, bas steze sa svih strana(mozda bi se vremenom "razgazila"). Sa Sharkom sam blago razocaran jer sam ocekivao vise od ovog brenda,  unutrasnjosti kacige je tako "jeftino" odradjena tako da mislim da ne bi bila udobna za  duza putovanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Mislim da je prvi kriterijum za svaku kupovinu koliko ti je udobna. Sve ostalo moze da bude stvar kompromisa. 

 

Ako ti samo MT odgovara, onda nemas dilemu. 

 

Ako zelis visi kvalitet, moraces vise da izdvojis. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Imao sam droid i pod njom ne može da se diše. Imao sam i mt ali fullface. Nikakve zamerke. Možda malo više buke ali sada imam hvaljeni schubert a i ona bučna. Sve kacige su bučne bez čepova. Moj savet je kupi mt i navikni na silikonske čepove a za ostatak para vozi motor. :)

Ove koristim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 59 minuta, Savamalac je napisao:

Mislim da je prvi kriterijum za svaku kupovinu koliko ti je udobna.

Covek bi pomislio da je kvalitet :) 

 

Pre sat vremena, Savamalac je napisao:

Sve ostalo moze da bude stvar kompromisa. 

Moze se naci kvalitetna i udobna kaciga, a za ostalo mozes da pravis kompromise...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Drug, nijedna od navedenih.. A Shark ubedljivo najlošija od svih. Iznenađujuće, ali tako je..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Neka je najkvalitetnija na svetu, arai, shoei, bell, schubert., carbon, 5 zvezdica na testu. ..sta god... Ako zulja onoga ko treba da je nosi sve postaje irelevantno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Mozda nisi razumeo sta sam napisao...rekao sam da moze da se nadje kvalitetna i udobna...i da ne treba praviti kompromis izmedju te 2 stvari.

Tvoj pristup da treba kupiti udobnu, a kvalitet ko j... je pogresan...svako za svoju glavu odgovara, ali kada vec odlucis da delis savete, onda treba da imas i osecaj odgovornosti za preporuceno...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Slazem se da moze kvalitet bezbednost i udobnost.

 

Ali ne mesaj te tri stvari.

1. Od tri koje su tema biraj najudobniju. Ako zulja ne kupuj. 

2. Kompromis da li pucka, zuji i sl. opet izmedju tri koje su tema. 

3. Sve tri su sertifikovane. 

4. Generalno ako ima sertifikat, bezbedna je. Ako nema sertifikat ne treba diskutovati o njoj.

Kompromisi se prave oko cene, kvaliteta materijala, estetike, tezine, kopci, vizira.... Ne oko udobnosti. Bezbednost, ponavljam, se podrazumeva. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Dugo ovde pratim iskustva sa kacigama ,i jedno ne mogu da shvatim,bučna kaciga.Momci, vozimo motore buke i vetra treba da bude.Ako pogledate MotoGp,oni imaju naj skuplju opremu pa ipak stavljaju čepove.Zato ako je kaciga udobna i od pristojnog proizvođača sve ok.Lično imam dve Mt kacige jedna ful face druga je Atom u toj klasi i ceni više nego zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Slazem se. I mnogo zavisi od pozicije sedenja, vizira, visine vozaca... Ne samo od kacige. 

 

Da se posvetimo Milosu jos malo. 

 

Ta krckanja koja cujes, ne bi smelo da se cuju. Ne znam odakle dolaze krckanja. Meni se na jet kacigi olabavio lufter. Pri 50km/h ili pri udarima vetra stvara nepodnosljivu buku unutar kacige. 

 

Nevolja tvoja, a i svih nas u Srbiji, je sto uglavnom kupujemo kacige bez probanja u voznji. U tisini radnje. Dok setamo po radnji. U Becu, na primer, u Louis radnji imas "tunel". Pa probas. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

nisam video ni jednu uživo ali sam pre 2 godne promenuo nekoliko kaciga u roku godinu dana-sve nove.Neke su se raspale -obrazine mehanizmi,viziri,lufteri  a neke sam kupio pa mi male a neke su imale probleme sa unutrašnjim naočarima.

Na celom forumu nisam našao ovu konstataciju što ću je sad izneti primenjeno na ove 3 kacige ovako sa slike.

To su unutrašnje naočare.One su dobra stvar ali ovako kako izgleda na slici je jako loše jer su plitke.To stvara velik problem jer ti je recimo oko 3/4 vidnog polja pod naočarima a ostatak nije i to kad gledaš u pravcu vožnje a ne nadole.To izaziva velik napor jer ti je pola vidnog polja tamno a pola svetlo.Takođe ako je dublje tamno i kad gledaš pravo je u redu a ti gledaš retrovizor kad ono pola retrovizora tamno a pola svetlo .To zavisi od visine vozača i motocikla i položaja sedenja.To je katastrofa jer kad u gradu pogledaš u retrovizor prve 2 sekunde mora mozak da se adaptira na retrovizor a ne na ono šta je u njemu.

Po onome sa slika ja ov kacige ne bi nikad kupio baš zbog  toga.Ja sam kupio na kraju airoh spark jer mi je lepa i savršeno mi je legla a ima i naočare baš kako treba a to je skroz ispod  visine nosnog deflektoA.

SPARK_FLOW_OrangeMatt_B_ml.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 713 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Moja topla preporuka LS2 Valiant 2. Kaciga je odlicna i neverovatno praktična sa onim flipback mehanizmom. Malo je preko budžeta, ali vredi svaku paru.

I ja sam bio u slicnoj dilemi kao i ti, probao, nosio sve tri i nekako nije to to..
Dok je sa Valiantom druga priča..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Sprint Challenger, V-Strom 650
On 15.5.2021. at 12:35, Predator016 je napisao:

Moja topla preporuka LS2 Valiant 2. Kaciga je odlicna i neverovatno praktična sa onim flipback mehanizmom. Malo je preko budžeta, ali vredi svaku paru.

I ja sam bio u slicnoj dilemi kao i ti, probao, nosio sve tri i nekako nije to to..
Dok je sa Valiantom druga priča..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Bas sam juce pricao sa drugom koji nosi Valiant 2. I on je zadovoljan njome. Tako da cu najverovatnije nju pazariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Ako neko ima iskustva zamolio bi za mišljenje vezano za flip-up. Ja već 10-ak godina nosim full-face, i sad sam u planu da kupim flip-up.

Ono što mene zanima, je to koliko je ova kaciga upotrebljiva sa podignutom bradom, i koliko podignuta brada pravi otpor vjetru? Vozim BMW R1150GS, i visok sam 194cm, ne znam da li upšte trebam pominjati da me vizir na ovom motoru upošte ne štiti od vjetra, odnosno kompletna glava mi je na udaru vjetra. Ako je neupotrebljva do brzina 80-90km/h, onda mi je pitanje ima li uopšte smisla kupovati flip-up kacigu.

Takođe kakva je HJC i90 u odnosu na ove pomenute gore.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 17 minuta, Okin je napisao:

Ako neko ima iskustva zamolio bi za mišljenje vezano za flip-up. Ja već 10-ak godina nosim full-face, i sad sam u planu da kupim flip-up.

Ono što mene zanima, je to koliko je ova kaciga upotrebljiva sa podignutom bradom, i koliko podignuta brada pravi otpor vjetru? Vozim BMW R1150GS, i visok sam 194cm, ne znam da li upšte trebam pominjati da me vizir na ovom motoru upošte ne štiti od vjetra, odnosno kompletna glava mi je na udaru vjetra. Ako je neupotrebljva do brzina 80-90km/h, onda mi je pitanje ima li uopšte smisla kupovati flip-up kacigu.

Takođe kakva je HJC i90 u odnosu na ove pomenute gore.?

ja sam tvoje visine

ako te vetar bije sa ful face kacigom...sa flip up ce te ubiti....razlog je ocigledan( flip up u proseku je teza 300gr,otpor vazduha je veći kada je donji deo podignut) ....slicna prica je i sa enduro kacigom sa kacketom....

e sada...ja imam flip up ...Shark evo one 2....to je model gde se brada...tj donji deo zarotira skroz...i dodje na potiljak....tako da je to OK sto se tice otpora vazduha....i super je  voziti tako....samo po gradu...kratke relacije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre 2 sati, Tuba je napisao:

 Pozdrav društvo, da li neko ima ovakvu kacigu i kakva su iskustva ako ima istu?

Screenshot_20231125_151326_Chrome.jpg

Ja je imam tri godine.Koliko je puta otvorena ili spuštane naočare,broja se nezna,mrdnula nije.Unutrašnjost izdržljiva,uz redovno održavanje i pranje još uvek izgleda odlično.Vizir i ostali delovi,za tu cenu,vrlo kvalitetno.Nisam ljubitelj vožnje po lošem vremenu a kamoli po kiši,drpio me dobar plusak,na moje veliko iznenađenje,nit je zamaglila,nit je jednu jedinu kap pustila.Odnos ,cena-kvalitet,odlično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
 Pozdrav društvo, da li neko ima ovakvu kacigu i kakva su iskustva ako ima istu?
Screenshot_20231125_151326_Chrome.thumb.jpg.b73472035e24c2530c7f1e7fc5ad71ef.jpg
Takodje 3 godine i uopste nisam zadovoljan, vizir se sam zatvori na pola pri voznji od 60kmh, nezgodno je za postaviti komunikaciju, poprilicno bicna iznad 100kmh, nekako sva klimava.
E sad moja je bijela, a kolega skoro kupio takvu kao sa slike, kao da je od totalno drugcijeg materijala napravljena, mnogo kvalitetnije izgleda i vizir kada se otvori bas drzi.
Ne znam, mozda je moja iz neke prve serije, pa su se posle nalonpopravili. Jedino unutrasnjost je bas dobra, nije ni mrdnula.

Послато са 2303CRA44A помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja