Jump to content

Moto Zajednica

Niš (Srbija) - Kusadasi (Turska)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Pozdrav svima,

Rezervisao sam smetaj za 19.07.2021,plan mije da krenem 17og iz Niša i da sto je vise moguce izbegnem autoput do destinacije(Kusadasi).

Nikada nisam bio u Turskoj, zato bih vas zamolioza neke predloge o ruti, planiram da prenocim negde na pola puta pa sutra da nastavim.

 

 

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

Pozdrav svima,
Rezervisao sam smetaj za 19.07.2021,plan mije da krenem 17og iz Niša i da sto je vise moguce izbegnem autoput do destinacije(Kusadasi).
Nikada nisam bio u Turskoj, zato bih vas zamolioza neke predloge o ruti, planiram da prenocim negde na pola puta pa sutra da nastavim.
 
 
 
Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
 
Srećno!!!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
1 hour ago, Stefan Lone Wolf said:

Nikada nisam bio u Turskoj, zato bih vas zamolioza neke predloge o ruti, planiram da prenocim negde na pola puta pa sutra da nastavim.

 

Stefane, ima dosta putopisa na ovom forumu koje mozes da prelistas i da se informises. Da bi stekao sto bolju sliku o svojoj destinaciji, pogledaj sto vise, jer se svi dopunjuju a ni jedan ne iznosi sve.

Moj putopis je postar ali lokacije su ostale iste, pa moze da ti bude od koristi.

 

Sretno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako želiš da izbegneš autoput, od Sofije južno kroz Rodope, odlični su predeli, pa na Komotini u Grčkoj i dalje prema Čanakalama...Inače i magistrale kroz Tursku izgledaju skoro isto kao autoputevi, pravo, široko i sa po dve trake u jednom pravcu.

 

Ovo je malo svežije, čak se deo puta i poklapa...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Stefan Lone Wolf 

Aj da probam i ja da ti pomognem nesto, u sustini treba radis sve kontra od onoga sto sam ja radio.. :)

1. Ne zuri i ne pravi velike dnevne kilometraze, Turci su jako losi vozaci (divlji, nepredvidljivi), to jako umara, bar je mene umaralo, uvek sam bio na oprezu 101%.


2. Ako ranije nisi bio, probaj da se zadrzis malo u Istambulu, impresioniran sam ostao nakon kratkotrajne posete i zelim da ponovim. 


3. Mozda je bolje da postavis planiranu rutu, pa da ti neko od nas ko je prolazio tuda, da neki savet, gde je pametno,a gde nije za ici.


4. Ako posecujes Izmir, vodi racuna i budi blizu mora i kreci se uz sam taj bulevar koji ide pored obale. Zasto ti sve ovo pricam?
Promasim sretanje iz tog bulevara za restoran koji je na obali i navigacija krene da me vodi negde "gore" iznad bulevara. Upao sam u neki deo, siroke ulice, ali vozi gde ko hoce, iz auta pucaju iz pistolja, horor, bukvalno sam po orjentaciji skrenuo desno da se vratim na bulevar prosao nekim ljudima kroz dvoriste i nekako izasao na obalu, izbezumljen, sta me snaslo.
Ako  vozis motor, nemoj da pijes nista, policija u vecernjim casovima radi rigorozne kontrole, mislim da sam 2 ili 3 puta duvao u 10-tak km.


5. U povratku ti preporucujem da idem na Canakkale i malo ga obiljes, pa preko Dardanelija u jEvropu, putevi su dobri, dosta se vozi pored mora i mislim da je granica prijatnija za prelazenje od one sa BG. Posle svakako mozes da obidjes ono sto su ti preporuculi, juznu Bugarsku, FANTAZIJA za voznju. Od Nisa do Istanbula bi isforsirao dan voznje kroz BG, a posle kako zelis, jer ti u suprotnom u 2 dana od Nisa do Kusadasija biva teska prica...

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Evo kako sam ja isplanirao, spavam u Canakale i sutra dan nastavljam ka Kusadasiju.

 

Hocu da izbestem sto vise prolaska kroz grad od Canakale do Kusadasija zato je i ovakva putanja.

 

Bolje mi je 650 kroz manje gradova nego 450km kroz Izmir itd.

image.thumb.png.00f7091a059a140292a4b7791a930419.png

 

image.thumb.png.b018cb1d836790de271dfdbb87573be5.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja