Jump to content

Moto Zajednica

Saobraćajna nezgoda

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

Poštovani članovi ovog foruma,

Neću dužiti sa objašnjavanjem i odmah ću preći na stvar. Možda mi nije mesto na ovom forumu jer nisam zaljubljenik u motore, ali sticajem okolnosti vozim skuter od 50 kubika. Želim da postavim jedno pitanje i nadam se kratkom odgovoru na kom ću biti zahvalan.

Prvo, da pojasnim situaciju ukratko. Naime, pre 6 dana, desila mi se saobraćajna nezgoda. Udario sam u automobil krećući se oko 30km/h ulicom sa prvenstvenom prolaza. E sad, nematerijalna šteta, hvala Bogu je ne tolika kolika je mogla biti jer sam nosio kacigu. Materijalna je povelika, osiguranje bi trebalo da je nadoknadi. E sad da pređem na stvar. Gospodin u kog sam udario nije stao na stop znak. Međutim, ja smatram da sam mogao da usporim dovoljno ili da se zaustavim, kako do nezgode ne bi došlo ili bi posledice bile manje, da njegov automobil nisam video tek kad je izašao u potpunosti u moju traku. Zaklonjena je preglednost zgradom i zaštitnom ogradom koja uzurpira trotoar. Ogorčen svim tim, saznao sam da su se već par puta na istoj raskrsnici usled nepreglednosti i prethodno dešavali udesi, da stvar još bude gora, pored se nalazi školska ustanova. Morao sam detaljnije da objasnim situaciju da bih postavio pitanje: Da li postoji mogućnost, da li bi se isplatilo i da li bih mogao da tužim izvođače radova, grad ili onog ko je odgovaran zbog javašluka, naravno, uz advokata? Nije mi toliko zbog materijalne dobiti koliko sam nezadovoljan, verujem kao i mnogi moji sugrađani (uverio sam se to čitajući komentare nakon objave u novinama) generalnim ophođenjem građevinskih firmi i njihovoj nemarnosti u celom gradu, a verujem i ostalim gradovima. Ako se baš ništa ne može preduzeti, valja probuditi se i uraditi koliko je u svačijoj moći, upozoriti ljude na ovakve opasnosti. Fotografije zgrade i zaklonjene preglednosti sam dokumentovao.

Unapred zahvalan Pavle

 

trotoar-gradnja-2.jpg

IMG_20210510_184425.jpg

 

2_IMG_20210510_184218.jpg

Promenio član Zolasas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U suštini iako nisi pravno kriv, nisi dobro procenio rizik prolaska kroz raskrnicu. Raskrsnica sama po sebi je rizična za dvotočkaše i tu uvek moraš biti pripravan kako bi uočio i identifikovao pretnju. Čim nisi imao preglednost to ti je bio znak za povećanu opreznost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

Tako je, kretao sam se iz pravca pikapa. 

Slažem se za opreznost.

Promenio član Zolasas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Hmmm.. stvar nije jednostavna, ali jedno je kada se neko bahato parkira i zakloni vidik, a drugo kada firma (nadam se po propisu, uz postovanje pravila koja je dao grad, sekretarijat za saobracaj ili ko god) postavi ogradu na gradiliste.

Cenim da to gradiliste hrani neke radnike, obezbedjuje placanje poreza.. i da si ti - sa svoje strane - mogao da uocis da su radovi, povecas opreznost.. itd.

Ovim uopste ne stajem na stranu investitora (jer zivim u Srbiji, nisam s Marsa pao da ne znam kako se ponasaju) nego hocu da kazem da ima vise promenljivih.

 

Osim toga, zar tom eventualnom tuzbom ne bi trebalo da se bavi onaj koji je kriv (ako je to u ovom slucaju vozac koji je - nedovoljno pazljivo - prosao na znak stop).

 

Npr. da ja sutra naletim na odron koji se formirao u toku noci, da li su krivi putari? Ima znak za odron, ne mogu oni bas u letu da hvataju kamencice.

A ako je u avgustu rupa na putu od leda u januaru, to je drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Mislim da je ovde najveci krivac preduzece koje odrzava puteve i signalizaciju. 

Jel na prvoj slici postoji stop ili obrnuti trougao?

Kapiram da je taj sto te udario nailazio odatle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

A ako je rupa na putu tokom cele godine ? ;) Naravno, razumemo se, trebalo bi da se bavi onaj ko je kriv, ali on nije iz Čačka, pa pretpostavljam da ga to ne interesuje. Sada sam skoro siguran da neću petljati ništa oko advokata i tužbe, mislim da je svima dobro poznat ishod tuženja ako budem išao protiv vlasti.

Na toj raskrsnici je znak stop.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Te građevinske firme su uglavnom D.O.O, ne poštuju ni zakonski minimum, ne prijavljuju radnike, radnici ginu kao na ratištu, i naravno da je ta firma napravila prekršaj. Koliko vidim, nije na 5 m udaljenosti od raskrsnice, utiče na preglednost saobraćaja, ali dobiti ih na sudu u ovoj državi je skoro nemoguća misija. Mislim, svi znamo gde živimo, zar ne :/

Promenio član tomamega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

Tako je, nekada jednostavno čovek ne može da poveruje očima i razumom da se takve stvari dešavaju. A rupe, koje ne znam da li se vide na slici, katastrofalne su za vozila. Na semaforu u gornjem delu ulice je tolika rupa da se dešavalo da ljudima otpadaju točkovi itd.. Ali, ne vredi, izgleda da je najbolje prepustiti se nepravdi... Nažalost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

A kad razmislim i pod utiskom tih priča da su se i pre dešavale nezgode, srećom bez fatalnih posledica ali da su deca bila povređena, ne može da mi bude svejedno, zapravo, nije mi svejedno i nikada neće. Ako treba, dok su deca u školi, lično ću doći i kontrolisati njihovu bezbednost. Nepravda je ogromna ali neću dozvoliti da neko nastrada zbog nemarnosti pojedinaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Odlično si prošao i dobro primetio da je opasnost skoro očigledna. Ti (svako ko se kreće tim pravcem) praktično nisi ni mogao da vidiš da ovaj ima znak stop nego si mogao samo da znaš ako tuda često prolaziš.

Klasičan primer investitorskog urbanizma. Zauzmu trotoar gde god im se prohte, pomere građevinsku liniju pa doplate, a ovi placevi na ćoškovima su posebno unosni za takve radnje. To što nešto u ovom trenutku "hrani" nekoga, ne mora da znači da to treba da postoji u takvom obliku i trajno ugrožava funkcionisanje stanovnika. U ovom slučaju i bezbednost.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i


Klasičan primer investitorskog urbanizma. Zauzmu trotoar gde god im se prohte, pomere građevinsku liniju pa doplate, a ovi placevi na ćoškovima su posebno unosni za takve radnje. To što nešto u ovom trenutku "hrani" nekoga, ne mora da znači da to treba da postoji u takvom obliku i trajno ugrožava funkcionisanje stanovnika. U ovom slučaju i bezbednost.


Bravo! Precizno opisana definicija društva u kojem žvimo, pogotovo u Beogradu!


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Sve to spada u prilagođavanja "stanju puta i uslovima saobraćaja".

Gradilište je uredno ograđeno i obeleženo.

Smanjena vidljivost na raskrsnici? Upravo zato se postavlja znak STOP, i to je odrađeno kako treba. 

Bez obzira na obeleženu zaustavnu liniju, vozač mora da stane i na liniju preglednosti gde kod da je ona stvarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 887 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ne znam kako i šta je ovo gradilište ali ja kada sam imao potrebe za ovakvim nečim tražio sam od grada (Novi Sad) dozvolu da zagradim i plaćao po danu inače smešna suma bila pa sam zakupio na mesec dana (ako se iskomplikuje) iako realno zagradjeno bilo 7 dana. Tako da nije obavezno da je uzurpirana površina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

Gradilište apsolutno nije uredno obeleženo. To što je stavljen natpis "Pešaci pređite na drugu stranu" i zaštitna ograda ništa ne znači, ako se uzme u obzir da sve to stoji na mestu na kom zakonski, a i racionalno ne bi trebalo da bude. Mislim da stanje puta i uslovi saobraćaja nemaju veze sa zgradom izgrađenom na nepropisan način, na placu gde je prethodno bila kućica od 50 kvadrata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

Svakako da je vozač trebalo da stane na liniju preglednosti, međutim nije stao, ali ako ste dobro pročitali, ja izuzimam tu činjenicu i pitam zbog čega je dozvoljena gradnja te zgrade i da li može nešto da se uradi da se spreči nastanak drugih šteta i povreda drugih ljudi. To što je dozvoljeno da se zgrada gradi na način da može ugroziti bezbednost saobraćaja je poražavajuća činjenica, na stranu sva pravna pravila, mislim da niko ko ima ikakvu svest o drugim ljudima, a ima moć, ne bi ovako postavio zgradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

I znak STOP nije postavljen zbog toga što je smanjena preglednost na raskrsnici. Znak stoji tu od kada sam bio dete, kada nisu u planu bili bilo kakvi građevinski poduhvati koji bi mogli ugroziti bezbednost bilo čiju. Valjda se tada više obraćala pažnja na druge ljude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

A između ostalog, ko hoće da vidi, vidi. Ne vidim potrebu da ikome objašnjavam situaciju koja se svakome može desiti. Veoma je licemerno prebaciti krivicu. Mislim da se uvek treba osvrnuti na činjenicu da se to moglo desiti svakome od nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ali je sigurno prijavila gradiliste, a cim je to uradila sve je na inspekciji i samim tim ne treba kriviti firmu vec one koji vode racuna da ta firma postuje sve propisane uslove.
Drugim rijecima uka na vuka dok lisica meso jede.@Zolasas
Drugo vozac auta nije stao na stop, to si stigao da vidis iako je zaustavna linija bas lijepo ispred raskrsnice, bar 4m pa si ga sustigao i udario u zadnji kraj sa 30kmh. Pa kako vidje da nije stao, a njega nisi vidjeo?
Sad ispade svi krivi samo ti nisi, ne kazem da nema malo od svega ali ima malo i do tebe, priznaj to sebi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Piaggio

@Bigor Sve super, samo ne daj Bože da si se ti našao u ovakvoj situaciji. Razlika je što ja ne bih pričao nešto u šta nisam upućen. Nisam udario u zadnji kraj, video sam ga tek kad je izašao zbog zgrade. Ako ne vidiš šta sam i kako napisao, onda nemoj ni da komentarišeš, nema potrebe da staješ na moje mesto, jer niko se nije našao u toj situaciji, već isključivo ja. Ako hoćeš da tumačiš nezgode, onda budi sudija ili policajac, a ne savetodavac na ovom forumu. Pozdrav, sve najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2819 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
19 minutes ago, Zolasas said:

Ako hoćeš da tumačiš nezgode, onda budi sudija ili policajac, a ne savetodavac na ovom forumu. Pozdrav, sve najbolje.

Ako hoces savjet sudije ili policajca onda se i obrati njima. Posto eto nisi kriv za udes, pretpostavka je da bi htjeo tuziti izvodjaca

radova sto je stavio nepropisno ogradu, tako bih i ja tebi mogao reci da ne glumis dobronamjernika vec da budes gradjevinski inspektor, a ne nama da kukas na forumu ali eto necu to da kazem jer imas pravo na to koliko i ja.

 

10 hours ago, Zolasas said:

Materijalna je povelika, osiguranje bi trebalo da je nadoknadi. E sad da pređem na stvar. Gospodin u kog sam udario nije stao na stop znak. Međutim, ja smatram da sam mogao da usporim dovoljno ili da se zaustavim, kako do nezgode ne bi došlo ili bi posledice bile manje, da njegov automobil nisam video tek kad je izašao u potpunosti u moju traku. Zaklonjena je preglednost zgradom i zaštitnom ogradom koja uzurpira trotoar.

Kako si napisao tako sam i procitao misleci da su tebe okrivili za udes jer nigdje ne napomenu da ipak ti nisi kriv, pa sam zato tako i reagovao, da si detaljniji do zabune nebi ni doslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Sve čisto kao suza. Jurio si. Nisam ja jednom jureći 30 na sat udario u nešto. Dva puta sam. Jurio si. 

 

Investitora pusti na Miru, ima on svojih problema. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
1 hour ago, Zolasas said:

@Bigor Sve super, samo ne daj Bože da si se ti našao u ovakvoj situaciji. Razlika je što ja ne bih pričao nešto u šta nisam upućen. Nisam udario u zadnji kraj, video sam ga tek kad je izašao zbog zgrade. Ako ne vidiš šta sam i kako napisao, onda nemoj ni da komentarišeš, nema potrebe da staješ na moje mesto, jer niko se nije našao u toj situaciji, već isključivo ja. Ako hoćeš da tumačiš nezgode, onda budi sudija ili policajac, a ne savetodavac na ovom forumu. Pozdrav, sve najbolje.

Vidi druze, prilicno si drzak i bezobrazan, ovaj post ti je opasan faul.

(i ne, nema to veze sto si nov clan, realno i ja sam).

Dosao si na ovaj forum, glumio finocu "postovani clanovi foruma..." covek ti je odgovorio, tebi se to ne svidja i sad odjednom ti njemu "nemoj da budes savetodavac".

Da sam ja neka vlast na ovom forumu, ti bi meni zbog ovog fasovao ban, bar na metar dana, da se naucis lepom ponasanju i da ohladis malo usijanu glavu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja