Jump to content

Moto Zajednica

Nove klase 750ccm i SuperMoto kod nas !!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

U klasi 750 moguce je voziti samo suzuki gsxr 750 jer svi ostali modeli motorcikla po pravilniku FIM vise nemaju homologaciju koja traje 6 godina od pocetka proizvodnje modela.

 

ZXR 750 RR - homologacija 1991. vazi do 1997.godine

ZX7 RR        - homologacija 1996. vazi do 2002.godine

yamaha r7   - homologacija 1999. vazi do 2005.godine

honda rc45  - homologacija 1995. vazi do 2001.godine

suzuki gsxr ima vazecu homologaciju pa se samo on koristi u kup takmicenjima.

Ovo FIM-ovo pravilo vazi za sva nacionalna prvenstva pa dalja rasprava o uvodjenju klase 750 gubi smisao. Oni se mogu koristiti kao posebna klasa u sklopu trka veterana.

 

ovo je moj otac napisao, procitjate

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

mislim da je potrebno puuuuuno vise od tih 17 felni stos i rekao,ali aj kako ti kazes.

 

Apsolutno se slazem s tobom,ali u pitanju su pionirski poceci zar ne!Za pocetak treba animirati ljude da se sa necim krene,a kasnije ce doci to puno puno vise!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

U klasi 750 moguce je voziti samo suzuki gsxr 750 jer svi ostali modeli motorcikla po pravilniku FIM vise nemaju homologaciju koja traje 6 godina od pocetka proizvodnje modela.

 

ZXR 750 RR - homologacija 1991. vazi do 1997.godine

ZX7 RR        - homologacija 1996. vazi do 2002.godine

yamaha r7   - homologacija 1999. vazi do 2005.godine

honda rc45  - homologacija 1995. vazi do 2001.godine

suzuki gsxr ima vazecu homologaciju pa se samo on koristi u kup takmicenjima.

Ovo FIM-ovo pravilo vazi za sva nacionalna prvenstva pa dalja rasprava o uvodjenju klase 750 gubi smisao. Oni se mogu koristiti kao posebna klasa u sklopu trka veterana.

 

 

 

 

 

Da li je ovo stvarno tacno???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

U klasi 750 moguce je voziti samo suzuki gsxr 750 jer svi ostali modeli motorcikla po pravilniku FIM vise nemaju homologaciju koja traje 6 godina od pocetka proizvodnje modela.

 

ZXR 750 RR - homologacija 1991. vazi do 1997.godine

ZX7 RR        - homologacija 1996. vazi do 2002.godine

yamaha r7   - homologacija 1999. vazi do 2005.godine

honda rc45  - homologacija 1995. vazi do 2001.godine

suzuki gsxr ima vazecu homologaciju pa se samo on koristi u kup takmicenjima.

Ovo FIM-ovo pravilo vazi za sva nacionalna prvenstva pa dalja rasprava o uvodjenju klase 750 gubi smisao. Oni se mogu koristiti kao posebna klasa u sklopu trka veterana.

 

 

Da li je ovo stvarno tacno???

 

Jeste tacno je.Najbolje da svi kupimo NOVE motore pa mozemo na stazu da vozimo po FIM-ovim pravilima  ;D ;D

Mislim da uvodjenje takvih klasa ne gubi smisao iz razloga sto se kod nas voze 80% starijih motora od 6 godina.Mislim da kod nas ima najvise motora izmedju 1992 do negde 1997.Ima verovatno puno ljudi koji nemogu sebi priustiti motor po FIM pravilima a ipak zele da voze na trkama.U Batajnici su vozili 2 Motora 600ccm (stranci) a u Stock u drugoj trci su bili samo 4 vozaca...u Kraljevu 3 vozaca u 125ccm a u Stoku 5!!!! Pa gde su ti nasi takmicari?? Slazem se... postoje pravila i treba to postovati ali kod nas treba svaku priliku iskoristiti koja nam se pruza da se taj moto sport kod nas razvije.Mislim najvise na na one mladje koji zele da voze i da napreduju a nemaju adekvatne motore.Ima i onih (kao ja  ;D) koji zele samo da se malo "izduvaju" na stazi (bolje tu nego na ulici) zar i oni da kupe gsxr-a?  :)

Nemaju ljudi para...najveci problem kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

E da imam jedno pitanje....Da li je moguce na stazi voziti strance motocikle,ali one prave divljake bez stranih papira,podataka o prelasku carine,itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

to RED POWER- brate, el kontas da nista od pro trke nema, imas pet ljudi sa kojima se mozes naci svake nedelje i lepo se istrkati. Nije cilj organizovati trku u kojoj ce ucestvovati 50 amatera na kojima ces da se izivljavas i da hranis svoju dusu. Priznajem, prija to, ali cilj je da ljudima pruzis opustene happening voznje da i jos neko tu nauci da vlada motorom, pa onda kroz neko vreme, imas 20 dobrih vozaca, e onda se hrani dusa (:. Znaci, treba organizovati ceo dan otvorene staze, par trka sa ne tako mnogo takmicara, dosta trening voznji, nesto da se hasa naravno i postigao si nesto. Problem je sto treba naci budalu koja ce da preuzme odgovornost  i da licno odgovara za svaku povredu. To realno niko nece da uradi za start od 20 vozaca na maleckoj karting stazi, koji uz to nemaju blagu predstavu kako se vozi SM, a kamoli kako nekoga da obidju. Pa bilo bi mrtvih posle tri krivine...

 

gle ovako necu ja hraniti svoju dusu,cak ne moram ni voziti nase prvenstvo,nije meni u cilju da ja pobedjujem ovde kod nas,to mi nije ni na kraj pameti. ovo sto si napisao je totalna glupost. covece mora se sa necim poceti,pa sta ti mislis da je prvenstvo u hrvatskoj pocelo odma sve u fulu??

pa tamo su vozili takodje dereglije,kakve ne mozes ni da zamislis. a to sto ti pricas o nekim treninzima i druzenjima,od toga nema nista,sve dok se ne raspise zvanican sampionat,gde ces imati i doktore i sve neophodne stvari za odrzavanje jedne trke,tako da nebi bilo mrtvih kako si ti rekao. i nebi se svako usudio da proba i da vozi te trke i onaj ko bi dosao bi video da to nije za njega i povukao se. pre bi se ljudi ispovredjivali na takvim druzenjima,treninzima,sta god da si napisao. e bas ti stoji nadimak majstor kvarisa. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

mislim da je potrebno puuuuuno vise od tih 17 felni stos i rekao,ali aj kako ti kazes.

 

Apsolutno se slazem s tobom,ali u pitanju su pionirski poceci zar ne!Za pocetak treba animirati ljude da se sa necim krene,a kasnije ce doci to puno puno vise!

 

mislim da ljudi sa kros staza znaju sta je supermoto i oni nece doci tu da animiraju nikog vec ce doci da sa namerom da se trkaju i pobedjuju. kapis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

RED POWER, mnogo si nesto napaljen, spusti malo loptu! Ne moze to sve tako lako kao sto ti pricas covjece. Sto sam ne organizujes onda sve to?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

2 Evil_Zo: das mi pare i ja sve to organizujem i svi ce biti sretni i zadovoljni. I nisam napaljen nego samo pricam onako kako jeste,jedno su druzenja i voznjice,a trke su totalno nesto drugo. vozikao sam se ja ove godine sa momcima iz bg-a i bilo je skroz ok,podrzavam ja i to,ali ponavljam na trkama je sve drugacije.

I ti nemoj shvatati moje komentare i kritike kao zlo namerne ili negog prepotentnog lika,samo zelim da to krene.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

mislim da je potrebno puuuuuno vise od tih 17 felni stos i rekao,ali aj kako ti kazes.

 

Apsolutno se slazem s tobom,ali u pitanju su pionirski poceci zar ne!Za pocetak treba animirati ljude da se sa necim krene,a kasnije ce doci to puno puno vise!

 

mislim da ljudi sa kros staza znaju sta je supermoto i oni nece doci tu da animiraju nikog vec ce doci da sa namerom da se trkaju i pobedjuju. kapis?

 

Brate mili pa sto nam odgovaras svima kao da smo mongoloidni?

Izvini,ali tek dvadesetak godina vozim motor,pratim motosport i prilicno su mi poznate neke stvari.

a ti mise obracas kao malom detetu.Bez ikakve lose namere,povlacim se iz dalje diskusije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Drugari....ovde smo da se druzimo-popricamo i nemoj  sada da ispadne neka "svadja" bezveze.Tesko je preko dopisivanja objasniti nekome svoje misljenje i lako se nesto moze pogresno skontati.Najbolje bi bilo da sednemo svi zajedno negde na cugu i popricamo o tome ...  ;D ;D ;D

Ja sam ovu temu otvorio sa ciljem da vidimo koliko je ljudi zainteresovano i da ja to mogu da prenesen dalje da se nesto pokrene u vezi toga.Medjutim otislo malo u pogresan pravac.Super je da ste toliko zainteresovani i da iznosite svoja misljenja ali malo smo otisli predaleko.Nemozemo MI odluciti koje klase ce SAVEZ uvesti,dali otvoren SM ili po ccm,750ccm u hepeningu ili posebno,gde i kada  se vozi,koliko ucesce treba itd. jedino mozemo dati predlog za SM i 750ccm a oni ce to izglasati dali moze ili ne."Privatno" organizovati trku je skoro nemoguce iz jako puno razloga (ima ih vec dosta napisano)

Inace Savez  nakon sto okolne zemlje izdaju svoj "kalendar" za trke prave plan sa datumima nase trka za sledecu sezonu tako da imamo jos vremena.Videcu da odem sa Cenejcem na jedan sastanak u BG da vidim sta i kako tamo rade ;D ;D ;D.

bmr27 neljutis  :) ukljuci se

Sad molim lepo 100% zainteresovani da napisu svoje ime i br.telefona ovde da kasnije nebi bilo  ??? znas nemogu sada,razmislicu,videcu  ::)...posto to uglavnom posle tako bude...verujte...znam iz iskustva.

Keep COOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Ma pogadja me kad mi se neko obraca sa "kush tamo nemas ti pojma" (karikiram naravno),ali pozdravljam svaku dobru inicijativu za unapredjenje dragog nam sporta.Isto tako pozdravljam i trud,zar i entuzijazam koji ste,u najvecoj meri, ti i RedPower ovde pokazali!

Bicu i dalje redovan posmatrac pored staze,a ako se nekad kockice drugacije posloze mozda i rival na stazi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: NOVI SAD

zelim te na stazi. ;D

Ja sam jednostavno zeleo da to pokrenemo kao ljudi i da bude sto vise ucesnika.

Sale ja bi pokupio potpise od novosadjana koji bi vozili sledece godine trke sm,a neko iz bg-a nek pokupi tu i nek svako ko zna nekog ko bi se bavio time nek mu napomene o cemu se radi. Ja cu se potruditi da to sto pre bude,a ti Sale kad se budes dogovorio sa Cenejcem cimni.

Izmedju ostaog,ako ima ovde na forumu koji bi ostavili ime neka ostave cisto okvirno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

brate, dovoljan je jedan ja da krene sa zadnje startne pozicije i u prvoj krivini imas garantovani pokolj!! Nisam ni mislio

da se celi dan vozikamo po stazi bez bilo kakve organizacije. Treba organizovati neka merenja vremena, po koju trkicu itd.

U svakom slucaju, prve godine nema nista od sampionata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Za SuperMoto je zaista potrebno organizovati posebnu  klasu na drugim stazama i ostalo,ali  ne shvatam cemu klasa 750ccm,pa aj onda da napravimo klase za   125,250,500,750,800.. i svaka klasa po 4-5 vozaca,bash bi bilo zanimljivo..Cemu to??

 

Ovo si zaista u pravu. Od kuda sada klasa 750, koja vise nigde ne postoji osim GSX-R 750 Cup???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Sad molim lepo 100% zainteresovani da napisu svoje ime i br.telefona ovde da kasnije nebi bilo  ??? znas nemogu sada,razmislicu,videcu  ::)...posto to uglavnom posle tako bude...verujte...znam iz iskustva.

Keep COOL

 

Ja sam vec rekao, ako se bude vozilo, vozicu. Nisam konkurentan, cisto da bude veca guzva na stazi i da imaju ljudi koga da obilaze  ;D

 

Moje ime je Ivan Stojkovic, a broj telefona imas na PM.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Sad molim lepo 100% zainteresovani da napisu svoje ime i br.telefona ovde da kasnije nebi bilo  ??? znas nemogu sada,razmislicu,videcu  ::)...posto to uglavnom posle tako bude...verujte...znam iz iskustva.

Keep COOL

 

Ja sam vec rekao, ako se bude vozilo, vozicu. Nisam konkurentan, cisto da bude veca guzva na stazi i da imaju ljudi koga da obilaze  ;D

 

Moje ime je Ivan Stojkovic, a broj telefona imas na PM.

 

Pozdrav.

 

 

Primljeno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5347 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

P.S. Nesmemo  zaboraviti da se zahvalimo Mixi koji je preveo pravilnike.  ;)

 

Njemu obezbedite samo mesto u lozi i to je to  ;D

 

Najveca zahvalnica bi mi bila da u skorije vrijeme idem na domace SM trke. Valjda ce te mi se zahvaliti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sad molim lepo 100% zainteresovani da napisu svoje ime i br.telefona ovde da kasnije nebi bilo  ??? znas nemogu sada,razmislicu,videcu  ::)...posto to uglavnom posle tako bude...verujte...znam iz iskustva.

Keep COOL

 

Ja sam vec rekao, ako se bude vozilo, vozicu. Nisam konkurentan, cisto da bude veca guzva na stazi i da imaju ljudi koga da obilaze  ;D

 

Moje ime je Ivan Stojkovic, a broj telefona imas na PM.

 

Pozdrav.

 

 

Primljeno  ;D

 

Imas i moj broj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Onda koliko do sad ima prijavljenih??

 

SM:

1.Rboban

2.Aca

3.Ivan

4.Kiki-suzuki

5.Red Power

6.......??

 

 

1-RED POWER

2-Shesti

3-rboban

4-Kiki-suzuki

Samo od ovih 4 sam dobio PP sa imenom i br. tel.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja