Jump to content

Moto Zajednica

Šuba

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200
a breee sta ocekujete od trgovca .lepo vam kaze dobar dan sta zelite samo da uzme parice a po srpskom se kaze APP ako prodje prodje i tako ja sa ortakom sedimo u kaficu cirkamo sok od jecma i kazemi gde ima da se kupi prednji lancanik za hondu translap ja reko svuda a najblizi je suba i mi zapalimo kod njega imas to i to ima toliko uzmemo mi a ja pitam jel to to on kaze jes ja reko da se nevrce ' date='on ma jok bre !!!i tako mi dodjemo kod hondice i PRCCCCC nema veze lancanik sa vezom i sad ko kome da je.....m........ !!!!!ko da plati cimanje jel to poslovnost !!!!ma daj daleko je suba od majstora !!!!!!!!!!!!!!!!on je ljudi ok trgovac i samo to!!!!!!!a sad sto prcka motorice to je njegova stvar ko hoce da tera motorice kod njega nek tera covek ima da se uci na vasim motoricima!!!! i tako nema prici kraja ima dobrih stvari a i losih !!!!!!jing jang!!!!pozdrav by joxa :roll:[/quote']

,,,,,,,, ........

 

 

 

Evo ti pa rasporedi, da možemo da èitamo... A bre... UBR, proèitaš li ti išta što napišeš????

 

:lol::lol::lol: Koji si kralj...:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: BG

Ne znam koji je Joxa u pitanju ali hvala ti (citajuci ovo mogu da te zamislim) :geek: ako je od ovakvog lika ovo je skroz pozitivna kritika.

Zsto niste vratili lancanik ako ne odgovara ili doneli stari da uporedimo (ili mozda malko …ne govoris istinu) – trebalo bi malo vise da citas knjige, uzmi za pocetak neko jednostavnije stivo – Druzina Sinji Galeb, Tajno drustvo PGC, Tom Sojer, Hari Poter pa ce vec krenuti nekako.

Ali nebitno poceo sam da s…. Izvini Joxo samo napred.

 

Ova gore devojka Helena je skroz u pravu ja i nisam nikakav pravi serviser mada koliko znam kod nas i ne postoji neki pravi i ozbiljni servis i serviser u njemu, pa cak i na zapadu sem sto su servisi lepo sredjeni one servisere bih pre nazvao “Zamenjivac delova” – Citajte malo ove Manuale kojih ima dosta na netu pa cete shvatiti sta je sve potrebno obavezno zameniti za neki manji servis a sta tek za neku ozbiljniju intervenciju na motoru, pa razmislite dali se i vi sami pridrzavate toga - toliko o profesionalnosti.

Ja jedino skidam kapu Spaletu zbog njegove dugogodisnje prakse i velikog znanja,

a i kao vozac je odlican.

 

A sto se mene tice, da ne biste nagadjali najbolje je da cujete iz prve ruke posto vidim da neki to zele.

Pokusacu maksimalno ukratko. Pocecu kao u bajci da bi Joxa mogao da razume.

Nekada davno 85-86-87 ja sam kupovao, popravljao i preprodavao motorcikle i lepo sam ziveo od tog posla. Zatim sam popravljao iste prijateljima pa raznoraznim ljudima koji su se pojavljivali i nudili svoj novac za popravku izdahnulog motora. Ja naravno prihvatao.

E posto je nasa divna zemlja bila takva da nije bilo prodavnica gde bih kupio potrebni deo i zamenio ga morao sam puno da razmisljam, isprobavam, citam, ucim napredujem i budzim (eto budz majstor) da bih uspeo da niotcega napravim nesto, verujte mi to i dan danas mnogi ljudi traze da bi prosli jeftinije, ja to ne krijem,Meni bi bilo najlakse da samo zamenim neispravni deo. Pa gospodo kako zelite sve moze, za takve poslove Ja uglavnom dajem garanciju do kapije, e onda nastaju problemi – evo crklo je ponovo, pa nisi mi rekao da su stapovi losi, sada mi ne radi dugo svetlo, mislim da je ranije manje trosio, nece da krene gasi se (spustena copava) , sto nece da vergla (smrt prekidac), nesto mi zakiva u glavi (i u mozgu) ,previse dobro koci nisam navikao ,(ko se prepoznao ja mu se izvinjavam)(i cutim) i jos verujte mi gomile raznih gluposti koje uglavnom pokusavam da zaboravim pa se cesto ne secam ni ljudi ni njihovih motora,

ali zato sve imam u svojoj evidenciji.

Razni ljudi dolaze sa neverovatnim raznim prohtevima – da sa sto manje para to nekako napraviti da pali radi ide koci. Ali ima i puno normalnih ljudi koji znaju sta i kako treba raditi, pa ipak vi vozite taj motor i rizikujete svoj zivot na njemu.

Ponekad se sa nekim malo zezam on me odmah proglasi za onog koji vredja i ponizava musterije,

Izvinjavam se Peci ovom prilikom znam da sam preterao ali i on je, takodje se izvinjavam I administratorima i ostalima koje sam uvredio (ili cu uvrediti) . Da i Joxi se izvinjavam-kupicu ti kljigu u znak izvinjenja.

 

Eto to je bilo maximalno ukratko.

Ja nisam nikakav serviser, vi ste me time nacinili a i mnogi od vas zele da ja to budem.

Drago mi je zbog kritika jer to je najbolji nacin da saznam gde gresim. Hvala

 

Pa posto se uglavnom trazi SAVRSENI SERVISER evo ja cu vam odati tajnu.

Najsavrseniji serviser za vas motor ste vi sami. I ima vise razloga za to.

 

1. Niko vam ne moze naplatiti rad

2. Niko vam ne moze reci da je neispravno vise nego sto jeste

3. Niko vam ne moze zameniti ispravan deo na motorciklu

4. Niko vam ne moze ukrasti deo sa motora

5. Niko od vas nece praviti budale

6. Niko vam ne moze prodati deo vise nego sto on vredi

7. Niko nece biti kriv ako ne ide sve po planu

8. Niko nece biti kriv ako to uopste ne bude radilo

9. Sami sebi mozete dati garanciju koliku zelite

10. A najvaznije -nesto cete nauciti pa makar i neuspeli da popravite

 

Nemojte se plasiti da pokusate, za sve postoji prvi put, ako zelite mene uvek mozete pitati za savet to je bar dzabe, samo nemojte dugo da me gusite telefonom.

U svakom slucaju - ne mozete vi toliko da ga pokvarite koliko ja mogu da ga popravim.

Ali ako sami sebi resite problem, bicete ispunjeni srecom i smopouzdanjem jer ste shvatili da ste sposobni i to da uradite, novac je nebitan ali nije vam potreban temo neki vacaros Suba ili ko vec da vas dere, ponizava, laze i maltretira.

 

Pa sa srecom

Pozdrav za sve

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Shubu neznam, mada smo vozili motore istih 80-ih. Dao je pravu sliku moto-servisera kod nas! Slazem se i sa konstatacijom da ti niko nece odraditi posao kao sto ces sam sebi. E,sad o onome gde se ne slazem:morao bi da se seti ko je servisirao motore 80-ih. Rade Kocka-na prvu deluje odbojno,ali 85,86 vec imao debelo iskustva i to prevashodno na svojim motorima,uvek sam bio prezadovoljan radom, cenom i savetom.Kupio sam 2 motora na njegovu preporuku-sve kako je i rekao!

Viktor sa Vozdovca-radio kod Zike u podrumu,i kod njega sam radio servise-majstorcina i nije lazov!Zna li neko gde je nestao!

 

Stankara-u to vreme niko iz Beograda nije radio motor kod njega, samo ljudi sa strane koji nisu bili upoznati sa njegovom reputacijom:za izbegavanje!

E sad ono gde se ne slazem-Spale!88-89.god. popravljao samo svoj BMW i klincima iz kraja koji kupe prvi motor prodavao dihtunge iz Mladenovca kao originale koje nabavlja iz Grcke.Lanac bregaste popravljao na taj nacin sto ga je dotezao na onaj sraf sa spoljne strane, a pricao kako se namucio podmecuci sajbne da odmakne spaner.I najgore(poznavao sam ga privatno)notorni lazov, a to je osobina za koju neverujem da bledi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Subo. od mene jedan veliki stisak ruke dobijas kada se sledeci put vidimo u A'bre. Ja sam bio lepo svestan svega gore napisanog pa zaista sam sebi popravljam motore, ali sam apsolutno svestan da nemoz popravljeno biti isto kao i promenjeno. Jednostavno, kolko para, tolko... Ljudi jednostavno pogresno shvataju tvoju ulogu(i mnogih drugih) i samim tim previse ocekuju, ali mislim da ni oni sami nisu krivi za to, ponekad vi majstori umete da licite pomalo nadmeno i sigurno, te mislim da bi se musteriji ipak trebalo objasniti kolko para kosta prava muzika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

-Drago mi je što je tema dobila srž, i što komunikacija ide u dva smera :):):) Ko radi taj i greši znam iz liènog iskustva, jer se takodje bavim privatnim poslom.

 

-Ja ovom prilikom imam potrebu da se isprièam gosn Šubi, i da mu poželim dug i kvalitetan rad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Svratio sam u subotu do Sube, cisto da se upoznemo i da pogleda bajk jer je kod njega ranije servisiran, pa da i ja tako nastavim i da vidim da li ima desni retrovizor. Odmah je prepoznao motor, malo smo porazgovarali, bila je tamo i neka vesela ekipa, a ja volim spontanu zajebanciju, tako da smo se nasli. Za prvi kontakt, sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Evo citao sam par dana sta sve pisete o Shubi i napokon dobio zelju da i ja "nazvrljam" par redova!!

Ja sam kod Shube bio samo jednom pre dve godine i to sa burazerom koji je tad servisirao CBR 900 RR i buraz mi je pricao kakav je Shuba lik i tako dalje!!Meni je licno covek ostao u jako lepom secanju jer kad sam tamo dosao bilo je 5-6 ljudi i svi su cirkali zezali se!Uglavnom kad sam procitao Shubin tekst malopre hteo sam samo da mu porucim SHUBO SVAKA CAST ODUSEVIO SI ME!!!Ja skoro nisam cuo iskreniji odgovor od nekog ko se bavi motorima,Bio sam kod dosta majstora u gradu(i sire)i nijedan nije bio toliko iskren kao ti!!!

Sad znam kad budem uzeo neki normalan motor i kad mi nesto bude trebalo eto mene kod tebe!!

A i da zamalo da zaboravim,pozdravlja te moj buraz GAGA(radio si mu hondu i slucajno kad si sastvaljao motor okrenuo da mu brzine idu obrnuto) mozda ga se secas mozda i ne ali nije bitno uglavnom sve najbolje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Covek je totalno u pravu,i pozdravljam takav stav.Nasi ljudi su najpametniji u teoriji/zavere,tehnike,i sire/,cast izuzetcima, a vrlo zahtevni da im se titra oko krseva po mogucstvu za Dz. pri cemu su retki oni koji makar u magli mogu da sagledaju prirodu problema njihovih skalameija i shvate da bez para nema muzike. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: USA

E sad ono gde se ne slazem-Spale!88-89.god. popravljao samo svoj BMW i klincima iz kraja koji kupe prvi motor prodavao dihtunge iz Mladenovca kao originale koje nabavlja iz Grcke.Lanac bregaste popravljao na taj nacin sto ga je dotezao na onaj sraf sa spoljne strane' date=' a pricao kako se namucio podmecuci sajbne da odmakne spaner.I najgore(poznavao sam ga privatno)notorni lazov, a to je osobina za koju neverujem da bledi![/quote']

 

Ako si vec odlucio da pricas o Spaletu nemoj da izmisljas stvari. Naravno da niko nije savrsen ali odakle ti ideja da je prodavao dihtunge iz Mladenovca? :roll: Ja sam svedok da su delovi iz Grcke posto znam da je isao jednom mesecno u Grcku da dotera delove i ja sam isla sa njime, tako da me oci nisu varale, znam kako delovi motora izgledaju... :shock: Tako te molim da ne siris lazi vise!!! :!: Jel si ti to sanjao pa hteo da nam prepricas san? :? A samo mi reci odakle si ga ti poznavao licno, ja za tebe nikad u svom zivotu nisam cula, jel da si ga ti poznavao licno, ja bih znala za tebe (logicno).... :? Slazem se da svako ima pravo na svoje misljenje ali mislim da je JAKO ruzno da siris lazi o nekome ko god da je!!!!

Pozdrav :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Moram malo da dodam nesto u odbranu beogradskih majstora.Ja kada narucujem delove nove iskljucivo narucujem po broju sasije i u istom godistu ima razlicitih stvari.Retko mi se desilo do sada da pogresim fala bogu ali sam zamalo izbegao.Narucim far za FZR1000 95 a on ustvari 89.podmladjen 6god.i posle nemojte zajebao me majstor.Ko god radi taj nekad i pogresi ispravicemo gresku.

Uvezi dihtunga iz Mladenovca nekada su za trkacke automobile kod nas mahom pravili dihtunge bas u Mladenovcu kod istog majstora i bili su najbolji

I mnogo brate kukate na te majstore razmislite malo kakvi ste vi kao musterije kada bi oni mogli da pricaju svoje dozivljaje sa svojim musterijama to bi bilo sigurno mnogo gore nego ovo vase,srecom nemaju vremena.

Malo tolerancije, kacigu na glavu i samo przi bato.Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Rade Kocka-na prvu deluje odbojno' date='ali 85,86 vec imao debelo iskustva i to prevashodno na svojim motorima,uvek sam bio prezadovoljan radom, cenom i savetom.Kupio sam 2 motora na njegovu preporuku-sve kako je i rekao!

Viktor sa Vozdovca-radio kod Zike u podrumu,i kod njega sam radio servise-majstorcina i nije lazov!Zna li neko gde je nestao!

Stankara-u to vreme niko iz Beograda nije radio motor kod njega, samo ljudi sa strane koji nisu bili upoznati sa njegovom reputacijom:za izbegavanje!

E sad ono gde se ne slazem-Spale!88-89.god. popravljao samo svoj BMW i klincima iz kraja koji kupe prvi motor prodavao dihtunge iz Mladenovca kao originale koje nabavlja iz Grcke.Lanac bregaste popravljao na taj nacin sto ga je dotezao na onaj sraf sa spoljne strane, a pricao kako se namucio podmecuci sajbne da odmakne spaner.I najgore(poznavao sam ga privatno)notorni lazov, a to je osobina za koju neverujem da bledi![/quote'] Tema je Šuba i lièna iskustva sa njim, a ne istorijat beogradskih majstora. Svaki serviser ima ''svoju'' temu, pa izvolte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Priznajem da sam otisao u off. Jbg, raspisao sam se i tako.Mozda i nisam trebao onako otvoreno da pisem o Spaletu, bar ne ovako javno.Izvinjavam se Spaletu, posto kolko vidim nije na forumu pa nemoze da odgovori, njegovoj cerki sto sam povredio njena osecanja(i treba da brani oca).Inace i nisam rekao da smo bili kucni prijatelji pa da bi njegova familija trebalo mene da zna.Usput "88;"89. te nikad nisam video na Uscu ili na trkama s njim, pa nemogu ni da pretpostavim koliko si godina imala tada i kako bi me znala, pogotovo iza nick-a.Sto se mene tice ovo je kraj na ovu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Lepo, realno i iskreno covek napisa o sebi. Postujem to

Ko radi taj i gresi ali onda dodjes kod njega i popricate a ne odmah pljuvanje i nerealni komentari tipa toliko mi je naplatio to... Pa sto si platio zemljace?

A zbog vesele ekipe uvek cu svratiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

 

 

U svakom slucaju  - ne mozete vi toliko da ga pokvarite koliko ja mogu da ga popravim.

 

 

Kakaw osecaj za marketing  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Batajnica

Sutra idem kod Shube sa mojim drugarom Slavisom po Teshinoj preporuci.Cuo sam da je super majstor pa idem to proveriti kad mu poverim moju Hondu Shadow.

 

    Pozdrav svim forumasima i bajkerima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

 

 

U svakom slucaju  - ne mozete vi toliko da ga pokvarite koliko ja mogu da ga popravim.

 

 

Kakaw osecaj za marketing  ;D

 

Pa izgleda da mozemo... Opusteno je odbio da radi moj motor... "Ne bih ja to radio"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pa izgleda da mozemo... Opusteno je odbio da radi moj motor... "Ne bih ja to radio"...

Pošteno ti je rekao i poštuj to! Bolje nego da ga uzme a ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Cao svima,

 

Shuba je moj komsija sa B. brda, pa resih usput da odem i pitam za staklo prednjeg fara za moj motor.

Prvi put sam video coveka, i nisam stigao ni da zavrsim recenicu, a vec je nervozno odreagovao

skoro me izbacivsi odande... A ja mislio da mu dam da mi uradi servis, posto mi je najblizi...

Neka, hvala

 

Toliko o mojim utiscima o majstoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cbr1ooof

Dobar dan postovane kolege bajkeri.

Danas sam se registrovao ovde da vidim sta se desava kad vidim tema o Subi.

Poceh da citam i ostah zapanjen. Ja coveka poznajem od 1999 godine i od tada kod njega redovno servisiram sve motore. Do sada nisam imao ni jednu jedinu zamerku na njegov rad i ponasanje. Naprotiv. To je jedan od retkih majstora u gradu koji pokusava da uradi nemoguce nebi li vam popravio lesinu koju ste kod njega doterali a sve zarad vaseg uzivanja u voznji. I stvarno je nemojuce da za sve ove godine ja nisam doziveo ni najmanju neprijatnost u tom servisu a vas nekolicina ga napljuvaste naj strasnije. Stoga mislim da je potrebno da se zapitate da li je greska u Subi ili vama i vasem ponasanju.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

pozdrav svim ucesnicima ove prepiske...

imam i ja jednu leshinu za servisiranje i odrzhavanje u zhivotu...i kod koga drugog nego kod Shube ;D

inache je u pitanju onaj Micin zmaj od Tengai-ja...

srecom pa ne uzeh onog dominatora shto zakiva - zakiva...zamalo moj prijatelj Misha da me zajebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ne znam za cvaje (radi ih extra jedan lik u mom bloku al' ga je nemoguæe pronaæi-Babura), Šuba se nalazi posle nadvožnjaka za Banovo Brdo s leve strane prolaz kod radnje Auto-sport pa sledeæa kuæa desno...

 

Shuba

064-111-54-63

 

 

Jer radi on 2taktne?Cvaje...?I gde se tacno nalazi?

 

Radi koliko znam sve zivo a nalazi se na Banovom brdu preko puta auto sporta ulica je Puskinova ako se nevaram,to ti je ulicica do koje dolazis kada sa B.Brda silazis ka adi sa desne strane vidi se AP tu skrenes a zatim vidis dvoriste puno raznih motora(uglavnom neispravnih)

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja