Jump to content

Moto Zajednica

Kojom brzinom (km/h) vozite?

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Po većim beogradskim ulicama, kad god nije gužva, tj. kolaps, retko ko vozi ispod 80. Svakog dana šrolazim potezom Autokomanda-Slavija i kad se otvori semafor kod Franša, čak iako krenem prvi sa semafora i stignem do npr. 75 km/h do veterinarskog faxa, na uzbrdici ka hramu me apsolutno svi obilaze. To su brzine od bar 90-100 km/h. Nemam nameru da silujem ovo moje nejako motorče i zavrćem mu gas do kraja da bih pokušavao da održim takav tempo, ali nije prijatno kad tik uz tebe i to sa obe strane (voze ljudi i obilaze i žutom trakom) zuje tolika vozila. Tek kad se omasove kamere koje registruju brzinu kretanja vozila možemomda očekujemo da će se stvari bar malo unormaliti. Bg ionako ima bar 3x više vozila nego što to saobraćajnice mogu da podnesu bez problema. 

Apropo tvog pitanja, ne znam šta bih ti odgovorio a da bude najpribližnije stvarnom stanju, sem da se trudim da ostanem na točkovima, pošto nema dana bez bar jedne situacije gde nekog ne opsujem ispod kacige, jer me je direktno ugrozio i gde je malo falilo da zbog toga doživim udes, manji ili veći. 

Van grada, mada retko imam vremena za takve vožnjice, uglavnom ne prelazim 80-85, jer je to neka max brzina koju moja 125-ica podnosi bez napora na duže staze, tako da sam maltene uvek u okviru ograničenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Uglavnom vozim blago iznad ogranicenja, sto je u poslednje vreme guzvanjca znacajno brze od mnogih ucesnika u saobracaju.

Vozim naked i na auto-putu mi brzina preko 140 ne prija bas previse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

0) Maksimalna/rekord: 270, može Kawa još al ja ne smem :D

1) Autoput: 120-130

2) Magistrala: 80-100

2a) Lokalni putevi: 80-100

3) Po gradu: 50-60

4) Off road: ne vozim

5) Da li ste, koliko vremena, i u kolikom prekrsaju: Bar 50% vremena

 

Naravno, tu i tamo bude malo jurcanja, ali tamo gde uslovi to dozvoljavaju, ne svugde po svaku cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pokretač teme ima smisla za humor koliko jedan paradajz ali zato koristi birane riječi obraćajući se mom liku i djelu u ovoj zajednici.


Mladiću, tebe nisam citirao niti tvoj pseudonim, prema tome tvoji postovi upućeni meni više govore o samom tebi, Slow Down.

P.S.

Iščekujem tvoju ispriku.




Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

c95e657d93676d658f4f2fa4bbd91d86.jpg


Teške riječi su pale, isprika je naj manje što možeš učiniti u zaštitu svog digniteta kao i ove zajednice.




Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ponukan onom saobracajkom kod Sapca, htedoh da podsetim.

 

1) Vise benzina se potrosi kada ubrzate sa 126 km/h na 130km/h nego kada iz mesta ubrzate do 30km/h. Realno, zbog otpora vazduha, umesto 30, mogao sam da stavim i 35-40km/h. I obrnuto, lakse je ukociti iz 30km/h na nulu, nego usporiti sa 130 na 126.

 

2) Povecanje energije od 50km/h na 60km/h nije 20% nego 44%, a sansa za lomljenje kostiju je jos i veca.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd,Mirijevo,Zvezdara
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Ja mislim da sam STVARNO jedina koja postuje ogranicenja:na_glavi:

Po gradu 40-50km/h( i da oces brze ne mozes ,podji-stani,gradska guzva)

Da se provlacim nisam jos naucila(sto me kritikuju stalno tipa Sto vozis motor ako cekas u koloni kao i sva druga vozila)

Auto-put samo jednom do sad od Konjarnika do Nbg..mislim da je 80-90km/h bilo..jos me strah da navrnem rucicu gasa vise

Dobijala sam komentare od vozaca iz saobracaja tipa Uzmi vozi bicikl i sl...No,znate sta...Ja vozim kako meni prija,kako mene opusta postujuci naravno i pravila i ogranicenja..

Moje iskaze moze potvrditi i @mrmikii @mick..PS..Ne idem s njima na voznju dok ne naucim da vozim preko 50 milja:grr:

 

 

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 7 minuta, Tamy je napisao:

Ja vozim kako meni prija,kako mene opusta

Bravo ! Najbolje rečeno, i opisano. Boli te uvo šta će ko da kaže, normalno, samo da ne smetaš, tj.da voziš po propisima.

Koliko puta sam uhvatio sebe da vozim 50, 60 km npr. na putu od ibarske ka Barajevu, i dalje, prema Kosmaju. Prija mi, razgledam itd, nevezano za to što je po ograničenju, znam i brže, ali mi prija...

Što više voziš, gradiš svoje iskustvo, bez obzira na brzinu...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 19.6.2021. at 0:53, ParadajzTurista je napisao:

1) Vise benzina se potrosi kada ubrzate sa 126 km/h na 130km/h nego kada iz mesta ubrzate do 30km/h. Realno, zbog otpora vazduha, umesto 30, mogao sam da stavim i 35-40km/h. I obrnuto, lakse je ukociti iz 30km/h na nulu, nego usporiti sa 130 na 126.

 

2) Povecanje energije od 50km/h na 60km/h nije 20% nego 44%, a sansa za lomljenje kostiju je jos i veca.

Šta sad, nagovaraš nas sa iljadu kubika da usporimo kako bi mogao da nas obiđeš skuterom :jok:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 24 minuta, Tamy je napisao:

 

Moje iskaze moze potvrditi i @mrmikii @mick..PS..Ne idem s njima na voznju dok ne naucim da vozim preko 50 milja:grr:

Da većina ''mlađih'' kolega razmišlja tako manje bi bilo haosa po ulicama što na dva a što na četiri točka :) Ciklistika se na taj način uči uz svrsishodne treninge vožnje i sve to za sezonu dođe na svoje, samo lagano i pametno :) 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 5 sati, Blaza je napisao:

 

Koliko puta sam uhvatio sebe da vozim 50, 60 km npr. na putu od ibarske ka Barajevu, i dalje, prema Kosmaju. Prija mi, razgledam itd

I to razgledanje može biti opasno... Kako znam? Pa... :):bicikl:

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znam @shoyyka, znam, pratio sam sve što si napisao u vezi pada...ne mogu ti opisati koliko mi je žao što se desilo, i kako se desilo, na glupost, gledanje sa strane, bezvezan pad i još gluplji udarac, a tolika šteta na motoru...tuga.

Opet kažem, najvažnije je da si ti dobro, valjda je i noga prošla do sada, a motor, jbga, gomila gvožđa, valjda ćeš naći neko rešenje...

I da, žena je uvek u pravu !

:)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
11 hours ago, mradomir said:

Šta sad, nagovaraš nas sa iljadu kubika da usporimo kako bi mogao da nas obiđeš skuterom :jok:

Većina vas, a pogotovo vi sa 1000 + ne treba da usporite nego da parkirate da bih ja mogao da vas obiđem.
. Preticanje mi je nemoguće :) )
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ovo sto hocu da pitam nije za ovu temu, al' mi se ne otvara nova, a ovde moze da prodje.

 

Naime, na deonicama gde je ostrugan asfalt (onaj zavrsni sloj), pa je ostao onaj osnovni sloj asfalta, onako sa uzduznim kanalicima duz puta, dugackim po vise stotina metara pa i 1-2km.. imam izuzetno neprijatan osecaj u voznji pri svakoj brzini vecoj od 30-40km/h, do te mere mi se nekako kliza i tetura skuter, spada sa linije na liniju.. da imam utisak da cu pasti.

Ne znam da li je do relativno malih tockova ili ja ne umem da vozim ali bas me zanima da li i drugi imaju slicno iskustvo.

Napominjem da auto na tom istom putu vozim mozda samo 10% sporije nego sto bih po novom asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

To je normalno,i sa manjim i sa vecim tockovima,enduro manje oseca ali i njega pomalo baca.Smanji gas na tebi prihvatljivu brzinu i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Hvala na odgovorima, cinilo mi se da se samo meni ovo desava..

E, taman da i @ivica744 kliknem upvote, al' izgleda da sam potrosio danasnju kvotu :neznam:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Ja se toga plasim ko djavo krsta. Na transalpu sa 3 puna kofera i dragom pozadi u CG u tunelu u krivini se prvi put sretoh sa tim asfaltom, kolima ni ne registrujem da postoji, imao sam osecaj da su tockovi otisli za sebe a mi na drugu stranu. Sreca isao sam ~50 pa iskontrolisah motocikl nekako...

wheels-fall-off-f1.gif

 

Promenio član Mile123

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@ParadajzTurista

 

I ja se strasno cimam. Kada idem u drustvu, znatno zaostanem. Vrlo mi je neprijatno da idem preko, recimo, 40-50 kmh. Opasno se uzentam. I ja sam mislio da sam jedini koji se toga plasi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Ostavljanje takvog "asfalta" bi trebalo zakonom zabraniti ili ograničiti brzinu na 20 km/h. I autom mrzim kad naletim na to sranje, gume urlaju, mislim da ih potrošim više na 500m toga nego na 5000 km normalnog asfalta, a motorom kad sam naletao par puta, imao sam utisak da će se raspasti do poslesnjeg šrafa. Srećom, nikad ništa mi se nije desilo, ali od vibracija drhte ruke i celo telo kao od pneumatske bušilice. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
12 hours ago, ParadajzTurista said:

na deonicama gde je ostrugan asfalt

Nemam iskustvo sa skuterima. Na drugim motorima samo neka ruke budu sto "lakse" na upravljacu. Dozvoli motoru da slobodno igra pod tobom. Neke gume su bolje i drze pravac, neke su bas osetljive i prate linije, ali u principu ne stezi motor i sve je u redu. Na enduru je cak i zadovoljstvo ustati i zavrnuti nesto malo vise gasa (kolenima se drzi za rezervoar). 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja