Jump to content

Moto Zajednica

Kojom brzinom (km/h) vozite?

Recommended Posts

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Vozim tako da ne ugrozim ni sebe ni druge (naravno da se u 90% slučajeva poštuju sva ograničenja i zona škole + gde znam da su igrališta, usporim).

Obavezno je bezbedno odstojanje od ostalih učesnika u saobraćaju, najviše zbog toga što ne možemo da ukočimo kao kad smo automobilom. Bila sam na NAVAK-u 2016. godine na obuci i položila - "Život za mlade vozače", imam i sertifikat. Važna stvar koju sam zapamtila, pravilo 2 sekunde, primer, vozilo ispred nas prolazi banderu ili neki znak/predmet, treba da prođu najmanje 2 sekunde da i mi prođemo isti. Onda simulacija prevrtanja vozila, naglo skretanje - obilaženje opasnosti pri 50 km/h i ista radnja ali ovog puta pri 60 km/h, kao rezultat gubitak kontrole - okretanje vozila. Koliko samo razlike pravi 10km/h, a mislimo kako nije nikakva razlika.

Svako ko ima malo u glavi, posle obuke će shvatiti poentu priče. Ja za 11 godina nemam ni jedan prekršaj, ako računamo da su mi napisali jednu kaznu za svetla 3000din (platila sutradan 1500din), uzela da probam drugov BMW pa ne upalih kratka... :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 21 minuta, Alexandra995 je napisao:

Vozim tako da ne ugrozim ni sebe ni druge (naravno da se u 90% slučajeva poštuju sva ograničenja i zona škole + gde znam da su igrališta, usporim).

Obavezno je bezbedno odstojanje od ostalih učesnika u saobraćaju, najviše zbog toga što ne možemo da ukočimo kao kad smo automobilom. Bila sam na NAVAK-u 2016. godine na obuci i položila - "Život za mlade vozače", imam i sertifikat. Važna stvar koju sam zapamtila, pravilo 2 sekunde, primer, vozilo ispred nas prolazi banderu ili neki znak/predmet, treba da prođu najmanje 2 sekunde da i mi prođemo isti. Onda simulacija prevrtanja vozila, naglo skretanje - obilaženje opasnosti pri 50 km/h i ista radnja ali ovog puta pri 60 km/h, kao rezultat gubitak kontrole - okretanje vozila. Koliko samo razlike pravi 10km/h, a mislimo kako nije nikakva razlika.

Svako ko ima malo u glavi, posle obuke će shvatiti poentu priče. Ja za 11 godina nemam ni jedan prekršaj, ako računamo da su mi napisali jednu kaznu za svetla 3000din (platila sutradan 1500din), uzela da probam drugov BMW pa ne upalih kratka... :jee:

Malo ti cudan izbor motocikla za tako mirnu voznjicu.:dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, Bole37 je napisao:

Malo ti cudan izbor motocikla za tako mirnu voznjicu.:dobar:

To i ja kažem... 8) Ne mora da se koristi ceo brzinomer. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

@Savamalac Interesantnije u svakom slucaju :) . Ali, opet, bar onaj "svaler" gas je od velike pomoci. Olaksava, bar malo, prednji tocak i tada bolje prelazi preko tih neravnina i linija.

Ako sam dobro razumeo na forumu, "svaler gas" je ono kad drzite motor sasvim malo na gasu, ali dovoljno da gura malo vise od recimo inercije. 

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Meni te linije ne predstavljaju problem kad je pravo, mogu da vozim koliko hoces brzo, ali mi je op op op po krivinama .

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
21 hours ago, Petre said:

@Savamalac Interesantnije u svakom slucaju :) . Ali, opet, bar onaj "svaler" gas je od velike pomoci. Olaksava, bar malo, prednji tocak i tada bolje prelazi preko tih neravnina i linija.

Ako sam dobro razumeo na forumu, "svaler gas" je ono kad drzite motor sasvim malo na gasu, ali dovoljno da gura malo vise od recimo inercije. 

Svaler gas je kada vozis merkajuci okolo suprotan pol, a pri tome dozvoljavas da  isti  merka tebe.

A sad tesko je precizirati brzinu, treba probati:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1502 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ima i mesta gde namerno naprave te brazde po asfaltu, cesto u vecim krivinama.

Na takvim putevima moj trotockas pokazuje svoje prednosti, prednji tockovi i korman mirni kao da sam na pisti, zadnji malo zaplese sto je normalno ali sveukupno jako lepo pondnosi, kao i tramvajske sine ili kolotrage (udubljenja od tezih vozila)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Danas kroz Čortanovce, dobar deo puta tako izgreban i čeka novi sloj asfalta. Malo igra zadnji kraj tu i tamo i osecaj je kao da nema upravljanje kako treba (i nemas ga ) ali sve na tome ostane, baca po malo ali ne u neku kriticnu situaciju , i to po ravnom. Vozio sam oko 60km/h, maxi skuter.
A prvi put na velikom motoru sam to osetio na putu kroz Bosnu pre dve godine, ista prica, malo baca, nije bas prijatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja