Jump to content

Moto Zajednica

Kojom brzinom (km/h) vozite?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Trazio sam, nisam nasao neku ovakvu temu. Ako ima, izvinjavam se, neka se spoji.. Ili premesti, ako joj ovde nije mesto.

 

0) Maksimalna/rekord

1) Autoput

2) Magistrala

2a) Lokalni putevi

3) Po gradu

4) Off road

5) Da li ste, koliko vremena, i u kolikom prekrsaju

6) Drugo.. (npr. kroz vodu ;) )

 

0) 155, dva puta u zivotu, samo da probam.

1) 100-110, retko 120, kada preticem do 130.

2) 60-110, najcesce 80-90.

2a) 20-60, koliko okolnosti dozvole.

3) Vrlo raznoliko, najcesce oko 60.

4) Zavisi od stanja makadama/blata, najcesce 15-20, bude i 5-10, a retko 40+.

5) Cenim da sam 99% vremena (osim autoputa) u prekrsaju, najcesce (80% vremena) do 20-30 preko ogranicenja.

6) Nisam vozio :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Verovatno ima razloga zašto nema ovakve teme. Svi vozimo u skladu sa ograničenjem na konkretnom putu, nikada brže.

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 2
  • Haha 8
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

250 autoput

288 magistral a(nije mogao motor vise)

12o lokal

90 grad

Off road ne vozim

U preksaju oko 50% vremena

Jbg dalabu sam, sta da se radi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Nema lazi, nema prevare... Sve sa cbr900

0 i 1: Maks 230. Tad sam hteo da vidim kolko moze najvise, al sam izabrao najgluplju relaciju (tj palo mi u trenutku da probam to), autoputem od Vrcina do naplatne rampe u sred leta kad su odmori. Pa u ono malo uvek stignem nekog. I to je bio jedini put da sam probao u 10god voznje motora. Autoputem vozim do 150, to mi je putna brzina koja mi je ok, sve preko duva, zvrci, nije mi prijatno.

2: Magistrala 120, mislim da nikad nisam preko toga. Ustvari jesam jednom u Makedoniji, obisao sam brze auto, sa nekih 130, mozda i 140 i to na tronozac naletim tad, sreca policajac mi samo pretio prstom :D. Digao sam ruku da se izvinim. 80-100 najcesca brzina, ako je dosta pregledan put i 110, npr CG od Zabljaka ka Niksicu je greota da vozis 70, konstruktora puta vredjas ako vozis tom brzinom!

2a: kod mene u selu. Ima jedan pravac i hteo sam da vidim dal stvarno moze 2gom 180. Moze... Isto samo jednom u zivotu to uradio. Po selu inace uvek do 3000rpm.

3: Grad 40-50-60 ako je put sa jednom trakom, 70-80 neki nbgd bulevar. To mi je i maksimalna a i redovna brzina. Cak se i ne provlacim bespotrebno... Zona 30 uvek po ps-u, bez izuzetaka.

4: Ako se pod off racuna samo zemljani put 20-30, sve preko trucka i ispadaju zubi.

5: U prekrsaju samo zbog vece brzine i neka puna linija na magistrali, kad je sigurno da preskocim nekog. Makazice, desna strana, po trotoaru, crvena na semaforima, turiranje, na zadnji (to i ne znam i nikad nisam ni probao), zavrtanje u obrtaje me ne interesuje uopste.

6: Jednom vozio na autoputu po pljusku 200 od negde malo pre iskljucenja za Jagodinu do eko pumpe u Cupriji. A najduze od granicnog prelaza Cafasan do Kiceva, konstantno 70-100, non stop po dobroj kisi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

0)max 200kmh, toliko mi je i autom
1) autoput 130 ja mogu i vise ali motoru ne prija
2) magistrala 100kmh
2a) lokalni putevi 80-100kmh
3) grad ako nema nikog ispred mene 50-60kmh
4) Off road od 10-100kmh zavisi od podloge i situacije
5) Da li ste, koliko vremena, i u kolikom prekrsaju- zakljucite sami, mada ja mahom vozim kao vecina sa kojom sam se vozio
6) Drugo.. (npr. kroz vodu ) po kisi vozim malo opreznije, vise drzim odstajanje, vise razmisljam kad preticem u krivine ulazim manjom brzinom, ranije kocim ali manje vise drzim iste brzine osim mozda u gradu gde je veca verovatnoca da me neko ne vidi i izleti

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Di ima ljudi vozim jaako oprezno,nekada i ispod ograničenja a van naselja u stalnom prekršaju jer ipak su ceste i signalizacija projektirani kako bi i ispodprosječan vozač bio (pre)siguran u prometu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 15 sati, bdada je napisao:

Pa ti brze vozis kombi! :D

Da :D

Mislim da sam dnevno pravio prekrsaje za 10+ poena dok sam vozio (sve brzina i zute trake i zuta svetla na semaforu)... A autoputem sam vozio po ogranicenju samo kad upadnem u spic.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Vozim koliko god mogu, magistralom i do 250 km/h, preticem na punoj liniji, preticem i u krivini, provlacim se izmedju vozila. Jedino po gradu vozim oprezno skoro po ogranicenju. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue




Boli te kiki kojom ja brzinom vozim.


Ključaj rođo!!!


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
23 hours ago, el classico said:




Boli te kiki kojom ja brzinom vozim.


Ključaj rođo!!!


Poslato priko Ténéré

Obliku zivota, cemu ovaj ton?

Je l' sam ja tebe nesto licno pitao, slao ti pp, dosao ti na kucu i cekam da mi bas ti odgovoris?

Postavio sam temu na javnom forumu, odjebi ako ti se ne svidja, je l' jasno?

I ti i ovih nekoliko koji su ti lajkovali taj dzukacki post.

Sad vidim da nisi iz Bg, javi ako prolazis, da ti ovo i u lice kazem.

I ne, ja nisam jajara kao ti, i necu da trazim da tebe banuju jer si bezobrazan.

 

p.s. Za moderaciju. Stvarno se trudim maksimalno da ne budem konfliktan, jer je forum tematski a ne opsti, al' brate, sto je mnogo mnogo je.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Stvarno ne vidim poentu teme.. Ti druže ako voziš motor (pardon, skuter) i najbitnija ti je brzina i bleneš samo u sat, toplo ti preporučujem da se ostaviš toga.. 90% vožnje, u bilo kom delu puta na gledam na sat! Gledam put, predele, i najbitnije priključne puteve, i očekujem od ostalih učesnika najgore.. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

0) 200 km/h po gps-u

1) 170 km/h

2) 130 km/h

2a) 110 km/h

3) 40 km/h

4) ne vozim 

5) 70% na otvorenom i oko 10% po gradu

6) po kisi vozim nesto manje od ogranicenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 5/16/2021 at 12:43 PM, drmilan_ said:

Druze spusti loptu, mislim da se @el classiconasalio, kao i svi mi ostali gore. Niko nije napisao koliko vozi, svi biju neku salu.

Vidim da si meni savetovao da spustim loptu, al' nisi i njemu da malo povede racuna o recniku..

Nista, onda i ja mogu da se pravim blesav (tj. da tebe pravim budalom) tako sto cu reci "Opusti se, i ja sam se salio"..

 

Sto se tice teme, mislio sam da je jasno iz uvodnog posta, al' ajd' jos da nadrobim ako nekom nije.

 

Apsolutno nikakve druge namere nisam imao osim ciste radoznalosti.

Pojedinci se ponasaju kao da sam ih pitao da mi pozajme/iznajme zenu/devojku.. :stabre:

 

Naime, dok sam vozio 50ccm, naravno da sam bio najsporiji i svi su me preticali.

Ali, primetio sam i sa 500ccm, da sam opet (skoro) najsporiji. Na autoputu, preticem samo kamione (sa onih mojih 110km/h). Reeeetko koja kola, a o motorima da i ne govorimo.

Na magistrali ..ok.. preticem jos i nekako. Recimo, njih jedno 50-60%.

Al' recimo, magistrala ZA-PN, uzbrdica pred Cestobrodicu. Ja malo po gasu, cisto da probam skuter, 120km/h.. baja me u autu prezvizdi, nije bez 150.

90% svih motora/skutera me preticu (osim ovih od 50ccm).

 

Pa rekoh ajd' da uporedim internet i rl.. I, koliko vidim, prilicno se poklapa..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja