Jump to content

Moto Zajednica

Udes policajca-motocikliste u Cvijicevoj ulici

Recommended Posts

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Čovek je pao i povredio se. Kako, zašto i pod kojim okolnostima, on verovatno zna a za moj dalji komentar/opservaciju nije ni bitno. Njemu lično, brz oporavak i sve najbolje.

 

Ono što meni bode oči u ovoj priči je jadno ponašanje MUP kao organizacije (ništa novo) i sprega tzv. novina/medija (za koje se pretpostavlja da treba da vam prenesu istinitu i kompletnu informaciju) - koje su samo telali trenutnih struktura na vlasti (i vidljivih i onih u senci). Takođe ništa novo u zemlji Srbiji, ali ništa manje tužno i jadno zbog toga.

 

Naslovi su:  "Motociklista podleteo pod trolejbus u Beogradu"  -  a tekst glasi:  "Kako su medijima rekli iz MUP-a, motociklista je pao tokom vožnje."

Da li je sramota pa je treba sakriti ili to treba da bude tajna kada dođe do saobraćajne nezgode u kojoj učestvuje službeno lice u/na službenom vozilu ? U Birou za saradnju sa medijima MUP-a Srbije očigledno tako misle. Zašto ?

Da li su novinari zakonom obavezni da zatvore oči i usta kada je tema vesti nešto što ima veze sa policijom ? Ima ovde na forumu i policajaca a verovatno i neki novinar. Biću zahvalan da me obaveste ako tako nešto postoji.

 

Većina portala samo prenosi vesti. Novosti, na primer, su imale svog foto reportera i na slici se jasno vidi plava tablica motocikla na pauku. Telegraf je takođe imao fotografije sa lica mesta. RTS takođe. Ipak, samo šturo, uniformno obaveštenje i nigde pomena da je vozač policajac na službenom motociklu.

 

Naslovi po portalima ovaj put izostavljaju pominjanje marke motocikla i odvratni termin zakucao, ali ne propuštaju prideve: Stravična, Jeziva, Drama, ... širenje straha i nesigurnosti se ne propušta.

Sva tri pomenuta medija su smeće koje činjenice i istine može da prezentuje pre greškom ili iz problematičnih motiva nego iz profesionalnih pobuda; to kao znamo, svikli smo se i kao OK, teramo dalje.

 

I na ponašanje MUP-a smo se svikli, jerbo je ono posledica glavešina a saosećamo sa izvršiocima nižeg ranga. A glavešine postavlja politika, koja je naraFski prljava rabota pa se treba od iste distancirati. I na to smo se, kao, svikli i prihvatili mantre kao aksiome pa, gunđajući usput, nastavljamo da šljapkamo po kaljuzi. Sve dalje od čvrstoga tla a sve dublje u živo blato.

 

Ovaj primer, koliko sa jedne strane benigan u onosu na druge stvari koje nam se događaju toliko i kristalno jasan ko uređuje medije i kako se kroji "istina" i javno mnenje. Setite se toga kada neka druga tema bude po sredi.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@drs hehhh kako se okreće...ne znam da li se sećaš u jednoj drugoj temi kada sam skretao pažnju na novinare i iznosio svoje mišljenje na osnovu problema koji su namerno stvorili u mom poslu, kako sam lagano popljuvan zbog toga jer je stav određenih da su novinari neprikosnoveni istinoljupci :) 

 

Realno u Srbiji nevezano za onog ko drži neku novinsku kuću više ne postoji novinasrtvo u svom pravom obliku kao objektivno izveštavanje, više nema etike i profesionalizma u tom pozivu. Lično gde god pročitam naslov koji počinje sa ''Šokantno, Drama'' i td...zaobilazim svakako pa i da je istina.

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Prirodno je ljudima da mrze nekoga ko ima moć ocenjivanja, kažnjavanja, sudjenja... Jer tu uvek postoji neka strana koje je manje više oštećena. Deca mrze profesore ako ima da lošu ocenu, iako nisu znali lekciju. Radnik mrzi šefa pod obavezno, to mi je obavezna stvar po dolasku na posao. Šef mrzi spolju kontrolu, jer mu nadju neke nepravilnosti u poslovanju, jer 100% ispravnosti ne sme da bude u izveštaju. Vozač mrzi saobraćajca, jer mu je napisao kaznu za prekoračenje brzine...

Pošto konkretno pričamo o policiji, ne želim da pričam o pojedincima i nekim lošim iskustvima nekih od nas, pa i o iskustvima kad smo bili mladi i ludi, ložili se na ACAB i pod obavezno policiju smatrali neprijateljima (ne pričam o sebi, nego o generaciji u globalu). Samo se zapitajte kako bi svet funkionisao bez uredjenja? Zamisli da nemaš saobraćajne kontrole? Koliko bi bilo udesa? Zamisli da nema policije i sudstva? Ja bih mogao da dodjen nekom na vrata i uzmem iz kuće šta mi se svidja, samo ako sam jači od njega.

Iako nemam baš nikakve veze sa policijom, niti iko iz moje porodice, i dalje ih ne mrzim i nije mi mrsko kad ih vidim. Ako sam napravo prekršaj, priznam, zahvalim se, i to je to. Ako samtram da sam oštećen, advokat po službenoj dužnosti će me braniti i naplatiti od države svoje usluge ako dobije spor. Kažem to jer se dva puta nisam slagao sa kaznom koju su mi pisali, i od ta dva puta jedan slučaj je zastareo, drugi sam dobio. 

Neki put ti prevariš zakon, neki put zakon prevari tebe, ali ravnoteža se održava...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Zamisli da nema policije i sudstva? Ja bih mogao da dodjen nekom na vrata i uzmem iz kuće šta mi se svidja, samo ako sam jači od njega.


Sudstva i policije već nema i nemoj čekati da ti neko zaista dođe i uzme. "Neko" u smislu neko kome je dato da može to, ne ja ili neko bez veze.


Biti policajac je zaista opasan i slabo plaćen posao. Dakle, ne spada u one poslove koje ljudi žele da rade da bi sebi običnim radom obezbedili normalan život. Potreban je određeni


Plaćen slično kao i sva ta stručna sprema u državnoj službi (recimo medicinska sestra) ali sa drugim beneficijama tipa ne mora da da otkaz da bi otišao na odmor kao većina u privatnom sektoru kod srpskih gazda.
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 8 sati, Yanco je napisao:

Prirodno je ljudima da mrze nekoga ko ima moć ocenjivanja, kažnjavanja, sudjenja... Jer tu uvek postoji neka strana koje je manje više oštećena. Deca mrze profesore ako ima da lošu ocenu, iako nisu znali lekciju. Radnik mrzi šefa pod obavezno, to mi je obavezna stvar po dolasku na posao. Šef mrzi spolju kontrolu, jer mu nadju neke nepravilnosti u poslovanju, jer 100% ispravnosti ne sme da bude u izveštaju. Vozač mrzi saobraćajca, jer mu je napisao kaznu za prekoračenje brzine...

Pošto konkretno pričamo o policiji, ne želim da pričam o pojedincima i nekim lošim iskustvima nekih od nas, pa i o iskustvima kad smo bili mladi i ludi, ložili se na ACAB i pod obavezno policiju smatrali neprijateljima (ne pričam o sebi, nego o generaciji u globalu). ...

Што би рекли Енглези: „Yes, but not exactly." или у преводу: да, али не баш.

Овде је анимозитет према полицији (да не кажем милицији-народној), дубоко укорењен и претежно датира из времена социјализма, када је свако, УВЕК био превентивно крив, а онда доказивао да није. Итд... да не ширим тему, тако је, како је, колеги желим брз опоравак.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

Saobraćajac sam po sebi nije nikom kolega sem svojima :) ali onaj na motoru je saobraćajac na motoru jer voli motore :) zato ni ja ne razumem animozitet, nema smisla. Svugde su bre moto-panduri tolerantniji, ne samo kod nas.

Drugo, u prvim vestima nigde nije pisalo, do sutradan, da je u pitanju policajac.
Sprega, strah, respekt medija prema policiji... nešto od toga jeste. Verovatno sve po malo jer su ipak vezani, jedni drugima pomažu u svakodnevnim aktivnostima.

Što se udesa tiče, i nije nešto jurio...
Meni je sve delovalo nekako čudno, a ni trola tu baš nije u mogućnosti da izleti pa da preseče tek tako nekog jer skreće a trole su tad najsporije.
I naravno strašno je videti kolegu na dva točka jer i sam imam sličnu žuto/zelenu fluo kacigu pa ono kad je podleteo, baš je šokantno i otrežnjavajuće.
Proverio sam ponovo semafor - iz pravca Dimitrijale, duže je upaljeno zeleno dok se ne upali u suprotnom smeru odatle je već prišao i bez stajanja prošao pored automobila koji su stajali i cekali zeleno, zakočio, krenuo u manevar, pao ... itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Par puta sam pricao sa policajcima na motoru i svaki put sam primetio  da su im gume ne ćelave nego gole,bez ijedne šare. 

Da ja imam takve gume  ,verovatno bih pao na prvom vlažnom pešačkom na kome se ne krecem pravolinijski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
On 11.5.2021. at 0:52, yogibear je napisao:

Verovatno presretaci...

 

fgjvQ_28721.jpg.6995835ec5ef74ea174eb8048a5db571.jpg.115642c1d5c34c8a8ffa3a946c0fa1be.jpg

 

Al se Laki naprodavao opreme...:cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Policajac na motoru pao.Dal bi mu pozeleli brz oporavak da znamo da je diler,kriminalac u uniformi,bahati siledzija? Juce policajac u Valjevu ubio devojku,niko nema nista lepo da kaze za njega,otkud znamo da i ovaj nije takav?Zato sto vozi sluzbeni motor?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Par puta sam pricao sa policajcima na motoru i svaki put sam primetio  da su im gume ne ćelave nego gole,bez ijedne šare. 
Da ja imam takve gume  ,verovatno bih pao na prvom vlažnom pešačkom na kome se ne krecem pravolinijski.
Da ti imaš takve gume verovatno bi te kaznili

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
51 minutes ago, ivica744 said:

Policajac na motoru pao.Dal bi mu pozeleli brz oporavak da znamo da je diler,kriminalac u uniformi,bahati siledzija? Juce policajac u Valjevu ubio devojku,niko nema nista lepo da kaze za njega,otkud znamo da i ovaj nije takav?Zato sto vozi sluzbeni motor?

 

Ne znamo. Postoji nešto što se zove pretpostavka nevinosti. Ne znam da li si čuo ali nevin si dok se ne dokaže da si kriv. I čemu ovakav nebulozan komentar ?

A to što je neki debil koji je pritom i policajac juče ubio devojku u Valjevu ima veze sa ovim slučajem koliko i sa snegovima Kilimandžara.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Policajac na motoru pao.Dal bi mu pozeleli brz oporavak da znamo da je diler,kriminalac u uniformi,bahati siledzija? Juce policajac u Valjevu ubio devojku,niko nema nista lepo da kaze za njega,otkud znamo da i ovaj nije takav?Zato sto vozi sluzbeni motor?
U ovom slučaju je samo motociklista koji je pao sa motora i o tome pričamo!!! Ako je diler, siledžija i kriminalac natrčaće na zakon kad tad. A možda je i pošten policajac i dobar čovek. Misli o tome.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 8 sati, drs je napisao:

pretpostavka nevinosti.

Salis se,jel da? Vidim kako to izgleda u slucaju Palma.(samo.povlacim paralelu)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pogrešna ti je paralela...povuci ručnu jer ništa nisi smisleno rekao osim klasičnog politikanstva koje nije tema, makar ovde.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 23 minuta, mick je napisao:

Pogrešna ti je paralela...povuci ručnu jer ništa nisi smisleno rekao osim klasičnog politikanstva koje nije tema, makar ovde.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

"Pretpostavka nevinosti",nekad vazi nekad ne,mozda je paralela pogresna samo sam dao ocigledan primer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja