Jump to content

Moto Zajednica

Udes policajca-motocikliste u Cvijicevoj ulici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Jeste.
Nedavno sam poranio u Ljermontovoj da pokuoim neke papire, stigao na početak radnog vremena. Ima ih u raznim bojama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Realno svaki taj presretač je ohohoo plaćen ne verujem da mu je radni vek toliko mali...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
3 hours ago, Motorcyclist said:

Ova slika ima preko 10 godina, da li je jos koji gsxr u funkciji?

Ima, ali je prica bila o oblacenju, odnosno o kupovini moto opreme u privatnoj reziji od strane policajaca, zato sam je postavio. Sto se motocikala tice, ti erovi sa slike su onomad svi bili pocrkali... da li je i koliko njih popravljeno, zaista ne znam. Sada imaju plavo bele (ne znam koje su godiste).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre sat vremena, yogibear je napisao:

Ima, ali je prica bila o oblacenju, odnosno o kupovini moto opreme u privatnoj reziji od strane policajaca, zato sam je postavio. Sto se motocikala tice, ti erovi sa slike su onomad svi bili pocrkali... da li je i koliko njih popravljeno, zaista ne znam. Sada imaju plavo bele (ne znam koje su godiste).

Oprema na toj slici je kupljena u pokojnom Mass-u

U privatnoj reziji su kupovali neku vrstu uniforme za patrolne motore.

Ti presretaci su imali problem sa strujom kad se upale blinkeri.

 

Promenio član DjoleLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022
10 hours ago, GR 46 said:

Poznajem nekoliko momaka iz moto jedinice i moram da kazem da su kao ljudi stvarno sjajni  .. 

 

Sladiti se nečijim padom je stvarno loše i ako smo tako počeli da razmišljamo kuku lele ... Po čemu je on zasluzio to , zasto ?? 

 

Trgnite se u ovim ludim vremenima jer smo svi ipak ljudi...  

To sto im je posao takav ,takav je pa i Mica ubica sa šaltera moze da nam upropasti dan samo što nemamo papir F32 zar ne ?? ... 

 

P S. Imala sam i nekoliko susreta sa presretačem ali uvek otpozdravi sa blinkerima ili sirenom:jee: tako da su oni za mene prvenstveno kolege pa onda sluzbena lica ... 

Tako je Gole, takodje poznajem stvarno dosta momaka iz moto jedinice i svi su sasvim korektni ljudi. Kad se sretnemo negde na putu uvek pozdrave, ili blinkerima ili klasik moto pozdrav (što moram priznati sve redje vidjam ..dva prsta dole od kolega "bajkera" iako ja uvek pozdravim il rukom il klimnem glavom), čak se često na semaforu i "ispričam" sa kolegom marsovcem. 

 

I istina je da sami kupuju opremu i gume, takodje sami popravljaju motore, od 3 BMWa u garaži se pravi jedan da radi i onda ga vozi ko stigne. Nemaju adekvatnu opremu ni za zimu ni za leto, nedavno cca pre godinu dana su dobili nove gume za motocikle i neke kineske rukavice, nove košuljice i nove pantalone džepare. 

 

A priča o nekad policiji i sad policiji je potpuno tačna, ranije su prvo tukli pa vikali, psovali i itd, mene kao žensko nikad ni jedan nije udario (uglavnom im je bio apsolutni šok kad skinem kacigu, i danas je spec što nekad stanem i onim jadnim u kolima što mašu šargarepicom) ali su me stari marsovci redovno isporučivali "kući" kod drugara (gde kod mojih pa da me oni oleše), uz napomenu da je MZ ostao tamo negde i da ne treba da mi se dozvoli da vozim bez dozvole. 

 

 

 

Ne mogu da razumem stav da se nekom, bilo kome ko se povredio iz naše moto zajednice želi zlo i loše, to u glavnom govori o čoveku. Kolegi motoristi policajcu želim da se oporavi i opet vozi. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Samo ja ne poznajem nikoga iz moto jedinice i samo mene ne pozdravljaju nego proganjaju. Dajte neki sms broj da pomognemo kupovinu guma i opreme za patrola vozila da bi nas uspešnije proganjali. Ova dosadašnja pljačka stvarno nije dovoljna i novi tehnički pregled od 4000 za motor stvarno nije dovoljan. Ajde još malo...

  • Haha 4
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, DjoleLO said:

Oprema na toj slici je kupljena u pokojnom Mass-u

 

Sto u "pokojnom", sta im se desilo? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Da se nadovezem na postove kolega, moja iskustva sa policajcima na motorima su sjajna, vozim po Bg, zaustavljali su me 2 puta za ovih par godina, jednom jer se nije videla tablica (koja je bila pod repom, zabranjeno zakonom) ali sam prosao uz sugestiju da stavim lepo tablicu i da me je zaustavio zato sto je mislio da motor nije registrovan.

A drugi put, leto 01h ujutru, grad prazan, most na Adi takodje, pun gas preko mosta, kruzni tok, pa opet nazad preko mosta. Na kruznom toku saobracajac pored motora sa upaljenim blinkerima i samo mi je lagano rukom pokazao da stanem iza njega.. uzeo vozacku i saobracajnu, pogledao nalepnicu, video SO table i pitao da li sam sada krenuo za Sombor, nasmejah se i rekoh da nisam, zivim trenutno u Bg, a motor je registrovan u Kuli (SO podrucije). Ispricasmo se kako je u Kuli u nastavnom centru bio na obuci za sluzbeni motocikl, itd.. 

Uglavnom svaki susret sa njima po gradu, jave se, 100puta sam prosao pored njih, jave se, ne zaustavljaju motore, na semaforu popricamo redovno. Ukratko :takoje:

Promenio član Lošmi_WayOfLife
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 4 sati, yogibear je napisao:

Sto u "pokojnom", sta im se desilo? 

 

Pa (na svu srecu) ne rade vise ni Dainese, ni AGV

A o nacinu poslovanja sa ostalim brendovima ne bih da pricam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ja takodje nisam imao problema nikada sa momcima na motoru (kada vozim motor) i za sve godine voznje 2x su me zaustavili, jednom jer sam bio preblizu auta ispred sebe pa je mislio da se krijem jer nemam dozvolu, a drugi put jer sam obisao kolonu na semaforu ne bas prikladno, da budemo iskreni, i samo mi je skrenuo paznju da ''ulaganim''. Za razliku od motora, vse puta sam imao susrete sa njima dok vozim auto i moram da kazem da nije isti tretman, bar dok ne spomenemo motore i ne vidi A u dozvoli...to mi je cist dokaz da su stvarno blagonakloni vozacima na 2 tocka.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
On 10.5.2021. at 10:56, štampar je napisao:

Само кад су ме терали да се пењем уза зид,иначе сам ћутао као заливен а то их је нервирало још више.

 

''СА одред'' црвене буржоазије је могао и смео да ти уради шта год хоће и ником ништа.

 

Појури ли те милиционер на мотоциклу док бежиш могло ти се десити да те шутне ногом кад те стигне да се скршиш са свог мотоцикла...

 

Побуниш се код судије због батина а он ти одговори ''ајде шта то причаш,милиција данас никог не туче''

 

-Не знам како је данас ал'јуче убише!>:( То не улази у изјаву и записник...

 

Не бих писао о томе јер овде има пуно оних који ''знају'' да ''није тако било'' а осим тога имају ''животног и сваког другог искуства ''па знају да је тад било боље.

 

Оће мене да убеђују да није било оно што сам видео и доживео?Оће мојега...

ovo je 300 % tačno samo su nas hteli u NS i da šišaju.Ali zato kad nazove tatica iz crvene buržoazije odma druga priča.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ovo je 300 % tačno samo su nas hteli u NS i da šišaju.Ali zato kad nazove tatica iz crvene buržoazije odma druga priča.

Tako su se kalili sadašnji biznismeni, Arkani i ostala ''elita''...

 

Baš je čudno evo primećujem...ljudi koji nikad nisu imali nekakv ozbiljniji prekršaj i koji sasvim normalno funkcionišu komentarišu sasvim drugačije od vas nekolicine koji generalno na forumu imate agresivnije stavove i mišljenja :)  

 

Nekako mi je to simptomatično...da su baš prema vama nekolicini koji ste se ovde izjasnili konkretno policajci na motorima imali baš tako agresivno ponašanje bez ikakvog razloga.  

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7066 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nikad nisam imao problem sa policajcima motoristima a i svim ostalim policajcima, ni pre 25 godina kad sam počeo da vozim a ni sada, valjda zato što uglavnom normalno vozim.

Tako da po mom iskustvu naravoučenije je, vozi normalno, ne sviraj kurcu i nemaš frke

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Nikad nisam imao problem sa policajcima motoristima a i svim ostalim policajcima, ni pre 25 godina kad sam počeo da vozim a ni sada, valjda zato što uglavnom normalno vozim.
Tako da po mom iskustvu naravoučenije je, vozi normalno, ne sviraj kurcu i nemaš frke
Normalna vožnja i miran si.Mnogo njih i privatno vozi motore, tako da razumeju ostale motocikliste

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
pre 29 minuta, mick je napisao:

Tako su se kalili sadašnji biznismeni, Arkani i ostala ''elita''...

 

Baš je čudno evo primećujem...ljudi koji nikad nisu imali nekakv ozbiljniji prekršaj i koji sasvim normalno funkcionišu komentarišu sasvim drugačije od vas nekolicine koji generalno na forumu imate agresivnije stavove i mišljenja :)  

 

Nekako mi je to simptomatično...da su baš prema vama nekolicini koji ste se ovde izjasnili konkretno policajci na motorima imali baš tako agresivno ponašanje bez ikakvog razloga.  

zavisi iz kog vremena je priča.Negde šezdesetih su policajci morali da pozavršavaju večernju školu da ne bi dobili  otkaz.Većina je imala do 4 razreda škole.Bili su reprezenti vlasti države koja se smatrala dosta oštrom i uniformnom.Recimo ja sam 1986 nosio uniformu i natikače  na cipelama u srednjoj školi.

Čim si nešto odskakao odma te uteruju u red.Takav je bio opšti model ponašanja u društvu pa i kod policije.A crvenoj buržoaziji tojest direktorima lopovima niko ništa nije mogao.Taj profil rukovodioca se provlačio još do 2000 godine i smatralo se da su sps-ovci upravo ti koji neguju taj okvir  jer su oni samo pretabali rukovodstvo saveza komunista i te direktore u svoje redove.

Meni lično nisu ništa radili ali sam im bio sumnjiv zašto ja jedini u državi imam crveno sedište a svi ostali crno .Takođe su mi jednom na sred plaže u Rovinju tražili račun za kupaće gaće jer sam imao šarene a csvi ostali tamno plave speedo.Tolko su me iznervirali da sam ja pitao inspektora da li on nosi sa sobom račun za svoje gaće.Drugar koji je bio samnom je nešto nerazumljivo promrljo i dobio 3 dana zatvora.

U novom sadu je bio najpoznatiji policajac Sava Polovinski a njega su se bojali čak i drugi policajci a nas je njakao onako preventivno.

Promenio član sasa ns 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Vidiš ovde si jako lepo pokazao ceo problem...a to su u stvari generalizacije kojima smo kao nacija skloni, samo je kod nekoga veoma izraženije. Da te vratim na temu...čovek službeno lice, imao saobraćajku sa službenim vozilom ti kometarišeš generalno stanje od pre 40 godina i pored toga što je tema saobraćajna nesreća. Šta da je čovek bio pezar, zdravstveni radnik, ekonomista?

 

Pazi svako od nas ima neku priču iz ranijih dana...recimo moj rođeni brat je izbačen iz osnovne škole sedamdeset i neke godine jer nije hteo da napiše sastav o drugu titu za njegov rođendan, kasnije se igrao kaubojaca i indijanaca sa našim dedom koji mu je na opasač pokačio svoja odlikovnanja iz rata sa kojima je moj magarac izašao napolje da se igra...kasnije ga je vratio policajac koji je mog dedu naribao i napisao kaznu..jbg ratnom heroju je lupio kaznu uz popovanje neki selja iz Gruže u sred Beograda.

 

Sad mi možemo na konto toga kako hoćemo ali činjenica je da se tu u nekom trenutku nešto pogrešilo i da je postojala posledica svega toga jer je tad postojao takav sistem koji smo sami krojili i ne samo mi već i ceo svet...znaš nivo svesti nikad ne opada osim u patološkim stanjima već skalirano raste u odnosu na mentalni i fizički trud nacije pa shodno tome ne možemo pričati generalizovano u tom smislu jer svaka akcija ima svoju reakciju, vidi recimo dešavanja u USA sa cnom populacijom...misliš da je ''policijska brutalnost'' zaista okidač za nerede i haos? Ja bih pre to povezao sa istorijom USA u nastajanju i robovlasničkom struktrom uz vekovna zanemarivanja crne nacije u smislu namernog izostavljanja jednakosti.

 

Prosto sve to prestaje kad napraviš promenu kod sebe koja u stvari pravi promenu kod drugih i tad se dešava da drugi promene obrazac ponašanja prema tebi/vama. Dok to ne ukapiraš ili uradiš uvek ćeš se vrteti sa tom stereotipijom koju si izneo sa 300% tvrdnje...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, BaneVuk58 je napisao:

@mick :takoje: pošto sam ispunio kvotu lajkovanja za danas , evo podrška sa moje strane

hehh hvala... opušteno, nije cilj nagrada već zdrava komunikacija i razmena mišljenja :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2778 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Upravo sada, mick je napisao:

hehh hvala... opušteno, nije cilj nagrada već zdrava komunikacija i razmena mišljenja :) 

 

 

Naravno. Setim se tako nekih prilika kad smo sa crvenim pasoše peglali po evropi, pa te zaustavi "polizei"  u Nemačkoj, a ti u stavu mirno, osmeh na licu sam da ne počne da te j.be zbog nečeg.A ovde ih popljujemo kao najveću ološ, e baš mi je drago što se polomio itd itd. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 11 sati, mick je napisao:

...

Nekako mi je to simptomatično...da su baš prema vama nekolicini koji ste se ovde izjasnili konkretno policajci na motorima imali baš tako agresivno ponašanje bez ikakvog razloga.  

     Vidiš, a ja mislim da jedan, očigledno veći deo članstva (sudeći po broju učesnika u temi), izbegava da učestvuje i da iznosi svoje mišljenje i stav, da ne bi prolazilo kroz ,,toplog zeca" ovih, koji sa ne skrivenim divljenjem i obožavanjem govore o policajcima na motorima. Za koje smatram da su najljudskiji deo te službe, dok o policiji ukupno nemam baš visoko mišljenje, najblaže rečeno.

     Što se konkretnog slučaja tiče, ne verujem da se bahatio, ja ih doduše nikada nisam video da se tako ponašaju. Voleo bih da možemo da saznamo uzrok ovog udesa.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nije mnogo bitno ,dali je jurio ili zbog neceg drugog pao.Bitno da je pao ,povredjen,i nadje se neko da likuje.Po toj logici neki bi sutirali vozace BMW ili Audija,cim se spickaju. Vozaci doticnih vozila ne zamerajte.Svi smo mi ratovali sa policijom ,ovako ili onako,i nismo kaznjeni bez prekrsaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, boki.64 je napisao:

     Vidiš, a ja mislim da jedan, očigledno veći deo članstva (sudeći po broju učesnika u temi), izbegava da učestvuje i da iznosi svoje mišljenje i stav, da ne bi prolazilo kroz ,,toplog zeca" ovih, koji sa ne skrivenim divljenjem i obožavanjem govore o policajcima na motorima. Za koje smatram da su najljudskiji deo te službe, dok o policiji ukupno nemam baš visoko mišljenje, najblaže rečeno.

     Što se konkretnog slučaja tiče, ne verujem da se bahatio, ja ih doduše nikada nisam video da se tako ponašaju. Voleo bih da možemo da saznamo uzrok ovog udesa.

Ako je stav generalizovanje prosto nije u redu jer to nije tema, kolikoputa da se vratimo na to. U celoj temi ne postoji niti jedan jedini komentar sa činjenicom da postoji divljenje ili obožavanje kako navodiš...nije u redu pisati nešto što nije istina ;) . Prosto ljudi izražavaju poštovanje prvenstveno kao motociklisti i učesnici u saobraćaju a reaguju na neprikladne komentare koji idu u stereotipiju i generalizaciju.

 

P.S. ne znam šta je ''topli zec'' :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mnogo se lako lepi etiketa "generalizovanje"... Naravno, postoje izuzeci, ali ako je nečije iskustvo (ili grupe ljudi, nacije itd) recimo 8 od 10 slučajeva, onda je jednostavno da neko ima negativno/pozitivno iskustvo, mišljenje o nekome, nečemu. Za demokratiju je dovoljno 50%+ da se nešto prihvati. Isto važi i za "generalizaciju". Kad se primeni takav princip u kontekstu nekakve procene osobina nekog naroda, profesije, proizvoda, odmah se neko pobuni. Mišljenje o nekome/nečemu formiram na osnovu svojih iskustava, bilo da su pozitivna, bilo da su negativna. I sad nije politički korektno da kažem svoje mišljenje, iskustvo?

 

Već sam pisao negde, za svaki poziv treba imati neke predispozicije, fizičke, mentalne. Biti policajac je zaista opasan i slabo plaćen posao. Dakle, ne spada u one poslove koje ljudi žele da rade da bi sebi običnim radom obezbedili normalan život. Potreban je određeni mentalni sklop i želja za nekom "moći"-manjom ili većom- da bi se čovek prijavio za taj poziv. Vi razmislite koje su to predispozicije i kakav mentalni sklop. Naravno da se svi oduševljavamo detektivima i inspektorima koji rešavaju zamršene slučajeve, nalaze ubice i kriminalce i čuvaju nas i našu slobodu. To je drugi deo (onaj pozitivan) policijskog poziva. Policija mora da postoji, mora da se očuva nekakav red, ali i to mora da bude nevidljivo i neosetno običnim građanima. Mi ovde pričamo o policiji koju viđamo i imamo kontakte sa njom. Jednom pandur, uvek pandur. Uvek na dužnosti. Što je dobro kad spase dete iz reke, izvuče ljude iz slupanog vozila... Ali ne i kad stalno njuška i pokušava da te uhvati u nekom prekršaju (zato su i dobili nadimak kerovi), da se predstavlja i postavlja lažno prijateljski ne bi li te navukao na tanak led, špijunirao za neku službu i podnosio izveštaje... Moja iskustva, prva ruka. I onda  da ih volim i gledam kao... vodoinstalatera, inžinjera, lekara, bilo koje drugo zanimanje? Mada su i mnogi "obični" ljudi tzv. saradnici službe. U mom kraju se to zove cinkaroši, drukare, najgori ološ. 

 

U poslednjih desetak godina je moje iskustvo s policijom na motorima sasvim lepo, sa lokalnim šerifima koji misle da su uhvatili boga za muda jer su u uniformi, nije baš tako lepo. S policijom u periodu od '80-'99 i nešto kasnije... želim im sve najgore. Želim im batine, suzavac, upropašćene živote. Pripadnicima OZNE i DB još i gore. To što su dobro učinili za državu, stostruko su činili gore narodu. Običnom narodu koji je trebalo da štite. 

 

Žao mi je čoveka, isto kao i svakog ko padne s motora iz bilo kog razloga. Nadam se da će biti dobro (kao ljudsko biće, a ne jer je policajac). 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja