Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KMX 125

Trebaju mi saveti iskusnih za odabir pravog (tipa) motora. 

Kupujem prvi ozbiljniji motor i u dilemi sam da li da kupim sport ili sport touring motor.

Zapremine 600-750ccm. Sto se tice voznje to bi 90% bilo lokal i grad, a ostatak da se ode negde van grada dalje. Ne planiram neki tour de Serbia. Da napomenem da sam 192cm i 110 kg. 

Suma koju sam spreman da odvojim je nekih 2000e. A motore koje sam za taj novac nasao da mi se dopadaju su gsxr 600 i 750, gsxf 600 i 750, r6, fazer600, cbr600f i zx6r.

Da skratim... Sta mislite o njima, koji je za izbegavanje i zbog čega, i koji bi bio za preporuku (naravno da nadjem u dobrom stanju). I naravno ako imate nešto zanimljivo da predložite sa oglasa. 

Promenio član LazaNis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Svi su za izbegavanje osim Fazera ba kojem se bolje sedi. Ovo ostalo ti je čist promašaj, još će neko sranje da napraviš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Suma koju si napisao je samo za kupovinu motora? Sa strane još imaš za preventivno održavanje, gume, opremu?

Osobno bih za tu sumu gledao motore manje snage ali nešto novije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Naveo si skoro sve R motore pa onda uljare i vodeno hlađenje...pitanje je da li i koliko iskustva imaš za te motore? A to je prva stvar koju si trebao da navedeš.

Od svih navedenih za 2k se nećeš navozati pogotovo u lokalu. To su uglavnom sve same rage koje će više stajati kod majstora nego na putu. Tu su ulaganja pored tih 2k koja se tiču opreme, redovnih servisa i td...o potrošnji goriva da ne govorim pošto svi navedeni srču fine količine goriva.

 

 Ako već želiš odgovor ja bih išao na Fejzera...ima ih u prodaji, moogu da se nađu kršteni ali ne za 2k, ima dosta delova za njega i dosta je pouzdan agregat.

 

Svakako ti želim srećnu kupovinu i nadam se da ćeš ubosti ok primerak bilo kog navedenog.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sa svojom težinom i visinom teško ćeš da se napakuješ na neki R i da uživaš u vožnji. 

Kupi neki Transalp i vozi se ko čovek (i po lokalu i gde god zaželiš). 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 4 minuta, zika56 je napisao:

Sa svojom težinom i visinom teško ćeš da se napakuješ na neki R i da uživaš u vožnji. 

Kupineki Transalp i vozi se ko čovek (i po lokalu i gde god zaželiš). 

Ma može nije da ne može :D ja sam se upakovao na nejked sa 190 cm visine i 120kg težine. Muka i želja za uživanjem ne pita! :D  :D a realno nema šta da traži u tim klasam sa 2k iskreno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KMX 125

Nemam veliko iskustvo, napisao sam da kupujem PRVI ozbiljniji motor. Uglavnom sam vozio 125ccm kros i skuter do polaganja za A kada sam  vozio MT-07 75ks i deluje mi ok(mislim na snagu), ali opet slabo jer ne bih da menjam motor posle godinu voznje za nesto jace.

 

Sto se tice sume, ne moram motor da platim 2000, moze i 1500 pa da ostane za sve pomenuto ili recimo 2400 ali da nemam sta da ulaze ove sezone.

Sto se tice potrosnje merak nema cenu. Samo da se ne zeznem da uzmem motor koji bi kako @mick kaze vise stajao kod majstora. 

Ja sam napisao modele koje sam nasao na oglasima da se uklapam sa cenom a da mi se svidjaju. Mozda ima jos nesto sto bi moglo da se doda tu. Uglavnom enduro i cruser ne bih uzimao jer nelako nisu moj stil. 

Promenio član LazaNis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, LazaNis je napisao:

Nemam veliko iskustvo, napisao sam da kupujem PRVI ozbiljniji motor. Uglavnom sam vozio 125ccm kros i skuter do polaganja za A kada sam  vozio MT-07 75ks i deluje mi ok(mislim na snagu), ali opet slabo jer ne bih da menjam motor posle godinu voznje za nesto jace.

 

Sto se tice sume, ne moram motor da platim 2000, moze i 1500 pa da ostane za sve pomenuto ili recimo 2400 ali da nemam sta da ulaze ove sezone.

Sto se tice potrosnje merak nema cenu. Samo da se ne zeznem da uzmem motor koji bi kako @mick kaze vise stajao kod majstora. 

Ja sam napisao modele koje sam nasao na oglasima da se uklapam sa cenom a da mi se svidjaju. Mozda ima jos nesto sto bi moglo da se doda tu. Uglavnom enduro i cruser ne bih uzimao jer nelako nisu moj stil. 

Veruj mi šta god da uzmeš u tom cenovnom rangu će svakako ići na neki vid servisa...ja sam upravo zbog tih stvari koje me užasavaju jer u Srbiji zaista ne možeš da nađeš kršten ok motor uzeo skoro pa novog kineza za cenu prosečnog skoro 20 god starog japanca sa milion pređenih km. Sad siđem na parking, cepnem dugme zavrti se agregat...sednem i paljba, mirna mi glava! Meni sasvim ok...

 

Prosto svaki R motor će po kupovini morati na sređivanje karburatora, mali servis, plastike, razna curkanja, menjači i td. To je kao dobar dan kod nas jer ni jedan prodavac neće da ulaže u te stvari jer već unapred zna da motor ide u prodaju. Moožda ti je pametnija stvar da sačekaš, skupiš malo više keša i potražiš neki iz uvoza jer je trenutna situacija katastrofalna kod nas. Realno niti jedan vlasnik dobrog polovnjaka se neće odlučiti za prodaju ako ga baš muka ne natera a svaki koji ima makar i najsitniji problem sa svojim motorom će ga zaceniti zbog imena/stare slave ili prostog ulaganja i td.

 

Što se tiče snage...pazi ne možeš znati koliko ti je snage potrebno dok ne probaš i dok neko vreme ne provedeš na putu. Imaš motore od 100 i više ks a da ih po lokalu ne možeš voziti jer nisu za to pravljeni. Ja bih za lokal gledao neke nejked varijante koje imaju dobar odnos Nm-a i ks, ta Yamaha koju si naveo je sjajan primer, gore kolega reče Transalp...pametan predlog. 

 

Imaš vremena pošto već voziš...sačekaj malo, idi do raznih predstavništava i probaj razne modele i klase motora, pa onda odluči. Iskreno nemoj se vezivati za snagu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Krcedin-Indjija
  • Motocikl: Suzuki K5 750,Yamaha majesty 150,250,400, xs 400,xintian kinroad 200ccm, suzuki gsx650f,dr 650, honda cbr f2, crf 250, apenac 6

Od navedenih ti predlažem fazera i cbr. Pouzdani agregati i ne srcu benzin. Tu ti je udobnost i kad budes pozeleo da se oprobas na suze staze. Srecno:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KMX 125

Svestan sam ja toga da motor dobro ocuvan i bez dinara ulaganja nema. Prihvatam to i gledam da kupim nesto sa sto manje ulaganja.

Trenutno nisam u situaciji da kupim novog kineza ali sam i o tome razmisljao da za par godina sakupim novac i kupim neki novi.

U sustini me zanima sta su mane ovih gore navedenih motora i na sta da obratim paznju kada budem gledao.

 

Nasao sam sada oglas

efedbc634566-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki ZZR 600, 1999. godište, Touring, vozilo prešlo 63000 km, Beograd. Cena 1.699 € - Motori - Polovni Automobili

 

deluje mi pristojno, mozda neko poznaje motor ili je cak neko sa foruma...

 

recimo tu bi mi ostalo novca da ga sredim da bude top i jos za nesto opreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KMX 125

@MilanS nisam rekao preslabo, rekao sam da mi deluje ok. Ali iz price drugih vozaca lako se zasitis pa bi nesto malo jace. Ja ne bih da do godine opet prolazim kroz pakao kupovine motora vec bih u startu nesto malo jace... Nadam se da se sada razumemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
6 hours ago, JevtaNS said:

gsxf  750 i da ti ostane novaca.Najpovoljnijii u održavanju najduži...

@LazaNisSa tvoje liste, takodje bih izabrao gsxf 750, kao sto kolega @jeftaNSsugerise.

Model koji vozim 5-tu sezonu je iz 1990. 100ks i 750cc je idealna kombinacija i misli da vise nije potrebno (nema gde da iskoristis ovakvu masinu). Ovaj model je i najgabaritniji i najudobniji sa tvoje liste. Pri kupovini sam ulozio u veliki servis {sve kocione tecnosti i ulja u motoru i viljuskama, novi paknovi, set pogonskih zubcanika i lanac (to bas i nisam morao, majstorova posla koja su me kostala), stelovanje karburatora, svecice, filter vazduha i gume}. Jedina mana je bio konusni lezaj vrata viljuske, sto sam pri kupovini konstatovao ali sam lezaj je bio 25evra + ruke 20evra.

Stariji motori su bolje napravljeni motori i mogu se naci ocuvani primerci za manje novca nego noviji.

Sretna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Nijedan od nabrojanih nije za grad konstantno. Touring sport pogotovo. 

 

Ali...Sobzirom da si pocetnik ipak predlazem touring sport, jer za nijansu vise oprastaju greske, a i za taj novac veca je verovatnoca da su u boljem stanju (posto je prvi obavezno povedi majstora da pregleda). 

 

Najagresivniji od svih tih u tom rangu je ZZR. 

 

Najistrajniji je GSXF. 

 

Fazer ces sutra najlakse prodati. 

 

A ako kupis cbr600f odmah da ti damo broj kolega sa foruma da zamenis regler i namotaje. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Ja ti preporučujem suzuki sv650 za grad, vrlo je lagan i mnogo zabavniji i povozniji za grad od svih gore navedenih motora. Mašina proverena, obrtni moment dostupan iz malih obrtaja, za grad idealno. 

Promenio član Overpressure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 48 minuta, Overpressure je napisao:

Ja ti preporučujem suzuki sv650 za grad, vrlo je lagan i mnogo zabavniji i povozniji za grad od svih gore navedenih motora. Mašina proverena, obrtni moment dostupan iz malih obrtaja, za grad idealno. 

heheh čeeekaj...momak je još na 4 cilindra! :D Dvice idu kasnije kad ukapira šta je za grad mama :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, LazaNis je napisao:

@MilanS nisam rekao preslabo, rekao sam da mi deluje ok. Ali iz price drugih vozaca lako se zasitis pa bi nesto malo jace. Ja ne bih da do godine opet prolazim kroz pakao kupovine motora vec bih u startu nesto malo jace... Nadam se da se sada razumemo. 

Lazo druže...u ovom tekstu si sublimirao i nama pojasnio koliko si zelen u celoj priči :) to je sjajna stvar jer ima vremena da stekneš iskustvo kako bi pronašao šta ti odgovara. Veruj mi ne da ćeš menjati nego ćeš se pušiti od mozganja šta sledeće.

 

Svako od ovih kolega koji su ti dali odgovore su na početku bili sličnog razmišljanja daaavno, daavno :D neka ti svako od njih kaže šta su do sad sve vozili i koliko su motora promenili, videćeš da ne postoji realna priča ''ne bih dogodine da menjam''.  

 

Zato imaš nekoliko mišljenja da nisi adekvatno odabrao...no videćeš sledeće sezone. I sve što su ti preporučili apsolutno su u pravu...samo bih dodao da ZZR-ovi imaju baš loše menjače koji lako mogu da stradaju ako se ne paze pa ne bih znao koliko je to za tebe obzirom da si početnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

 
Svako od ovih kolega koji su ti dali odgovore su na početku bili sličnog razmišljanja daaavno, daavno  neka ti svako od njih kaže šta su do sad sve vozili i koliko su motora promenili, videćeš da ne postoji realna priča ''ne bih dogodine da menjam''.  
 



Ovo je istina. Ja sam uzeo nedavno multistradu i nisam pomislio na ništa drugo dok mi kolega nije došao sa 1600gt i kaže Ajde sjedi. Pas mater, privlačna fotelja.

Uvijek ima bolje ili privlačnije. To je draž… Tako da uzmi motor, malo vozi pa budeš mjenjao na nešto bolje, i ako bude sreće to ponoviš još preko nekoliko puta a sa svakim ćeš uživati (to su ti lijepe želje na kraju)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, Gums je napisao:


Ovo je istina. Ja sam uzeo nedavno multistradu i nisam pomislio na ništa drugo dok mi kolega nije došao sa 1600gt i kaže Ajde sjedi. Pas mater, privlačna fotelja.

Uvijek ima bolje ili privlačnije. To je draž… Tako da uzmi motor, malo vozi pa budeš mjenjao na nešto bolje, i ako bude sreće to ponoviš još preko nekoliko puta a sa svakim ćeš uživati (to su ti lijepe želje na kraju)

hehehh ja sam otkrio čari L twin agregata i obrtnog momenta sišavši sa gsxf-a :D od tad više život nije bio isti :D imao sam tu sreću da se nađem na Dukatijevoj 916-ici.

Šta god i kako god... evo 10 godina kasnije niti jedan motor do sad mi nije evocirao taj osećaj odvrtanja gasa i konstantnog ubrzavanja uz lagano oticanje krvi iz mozga u noge pri senzaciji ''tunnel vision-a'' :D  Mislim da me razumeš....  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 36 minuta, mick je napisao:

heheh čeeekaj...momak je još na 4 cilindra! :D Dvice idu kasnije kad ukapira šta je za grad mama :) 

 Jedino što je bolje od 2 cilindra od 650 kubika je 2 cilindra od 1000 kubika :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Overpressure je napisao:

 Jedino što je bolje od 2 cilindra od 650 kubika je 2 cilindra od 1000 kubika :jee:

Upravo to pomenuh u postu iznad!!! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Još nisam probao puno potencijal motora posto sam opet početnik povratnik. Ali i ovo sto sam probao raduje jako


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KMX 125

Hvala svima na savetima i predlozima, znam da su svi ispravni i dobronamerni. Ali usijanja glava i manjak iskustva me vode na 4 cilindra i pomenute tipove motora. Videcu sta ce da mi ispadne za kupovinu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, LazaNis je napisao:

Hvala svima na savetima i predlozima, znam da su svi ispravni i dobronamerni. Ali usijanja glava i manjak iskustva me vode na 4 cilindra i pomenute tipove motora. Videcu sta ce da mi ispadne za kupovinu.

 

Ma sve ok...uzmi šta ti duša ište :D samo pamet u glavu i nikad bez opreme na ulicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja