Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu motora?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Ako sam ja dobro shvatio financijski dio je važniji od toga koji je motor u pitanju (radi razlike u godištu ponuđenih).

U tom slučaju treba staviti na papir ne trošak kupovine a trošak posjedovanja izabranog motora na dvije godine sa svim potrebnim ulaganjima.

Ako to napraviš vidjeti ćeš da ti je najbolje uzeti najnoviji iz ponuđenih i voziti sto duže i sretnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 59 minuta, Gums je napisao:

Ako sam ja dobro shvatio financijski dio je važniji od toga koji je motor u pitanju (radi razlike u godištu ponuđenih).

U tom slučaju treba staviti na papir ne trošak kupovine a trošak posjedovanja izabranog motora na dvije godine sa svim potrebnim ulaganjima.

Ako to napraviš vidjeti ćeš da ti je najbolje uzeti najnoviji iz ponuđenih i voziti sto duže i sretnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sva tri su u rangu do 6500e...CF je nov 5600, toliko je i polovan Strom što ne bih gledao osim ako nije prešao ispod 20k km što je retkost a Beneli je 6500e i po meni je najbolji izbor. 500cc, jeftina registracija, bolji servisni centar od CF-a, udobniji od MT-a i Stroma, u garanciji je i nov je motor, za sad ima sjajne kritike uz MT koji je više agresivniji i gradski nastrojen.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

I još da kolega samo kaže svoje mišljenje, i nameru...

Grad
Otvoreno
Želju
Nameru...

A ne ovako, koska, iz vedra neba...
Prvi post, prvo pa muško...

Niti se predstavio, niti išta rekao o sebi, niđe ništa...

Majku mu pa i u mom selu Zemunu se prvo kaže živo zdravo domaćini!

Ili što bi rekli političari:
"Dok se ne dokaže suprotno, PROVOKACIJA, PROVOKACIJA!!!"

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Sva tri su u rangu do 6500e...CF je nov 5600, toliko je i polovan Strom što ne bih gledao osim ako nije prešao ispod 20k km što je retkost a Beneli je 6500e i po meni je najbolji izbor. 500cc, jeftina registracija, bolji servisni centar od CF-a, udobniji od MT-a i Stroma, u garanciji je i nov je motor, za sad ima sjajne kritike uz MT koji je više agresivniji i gradski nastrojen.

Tada je u biti izbor između Beneli i CF, a posto su obadva nova ne može pogriješiti. Dalje je stvar osobnog ukusa i kakav te primjerak potrefi kao i sa svime drugim. U svakom slučaju moj osobni izbor između ova dva bi bio Beneli.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da, da slažem se. Beneli je po gabaritima najveći i najudobniji za visoke ljude. Probao sam  MT i 502X i do nekih 130kmh se zaista ne primeti manjak snage kod TRK-a. A realno to nisu motori za jurcanje...

 

Šta god od ta dva da izabere neće pogrešiti samo njegove lične preference. Beneli je udobniji, veći, glađi motor na gasu i ok servis. CF kompaktniji za grad i za put, reskiji motor ali malo divlji i najjača strana je 5 godina garancije, jedini minus je servisni centar...ali to se da rešiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Izvinjavam se, nisam znao kako ovaj forum funkcionise.

Iz Loznice sam.

Motor mi prvenstveno treba na par meseci dok mi traje zabrana za voznju 'B' kategorije, ako mi se to svidi, nastavicu i dalje da vozim.

Nemam nekog iskustva sa motorima, tipa, presao sam 200 km na motoru u zivotu.

Pitam za savet iskusnijih, kad vec kupujem motor i bacam par hiljada eura, da se ne zeznem.

Unapred hvala.

Pre 8 sati, TAZZ je napisao:

I još da kolega samo kaže svoje mišljenje, i nameru...

Grad
Otvoreno
Želju
Nameru...

A ne ovako, koska, iz vedra neba...
Prvi post, prvo pa muško...

Niti se predstavio, niti išta rekao o sebi, niđe ništa...

Majku mu pa i u mom selu Zemunu se prvo kaže živo zdravo domaćini!

Ili što bi rekli političari:
"Dok se ne dokaže suprotno, PROVOKACIJA, PROVOKACIJA!!!"

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk


 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ako nisi nikad vozi motor onda nema svrhe ništa od navedenog...treba ti malo iskustva u vožnji takvih motora, nisu naivni. Možda je pametnije da uzmeš nešto slabije čisto da se naučiš ciklistici i da stekneš osećaj vožnje na dva točka. U suprotnom bićeš samo jedan torpedo na ulicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ipak cu ja Benelli da uzmem.

Nov je motor za ne tako veliku sumu novca.

Meni ce onda sluzi kao prevozno sredstvo po lokalu, mozda i do periferije grada.

Jednom mesecno da trknem do neke planine na odmori to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Ipak cu ja Benelli da uzmem.
Nov je motor za ne tako veliku sumu novca.
Meni ce onda sluzi kao prevozno sredstvo po lokalu, mozda i do periferije grada.
Jednom mesecno da trknem do neke planine na odmori to je to.

Možda ti je neki skuter bolja opcija? Nekih cca 200ccm, za po gradu. Sam kažeš da nemaš iskustva, i da ti je to privremeni neki plan dok imaš zabrani B kategorije, mislim u smisli bez entuzijazma ili neke privlačnosti prema motorima..kaže mi se da nisi izgubio kategoriju ne bi niti tražio motor. Nekako mi se čini da je pri tim okolnostima skuter bolja opcija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Nee, kad se vozam, da se bar vozam sa stilom.

Oduvek su mi se svidjali motori ovog tipa, samo, nisam imao preteranu potrebu da kupim jedan takav.

U sustini, ja sam odlucio da kupim jedan od ta 3 motora, samo nisam znao koji je bolji.

Promenio član Tomodesp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Onaj koji si odlučio da uzmeš?

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Tomodesp je napisao:

Nee, kad se vozam, da se bar vozam sa stilom.

Oduvek su mi se svidjali motori ovog tipa, samo, nisam imao preteranu potrebu da kupim jedan takav.

U sustini, ja sam odlucio da kupim jedan od ta 3 motora, samo nisam znao koji je bolji.

Ne bih da ti rušim lepu sliku ali da bi vozio bilo koji od ta tri motora moraš znati voziti motor. To nije samo zavrni gas i sa stilom prođi kroz selo. To su motori sa preko 200kg težine, koji razvijaju brzine iznad 150kmh i moraš znati kako da ih voziš u krivini, offroad i na pravcu. Na karaju to nisu motori za apsolutne početnike...moraš imati neko predznanje i iskustvo u vožnji da bi ti taj Beneli lepo legao ili MT koji je dosta jači od Benelija.

 

No svakako srećno sa kupovinom...i nadam se da će ti sve biti kako treba. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Nee, kad se vozam, da se bar vozam sa stilom.
Oduvek su mi se svidjali motori ovog tipa, samo, nisam imao preteranu potrebu da kupim jedan takav.
U sustini, ja sam odlucio da kupim jedan od ta 3 motora, samo nisam znao koji je bolji.

Sto si izabrao na kraju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja