Jump to content

Moto Zajednica

Troškovi vezani za motor-dobar tekst

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova

Citao sam ovo...

 

U sustini 700-1000e godisnje po motoru. Tako ja racunam. Registracija, servis/i, garaza...

 

Popravljam sve i servisiram redovno. Da bude utegnuto. Jedino sto ne znam dal bih radio generalnu ako ubijem masinu tj. da se meni desi havarija. Mozda se zaista isplati prodati u delove il na otpad pa uzeti nesto drugo. 

 

Doduse jedne godine uradis samo mali servis za 50e al sledece te saceka 500e ulaganja. To tako ide kod polovnjaka. 

 

Lanac i lancanici 150e, gume 200 itd. Nakupi se tu svasta nesto :)

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Skup je ovo sport i svi mi to znamo koji vozimo motore.

Tekst je dobar za one koji planiraju da uđu u ovaj svet čisto da imaju pojma šta ih sve čeka.Finansiski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Bolje da sam uzeo da se drogiram kao normalni ljudi.

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 4
  • Haha 6
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Registracija 150-200e
Dobre polovne gume 30e komad, nove set 200-250e
Lanac i lancanici 100-150e
Ulje i filter 40-50e
Lanac bregaste 60-80e
Stelovanje ventila 5e po ventilu ili 200e kod derikoza.
Servis prednje viljuske ulje semerinzi rastavljanje ciscenje provera svega 50-100e
Ciscenje dizni ultrazvucno 20-40e
Stelovanje ajnsprica na dyno masini, sinhronizacija usisa, TPS STPS, da gas bude kao pracka utegnut 120-150e
Premotavanje namotaja 5-100e (5e ako ti radi prijatelj ili 100e ako kupujes polovan na oglasima)
Kocione plocice za prednji disk oba para 70e
Prednji diskovi polovni u pitaj boga kakvom stanju 70-100e, novi 200-250e
Sitnice poput zmigavaca, sajla kvacila, izgoreo dzek na instalaciji, crkne xenon sijalica i tako te stvari ni ne racunam.
Vecina stvari se radi na svakih godinu-dve-tri dana, odnosno sve zavisi od stila voznje, ko ga arci, krace traje delovi, ko ga cuva, duze traju...pa i ne ispadne nesto preskupo...nego se malo zaradjuje novca...daj svima platu 1500e i svi ce redovno raditi servis i nece biti skupo i nece biti krseva po oglasima....ali sa 300-350e, bogami tesko.

Promenio član bojanh
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ulaganje je individualno i zavisi od dosta faktora i od čoveka do čoveka / neko menja i kad vidi da je kao novo - neko tera tako kada kupi Motor, Ja iskreno blagovremeno od kupovine, pošto još uvek nisam kupio NOV Motor uradim sledeće

- kontrola svih šrafova / msm to odmah prilikom gledanja uradim ali s vremena na vreme obratim pažnju

- servis / ulje filteri, tečnosti kontrola i zamena ili dopuna / bez obzira na to da li imao istoriju servisa, ne u slučaju ako se ispostavi da je servis urađen pre 500/1000 km, kao što većina napiše na oglasima, svi uradili servis pre oko 500km

- gume, ako je potrebno, u većini je to bila zadnja za zamenu, kontrola DOT-a i stanja / nije ovo Auto , pa da može da tera gume iz 2005.godine gume, kočnice su ono što te na putu drži, a oprema te čuva

- opšte stanje agregata ustanovim nakon par stotina km, kvačilo, ostalo, jer nikako se to ne može uvideti prilikom razgledanja i kupovine

- obavezno nakon udomljavanja, sledi rasturanje svih plastika, skidanje rezervoara, kontrola filtera za vazduh, opštih sitnica na osnovu čega zaključujem šta prolazi, a šta je za zamenu

 

* sve zapisujem, fotkam, ubacim u bazu podataka, volim da znam sutra šta sam radio, ne volim da pamtim, a volim dosta da se igram oko estetike

 

* i kada prodajem, dokumentujem zapisom, fotkom, kakvo je stanje ili predložim INBUS ključeve komplet i pomoćni Alat pa rasturaj, gledaj šta ti volja...

Promenio član DarkoČa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Kako bih spremio motor za ovu sezonu :  odmah na početku sezone mali servis, da kažemo ako sami radite jedno 50-60 evra, sad sam pred put u CG.  odradio karbove, stelovanje ventila,zamenu svecica, jos par sitnica to me je izaslo 300evra.  Za jedno mesec ipo dana ide registracija znaci jos jedno 30k. i siguran sam kako je krenula sezona ( da cu imati vremena za voznju) nadam se i jos jedan mali servis.                                                                                                         I to imam srece sto sam pred kraj prosle sezone stavio nove komplet gume, komplet lancanika i lanac, zamenio rashladnu i kočionu tečnost, pločice prednji i zadnji diskocvi, i naravno mali servis ...     Pa ove sezone kao tešim se imaću manja ulaganja :lol3:                                                                                                                                                                              

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja