Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Nišu

Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka
  • Motocikl: Honda SW400T, ,Honda VFR1200X Crosstourer

Kako je nama lepo. Ipak smo mi nebeski narod i niko nam ništa ne može. 

Inače uz ovi informaciju ima još jedna 

Za tri dana praznika  napisano je preko 9000 kazni. 

udes.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 1 sat, rajmax63 je napisao:

Kako je nama lepo. Ipak smo mi nebeski narod i niko nam ništa ne može. 

Inače uz ovi informaciju ima još jedna 

Za tri dana praznika  napisano je preko 9000 kazni. 

udes.jpg

250 odvedeno na treznjenje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Ko zna koliko bi ih na'vatali da ih je bilo na više mesta... Pređoh 300+ km ovih dana, nijednu patrolu nigde video nisam, a vozio u različito doba dana i večeri. Za mnoge sam osnovano posumnjao da su pod gasom... Za jednog čak pomislio da mi se sklanja da prođem, a lik drlja šanac pored puta desnim točkovima. Pa ne vozim brod brate mili, proći ću ako hoću. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, rajmax63 je napisao:

Kako je nama lepo. Ipak smo mi nebeski narod i niko nam ništa ne može. 

Inače uz ovi informaciju ima još jedna 

Za tri dana praznika  napisano je preko 9000 kazni

udes.jpg

To je ta cifra, zvanicna.... koju bi pomnozio sa bar x2 jer uvek ima "onih" kazni koje nisu pisane.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
11 hours ago, rajmax63 said:

Kako je nama lepo. Ipak smo mi nebeski narod i niko nam ništa ne može. 

Inače uz ovi informaciju ima još jedna 

Za tri dana praznika  napisano je preko 9000 kazni. 

udes.jpg

Vala kod nas u Subotici su stajali na svim mestima gde se otprilike prolazi na putu ka i iz sume. Po gradu da ne pricam, bas ih je bilo ova 3-4 dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Ne pratim nogomet uopće i ni ne zanima me, ali sjećam se kad su u Engleskoj huligani pravili velike nerede. Pisalo u novinama. Vidim samo naslov i preskočim naravno. I onda jednog dana naslov publika na nogometu bliže terenu i ponašaju se kao u kazalištu.

Nitko te huligane ništa nije educirao. Stvar je vrlo jednostavna. Nema toga šta se ne može samo ako se hoće.

Mislim da dalje ne trebam ništa pisati.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
On 3.5.2021. at 23:46, Bole37 je napisao:

Vi u ovoj zemlji i medju ovakvim ljudima pricate o edukaciji... Moralno degradirani ljudi, elokventno siromasni, neostvareni, skloni aloholizmu i agresiji, medijski bombardovani, osiromaseni... Na zalost, ostaje samo da brojimo zrtve, i da placemo kad zrtva postane neko nas, ili da budemo ta ista zrtva.

Kako to neko napisa nedavno na Tvitu: Mnogo mi očekujemo od naroda koji je sedeo u podrumu dok se ceo svet divio pomračenju sunca, a kada stane u ..vno to smatra srećom. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, sale600 je napisao:

Ne pratim nogomet uopće i ni ne zanima me, ali sjećam se kad su u Engleskoj huligani pravili velike nerede. Pisalo u novinama. Vidim samo naslov i preskočim naravno. I onda jednog dana naslov publika na nogometu bliže terenu i ponašaju se kao u kazalištu.

Nitko te huligane ništa nije educirao. Stvar je vrlo jednostavna. Nema toga šta se ne može samo ako se hoće.

Mislim da dalje ne trebam ništa pisati.

Jeste dok se nisu razvile ''firme'' pa su ti huligani preneli haos na ulice pre i posle utakmica.

 

Sa druge strane Balkan je specifično mesto na planeti gde su narodi pod uticajem različitih kultura pokupili skoro pa sve najgore loše navike koje se sad preslikavaju kroz stvari koje su bile za pohvalu jer su nas sačuvale, tako da sad imaš narode koji iz pogrešnih razloga smatraju da je čojstvo u količini prkosa i besa koju pojedinac može da izbaci prema bilo kome ili bilo čemu. Ukomponuj to sa ''demokratskim pravima'' kojih su svi punih usta a bez ikakve odgovornosti koje ta ''prava'' podrazumevaju eto ti recepta za mentalnu degradaciju u kompletu. Realno Englezi su za nas male bebe...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Trtomudite po obicaju. Kod nas u palanku nedelje dana 5+ patrola ,non stop zaustavljaju ,traze dokumenta. Kakav moj krasni k....  dokumenta imaju sa bezbednoscu? Patrole Iz okoknih mesta jer ovi nasi ne ispunjavaju kvotu:grr:.  Appropo pesackih prelaza, sve bih to ukinuo , jer dalabu misle da ih na pesackom stiti energetsko polje Enterprise-a te ne moraju ni da se pomuce da pogledaju levo I desno. Pa batice j...s tvoju prednost u susretu savozilom od par tona. Uvek kao pesak pogledam levo I desno, bio pesacki ili ne. Tako su me ucili u skoli.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam jednom liku, pre par godina na pesackom spasao, u najmanju ruku, kuk, ako ne zivot. Semafor, sneg do kolena, prometna raskrsnica u Nisu, zeleno za pesake, lik krece bez da gleda. Ja ga povukoh i auto ga promako. 

 

On se cimnu na mene. Reko' budalo, dzaba zeleno svetlo tebi, sneg je, ne moze da se koci, slomio bi ti kukove, budalo jedna. On se pokunji i ode. Kao "ja imam prvenstvo". Hebes prventstvo, gledaj!

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

 

Ja danas bio na mestu gde se dogodila nesreća i ne mogu da shvatim bi tipa koji je vozio motor, a ni pešaka koji je stradao. 

Put prav, vidljivo sve, nema objekata bližih od tridesetak metara od ulice. 

Pa morao si pešaka (koji prilazi prelazu) da uočiš sa dvesta metara, a i pešak je mogao da uoči motor. 

Eee, samo što pešak može da bude i gluv i ćorav i neobučen za saobraćaj (ne mora da ima dozvolu), a vozač mora da ima i lekarsko uverenje i dozvolu, pa je odgovornost na njemu. 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Možemo samo da nagađamo. Skroz je druga priča noću. Meni deluje da je tu bio i neki auto i da ga je motor obilazio sa desne strane, a da je pešak dolazeći sa leve strane auta procenio da može da pređe ispred. Verovatno jedan drugog nisu uočili.

 

Prolazim tu često, vrlo opasna raskrsnica, iako tako ne deluje. Nije bezveze ograničenje 40 kao u zoni škole - iako je bulevar sa tri trake u oba smera, maltene na rubu grada. Naravno - retko ko poštuje to ograničenje.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 3 sati, antir3ality je napisao:

Možemo samo da nagađamo. Skroz je druga priča noću. Meni deluje da je tu bio i neki auto i da ga je motor obilazio sa desne strane, a da je pešak dolazeći sa leve strane auta procenio da može da pređe ispred. Verovatno jedan drugog nisu uočili.

 

Prolazim tu često, vrlo opasna raskrsnica, iako tako ne deluje. Nije bezveze ograničenje 40 kao u zoni škole - iako je bulevar sa tri trake u oba smera, maltene na rubu grada. Naravno - retko ko poštuje to ograničenje.

U pravu si, samo sto to vise nije "rub grada", vec vrlo naseljeni deo grada. Nekada je "Pantelej" imao oko 40.000 ljudi, sada je to "somborski bulevar" i trazen deo grada za nekretnine i ima jos vise stanovnika...

 

Razlog vise da se pazi. 

 

Ali, lako je nama iz fotelje da komentarisemo teske situacije. Nekad mala nepaznja dovede do kazastrofe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

PRvo edukacija roditelja koji imaju decu, uputiti ih kako da oni sami edukuju svoju. Sta ocekivati kasnije od deteta, kad roditelj, sa njim prelayi van pesackog ili ne ceka da se upali zeleno za pesake, nego teraj. Dete usvoji da to tako treba i cao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 4.5.2021. at 8:36, mick je napisao:

Evo sad ide izmena propisa...na Pupinu će se ići čitavih 80kmh! :lol: Kreće se polako! :D 

 

Što se pešačkog tiče...nema šta tu nije jasno...nemaš semafor pešak je u prednosti! Nema šta da tražiš brže od 30kmh na tom mestu pa i da je 100 traka u pitanju. Sve je to do svesti nas samih...koliko smo odgovorni kao vozači ali i kao pešaci prosto tu mora biti uzajamnog poštovanja i odnosa, zato imamo pravila kako ne bi sve strane mislile da su u pravu. Tu edukacija u mnogome pomaže...samo smo sve zaboravili od silnih prava koje tražimo na svakom koraku a odgovornosti koje proističu iz tih prava ne vidimo.

do početka 90-tih je po meni bio najbolji zakon za pešake i to zato jer ih je terao da budu odgovorni-oprezni prema sebi pre svega kad prelaze pešački.Pešački koji preseca put sa prvenstvom prolaza -pešak nema prvenstvo a pešački duž puta sa prvenstvom prolaza pešak ima prvenstvo.Onda su gledali gde idu a sad skaču na put jer imaju prvenstvo i onda ginu a mi na robiju.Pa j..m ti pešaka koji gleda u auto sa 3 metra koji kolko god da ide i onda izlazi pred njega jer eto on ima prvenstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I nikako da utuve, da je pesacki deo kolovoza a ne parka! I da moraju biti obazrivi bez obzira na prvenstvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Grešite obojica...pravila su kao i sve ostalo menjaju se i imaju svoj tok u zavisnosti od potreba. Pešak kao individua ima svoje kretanje i svoj deo priče kao takav on je u centru pažnje jer ne upravlja ničim(osim svojom glavom što može boti diskutabilno ) dakle u savremenim saobraćajnim pravilima pešak na bilo kakvoj vrsti obeleženog pešačkog prelaza je apsolutno zaštićen u smislu prava prvenstva osim ako drugačije nije navedeno tipa semafor, znak ili službeno lice. Recimo Holandija ima sistem takav da je na prvom mestu pešak pa biciklista, motociklista pa tek onda auto...A i sudovi su po tom pitanju rigorozni, ne dao ti Bog da pokupiš pešaka na pešačkom ili biciklistu...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
2 hours ago, mick said:

Grešite obojica...pravila su kao i sve ostalo menjaju se i imaju svoj tok u zavisnosti od potreba. Pešak kao individua ima svoje kretanje i svoj deo priče kao takav on je u centru pažnje jer ne upravlja ničim(osim svojom glavom što može boti diskutabilno emoji16.png) dakle u savremenim saobraćajnim pravilima pešak na bilo kakvoj vrsti obeleženog pešačkog prelaza je apsolutno zaštićen u smislu prava prvenstva osim ako drugačije nije navedeno tipa semafor, znak ili službeno lice. Recimo Holandija ima sistem takav da je na prvom mestu pešak pa biciklista, motociklista pa tek onda auto...A i sudovi su po tom pitanju rigorozni, ne dao ti Bog da pokupiš pešaka na pešačkom ili biciklistu...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

U pravi si, al j....s prvenstvo,Iz zatvora se mnogi vratili sa groblja niko,osim Save Savanovica:jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, sasa ns 1 je napisao:

do početka 90-tih je po meni bio najbolji zakon za pešake i to zato jer ih je terao da budu odgovorni-oprezni prema sebi pre svega kad prelaze pešački.Pešački koji preseca put sa prvenstvom prolaza -pešak nema prvenstvo a pešački duž puta sa prvenstvom prolaza pešak ima prvenstvo.Onda su gledali gde idu a sad skaču na put jer imaju prvenstvo i onda ginu a mi na robiju.Pa j..m ti pešaka koji gleda u auto sa 3 metra koji kolko god da ide i onda izlazi pred njega jer eto on ima prvenstvo.

Koliko je meni poznato, ovakav propis za pešake nikada nije postojao. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Na pesackom prelazu ,pesak ima prvenstvo,uvek.Osim ako ima crveno na semaforu.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
On 5/3/2021 at 11:46 PM, Bole37 said:

Vi u ovoj zemlji i medju ovakvim ljudima pricate o edukaciji... Moralno degradirani ljudi, elokventno siromasni, neostvareni, skloni aloholizmu i agresiji, medijski bombardovani, osiromaseni... Na zalost, ostaje samo da brojimo zrtve, i da placemo kad zrtva postane neko nas, ili da budemo ta ista zrtva.

Tebi bas lose?

Samo represijom niko nista nije postigao, edukacija je osnov napredovanja i to kad se primenjuje na sve generacije.

Na zalost drustvene aplikacije su pored brzeg protoka informacija donele da svako moze da iznese bilo kakav stav i to podeli. Nema to veze sa nasom zemljom ili nasim gradjanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 19 minuta, Bokichica je napisao:

Tebi bas lose?

Samo represijom niko nista nije postigao, edukacija je osnov napredovanja i to kad se primenjuje na sve generacije.

Na zalost drustvene aplikacije su pored brzeg protoka informacija donele da svako moze da iznese bilo kakav stav i to podeli. Nema to veze sa nasom zemljom ili nasim gradjanima.

O kakvoj više edukaciji treba da se govori kada se krše najosnovniiji propisi iz auto škole i na kojima se pada na vozačkom ispitu. Današnji primer (i nije jedini) koji me izluđuje - prilazim kolima pešačkom prelazu u Temerinu i nailaze dve žene od kojih jedna gura kolica sa detetom. Čim sam ih video odmah usporim i zaustavim saobraćaj u svojoj traci da im omogućim prelazak ulice. Iz suprotnog pravca dolazi bilmez, jasno ih vidi sa 100m da već prelaze ulicu i ne pada mu na pamet da stane i da ih pusti. Prošao je na 1m ispred kolica sa detetom. Za takvu stoku nema edukacije - prošao ju je (neuspešno) u auto školi i za takve samo važi oduzimanje dozvole ili enormne kazne - zajebi više bacanje bisera pred svinje...:lud:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 53 minuta, ZoraNS je napisao:

O kakvoj više edukaciji treba da se govori kada se krše najosnovniiji propisi iz auto škole i na kojima se pada na vozačkom ispitu. Današnji primer (i nije jedini) koji me izluđuje - prilazim kolima pešačkom prelazu u Temerinu i nailaze dve žene od kojih jedna gura kolica sa detetom. Čim sam ih video odmah usporim i zaustavim saobraćaj u svojoj traci da im omogućim prelazak ulice. Iz suprotnog pravca dolazi bilmez, jasno ih vidi sa 100m da već prelaze ulicu i ne pada mu na pamet da stane i da ih pusti. Prošao je na 1m ispred kolica sa detetom. Za takvu stoku nema edukacije - prošao ju je (neuspešno) u auto školi i za takve samo važi oduzimanje dozvole ili enormne kazne - zajebi više bacanje bisera pred svinje...:lud:

Pazi...to što govoriš jeste logika ali nikako nije i ne treba da bude pravilo. Da bi se taj bilmez iskorenio pored represije mora biti relaksacija jer u suprotnom sve puca...dakle edukacija na duže staze je rešenje. To mora biti ma u kakvom društvenom poretku osnova i glavni stub...

 

Džaba ti oduzmeš dozvolu kad taj isti nauči svoje dete da su panduri govna i da ih treba klepati zbog ličnog animoziteta jer mu je oduzeta dozvola, pa to dete poraste uz očeve bajke i basne pa ode i rokne policajca. Sebi osigura 10 godina u Padinjaku a ostavi par klinaca bez oca koji kasnije odrastaju u besu prema onima koji se bahate i tako u krug. 

 

Zapamti...mržnja rađa mržnju, bahatost kreira bahatost i ako ne postoji ravnoteža ode sve u tri lepe. 

Promenio član mick
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac

Nevezano za primer. Za ove zene sto guraju kolica i setaji decu po ulici nemam reci. Popni se na trotoar, vidis da je prazan. Ne znam stvarno zasto rizikuju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
1 hour ago, ZoraNS said:

O kakvoj više edukaciji treba da se govori kada se krše najosnovniiji propisi iz auto škole i na kojima se pada na vozačkom ispitu. Današnji primer (i nije jedini) koji me izluđuje - prilazim kolima pešačkom prelazu u Temerinu i nailaze dve žene od kojih jedna gura kolica sa detetom. Čim sam ih video odmah usporim i zaustavim saobraćaj u svojoj traci da im omogućim prelazak ulice. Iz suprotnog pravca dolazi bilmez, jasno ih vidi sa 100m da već prelaze ulicu i ne pada mu na pamet da stane i da ih pusti. Prošao je na 1m ispred kolica sa detetom. Za takvu stoku nema edukacije - prošao ju je (neuspešno) u auto školi i za takve samo važi oduzimanje dozvole ili enormne kazne - zajebi više bacanje bisera pred svinje...:lud:

Pa npr kao u nekim zemljama dobijes kaznu i moras da odslusas skolu, u suprotnom ide gomila negativnih bodova.

Ja koliko vidim nisu nama problemi u brzoj voznji nego u licnom tumacenju pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja