Jump to content

Moto Zajednica

Udes u Nišu

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć oko 21 sat na raskrsnici Somborskog bulevara i Ulice Despota Đurđa u Nišu, motociklista je udario 74-godišnjeg pešaka, a on je nakon nekoliko sati od prijema u bolnicu preminuo, potvrđuju iz Univerzitetskog kliničkog centra. Teške telesne povrede zadobio je i vozač, a kako navode, on se sada nalazi na Klinici za neurohirurgiju.

Iz policije navode da je 42-godišnjak bio za volanom "gilere", ali još nemaju detalje da li se u trenutku udesa pešak nalazio na zebri.

Oni su sa povredama prebačeni u Urgentni centar Niš, utvrđuje se uzrok saobraćajne nezgode - navode iz policije.

Iz Univerzitetskog kliničkog centra kažu da je pešak preminuo nekoliko sati nakon prijema u bolnicu, dok je vozač zadobio teške telesne povrede.

Pokušana je reanimaicija i njegove povrede su bile takve da je on par sati nakon prijema preminuo. Drugi učesnik u saobraćajnoj nesreći je smešten na neurohirurgiju, to su verovatno višestruke povrede - dodaju iz UKC.

Detalja kako je došlo do nesreće još nema, a o događaju je obavešteno Osnovno tužilaštvo u Nišu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Motorista je paša mog kuma...pokupio je pešaka na pešačkom prelazu, još se ne zna da li je bilo semafora ili ne...ali kako god sve se desilo na sred pešačkog. Izgleda da je prilično išao neprilagođenom brzinom. Kaže mi kum da je motor (MP3) od siline udarca u totalnoj šteti, čekaju da vide kako će on biti pošto je zaradio teške telesne povrede a pešak je preminuo na reanimaciji. 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Videh jutros, strašno...
Ovde ima više detalja sa lica mesta:

saobracajna-nesreca-nis-motor-2-670x447.
WWW.TELEGRAF.RS

Jedna osoba je poginula u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć oko 20.40 sati dogodila na raskrsnici Somborskog Bulevara i ulice Despota  Đurđa u Nišu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, mick je napisao:

Motorista je paša mog kuma...pokupio je pešaka na pešačkom prelazu, još se ne zna da li je bilo semafora ili ne...ali kako god sve se desilo na sred pešačkog. Izgleda da je prilično išao neprilagođenom brzinom. Kaže mi kum da je motor (MP3) od siline udarca u totalnoj šteti, čekaju da vide kako će on biti pošto je zaradio teške telesne povrede a pešak je preminuo na reanimaciji. 

Na tom bulevaru nema semafora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uzas!

 

Pre 2 sati, mick je napisao:

........Izgleda da je prilično išao neprilagođenom brzinom. Kaže mi kum da je motor (MP3) od siline udarca u totalnoj šteti..............

MP3 (sa klipa udesa) napred ima suvo gvozdje, prazan je tezak oko 260kg ako se ne varam jer je ovo model od 400 ili 500ccm.

Daleko mladji ne bi imao sanse da prezivi ovakav udes, tuga kako god okrnes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ma užas...baš baš katastrofa nesreća. Definitivno bi trebalo da se ujedine razni moto klubovi, asocijacije i ostali kroz neki vid edukacije svih učesnika u saobraćaju pa da se to kroz neki projekat digne na državni nivo kroz škole.

 

Ja se sećam negde pred polazak u školu kroz obdanište vodili su nas sve đuture u sadašnji Centar za talente u Zemunu. Tamo je bio napravljen neki mali poligon sa parkiranim biciklama, trotinetima i malim automobilima na pedale.

 

Bio je jedan saobraćajac i bukvalno su nas kroz igru za jedno popodne naučili kako da se ponašamo u gradskim uslovima...od tad mi je bilo vrlo jasno šta je zebra(pešački prelaz), boje na semaforu, ko ima prednost u odnosu na boje semafora. A ono najbitnije davali su nam da vozimo sve te bicikle i autiće a policajac je ''kontrolisao saobraćaj''. Tačno su nas naučili kako da se ponašamo u saobraćaju, naravno sve je bilo podređeno našem uzrastu...5-7 godina.

Jako mi je žao što je to izgubljeno...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
37 minutes ago, mick said:

Definitivno bi trebalo da se ujedine razni moto klubovi, asocijacije i ostali kroz neki vid edukacije svih učesnika u saobraćaju pa da se to kroz neki projekat digne na državni nivo kroz škole.

Postoje jako popularni kanali na yt i drugim društvenim mrežama, sa po 50 i više hiljada pratilaca koji svakodnevno promovišu opasnu i bahatu vožnju kao nešto kul - bez ikakvih reakcija nadležnih, a o nekim posledicama/kaznama i da ne pričamo. Pominjali smo prošle godine jedan vrlo popularan video gde se jasno vidi da momci cepaju 240 - 250 na putu Paraćin - Zaječar. Nisu anonimusi, zna se ko su - ali mislim da nikakvih posledica po njih nije bilo.


Hoću da kažem da jedan takav video verovatno anulira godinu dana aktivizma klubova i edukacija. Dok se to ne reši, stvari će biti samo gore.
 

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, antir3ality je napisao:

Postoje jako popularni kanali na yt i drugim društvenim mrežama, sa po 50 i više hiljada pratilaca koji svakodnevno promovišu opasnu i bahatu vožnju kao nešto kul - bez ikakvih reakcija nadležnih, a o nekim posledicama/kaznama i da ne pričamo. Pominjali smo prošle godine jedan vrlo popularan video gde se jasno vidi da momci cepaju 240 - 250 na putu Paraćin - Zaječar. Nisu anonimusi, zna se ko su - ali mislim da nikakvih posledica po njih nije bilo.


Hoću da kažem da jedan takav video verovatno anulira godinu dana aktivizma klubova i edukacija. Dok se to ne reši, stvari će biti samo gore.
 

Pa kao što rekoh...praksa je jedno a YT je nešto sasvim drugo. NAVAK je recimo napravio dobru priču sa njihovom školom bezbedne vožnje. Ja sam pre nekih 10 godina čini mi se bio među prvima na tim probama celog sistema još kad su bili na Kvantašu. Vrlo dobra zamisao...zašto se takav vid edukacije ne uvrštava u auto škole ne znam. Slična stvar bi bila sjajna za motore...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Vi u ovoj zemlji i medju ovakvim ljudima pricate o edukaciji... Moralno degradirani ljudi, elokventno siromasni, neostvareni, skloni aloholizmu i agresiji, medijski bombardovani, osiromaseni... Na zalost, ostaje samo da brojimo zrtve, i da placemo kad zrtva postane neko nas, ili da budemo ta ista zrtva.

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, Bole37 je napisao:

Vi u ovoj zemlji i medju ovakvim ljudima pricate o edukaciji... Moralno degradirani ljudi, elokventno siromasni, neostvareni, skloni aloholizmu i agresiji, medijski bombardovani, osiromaseni... Na zalost, ostaje samo da brojimo zrtve, i da placemo kad zrtva postane neko nas, ili da budemo ta ista zrtva.

Od nečeg valja krenuti, dobre stvari i primere uzeti, tako smanjujemo onu drugu stranu, ja sam imao sreće da zakačim te male dečije edukacije...zašto da ne prenesemo iskustva kao aktivni vozači motocikala? Koliko među nama ovde ima normalnih i iskusnih bajkera koji žele da podele iskustva?

Pa radije bih svoje dete poverio takvoj osobi da ga uputi u neke stvari nego nekom ''školovanom'' u saobraćajnom sektoru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne znam sta bi pametno rekao, pitam se odakle krenuti s'edukaciju?

Dal od dece, tek punoletnih, lica srednjih godina ili lica 50+leta. 

Deca i mladji mozda nesto i nauce, najveci problem imam utisak da lezi u licima srednjih i 50+ godina.

 

Nema veze sa ovim udesnom, skrecem malo sa teme ali moram izneti jedanpodatak i detalj...

Danas, vracajuci se iz V. Banje (kolima s'familiju bio) preko sela za KG - Topola - Mladenovac - Bg tj kuci, slusam na radiu vesti gde javno zbore koliko je lica za vreme praznika "uhvaceno" zbog prebrze voznje, voznje u alkoholisanom stanju, voznja pod opijatima..... haos cifra.

 

Resen da vozim max 10km/h preko ogranicenja, imam nekih 180km do kuce.

Ljudi moji, gotovo da nema ko me nije osisao, debelo presisao ogranicenje.

A ima i onih budaletina koji me stigne kao torpedo i nabija se u branik misleci da cu ubrzati.....mrsutrilepepizdematerine.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Deca su ulaganje i sigurica, tinejdžeri kocka a odrasli opaljivanje po džepu, oduzimanje dozvola i ostale divne stvari savremenog društva, naravno uvek čast izuzecima. Makar ja na to gledam tako...prosto kao i kod gradnje kuće, počinje se od temelja a ne od krova. Traje ali rezultat je zagarantovan...

 

A cela današnja brojka oko prekršaja govori o suludosti svih tih zakona koji su doneti a realno nemaju efekata baš zbog manjka edukacije u mlađem uzrastu. Nema svrhe doneti zakon ako nema pripreme stanovništva na njega a na to ne mislim puko deklamovanje već realne prikaze...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

kako nekoga edukovati kada sistem postavlja glupa pravila .Tipa 50 na pupinu,pešački prelaz na 6 traka bez semafora....

Promenio član JevtaNS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 20 minuta, JevtaNS je napisao:

kako nekoga edukovati kada sistem postavlja glupa pravila .Tipa 50 na pupinu,pešački prelaz na 6 traka bez semafora....

Evo sad ide izmena propisa...na Pupinu će se ići čitavih 80kmh! :lol: Kreće se polako! :D 

 

Što se pešačkog tiče...nema šta tu nije jasno...nemaš semafor pešak je u prednosti! Nema šta da tražiš brže od 30kmh na tom mestu pa i da je 100 traka u pitanju. Sve je to do svesti nas samih...koliko smo odgovorni kao vozači ali i kao pešaci prosto tu mora biti uzajamnog poštovanja i odnosa, zato imamo pravila kako ne bi sve strane mislile da su u pravu. Tu edukacija u mnogome pomaže...samo smo sve zaboravili od silnih prava koje tražimo na svakom koraku a odgovornosti koje proističu iz tih prava ne vidimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre 8 sati, Satelis je napisao:

 

A ima i onih budaletina koji me stigne kao torpedo i nabija se u branik misleci da cu ubrzati.....mrsutrilepepizdematerine.

Joj što volim takve, ima ih, kote se, valjda mlado, ludo, pre-samouvereno... Samo malo, levom nogom pipneš papuču kočnice, samo da upali stop svetlo... odoše u nazad... Dodji, dodji, pridji k' čici... 

 

 

Stanje, psihičko nacije loše... I globalno... Zbog lošeg života, plus pandemija... Sve se prenosi, i na drum, i na kulturu,moral, na sve...Nisam nešto optimističan, barem za bližu budućnost... Godine urušavanja, za napredak potrebno duplo i više... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, shoyyka je napisao:

Joj što volim takve, ima ih, kote se, valjda mlado, ludo, pre-samouvereno... Samo malo, levom nogom pipneš papuču kočnice, samo da upali stop svetlo... odoše u nazad... Dodji, dodji, pridji k' čici... 

 

 

Stanje, psihičko nacije loše... I globalno... Zbog lošeg života, plus pandemija... Sve se prenosi, i na drum, i na kulturu,moral, na sve...Nisam nešto optimističan, barem za bližu budućnost... Godine urušavanja, za napredak potrebno duplo i više... 

Istina ali koje je drugo rešenje? Mislim ići u nazad ne znam koliko je pametno. Definitivno nas bilo koja vlast neće napraviti boljima, pa ako je tako ja biram da moj komša i ja krenemo od nas samih i iz naših kuća. Makar neki trag da se ostavi a da to nije haos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
pre 21 minuta, mick je napisao:

Evo sad ide izmena propisa...na Pupinu će se ići čitavih 80kmh! :lol: Kreće se polako! :D 

 

Što se pešačkog tiče...nema šta tu nije jasno...nemaš semafor pešak je u prednosti! Nema šta da tražiš brže od 30kmh na tom mestu pa i da je 100 traka u pitanju. Sve je to do svesti nas samih...koliko smo odgovorni kao vozači ali i kao pešaci prosto tu mora biti uzajamnog poštovanja i odnosa, zato imamo pravila kako ne bi sve strane mislile da su u pravu. Tu edukacija u mnogome pomaže...samo smo sve zaboravili od silnih prava koje tražimo na svakom koraku a odgovornosti koje proističu iz tih prava ne vidimo.

Neinformisanost je čudo.Ima pešački bez semafora na bulevaru gde je ograničenje 70.

Na takvim mestima normalni stavljaju pasarele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 16 minuta, JevtaNS je napisao:

Neinformisanost je čudo.Ima pešački bez semafora na bulevaru gde je ograničenje 70.

Na takvim mestima normalni stavljaju pasarele

Heheheh jeste...aj nateraj Srbendu da koristi pasarelu ili nadvožnjak za pešake. Pa vidi samo onaj na Dorćolu ili kod Ušća...veća frekfencija pešaka po kolovozu nego ispod ili iznad kolovoza. To je čista lenjost, bahatost i nadasve neukost. Ista stvar i sa vozačima...kod Ade sa vožnjom po trotoaru tokom jutarnjeg špica, sve češće bahaćenje vožnjom u pogrešnom smeru, o kružnim tokovima da ne govorim i td...na sve to se može uticati samo je pitanje dobre volje.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, JevtaNS je napisao:

Sa moje pozicije Beograd deluje malo zabačeno

Pa ni vi iz NS-a niste daleko :) bio sam prošle nedelje kod vas nakon par godina i ni vama ne cvetaju ruže...one priče sa novim gradilištima mi baš ne ulivaju nadu da ćete ostati oaza mira i tišine. O saobraćaju neću da komentarišem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 12 sati, antir3ality je napisao:

Postoje jako popularni kanali na yt i drugim društvenim mrežama, sa po 50 i više hiljada pratilaca koji svakodnevno promovišu opasnu i bahatu vožnju kao nešto kul - bez ikakvih reakcija nadležnih, a o nekim posledicama/kaznama i da ne pričamo. Pominjali smo prošle godine jedan vrlo popularan video gde se jasno vidi da momci cepaju 240 - 250 na putu Paraćin - Zaječar. Nisu anonimusi, zna se ko su - ali mislim da nikakvih posledica po njih nije bilo.


Hoću da kažem da jedan takav video verovatno anulira godinu dana aktivizma klubova i edukacija. Dok se to ne reši, stvari će biti samo gore.
 

U snimcima pominju kako promovisu bezbednu voznju, a eto kako realno voze. Dizu na tocak, preticanja na punoj, duplo prekoracenje, proklizavanja... Bitno da su zalepili lepljivu traku preko brzinomera i oprosteno im je...

 

Vezano za udes, neprilagodjena brzina, malo nepaznje i eto nesrece.

Promenio član nspei

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Pa slucajno sam odgledao par onih Shone san moto vlogova...decko vozi 150 po gradu i snima i ima pratioca hiljade klinaca koji ce da ga imitiraju...sve bre to otislo u q..c krasni...To je ta edukacija koja pije vodu..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Bole37 je napisao:

Pa slucajno sam odgledao par onih Shone san moto vlogova...decko vozi 150 po gradu i snima i ima pratioca hiljade klinaca koji ce da ga imitiraju...sve bre to otislo u q..c krasni...To je ta edukacija koja pije vodu..

Pa ima i onaj drugi Šone kako li se zove već...koji ima priču o bezbednoj vožnji i prikazuje dosta tehnika vožnje sa tim nekim edukativnim momentima pa onda izbaci snimak 200kmh na autoputu ili vožnja po trotoaru kod Ade kako bi zaobišao gužvu, mislim...

 

Jedini lik koji ima neki kršteni taj neki YT sistem je onaj Motoraš...momak koliko vidim ne forsira divljanje, ima neku priču off i on road. Trudi se u klipovima da naglasi po nekad da divljanje nije baš najpametnije, nekako casual lik. Sve ostalo ne bih komentarisao...plač živi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja