Jump to content

Moto Zajednica

Ludi traktorista

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

Domaćica! 

Bez vozačke i sa 2,20 promila alkohola u krvi sletela motociklom sa puta i udarila u ogradu kuće u Nišu

Autor:T. T.Izvor:Južne vesti 800x600_policija-1.jpg   Pijana i bez vozačke izazvala udes; Foto: Lj. M.

Zbog toga što je vozila motocikl sa 2,20 promila alkohola u krvi i bez vozačke dozvole, pa sletela s puta i udarila u ogradu porodične kuće u jednom naselju u Nišu, policija je zadržala 42-godišnjakinju i protiv nje će biti podneta prekršajna prijava.

Niška policija zadržala je ženu za koju se sumnja da je izazvala saobraćajnu nezgodu jer je bila pijana za volanom.

Ona je u jednom niškom naselju, upravljajući vozilom bez položenog vozačkog ispita, sletela sa puta i udarila u ogradu porodične kuće. Tom prilikom, žena je zadobila lake telesne povrede - navode iz policije.

Protiv nje će,dodaju, zbog prekršaja nasilnička vožnja i vožnja bez vozačke dozvole, biti podneta prekršajna prijava iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.



Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Takvu ženu tražim godinama!
Ne veruj ženi koja vozi motor pijana!!!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 11 minuta, Bob Rock70 je napisao:

Ne veruj ženi !!!

Evo, popravio sam ti ovo.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

To je savršena žena, po mom kriterijumu. Voli motore, može dobro i da popije... :care:

Ja sa 2,2 promila alkohola u krvi nisam u stanju da spustim motor sa štendera. Verovatno joj nije problem ni da se potuče ako treba.

@zika56 raspitaj se malo, u tvom je kraju... Vidi jel' čemu, baci neku fotku! ;)

Promenio član bajker71
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 3.5.2021. at 9:06, doda je napisao:

Subota,lep dan bez mnogo sunca,idealan. Prvo Rudnik,ne staje mi se tamo,milion motora,produzim prema Cacku. Na ulazu u Cacak dugacak pravac,skoro sam na njegovom kraju,vozim oko 120,nema guzve....,  znate osecaj kada vam istrci zec,srna,pas ispred vozila,niotkuda,odjednom. Bez upozorenja,najave,samo iskoci na put i tu je. E,sada umesto zivuljke zamislite traktor sa tanjiracom koji iskace na put u mojoj traci. Sreca pa nisam zevao okolo,bio sam usresredjen na put, nagazio kocnicu kao da mi zivot zavisi od toga:confused0068:, traktorista kada me video toliko se trznuo da je umalo spao sa traktora i pustio gas,traktor skoro da je stao. Pribrao se i dao gas,prelazi u suprotnu traku a tanjiraca se polako odaljava od desne ivice moje trake. Sa mojim divljackim kocenjem  taman da se provucem izmedju tanjirace i desne ivice puta.  Nisam stao,nastavio sam da vozim,nisam se ni uplasio,osluskujem otkucaje srca...nista narocito. Valjda odbrambeni mehanizam na ludake koji hoce da te ubiju.  Zao mi je sto nisam imao kameru,to je trebalo prikazivati svuda.  Spasao sam se zahvaljujuci budnosti i sjajnim kocnicama.  K1200 RS ugradjen servo pojacivac kocenja sa dual sistemom i ABS om.  Toplo preporucujem takav sistem kocenja. Neki se nece sloziti sa mnom,ali ja ne bih ovo kucao da tog sistema kocenja nije bilo.   Eto,osecao sam potrebu da ovo podelim sa vama. Cuvajte se ludaka uvek i svuda,narocito tamo de ih najmanje ocekujete !!   

Uh, totalno mi je poznat osecaj izostanka emocionalne reakcije u tim situacijama. Ali! Desi mi se da me stigne kad navece treba da zaspim, samo flesevi onoga sto je moglo da se desi.

Ponekad me prozivaju zbog ABS sistema na motoru, ali sto taj dodatak moze da te spase...eh...ne zna onaj kome se nije desilo!

Dobro je da se sve ok zavrsilo, a valjalo bi jednom skupiti sve takve situacije na gomilu za zbirku licnih anegdota.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 10 minuta, bajker71 je napisao:

To je savršena žena, po mom kriterijumu. Voli motore, može dobro i da popije... :care:

Ja sa 2,2 promila alkohola u krvi nisam u stanju da spustim motor sa štendera. Verovatno joj nije problem ni da se potuče ako treba.

Žiko raspitaj se malo, u tvom je kraju... Vidi jel' čemu, baci neku fotku! ;)

42 god.Tvoj broj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 1 sat, Zuba87 je napisao:

Слику мотора? Да види колико ће га оквирно коштати дружење са омладинком :)

Motor  je sigurno mladji

Promenio član Bob Rock70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, misa-pei je napisao:

Šta žena? Brat, bre... :D:D:D 

I to "mokri" brat. 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Danas situacija. Krecem na posao i neka 3-4 km od kuce ispred mene Opel ide nekih 60kmh ispred njega most i na nekih 300m traktor sa prikolicom. Cekam da predjemo most i obilazim auto. Idem nekih 80kmh otvoren put i prilazim traktoru i vidim na prikolici radi desni zmigavac. Nisam dodavao gas vec odmah prelazim u levu traku da ga obidjem. Kad mamlaz odjednom pun levi da skrene na poljski put. Ja sam vec bio nekih 30m od njega. Znam samo kad sam se zaustavio da sam rukom mogao da dodirnem prikolicu. Nije ni stao. Sad dal da ga zaustavim i ubijem kao kera ili da nastavim. Produzio sam ali mi sad zao sto mu nisam bar raspizdio par samara. Ko zna zasto je to dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
Taj put o kome govorimo, bez obzira što je prav kao strela sve do kružnog toka na kome se sa Ibarske skreće na auto put je podjednako rizičan koliko i obilaznica oko Čačka. Mnoštvo raznoraznih firmi iz kojih neprestano izlaze i ulaze kamioni, kombiji, pikapovi ... i nebrojeni sporedni putevi sa kojih se  na magistralu izlazi po principu jači tlači,  jednostavno te teraju da voziš osamdesetak kako bi na vreme mogao da uočiš one koji bi eventualno mogli da ti izlete sa strane. Ukratko ova deonica više nije magistrala već jako prometna ulica. 
Tako je 100%. Svaki dan već 13 godina idem od GM do ČA i natrag, nekad i više puta dnevno. Od Brđana do Prislonice, pa dalje od Preljine do Parmenca, na jednu i do izlaska iz Mrčajevaca, na drugu samo lagano i pažljivo.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 7 sati, Kele101 je napisao:

Danas situacija. Krecem na posao i neka 3-4 km od kuce ispred mene Opel ide nekih 60kmh ispred njega most i na nekih 300m traktor sa prikolicom. Cekam da predjemo most i obilazim auto. Idem nekih 80kmh otvoren put i prilazim traktoru i vidim na prikolici radi desni zmigavac. Nisam dodavao gas vec odmah prelazim u levu traku da ga obidjem. Kad mamlaz odjednom pun levi da skrene na poljski put. Ja sam vec bio nekih 30m od njega. Znam samo kad sam se zaustavio da sam rukom mogao da dodirnem prikolicu. Nije ni stao. Sad dal da ga zaustavim i ubijem kao kera ili da nastavim. Produzio sam ali mi sad zao sto mu nisam bar raspizdio par samara. Ko zna zasto je to dobro

Ti misliš da on zna da mu radi žmigavac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Moj ujak je penziju zaradio kao policajac u selu blizu rumunske granice u srednjem Banatu. Godinama je cela stanica dobijala na proleće i jesen manje plate jer nisu ispunjavali kvote kažnjavanja. Vreme kada se traktori najviše koriste. Bez svetala, bilo napred, bilo nazad, kočnice su bile misaona imenica, sirena i tako dalje sve do prikolica i radnih mašina bez igde jedne oznake. Patrola stane između sela i redom zaustavlja. Da isključi iz saobraćaja, može samo preko naloga jer šta će sa natovarenim prikolicama i mašinama. Registracije su bile upitne ali oni bez njih su se provlačili kroz atare. Ko je uopšte radio tehnički pregled je neviđena siva zona. Sve je išlo preko "znam te, znaš me". A policija, kažnjava li kažnjava. Neretko se događalo da jedan traktorista bude kažnjen i dva puta. Krene jednim putem do njive, naiđe na patrolu, onda odradi pa nekim drugim nazad kad ono i patrola promenila mesto. Niko, nikada nije platio kaznu na licu mesta. Niti ih je podmićivao. Samo mahnu rukom i procede: "Piši!" Neretko se i odvezu. Zabole ih. Neverovatno mali procenat se tih kazni uopšte i naplaćivao i onda je policajcima odbijano od plata zbog neispunjavanja kvota. Da li je nekad, negde, neki traktor popravljen? Naravno da nije. Kombajne bolje i da ne spominjem. Svi su u fazonu: "Država se raspada, puca od problema a ovi se navadili na seljake! Pa odakle bre više?!" S druge strane, u to vreme je ujna imala problema da nabavi mleko, jaja, meso u selu pa čak se događalo da ne dobije ni hleb u pekari. Ne branim, naprotiv, krivim ih najstrašnije. I Policiju i traktoriste jer i jedni i drugi ovom uravnilovkom dovode do opasnosti na putevima. Osećaj brige o drugome i bližnjem svom je davno preoran na tim njivama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
BaneVuk58    koje sirene si ugradio, ako moze i gde si ih uzeo.
Ova moja se cuje kao na Yugu.
Бувљак варијанта али повезана преко релеја....веома битно. 500 дин пар и релеј 300 дин. Буди мртве. 42238879d472a07bdf170814141af8ce.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Moj ujak je penziju zaradio kao policajac u selu blizu rumunske granice u srednjem Banatu. Godinama je cela stanica dobijala na proleće i jesen manje plate jer nisu ispunjavali kvote kažnjavanja. Vreme kada se traktori najviše koriste. Bez svetala, bilo napred, bilo nazad, kočnice su bile misaona imenica, sirena i tako dalje sve do prikolica i radnih mašina bez igde jedne oznake. Patrola stane između sela i redom zaustavlja. Da isključi iz saobraćaja, može samo preko naloga jer šta će sa natovarenim prikolicama i mašinama. Registracije su bile upitne ali oni bez njih su se provlačili kroz atare. Ko je uopšte radio tehnički pregled je neviđena siva zona. Sve je išlo preko "znam te, znaš me". A policija, kažnjava li kažnjava. Neretko se događalo da jedan traktorista bude kažnjen i dva puta. Krene jednim putem do njive, naiđe na patrolu, onda odradi pa nekim drugim nazad kad ono i patrola promenila mesto. Niko, nikada nije platio kaznu na licu mesta. Niti ih je podmićivao. Samo mahnu rukom i procede: "Piši!" Neretko se i odvezu. Zabole ih. Neverovatno mali procenat se tih kazni uopšte i naplaćivao i onda je policajcima odbijano od plata zbog neispunjavanja kvota. Da li je nekad, negde, neki traktor popravljen? Naravno da nije. Kombajne bolje i da ne spominjem. Svi su u fazonu: "Država se raspada, puca od problema a ovi se navadili na seljake! Pa odakle bre više?!" S druge strane, u to vreme je ujna imala problema da nabavi mleko, jaja, meso u selu pa čak se događalo da ne dobije ni hleb u pekari. Ne branim, naprotiv, krivim ih najstrašnije. I Policiju i traktoriste jer i jedni i drugi ovom uravnilovkom dovode do opasnosti na putevima. Osećaj brige o drugome i bližnjem svom je davno preoran na tim njivama.
Tvoj ujak je penziju zaradio na benzinu iz Rumunije. Koliko su mi samo hektolitara uzeli. Čast izuzecima!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Tvoj ujak je penziju zaradio na benzinu iz Rumunije. Koliko su mi samo hektolitara uzeli. Čast izuzecima!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Eh da jeste, kamo sreće, ne bi sada živeo u malom stanu u selu, koji je ostao od vojske bez tekuće vode. Ali ne brini, i ujna mu je mnogo puta rekla da je poštena budala koji je iz kriza tog doba izašao sa pokvarenim "Stojadinom", desetak litara Koka-kole i nekoliko paklica "Kenta".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja