Jump to content

Moto Zajednica

Ludi traktorista

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 7 sati, Bob Rock70 je napisao:

U teoriji da, u
praksi teško

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 

U praksi veliko DA druže ......iz ličnog iskustva i javno više puta potvrdjeno od strane MUP-a, pa ti kako 'očeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 6 sati, Atorn je napisao:

Jel ti se javio kad je izašao iz bajbokane? :)

Neko iz Sremčice? 

 

Ne.....................mada kruže razne priče o meni kao "malo nezgodnog", mada ne znam zašto majka me je lepo vaspitala.Ali uvek sam spreman da bilo koga dočekam kako dolikuje krštenom čovek i ispratim ka' vojvodu. Šalu na stranu, ako se čuti i plaši, živiš kao miš i da te maltretira neko na tvom posedu onda to nije život

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@zika56  Danas mi nešto ti pade na pamet sa onim komentarom oko toga da nije bilo ništa kritično vezano za budalu u Toyoti. Pa tebi kao strastvenom padobranacu iz '63-će nije kritično ni kad skočiš i bez padobrana :lol::lol::lol: a ne mi gulija koja se štreca na svaku mošu. Živ i zdrav mi bio, smejao sam se sam sebi 

Promenio član BaneVuk58
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Upravo sada, BaneVuk58 je napisao:

@žika56  Danas mi nešto ti pade na pamet sa onim komentarom oko toga da nije bilo ništa kritično vezano za budalu u Toyoti. Pa tebi kao strastvenom padobranacu iz '63-će nije kritično ni kad skočiš i bez padobrana :lol::lol::lol: a ne mi gulija koja se štreca na svaku mošu. Živ i zdrav mi bio, smejao sam se sam sebi 

Ja danas prošetao motorom do Niša i nazad (okolina Aleksinca) i po gradu i lokalnom putu imao bar pet šest sličnih situacija. Ovo je u "seljačkom" okruženju sasvim normalna, svakodnevna i očekivana pojava i kada bih se ozbiljno štrecao na takve stvari odavno bi me srčka odvela kod svetog Petra. 

Bavljenje padobranstvom (i sličnim sportovima) pomogne da čovek može malo mirnije da reaguje na stresne situacije (a daleko od toga da se na taj način gubi strah). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 22 sati, bajker71 je napisao:

Znam jako dobro koliko je tu ljudi poginulo do sada. Voziš li ti tom deonicom 60 km/h?

Ja ne, priznajem...

Ne vozim 60 ali ne prelazim ni 80.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 3 sati, BaneVuk58 je napisao:

U praksi veliko DA druže ......iz ličnog iskustva i javno više puta potvrdjeno od strane MUP-a, pa ti kako 'očeš

Nisam izričito rekao NE,rekao sam TEŠKO.Ali tvoj snimak je dospeo u medije i digla se velika prasina,ako se ne varam preticanje vozila dok si stajao na pešačkom,tako da je procesuirano.Evo imam ja par snimaka iz auta gde tip prelazi kolonu preko pune,drugi gde divljacki vozi Gazelom...I šta će biti ako snimak odnesem u polliciju?Pa policija ne reaguje ni na ove snimke sto kače po YT tipa 250km/h na auto putu,150 po gradu i sl. iako se zna ko je bio za volanom.Da li još neki tvoj snimak procesuiran od strane MUP a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 8 sati, misa-pei je napisao:

Vraćamo se Ljilja i ja jedno veče (avgust oko 8 uveče, mračak se lepo uhvatio ali se još i nekako vidi), snimim s desne strane spreman da se uključi u suprotnu traku, neosvetljen traktor s prikolicom, drvima i tri mamlaza koja sede na istim, a četvrti bilmez vozi. Niko preko 17, 18 godina. Vidim da se nešto cerekaju, podgurkuju. Ljilja ih isto vidi i jasno je i njoj, pita me da li ih vidim... Vidim, vidim. Naravno, idem polako, četrdesetak na sat... 

 

Čekali su da priđem na 20 metara da "izlete". Vrište od smeha što ja moram da kočim. Samo mi odzvanja Ljiljino "Produži, produži..." Ako to nije pokušaj ubistva, onda ne znam šta je. 

 

Govana i kretena ima na svakom koraku, naše je da ih na vreme namirišemo.

 

011.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Nisam izričito rekao NE,rekao sam TEŠKO.Ali tvoj snimak je dospeo u medije i digla se velika prasina,ako se ne varam preticanje vozila dok si stajao na pešačkom,tako da je procesuirano.Evo imam ja par snimaka iz auta gde tip prelazi kolonu preko pune,drugi gde divljacki vozi Gazelom...I šta će biti ako snimak odnesem u polliciju?Pa policija ne reaguje ni na ove snimke sto kače po YT tipa 250km/h na auto putu,150 po gradu i sl. iako se zna ko je bio za volanom.Da li još neki tvoj snimak procesuiran od strane MUP a?
Не бих да улазим у неку велику полемику око рада МУП-а. али у два конкретна случаја снимци су коришћени као материјални докази и случајеви су процесуирани. У доста наврата је речено и потврђено то и на ТВ-у.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
А како си то успео, Бане? Која је процедура, коме се обратиш? 
Па конкретно. Ово у Сремчици било је 2016 -те послао сам Београдској хроници меилом уз коментар да треба реаговати али нисам сигуран у процедуру. Одмах су ми се јавила хроника а после и МУП. После сам сазнао да су га испратили преко осталих камера и тако наватали. Другар је директно приложио мој снимак као доказ МУП-у и тужилаштву и добио одштету. Углавном мора да се направи пријава, не ово качење по ЈТ, фејс и сл. мада знам поуздано да и то гледају.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Не бих да улазим у неку велику полемику око рада МУП-а. али у два конкретна случаја снимци су коришћени као материјални докази и случајеви су процесуирани. У доста наврата је речено и потврђено то и на ТВ-у.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Dobro je da je tako, za sada jedino pouzdano je da osiguravajuće kuće prihvataju video dokaz za nadoknadu štete i naravno MUP kao dokaz, a za naknadno kažnjavanje sam skeptičan, osim par izuzetaka

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Dobro je da je tako, za sada jedino pouzdano je da osiguravajuće kuće prihvataju video dokaz za nadoknadu štete i naravno MUP kao dokaz, a za naknadno kažnjavanje sam skeptičan, osim par izuzetaka

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Генерално битно да се рецимо наплати штета. То је баш пандур и рекао. Рецимо ја сам умео да прегледам па и сачувам снимак проласка на жуто. Шта знам оно као 'леба ми не тражи па ако нешто стигне. Иначе другар се лепо наплатио везано за индидент са нерегистрованим трактором преко гарантног фонда, е сад дали су казнили пијаног возача (0.6 промила) није ни битно.....ваљда јесу

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 12 sati, bajker71 je napisao:

Svaka čast.  :takoje:

Taj put o kome govorimo, bez obzira što je prav kao strela sve do kružnog toka na kome se sa Ibarske skreće na auto put je podjednako rizičan koliko i obilaznica oko Čačka. Mnoštvo raznoraznih firmi iz kojih neprestano izlaze i ulaze kamioni, kombiji, pikapovi ... i nebrojeni sporedni putevi sa kojih se  na magistralu izlazi po principu jači tlači,  jednostavno te teraju da voziš osamdesetak kako bi na vreme mogao da uočiš one koji bi eventualno mogli da ti izlete sa strane. Ukratko ova deonica više nije magistrala već jako prometna ulica. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Генерално битно да се рецимо наплати штета. То је баш пандур и рекао. Рецимо ја сам умео да прегледам па и сачувам снимак проласка на жуто. Шта знам оно као 'леба ми не тражи па ако нешто стигне. Иначе другар се лепо наплатио везано за индидент са нерегистрованим трактором преко гарантног фонда, е сад дали су казнили пијаног возача (0.6 промила) није ни битно.....ваљда јесу

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Šteta može da se naplati, a kamera ima psihološko dejstvo na policiju. Kada me rutinski zaustave, obavezno pitaju da li radi kamera i skoro bez gledanja vraćaju mi dokumenta.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova
On 3.5.2021. at 10:31, GixxerK6 je napisao:

Ne možeš od ovoga pobeći, prilagodi se. 

 

Iskreno preporučujem da dodatno obratite pažnju na ove reči gore, ne dolaze od malo km pod dupetom...

 

Nešto slično je, samo na svoj živopisan način :D , poručio i @misa-pei . Sa istog mesta (misli se na km ispod dupeta).

 

Džabe teorije. put je praksa prilagođavanja ovom i sada. Slabija strana mora da bude opreznija strana. Inat nema tu šta da traži.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
j9mkmt.jpg?Expires=1620476220&Signature=
STREAMABLE.COM

Watch "120754914_4051263648271241_4339849807868590955_n" on Streamable.

Evo mene opet drugari, prepoznatljivo psovanje. Idiot kod Orlovače vozi (ili stoji) u kontra smeru.....srećom u brzoj traci pa smo ga brzo i snimili :neznam:.    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Taj je izašao sa CNG CryoGas pumpe koja je tu. Niko neće da ode 2 km dalje do isključenja za Rušanj i tu se obrne u kontra smeru nego rade presecanje 5 traka da se obrnu ka gradu. Takođe, odmah iza pumpe je mali "s" pa nije retko da onaj iz leve trake pre "s"-a produži u desnu. Ljude mrzi da motaju volan.

 

Neuralgična tačka - obratite pažnju kada prolazite pored pumpe i na ovom zavijutku !! Saobraćajke su tu veoma česte.

 

Clip

 

U kontra smeru, na ulasku u grad, kada jedna traka postaje dve, posle 500m često se nacrtaju fotografi.

Promenio član drs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre sat vremena, BaneVuk58 je napisao:
j9mkmt.jpg?Expires=1620476220&Signature=
STREAMABLE.COM

Watch "120754914_4051263648271241_4339849807868590955_n" on Streamable.

Evo mene opet drugari, prepoznatljivo psovanje. Idiot kod Orlovače vozi (ili stoji) u kontra smeru.....srećom u brzoj traci pa smo ga brzo i snimili :neznam:.    

Strašno, ne mogu da verujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@Bob Rock70 Opšta ludnica, sve sami kreteni.@zika56 kaže "nije kritično".... pa me je kritično čim izađem preko kapije. Ne želim da mračim oko nečega što stvarno volim, ali bre zamisli peglaš tako i naidješ na kretena u kontra smeru. U kolima zabodeš na kočnicu....a na motoru???. Još ako nisi fokusiran ode glava.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Prilagodi se ...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
@Bob Rock70 Opšta ludnica, sve sami kreteni.@zika56 kaže "nije kritično".... pa me je kritično čim izađem preko kapije. Ne želim da mračim oko nečega što stvarno volim, ali bre zamisli peglaš tako i naidješ na kretena u kontra smeru. U kolima zabodeš na kočnicu....a na motoru???. Još ako nisi fokusiran ode glava.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Nije mi jasno da neko rizikuje svoj i tudji zivot zbog nekoliko stotina metara obilaska, takve treba kaznjavati!!! A sto se tiče motora, voznja u Srbiji je na čistu sreću, kada sednem na motor desna ruka i i noga su mi stalno na kočnici, nema opuštanja.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Domaćica! :lol:

Bez vozačke i sa 2,20 promila alkohola u krvi sletela motociklom sa puta i udarila u ogradu kuće u Nišu

Autor:T. T.Izvor:Južne vesti
policija
 
Pijana i bez vozačke izazvala udes; Foto: Lj. M.

Zbog toga što je vozila motocikl sa 2,20 promila alkohola u krvi i bez vozačke dozvole, pa sletela s puta i udarila u ogradu porodične kuće u jednom naselju u Nišu, policija je zadržala 42-godišnjakinju i protiv nje će biti podneta prekršajna prijava.

Niška policija zadržala je ženu za koju se sumnja da je izazvala saobraćajnu nezgodu jer je bila pijana za volanom.

Ona je u jednom niškom naselju, upravljajući vozilom bez položenog vozačkog ispita, sletela sa puta i udarila u ogradu porodične kuće. Tom prilikom, žena je zadobila lake telesne povrede - navode iz policije.

Protiv nje će,dodaju, zbog prekršaja nasilnička vožnja i vožnja bez vozačke dozvole, biti podneta prekršajna prijava iz Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja