Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Evo u čemu je kvaka. Ovaj skuter ima "emergency signal" dugme. Odnosno, prekidač za sva četiri migavca.

image.png.be96e3e0a97997b974f6415052cc0afc.png

A ja za sve vreme koliko ga imam, nisam ni probao da ga okidam dok motor nije upaljen, a hazard svetla mogu da se aktiviraju i dok je ugašen :)

 

To jeste dobra mera bezbednosti, za slučaj neke opasnosti ili kvara, da bi bio vidljiv drugim učesnicima u saobraćaju. Ali sa druge strane, neko dete na pr. može da čačkanjem dugmića upali signal dok skuter stoji parkiran, i da tako isprazni akumulator...

Ovo piše u manualu:

"• Do not use the emergency signal on a used engine for more than 10 minutes to avoid charging the battery."

 

Ovde je izgleda u perionici voda uletela kroz prostor ispod plastike, kod desne ručice, i nekako prespojila konektore za dugme. Nadam se da neće biti posledica, ali svakako ću ubuduće morati da bolje pazim pri pranju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zanimljivo resenje kad se stane sa strane.

Ne znam kako peres sa puskom ali znam da mlaz ne treba biti usmeren na kont. bravu, korman, inst. tablu.... nikad!

Ti delovi budu mokri taman koliko treba da se prebrise krpom, puska tu nema sta da trazi.

 

Moze te uhvatiti kisa pa se aktivira bas kad ne treba, raskrnica a ti ne mozes da iskljucis, trebas da skrenes, ostali ne znaju gde ces......

Bezbednosti svoje a i tudje, skini prekidace i sve lepo zastiti sa mastcu, spakuj i nakrivi sesir.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

... motor najbolje peri sam,kao sto kaze Dare nikad pusku u 'vitalne' delove. Ako pak peru u praoni,NAGLASI da ne puskiraju u tablu, bravu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam prao sam, radnik u perionici je. Inače idem tamo godinama, imaju iskustva sa motorima. Lepo to rade, nisam ranije imao problema.

Ali eto, verovatno bio trenutak nepažnje, a ja nisam ispratio...

 

Ne mogu sve bre da radim sam. Da budem ko neki lik, sa drugog foruma, koji sve radi i popravlja samostalno. Kažu mu - pa ti ćeš i ženu da sam porađaš ;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Xa, danas sam zategao sajlu na ručici gasa. Imalo lufta nekoliko milimetra, pa me malo nerviralo.

 

Sad sam verovatno otkrio rupu na saksiji, ali bokte koliko znači ta malecka intervencija! Doziranje gasa je sad mnogo tečnije, mekše i lepše. Skroz bolji osećaj u vožnji.

Baš volim kad se sa malo truda dobije dobar efekat :) Preporučujem svima da to urade, ako imaju sličnu situaciju.

 

image.png.9582993151b3ba79279b4e74fcd35fff.png

image.png.c948d768bd21bb62c725041d2092b575.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pda, ostavio sam mu malko, jedno 2-3mm. A pre intervencije je bilo podosta, bar jedno 8-9, teško je sad da procenim tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako je sad na zimu 8-9, koliko je tek kad upekne? Mnooogo bre. Isproveravaj sve šrafove, sem onih zafarbanih, dotegni ako treba. Meni se odviše šrafovi što drže poklopac auspuha, od tri komada ostade samo jedan. To su mi u servisu sredili, stavili nove šrafove, sa onim plavim "lepkom" na navoju.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, Jozza said:

Ako je sad na zimu 8-9, koliko je tek kad upekne? Mnooogo bre. Isproveravaj sve šrafove, sem onih zafarbanih, dotegni ako treba. Meni se odviše šrafovi što drže poklopac auspuha, od tri komada ostade samo jedan. To su mi u servisu sredili, stavili nove šrafove, sa onim plavim "lepkom" na navoju.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока
 

Opaska:

Taj lepak za štrafove je jako korisna stvar, ali postoji više "čvrstoća", srednje čvrstoće i velike čvrstoće. Koristiti taj srednje. Koristi gde je metal na metal, nikako na šraf od oklopa koji ulazi u gumeni nosač (ko ima Hondu zna na šta mislim).

20-PCS-Motorcycle-Windscreen-Well-nut-Rubber-Fastener-Well-Nuts-FOR-HONDA-CB600F-CBR600F-hoRnet-250.thumb.jpg.8aa2c090bf8b10abf69586c0872f16b2.jpg

 

Ja sam nekada davno kupio neki srednje tvrdoće a pakovan kao labelo(ruž za usne), i samo macnem mrvicu navoja. Ljudi natope šraf a nema potrebe, navoj svako razvuče dok se uvrće. Jedna kap na vrh šrafa na navoj je dovoljno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 11/5/2021 at 2:26 PM, boza_kg said:

Nisam prao sam, radnik u perionici je. Inače idem tamo godinama, imaju iskustva sa motorima. Lepo to rade, nisam ranije imao problema.

Ali eto, verovatno bio trenutak nepažnje, a ja nisam ispratio...

 

Ne mogu sve bre da radim sam. Da budem ko neki lik, sa drugog foruma, koji sve radi i popravlja samostalno. Kažu mu - pa ti ćeš i ženu da sam porađaš ;)

 

Ako sam dobro zapamtio onomad kad sam jednom isprobavao, sva cetiri se kod mene ni ne mogu aktivirati ako je kljuc van kontakt brave. Vrv je to bas zbog toga i napravljeno da ne moze slucajni prolaznik da ti isprazni aku.

Bas cu opet da probam, sad si me zainteresovao :)

 

Sto se tice puskiranja, naravno da je najbolje ne dirati tablu i bravu, al' ja realno to radim jer me mrzi da ih perem posebno.. Doduse onda samo pustim pusku da prska onako na 'leru', bez pritiskanja na pun pritisak. 1-2-3 sekunde i gotovo. Do sada sam tako prao skuter bar 20 puta.. zasada smo zivi. Istina, ona cetiri osetljiva dugmeta gde voda hoce da curi sam silikonirao iznutra. Ali, od kise ga pazljivo sklanjam.

 

Ha, ha, nisam nikadnikog poradjao i ne planiram, ali radilicu jesam sebi zamenio, evo ovih prvih 26000 se vrti, videcemo za dalje ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...ja motor gledam da perem kad baš moram, kad se usvinji, ne valja to previše puškirati.

Sa druge strane kad ga perem - pena, tj sapunica na perionici i potom samo saperem iz daljine, uvek glumim kiši. Nikad usmeren mlaz. Upalim i provozam da se dobro osuši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Jeste, i ja tako sto se tice redovnosti pranja.

Al' je fora sto ga ja cesto usvinjim :))

Neki dan sam dosao sa Kucaja, jos sam ponosan kako je malo bio blatnjav posle 50 ak km offa..

Zavlacim mu - s oprostenjem - pusku svud redom, pogotovo oko tockova, agregata.. nekad bas bude blata. Na pun pritisak.

E, jedino sto ga nikad ne palim odmah posle pranja, uvek sacekam 10ak min da se ocedi i prosusi na copi.

Prvi put kada sam ga tako prao, gledao sam da budem 1-2km od kuce, bio sam se vec spremio da ga guram do kuce, vremenom sam se oslobodio (i obezobrazio).

 

 

 

 

Promenio član ParadajzTurista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 4 sati, Jozza je napisao:

Ako je sad na zimu 8-9, koliko je tek kad upekne?

Pa rekao bih da letos nije bilo toliko lufta, čini mi se da je tek sad kad je zahladnelo došlo do izražaja.

Sve u svemu, ne hvatajte me dal je bilo neki mm više ili manje. Poenta je da se lepše ponaša kad se dotegne sajla :)

 

I meni se odšrafio jedan šraf sa auspuha, pa sam stavio novi i na sve stavio lepak za navoj. Koristim ovaj Bison, dobar je za svašta:

Bison-Metal-Lock-Lepak-za-metal-10ml.jpg

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sajla gasa je uvek podesena da ima vise lufta nego sto treba i to ima svoj razlog.

Kada hoces da ides u rikverc pun desni nije porblem, problem nastaje kad se da pun levi.

Tad ruka mahinalno malo zavrne rucicu gasa i moze doci do pada, lepe stete.

Upravo se ovo desilo jednom kolegi (parkiranje na b. pumpi) pre par godina kad smo trebali da idemo na zatvaranje sezone..... jbg.

Dal je leto ili zima nema od znacaja uticaj na sajlu nit na njenu rastegljivost jer je tu mala sila opterecenja.

 

Kod mene je takodjer podesena (zategnuta) sajla gasa i to sam do sada uradio na xxx mopeda.

Nervira me kad ima veliki luft + mnogo je bolji ugodjaj u voznji, sto Boza rece bolje doziranje.

Kod stelanja je poenta da to uradite kad je korman zakrenut na pun desni (nikako dok stoji pravo) jer se tad sajla u buziru zategne sama od sebe.

 

Lepak za navoj ne treba svuda koristiti i ne na bilo kom srafu.

Moze se koristiti tamo gde se kasnije moze prici i grejati zarad odvijanja.... suprotno ulazi se u problem.

Ne treba lapek koristiti kod imbus ili torox srafove plitke glave, posebno ih ne treba krvnicki stezati, pogotovo ne ako telo srafa ide u aluminijum (vecina ide).

X puta mi se desi da rodim mecku dok odvijem neki sraf jer je neko pametan nalio lepka pa jos koskirao pri stezanju.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 26 minuta, Satelis je napisao:

Tad ruka mahinalno malo zavrne rucicu gasa i moze doci do pada, lepe stete.

Ovo je živa istina, i sam se odmah uverio. Gurao moped sa centarnog štendera i mahinalno okrenuh gas, pošto sad nema mnogo lufta. Ništa opasno, al treba se navići.

 

pre 27 minuta, Satelis je napisao:

Lepak za navoj ne treba svuda koristiti i ne na bilo kom srafu.

Moze se koristiti tamo gde se kasnije moze prici i grejati zarad odvijanja.... suprotno ulazi se u problem.

Ima tih raznih lepkova. Ovi plavi se odvijaju istom silom kao što su zavijeni, a crveni valjda zahtevaju grejanje. Ili su možda neke oznake u pitanju, ne znam tačno, ali sigurno iz iskustva znam da ovaj gore navedeni Bison ne zahteva grejanje šrafa pri odvijanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 16 sati, ParadajzTurista je napisao:

Ako sam dobro zapamtio onomad kad sam jednom isprobavao, sva cetiri se kod mene ni ne mogu aktivirati ako je kljuc van kontakt brave. Vrv je to bas zbog toga i napravljeno da ne moze slucajni prolaznik da ti isprazni aku.

Bas cu opet da probam, sad si me zainteresovao

Jesi li probao možda? Baš me zanima kako je izvedeno. Ovo sa aktiviranjem bez kontakta i ima i nema smisla u isto vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5704 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Probaj da aktiviras sva 4 dok je motor pod kontaktom a onda oduzmi kontakt. Trebalo bi da blinkaju i dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8404 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Na satelisu400 je bilo tako, ukljucis sva 4 zmigavca pod kontaktom pa izvuces kljuc... Nastave da blinkaju narednih 60 (koliko se secam) minuta i ugase se...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Evo, sad sam proverio. Da bi uključio ili isključio sva četiri, ključ mora da je na kontaktu. 

Drugim rečima, ako dam sva četiri, uzmem ključ i odem, niko ne može da ih isključi. 

 

Inače, ja sam to sebi svojevremeno ugradio i na max sprintu, trošak je samo 250 din, automat za migavce za juga, stari tip (onaj cilindrični, sivi). A posle mi je jedan dečko rekao da čak ni to nije bilo neophodno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja