Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility + 300

Recommended Posts

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A ti kao ne znaš koliko može da razvije ;) Nekih 130+ par km/h realne GPS brzine mu je max, rakao bih. Mada već na 120 kreće neprijatno da bridi pod guzicom, te nije brzinski šampion.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, boza_kg je napisao:

tu mislim kad su realne težine vozača i suvozača u pitanju, a ne ko @petar_lord, što zajedno sa ženom i krevetom nema 100 kila ;)

E, izvinjavam se kolegi, možda sam preterao sa glupom šalom. Zapamtio sam kad je pisao u svojoj temi da su udvoje lagani, pa sam se nespretno izrazio. Nisam mislio ništa loše.

Žena i ja težimo ukupno preko 160 kg, pa je to već ozbiljan izazov za 300 cc klasu. Mislim, stiže on svuda gde smo zamislili, ima više nego dovoljno prostora i udobnosti, ali ubrzanja udvoje nisu sjajna, uzbrdo odlazi u previsoke obrtaje i tako to. Jednostavno, oseti se da mu takva vožnja ne prija preterano.

Ali i realno, za komfornu vožnju u dvoje, a pogotovo težih, treba već 400cc+ makina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

@boza_kg pa gde bre mene nadje ko reper za optimalnu tezinu vs snaga motora>:( 

 

ok je , nisam se naljutio:na_glavi:

 

prvo, nismo u istoj situaciji, vozis NOV skuter vs nasih skoro punoletnih skutera.. ( blago tebi- a i skut ti je po mojoj meri, lep, snage taman i brate NOV)

Osim ako ti treba samo za do prodavnice ili do grada sve ispod 400cc je malo, vidim i ja sada sa mojih 250, moze, ide..ali!!

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Svaka medalja ima dve strane. Skoro me pita jedan kolega kako sam bio zadovoljan skuterom od 250ccm, i da li sam sa 500 našao pravu meru. (Za neupućene vozio sam Foresighta 250, a sada Atlantic 500)

Evo šta sam mu odgovorio:

U odnosu na 250ccm baš prija ovih 500 na otvorenom putu. Osećam se sigurnije i zbog snage i zbog velikog točka napred. U gradu ta razlika u snazi nema neku ulogu.

E sad paradoks, najslađe sam se navozao sa skuterom od 250ccm. Nisam silazio. Zašto? Pa zato što je bio manjih gabarita od Atlantica pa mi bilo lakše da zujim po gradu, zatim trošio je skromnih 2,5l benzina (Atlantic troši oko 4). Atlantica upalim samo vikendom kad imam vremena baš da se vozim. Forsajtom sam znao i da skoknem u nabavku, do banke, a i da odem sa ženom za Soko banju ili Kragujevac.
Obrnuto ne važi za Atlantica (nije se do sada desilo da kažem idem do pijace, čas ću da upalim Atlantica...
Možda je samo do mene, šta znam.

Istina, ni jedan nije Kymco, sli možda može da posluži reciprocitet u snazi.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока







  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Istina sve do reči. 125 je mera za grad... nekad mi fali umfa ali odma kažem sebi - ćuti majmune ne jurcaj, imaš bebu kući...

Još jedan razlog zašto nisam hteo opet 250-300cc jer je sve teže, veće, i skuplje. Održavanje skuplje, potrošni materijal, gume, registracija koja je već za 300cc stavka... A već imam motor...

Ali, za svaki dan, to malo skuterče, ja ne mogu opisati koliko sam se zaljubio.

 

Ali ostajem pri tvrdnji, 300cc je najbolja klasa, zlatni presek, za nekog kome treba motor za svaki dan a da može i bez da trepne ode na neku vožnju. (Za dvoje... Može, ali nije ugodno)

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Bokes je napisao:

E sad paradoks, najslađe sam se navozao sa skuterom od 250ccm. Nisam silazio.

Vala, ni ja ne silazim sa ovog mog motorina, kad god imam vremena i potrebe. 200 metara po cigare, skuterom naravno. Postoji dobra šansa da ću zaboraviti da hodam ;).

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, najzad sam nabavio povišeni vizir, kao i naslon za leđa za kofer.

Prošla narudžbina mi se zakomplikovala, pisao sam već u drugoj temi, ali taman je sad stigao kad je hladnije vreme.

 

Super je. Nije širok da pravi prevelik otpor vazduha, ništa ne vibrira niti cvrči, a štitnike za ruke već imam. Čuje se samo blagi beli šum protoka vazduha između vizira i ovog crnog zaslona za instrumental tablu. Lepo štiti i od vetra i buke, sviđa mi se :)

 

 

Givi.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa moguće, al zakon kaže da se nalepnica lepi napred, na vidno mesto u blizini fara. A na ovom modelu su sve neke krivine na plastikama...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hvala koleza :)  Štitnici za ruke i kraći vizir idu fabrički uz ovaj model, tako da sam sad samo sad uzeo povišeni vizir.

 

Inače, za prošli skuter sam nabavio ove štitnike:

WWW.LOUIS.EU

Buy Puig Scooter Hand Guard Clear, Left + Right at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

Kompatibilni kao sa mojim skuterom, tako piše na sajtu, al zamalo. Mučio sam se danima da namestim, nikad to nije moglo da čučne kako treba...Šrafovi za nosač nisu odgovarali, ugao nije bio dobar... nešto sam pokušavao da improvizujem, oni se stalno nešto krivili, spadali, tandrkali i vibrirali... pojeli mi živce, i na sam kraju ih zabatalio.

 

Tako da dobro odmerite pri nabavci univerzalnih štitnika. A da su praktični, jesu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
43 minutes ago, Peconi90 said:

Fino..

Ali registraciona nalepnica mogla je na drugo mesto.

Baš... Ja sam moju zalepio ispod sedišta u gepek. Ako ga interesuje nek pita. Niko nikad nije tražio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Hvala koleza   Štitnici za ruke i kraći vizir idu fabrički uz ovaj model, tako da sam sad samo sad uzeo povišeni vizir.
 
Inače, za prošli skuter sam nabavio ove štitnike:
WWW.LOUIS.EU
Buy Puig Scooter Hand Guard Clear, Left + Right at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓  
Kompatibilni kao sa mojim skuterom, tako piše na sajtu, al zamalo. Mučio sam se danima da namestim, nikad to nije moglo da čučne kako treba...Šrafovi za nosač nisu odgovarali, ugao nije bio dobar... nešto sam pokušavao da improvizujem, oni se stalno nešto krivili, spadali, tandrkali i vibrirali... pojeli mi živce, i na sam kraju ih zabatalio.
 
Tako da dobro odmerite pri nabavci univerzalnih štitnika. A da su praktični, jesu.
 

Hvala na info. Vidim da piše da se koriste samo u kombinaciji sa nekim njihovim štitnicima, tako da nije čudo da simimao problema sa nameštanjem.

Ja vozim Downtown pa nimsam ne znam koji bi odgovarali...


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 21 minuta, tomamega je napisao:

Vidim da piše da se koriste samo u kombinaciji sa nekim njihovim štitnicima

Misliš vizirima? Da, naručio sam tad Puig vizir + štitnike, tako štitnici idu u pola ove cene sa sajta.

Vizir sam nekako namontirao, isto šrafovi nisu pasovali na navoj... al ga ubrzo slomio, tako što sam ubo ćopu u meku zemlju, i skuter se nakrivio vizirom na drvo, i vetrobran pukao.

Tako da mi ta Puig avantura nije prošla baš sjajno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3041 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Evo malo utisaka o vožnji sa povišenim vizirom. Možda neko razmišlja o nabavci, a nema direktnog iskustva, pa evo info.

 

Prvo, iako je vetrobran nije preveliki, skinuo je ipak nekoliko km od max brzine. Nije to naravno bitno, niti ću skuter voziti tim brzinama, ali eto, čisto zapažanja radi. Probao sam na otvorenom, sad ni makac preko 128 km/h. Duvao je doduše čeoni vetar, možda bi bez njega dostigao i tih psiholoških 130 km/h :)

 

Ali sam zato primetio da idem brže kruzing brzinama. Jednostavno, nema buke vetra da diže tenziju, vožnja je komfornija i sve nakako ide glatkije i lepše. Nemam neku fensi skupocenu kacigu, ali bilo koja će iza povišenog vizira biti tiha i bez zviždanja...

Baš znači ovo parče pleksiglasa!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ja sam odmah u salonu prilikom kupovine Agility 16+ 200i tražio da se isporuči sa najvećim Biondi vetrobranom. I ne kajem se. Jest da izgleda kao poštarski moped, ali nema ni trunke buke oko kacige. Istu kacigu sam nosio na drugom motoru, i razlika je drastična.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Na prvom motorinu sam imao povisen vizir, nekako nisam mmogo ni razmisljao tada o njemu, bilo mi udobno a za estetiku sam nekako precutkivao… kada sam kupovao beva trazio sam SAMO sa velikim vizirom, nisam se pokajao, meni je udobnost najvaznija..

veceras kada sam se vratio sa puta od skoro 300 km 15 minuta sam ga cistio od musica i ostalog.. da nije njega bilo bi na meni sve.. meni dovoljan razlog:Bandolero:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja