Jump to content

Moto Zajednica

Kula-Ruski Krstur 01.05.2021. Painkiller BJB

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 34 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Piaggio Vespa 134ccm 1982. Yamaha Dragstar 650 2008.

Nisam bio u mogucnosti da odem na Borisovu sahranu ali cu otici jedan dan na grob sa  mojim ocem.Ja i dalje ne mogu da verujem sve ovo.U soku sam potpuno i dalje ..

Promenio član pedja atlantic 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Traktor, mali, veliki, svetla, seno, saobraćajna traka... Sve je to mala uteha i lagano postaje nebitno. Ostali učesnici u nesreći imaju da žive sami sa sobom i sopstvenom savesti a Borisa nema pa nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Evo sad tek vidim ovu vest, jer se trudim da sto manje citam crnu hroniku. Kad imam sta da vidim...

 

Tragedija i duboka tuga.

 

Borisa nisam poznavao licno ali smo se dopisivali u par navrata i dosta mi je pomogao za neke preporuke oko servisa na motoru. 

 

Uzoran, aktivan i dobronameran clan BJB zajednice. 

 

Veliki gubitak za sve, jos sam u soku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja ne mogu da se sastavim na motoru zadnja 2 dana...ulazim u svaku krivinu sa frkom, bacim pogled na sat - vozim 40ak km/h...jako me je potreslo sve ovo...podsvest je cudo...necu da forsiram voznju, vidimo se na drumu kad se smirim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Iskreno saučešće porodici!

Tek kada se desi ovakva tragedija, spoznajemo koliko smo u stvari ranjivi na putu. Delić sekunde naše nepaznje je dovoljan za tragediju :(


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 6 sati, Surla85 je napisao:

Javicu za koji dan tacne informacije.

Pronasli su traktoristu u nedelju,koliko sam pohvatao.

A sto se tice kacige,potkapa je bila na Borisu tako da neverujem da nije koristio kacigu,jedino sto kacigu nije niko mogao pronaci...

Vrlo je moguce da nije zakacio snalu na kacigi i spala je prilikom udarca. Ako je nema u okolini, ostala je na traktoru 100%.

Nikako mi neide u glavu da neko ko je ucesnik u udesu sa povredama, u ovom slucaju sa smrtnim ishodom, ode sa lica mesta. Sve mu izgorelo dabogda. Stici ce njega ono sto je zasluzio, stici ce. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uh... koliko mi je mucno da citam sve ovo, a moram jer mi je jako stalo i osecam ogromnu prazninu od kad su Boris i Lale otisli.

Dacu licni primer sto se kacige tice i ako to spasi bar jednog coveka, da makar ne dobije ogrebotinu, smatracu da savet nije uzalud.

Koristim godinama samo DD (duble D, dvostruki D) kopcu.

Razlog je taj sto nikad ne bude kaciga otpustena. Naucio sam da otpustim gurtnu i skidam kacigu sa gkave a da ne moram da je razvezem. Kad stavim kacigu  povucem gurtnu dok ne zategne i samo je zakopcam na dugmence da ne landara. Kad sam prvi put kupio kacigu sa takvom kopcom, rekao sam sebi da nikad necu kupiti kacigu sa brzom kopcom. Jednostavno mi vise ne deluje sigurno ni jedna druga kopca.

A nazalost cesto vidjam da vozaci kacigu ni ne zakopcaju. Dragi moji, molim vas, nikada ne sedajte na motor bez zakopcane kacige.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Naravno da je moguce ako je bio mrtav pijan

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
pre 15 minuta, Bole37 je napisao:

Da li je je moguce da covek nije ni oseio udarac,pogotovo ako je bio natovaren senom?

Ma,ako je udario u prikolicu ,iskrivio mu je rudu,naravno da je stoka osetila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 14 minuta, Bole37 je napisao:

Da li je je moguce da covek nije ni oseio udarac,pogotovo ako je bio natovaren senom?

Nazalost, moguce je... ne bi bio prvi put da se takav scenario desi. Jednostavno su traktor, prikolica i teret u njoj ogromne mase. Ako ga je stigao od pozadi, moguce je da se u traktoru nije osetilo nista drugacije nego kad prikolica sama svojom masom "kljucne" u traktor zbog zazora na poteznici. :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ako nije osjetio, bar je cuo ili je mozda bio gluv.
Najvjerovatniji scenario je da je bio pod gasom, pa je utekao.
Vecina nas je vozila traktore i svi znamo kako se ponasa traktor, prosto se covjek navikne na njega, pa iako je traktor cuje svaki nepoznat zvuk, a kamoli udarac u prikolicu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Мсм да ми је ово први пут да пишем у оваквој теми, нисам лично познавао Бориса, скоро смо се дописивали, упознах му брата.

 Невероватно какав осећај познанства створимо дружећи се овде преко тастатуре.:'(

Нек ти је лака земља и широки ти путеви Господњи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1539 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Moje iskreno saučešće porodici.

 

Nismo se znali "uživo", ali mi je pre nekoliko meseci "ničim izazvan" (sam se ponudio) pomogao nešto oko SBB-a (kukao sam na forumu, a on je radio kod njih)

Ostao mi u lepom sećanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ne mogu da vam opišem tugu zbog Borisove smrti, od juče, kada sam pročitao vest, razmišljam da li da i ja nešto o njemu napišem. I na kraju sam odlučio, jer takav čovek to zaslužuje.

Borisa (i njegovog oca) sam upoznao pre 4-5 godina, kada sam slučajno pročitao njegov oglas za prodaju Yuga i u trenutku, a da o kupovini pre toga nisam ni razmišljao), odlučio sam se za kupovinu auta za suprugu, znajući ko taj auto prodaje. 

Čuli smo se telefonom, objasnio mi je do detalja stanje auta, zamolio sam ga da mi ga doveze do BG-a, gde ću ga preuzeti. Malo mu je bilo čudno što kupujem auto na neviđeno, pa smo se još jednom čuli telefonom, kada sam mu rekao da ja preuzimam rizik kupovine na sebe, jer mu u potpunosti verujem. 

Sačekao sam ih u restoranu preko puta Hitne pomoći, na ulazu u BG, popili smo po pivo, izuzetno pozitivni ljudi. Sećam se da me je pozvao da pogledamo kola, pre isplate, što sam odbio, toliko sam mu verovao. I nisam se ni malo prevario. Taj auto, bez ikakvih intervencija, još uvek vozi moja ćerka. 

Nakon toga smo se čuli više puta, pomogao mi je oko nabavke guma za Diverziju, naleteo je na neko moje pitanje oko povezivanja više televizora, poslao mi je, besplatno, neke pojačivače, skretnice (ili kako se već zovu), za povezivanje više TV-a. 

Uvek je bio odmeren, kulturan, fin, spreman za pomoć.

Laletova smrt me je isto mnogo pogodila, njega nisam upoznao lično, čuli smo se telefonom, ali me je Borisova izbacila totalno iz ravnoteže.

Toliko, da razmišljam da prodam motor i da više nikada ne sednem na njega.

Jedina stvar koja me u tome sprečava je što sam, preko Foruma, upoznao mnogo divnih ljudi, koje, bez motora, nikada ne bih upoznao.

Laki ti putevi nebeski, moj Borise. 

   

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Juce mi cerka skuterom udarila u auto (cukanje bez povredjenih),sinoc tek procitam ovo.E u p.m.

Nek su ti siroki putevi nebeski

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Kopirao sam supruginu poruku-Ivaninu.

 

Slobo od srca zahvali svima na forumu na pomoci za mene i decu. Ne znam da li ti je Greg javio detalje sto se tice udesa, ali da znas i da znate, Boris je uleteo u makazice. Uspeo je da prodje pored traktora prilikom preticanja automobila ali je zakacio prikolicu koja nije imala nikakvo obelezje (reflektujucu traku ili sta god je potrebno da ima) i on je udario svom tezinom u nju dok je motor klizao. Posto je kisa padala a mozda mu se i vizir zamaglio moguce da je zbog toga nije video s obzirom da nije imala nikakvu signalizaciju. Kacigu je imao i spala mu je sa glave, Ivica i ja smo je videli.

 

Toliko za sada,ja i dalje ne mogu da ih isitujem za detalje.

Sta je bilo bilo je,ovo sam postavio zbog vas koga je zanimalo.

  • Hvala 1
  • Tužan 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja