Jump to content

Moto Zajednica

Drumskalisica

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Lija je bio 1962. Ime mu je Predrag Savic. 

Radio je u Lutriji dok nije propala. Stanovao je na Bulevaru u NS. Udes je imao bukvalno pred kucom, ali se ne zna tacno sta se desilo. Otac mu je bio vojno lice, preminuo je od srca iznenada dok je Lale jos bio relativno mlad. Ziveo je sa majkom, dvorio je do prosle godine. Majka mu je godinama bila dementna i nepokretna, opsluzivao je godinama. Takodje je i tetku dodvorio. 

Nije se nikada ozenio i nije imao potomaka. Nema nikog od bliske rodbine i fakticki je bio sam samcit od kad mu je majka umrla. Vrlo stalozen i miran covek. Voleo je da dodje kod mene u garazu na casicu razgovora... 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 3
  • Haha 1
  • Tužan 14
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uh, bas sam tuzan. Imao sam priliku licno da ga upoznam, kratko, ali dovoljno da se upotpuni slika o ovom nasem 'virtuelnom' poznanstvu. 

Veliki covek.

Pocivaj u miru, Lale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Lija je bio 1962. Ime mu je Predrag Savic. 
Radio je u Lutriji dok nije propala. Stanovao je na Bulevaru u NS. Udes je imao bukvalno pred kucom, ali se ne zna tacno sta se desilo. Otac mu je bio vojno lice, preminuo je od srca iznenada dok je Lale jos bio relativno mlad. Ziveo je sa majkom, dvorio je do prosle godine. Majka mu je godinama bila dementna i nepokretna, opsluzivao je godinama. Takodje je i tetku dodvorio. 
Nije se nikada ozenio i nije imao potomaka. Nema nikog od bliske rodbine i fakticki je bio sam samcit od kad mu je majka umrla. Vrlo stalozen i miran covek. Voleo je da dodje kod mene u garazu na casicu razgovora... 
Ima li ko da ga sahrani, bože me sačuvaj, da ga ne stave negde među beskućnike i bezimene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Zbogom Lijo, upoznali smo se na Mišeluku slučajno. Uvek blag pun iskustva i saveta. 

Neodstajaće tvoja pojava. Lepe puteve teraj na onom svetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nisam ga lično upoznao, ali na osnovu komentara na BJB stekao sam utisak o pozitivnom čoveku. 

Neka mu je laka zemlja, možda je sada na nekom boljem mestu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nisam ga lično poznavao, ali mi je uvek bio drag njegov avatar.

Sačuvaću lepu uspomenu na njega. Počivaj u miru Lale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ja ne umem da objasnim, kako čovek oseti žal...ovako kada čuje da ode neko koga nikada nije upoznao. Lično, licem u lice.
Očigledno je ovakav digitalni kontakt bio dovoljan, da se već od trenutka kada je prva vest stigla, o nezgodi...oseti briga, poput one kao za nekoga životno mnogo bliskijeg.
Izuzetno mi je žao.
 



Potpuno isto se osjećam od kada sam doznao za Laleta i danas za Borisa....
Neopisivo sam tužan...

Bog neka bude milostiv dušama obadvojice dragih kolega.
Rodbini i prijateljima moja iskrena sućut.




Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: Yamaha FZ1N, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Pocivaj u miru Lijane, bilo je lepo poznavati te ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Tuga velika, u nedelju dana ostadosmo bez tri dobra čoveka sa foruma.

Putuj Lale i široki ti putevi nebeski.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Е матори, био код мене пре једно месец два дана... Показивао ми сача што воза...
Војни полицајац био на служби у војсци. Увек возио моторе и моториће....
Почивај у миру легендо...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Dođem na forum da napišem nešto lepo, a sačekaju me najcrnje vesti. Ne volim da pišem u ovakvim temama, ali jednostavno sam zabezeknut crnim vestima. Nek ti je laka zemlja. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Potpuno sam zatečen i šokiran ovom vešću!!!

 

Bili smo dobri drugari. Videli smo se baš nedavno kod njega. Nosio sam mu neki čamac od našeg, sada takođe pokojnog drugara, Pante Zemunca. Istrgovali njih dvojica baš preko ovog našeg okupljališta...

 

Peđa je bio jedna velika dobričina i lafčina, uvek pun priča iz svog bogatog životnog iskustva. A život ga nije mazio, živeo je sam, bez porodice i potomstva, do skoro negujući majku i tetku. Ima neku dalju rodbinu u Čačku i to je sve.

 

U njegovoj 'garaži' - zapravo podrumčiću u prizemlju zgrade u kojoj je živeo uvek krcato motorima.  Honda Dominator, stara Suza GS400, Sachs Madass, razni Tomosi, GSX1400 od komšije Zokija...

I svaki od njih je imao svoju bogatu priču koju je Lija znao da ispriča tako da ti dan sa njim prođe za čas.

 

Bio je Lija i stari trkač. Sedamdesetih je znao da odnese koju nagradu sa svojom Čezetkom koju je tada vozio.

 

Inače, nesreća koju je doživeo zakucavši se pod za sada nerazjašnjenim okolnostima svojim Sachs-om otpozadi u auto na Bulevaru Oslobođenja, praktično pred kućom, prošla je nezapaženo. Valjda više nije nikakva vest kad se motorciklista 'samo' izlomi i završi u bolnici sa otvorenim prelomom butne kosti, smrskanim kolenom, frakturom rebara i ko zna čime još. Nisam naišao ni na jedan članak u novinama na tu temu. Ne znam šta bi mogao da bude razlog za tu nesreću osim činjenice da je u poslednje vreme imao problema sa povišenim šećerom zbog čega mu se baš nedavno desilo da je na sred ulice ostao bez svesti i da je završio u bolnici. Nije pio niti je, koliko znam, bio riskantan vozač. Bio je to jedan blag i umeren čovek.

 

Dragi Peđa, neka ti je laka zemlja a onaj naš dogovor završićemo na nekom boljem mestu.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Tužan 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Moguce da je neregulisan secer rezultovao gubitom svesti,bas pre par godina smo operisali jednog vozaca fiat pande koji je zbog hipoglikemije i gubitka svesti imao udes sa gsp-om,ludu srecu je imao...

Uzrok smrti mozda je masna embolija obzirom da je polomio butnu kost... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Otišao je čovek, legenda u godinama i za života. Stalno je bio u postovima koje sam pratio, i iako ga nisam poznavao, stekao sam sliku ličnosti. Jednog dobrice, našeg Deda Mraza. Ovde sam i saznao da nije imao nikog od rodbine, ali sigurno su tu prijatelji koji će ga ispratiti kako dolikuje. Večiti pozdrav legendi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

E Lijane nek ti je laka zemlja,odmeren i prijatan covek,upoznasmo se i uzivo kad je pokupio sir od Flojda za mene,bili kod njega u stanu,pun zanimiljivih priča,jebem ti zivot:'(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja