Jump to content

Moto Zajednica

Motor nece da upali

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Quingqi 200cc

Cao evo da pitam i ovde mozda ce vise njih videti. 

Prvo da pitam ima li neko da prodaje konplet instalaciju za Quingqi QM 200cc (ne mora cdi, namotaji, bobina, zmigavci, svetla, desna i leva, konzola)ako je u ok stanju ponudite

A onda da pitam ako neko zna u cemu moze da bude problem:zamenio sam bobinu, cdi, rucku koplet sa desne strane i kad stisnem(da napomenem ja sam spajao zice kd desne konzole jer se nisu polkapali kablovi) pritisnem dugme za paljenje motor vergla ali nece da upali, skinem svecicu prislonim je na masu stisnem dugme motor vergla ali nema svecice cim pustim dugme on baci varnicu na kratko, isto je i kad pritisnem dugme na blic samo tad baci varnicu na kratko i to je to.isto kad stisnem dugme i kad pustim u tom momentu se cuje u releju startera da nesto cvakne, sagnem se i nadjem dve diode izvadim ih i shvatim da je jedna pukla uzmem na njeni mesto i ubacim drugu motor  vergla ali nema u opste varnice, cim vratim tu  neispravnu on baci varnicu na kratko, (da napomenem posle dva tri verglanja ne duze od 10sekundi ta neispravna dioda bude vrela) vratio sam te diode na mesto i sad duga svetla nece da mi rade, sta sam jos otkrio onaj mali magnetic sto ide sa namotaja sa njega idu dva kabla kad ih pistalicom proverim oni su u kontaktu pistalica pocne da pisti ne znam da li to tako treba, pa pomazite ko sta zna. 

IMG-236527c8f81cd9055bd7ff5fcd8904e6-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Treba pikap da ima mali otpor, tako da je u rtedu da pisti.

Nadji uputstvo za ispitivanje diode , pa proveri da li je stradala.

Da li si  menjao nesto na motociklu skoro. Da li je cdi original? Postoje dc i ac cdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Quingqi 200cc

Pa vidi ovako motor je rafio sve dok ga ja nasam stavio na spaner i zamenio zadnji amortizer tog dana sam pokusao da zamenim i prekidace sa desne strane i od tad nije mogao vise da upali pa sam ja pre neki dan pogadjao kablove dok nisam ubo redosled i onda sam stisnuo kvacilo pritisnuo start dugme i on je poceo da vergla mozda sam ja obrnuo neki redosled 

Zamenio sam cdi decko mi je rekao da je od 200cc quingqi i da je 100% ipsravan, zamenio sam i bobinu 

A za diodu sam siguran da je stradala jer je pukla i kad je stavim da je izmerim ne pokazuje nista a za drugu pokazuje. 

Ali ne znam zasto kad ubacim tu drugu na mesto te sto je stradala onda motor ne baca varnicu uposte a kad stavim tu neispravnu on baca varnicu. 

Mislim da sam napisao gore da se ta neispravna dioda previse zagreva dok ova druga ne 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1281 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Moras da nadjes nekoga ko se razume u elektroniku, i zna da isprati semu.

Imas dosta objasnjenja na netu, na yt, ali ako razumes engleski i tematiku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Quingqi 200cc
Pre 18 sati, slave74 je napisao:

Treba pikap da ima mali otpor, tako da je u rtedu da pisti.

Nadji uputstvo za ispitivanje diode , pa proveri da li je stradala.

Da li si  menjao nesto na motociklu skoro. Da li je cdi original? Postoje dc i ac cdi.

Stradala je jedna dioda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja