Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XTZ 750 NE Pali

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Dobro Vecer.

E ovako xtz 750 ubacen motor u quada (raptor 666 kostur) nakon ubacivanja stavim karburator koji je lezao 2 godine plus svijecice stare pitaj boga koliko.

nisam nista cistio, naspem ulja 2l sto sam imao stavim sve upalim radi kao singerica na leru, gas velik nije primao nisam imao filtere zraka, primi al se gusi logicno.

dolazio s posla 2 3 dana u garazu upalim 2 3 minute sve tip top bez sauga palio nakog 4 5 sekundi verglanja znaci perfekt.

preskocim 1 dan nisam dolazio, dodem sljedeci naspem rest ulja. nadospem goriva u livak (infuzija) bez pumpe nece da upali.

Rastavim cijeli karburator do zadnjeg sarafa promjenim gumice sve,mebrane osim igli i tubi od igrli.

Opet nije htio upalit, pogledam fazu motora, preskocio motor.

Brutalnu kompresiju ima klip cilindar uredu, ventili uredu, stavim ga u fazu ponovo.

sve sastavim verglam javlja se,

slatko vergla ako me razumjete mrva mu fali.

nekad upali na leru odradi 6-7 sekundi i ugasi (ne prima gas odmah ugasi).

Ispitane svijecice,blombina, dizao,spustao igli smijesu zavrco odvrco.

ne znam vise sta probati.

Zanima me da nisu u pitanju igle i tube za njih.

ili Ulje koje sam nadosuo al nadosu sam na mijeru ne vijerujem da mu je nesto negdje popusilo pa da mu ulje stvara problem.

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Lepo je radio a onda je preskocio motor. Sad vise nece.. Otkud znas da si ga dobro uzupcio. Tu je negde problem kaze logika. Dodatnim popravkama samo zbunjujes i sebe i ostale koji bi mogli da pomognu, zato se niko i ne javlja. Nesto tu debelo nije kako treba cim je motor prezupcio

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

De ti to lipo  snimi pa nam posalji da vidimo i mi. Sta ti je to Faza? Do tuba i iglica sigurno nije, cak bi prije rekao da su dobre jer STenere nece hladna upaliti ako su dobre bez sauga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Izmeri kompresiju pre bilo kakvog ponovnog stelovanja. Tenera pali i na 1 cilindar samo da je ok taj jedan. Ovde kao da oba promasuju, tj nece da prihvati. Desi se nekad i da zaborave ljudi da vrate poklopac na cevcicu za vakum uredjaj( druga ide na pumpu za gorivo) pa da ima deotnacije, ali to nije ovde slucaj. Proveri faze, ako je sve ok, mada nesto sumnjivo radi. Jako je tesko reci gde je problem , ako si cackao sve. Pogotovu zupcenje. Kompresija, faza, struja, gorivo mozes i spricem da ubacis samo da prihvati.

 

Promenio član Gvozden

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

Ja bi posle verglanja skinuo svecice i baci pogled na njih.

Ako su mokre,osusi i ocisti pa probaj opet ili stavi neke druge ako imas ispravne

Ako su suve proveri nivo goriva u karburatorima i ja bi stavio filter vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja