Jump to content

Moto Zajednica

Način prelaska državne granice

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

Zdravo,

 

Interesuje me na koji način pristupate kada prelazite granicu?

Šta spremite sve od papira?

Da li preteknete kompletnu kolonu do prvog automobila u redu?

Stanete sa strane pa priđete pešaka do carinika?

Skidate kacigu, podkapu, itd?

 

Pokušao sam za ovo malo vremena provedenih na putovanju van zemlje dosta kombinacija, nisam uspeo da skapiram šta najbolje "prolazi".

 

Situacija od prošlog vikenda nakon odlaska u BiH i povratka je, da na samom ulazu u BiH, niti su gledali dokumenta niti sam skidao kacigu, dok na našoj granici u povratku samo što nisam dizao sedište da proveravaju :na_glavi:

 

Deluje mi ipak da je najviše do raspoloženja dotičnog/ne u datom trenutku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nekako je takav utisak uvek - da nas uvek više jabavaju naši po povratku kući nego oni sa druge strane kada idemo kod njih...

 

Neka kulturica je da se ne pretiče baš kompletna kolona, već se stane tipa iza trećeg-četvrtog vozila. :D To nije mnogo da se sačeka, a nekada i graničar (ne carinik, oni su tek iza :D) sam pozove da se pređu i preostala vozila... :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
12 minutes ago, davidloki said:

Da li preteknete kompletnu kolonu do prvog automobila u redu?

 

Ne bih primjera radi cekao na +35 u opremi, pa taman neka me odma uhapse. Preteknem, pa priupitam pred granicom da se ukljucim nekog iz kolone. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

"Da li preteknete kompletnu kolonu do prvog automobila u redu?"

 

Ovo NIKAKO nemoj raditi, u protivnom nemoj se cuditi ako te budu drkali....

 

No, da me me shvate pogresno, TREBA obilaziti kolonu, svi to radimo, ALI ne treba onako pederski obici bas sve do predposlednjeg auta, neki carinici to ne vole, i pravice vam problem zbog toga.
Gomilu puta sam prelazio razne granice i BAS NIKAD nisam imao problem, a uvek obidjem kolonu, ALI, kada obidjem kolonu ostavim 5-6 auta izmedju mene i carinske kucice, i to uvek pali.

Jer ipak treba gledati stvar sa pozitivne strane, ako sam obisao kolonu od 50-60 automobila, pa valjda mogu sacekati onda tih 5 automobila.

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09
5 hours ago, Biker-Boy said:

"Da li preteknete kompletnu kolonu do prvog automobila u redu?"

 

Ovo NIKAKO nemoj raditi, u protivnom nemoj se cuditi ako te budu drkali....

 

No, da me me shvate pogresno, TREBA obilaziti kolonu, svi to radimo, ALI ne treba onako pederski obici bas sve do predposlednjeg auta, neki carinici to ne vole, i pravice vam problem zbog toga.
Gomilu puta sam prelazio razne granice i BAS NIKAD nisam imao problem, a uvek obidjem kolonu, ALI, kada obidjem kolonu ostavim 5-6 auta izmedju mene i carinske kucice, i to uvek pali.

Jer ipak treba gledati stvar sa pozitivne strane, ako sam obisao kolonu od 50-60 automobila, pa valjda mogu sacekati onda tih 5 automobila.

Apsolutno je jasno.

Možda malo bude neprijatno kada ti sačekaš tih 5 automobila ispred tebe i računaš kako ćeš brzo proći (to isto računa i onaj 6-ti koji te je pustio ispred) i onda policajac krene da izvoljeva kao u mom slučaju u nedelju.

Pa mislim da me je psovalo barem pola kolone, a da je barem dva puta ovaj iza pomislio da me obori sa motora :)

 

Inače uvek praktikujem isto da se ubacim na desetaka metara od kućice, da im ne odvlačim toliko pažnje.

Jer sam video kako jednog kolegu, koji se sa međugasom ubacio direktno ispred policajaca, vratili na kraj kolone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Где год да сам ишао преко, мотором, колима, бусем... увек нас наши најашу као да смо мигранти.
Да л је у питању неки трип, доказивање силе, моћи, шта ли, углавном сам на нашим границама имао проблема.
Што се претицања тиче, опет су наши проблем.
Пре 3 године кад сам ишао у Будимпешту, биле су невероватне гужве, август месец. чекало се по 4-5 сати на прелазак.
Друг и ја на моторима, људи су нас лагано пуштали у колони, а полиција нас је чак и убрзавала да прођемо и станемо на чело колоне. Границу прешли за 15ак минута.
Е сад, генерално претекнем колону и станем неких 5-6 аута иза шалтера. Никад нико правио проблем није, што не значи да неће, има свакаквих искустава.
Сва документа спремам и дајем, а за кацигу увек питам да ли је потребно да скинем, ако не инсистирају не дирам је.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, davidloki je napisao:

Pa mislim da me je psovalo barem pola kolone, a da je barem dva puta ovaj iza pomislio da me obori sa motora :)

 

Ne verujem, velika vecina ljudi u kolima nas pogleda i pomisli "Vidi budalu po ovoj vrucini obucen u opremu od glave do pete...nebi se menjo s njim nikad...dobro je meni u kolima s klimom...". :D

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Sva potrebna dokumenta (pasos, licna, saobracajna, zeleni karton, medjunarodna vozacka) stavim u zip-lock kesicu od 1l, pa onda u tank torbu. Tako su uvek na dohvat ruke (i sigurna od vode). Takodje su u kesici i jedno 35e (5 + 10 + 20), za ne daj boze ;) 

 

Posto nosim podkapu i full face kacigu, uvek ih skidam. Kad god nisam, policajci/carinici su trazili da to ucinim.

 

Kolone preticem, ali ne do prvog u redu. Sve posle 3./4. je ok. Ako ima mesta da se stane sa strane u hladu, pre to uradim nego da stojim u koloni (kad sam vec obisao kolonu, da ne moraju ljudi da cekaju dodatno da se ja na motociklu pokrenem sa mesta). I tad opet pustim par vozila da prodje pa tek onda pristupim peske salteru. Ako je i carinski salter blizu i njega obavljam pre nego sto se vrnem na motor.

 

I naravno, uvek treba biti nasmejan i opusten u komunikaciji sa uniformisanim licima i pratiti njihov ritam. Ako hoce da se sale i zezaju na tvoj racun, prikljucis se tome, ne lupas kontru.

 

Promenio član maxx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Uh, ja ispadoh najgora od sve dece :)

Uvek obidjem citavu kolonu, parkiram ata u ravni sa kucicom, desno od kolone i peske pridjem kucici cim prvi automobil zavrsi sa kontrolom.

Uvek tek pred policajcem dizem vizir i pruzajuci mu dokumente pitam da li treba da skinem kacigu. Samo jednom me je jedan naterao da to uradim i tu sam negodovala kao da me opsovao, usput mu objasnjavajuci koliko je cimanje sve to uraditi (meni posebno jer ispod kacige nosim i naocare za vid, pa dok napakujem kosu, naocare i potkapu da nista ne strci ispod kacige, mnogo se uznemirim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Dosta puta prelazio granicu, sa ženom saputnikom, i uvek obidjemo celu kolonu do kraja ali se nikada ali nikada nisam ubacivao na kvarno...uvek smo sačekali da nas neko propusti u red...
Uglavnom nas propuste odmah ali bilo je slučajeva da neće da nas puste u red 2-3 vozila zaredom na šta sam potpuno kul..
Nikada nisam imao problem sa carinikom!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2381 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, davidloki said:

Nikako da osvane i komentar da neko čeka u koloni :lol2:

Ne smeju da priznaju :D 

 

mada mislim da niko ne ceka, ja takodje nikad nisam cekao. Tu negde do 2-3 auta pa lagano. Kaciga unapred skinuta, dokumenti pripremljeni i nikom ni ne pravim red

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
A na pitanje: Gde idete?
Kada mu kažem da nemam pojma, on misli da ga zajebavam :moto2:
Identicnu sam situaciju imao danas. Pita me gdje cu, ja reko pojma nemam idem da se vozam ne znam ni sam gdje bih. Ali sam ga slatko nasmijao, vrati dokumenta kaze ajde vozaj se. I eto spicih danas 300km.

A inace obilazim kolonu i ustekam se na 3-4 auta prije kucice(nekada i vise) s tim da uvijek trazim odobrenje vozaca da stanem ispred njega, nikad mi niko nije rekao da ne moze.
Kacigu uglavnom skidam osim ako policajac kaze da ne moram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Uh, ja ispadoh najgora od sve dece 
Uvek obidjem citavu kolonu, parkiram ata u ravni sa kucicom, desno od kolone i peske pridjem kucici cim prvi automobil zavrsi sa kontrolom.


Ahahahahaaaa ovo nisam nikada do sada ni video da neko radi na granici, mada leti ima dosta motora svuda. Jedino na Horgošu oni što peške idu i vuku kofere prilaze peške sa pasošima. Moraću da probam prvom prilikom, mada može neko namerno da obori motor ako se iznervira...

Inače, jedino je prošle godine neka gospođa imala primedbi na ubacivanje u kolonu ali je bila iz zapadne Evrope pa sam joj kulturno objasnio da je kod nas takav običaj da uvek prvo idu motori. Bugarska policija je možda i najprijateljskija sa motorima, prošle godine su puštali da se prođe ka Grčkoj kada je bio onaj haos.
Kombi i kamp prikolicu nikako nikako ne mogu da podnesem kada vidim ispred na granici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ne smeju da priznaju  
 
mada mislim da niko ne ceka, ja takodje nikad nisam cekao. Tu negde do 2-3 auta pa lagano. Kaciga unapred skinuta, dokumenti pripremljeni i nikom ni ne pravim red
Ja jednom obilazim kolonu na Raci i u koloni kolega uredno ceka jedno 300m od kucice. Ja zastanem, rekoh hocemol, bas pripeklo? On kulturno, neka nije strasno, samo ti idi. Ma hajde bolan dal si normalan, ma jok nece.
Ja se dalje provlacim kad vidim zena sa opremom se vraca od granice u njegovom smijeru, sigurno otisla u wc, pa zato on nije htjeo sa mnom, a bilo mu glupo objasnjavati.
Ja zapeo hajde, pa hajde nikad vise, naucena skola.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nije @Nolanka jedina  :zvizduk:

 

Uvek tako, laganezi između kolona, stanem između kućica, pa tih par korak do šaltera. Narafski, umilan pogled prema onome ko je prvi u redu i neki klimoglav sa njegove strane je dobrodošao. Ako se buni ... pa božemoj, neka se buni :D . Za kacigu pitam carinika da li treba ili ne da skidam, ako traži skinem i to je to.

 

Ulaz u Bugarsku, Jul mesec, puno Turaka koji idu kući; ja zamolim za prolaz (između kolona, na 50 metara od kućice), oni agresivno preprečuju put i kao bune se. OK, ja još agresivnije, pa prođem pored njih.

Jedini problem sa carinikom je bio na ulazu u Srbiju iz Bosne. Upekla zvezda, preko 30 u hladu. Prilazi neki drkoš carinik i kao da se vratim na kraj kolone. Ja pokušam ljubazno da mu objasnim kako izgleda u crnoj koži sa grejalicom ispod dupeta na suncu, a on u fazonu, ne interesuje ga. Ja odbijem da se vratim i nastavim da se preganjam s njim. Priđe nam neki sa čvarcima, pita šta se događa. Onaj tupanu mu reče da se ja žalim zato što nemam klimu ispod kacige :D. Šef mu reče da me ne gnjavi a meni reče da prođem (fin, normalan čo'ek). :jee1:

 

Nije poenta praviti se pametan na uštrb drugih ali zaista je velika razlika da li sediš u kavezu pod klimom, pijuckaš vodu i pušiš cigaru ili ispod kacige a iznad usijanog agregata i asfalta koji peče noge čekaš u redu 30, 45 ili više minuta. Trebalo bi da bude normalno da kavezari propuste dvotočkaša u takvim situacijama. Ako to nisu sposobni da shvate, no se ljute i bune - pa molim lepo, ko ih šljivi.  :aha:

 

Promenio član drs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Sad ispada da svi obilazimo kolonu na granici zbog vrucine?! Pa nije bas tako,obilazimo i kad je 18 stepeni u prolece. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja