Jump to content

Moto Zajednica

Glupe greske

Recommended Posts

  • Slow rider, 896 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Kupio sam Virago jesenas, preko zime ga sredjivao cakum - pakum, koštao me ukupno kupovina i ulaganje 2300e, provozam ga nekih 250km i prodam ga za 2000e. Gde ćeš gluplje greške od ovoga...

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
Pre 10 sati, misa-pei je napisao:

Hehehehe, setih se sad... Može i u naši padovi, ali mi je ovde zanimljivije zbog više grešaka u sledu...

 

Elem, pre mnogo godina, kad sam ja imao malo manje od 20, pokupimo drugar i ja neke devojke (greška br.1 :D:D:D), vozikamo se, odemo do Avale. Vraćamo se, ispred nas se vuča neki R4, čilac za volanom. Prođe ga Peca, ja za njim (greška br.2), kad sam bio paralelno s Renoom, krajičkom oka vidim da matori koči i mota levo (u mene). Naravno, bez žmigavca. Čuo sam neko "cak"i otišao. Auto me je zakačio svojim branikom za onaj ogromni rol bar na Jawi. Odemo odatle na Košutnjak i Peca stane uz desnu ivicu puta. Ja za njim, da ne zakrčimo ceo put (greška br.3), ne znam zašto spuštam desnu nogu kad sam stao greška br.4), a zemlje nema... I tako se naginjem, zemlje nema i nema... Kad se zemlja pojavila, bilo je kasno da zadržim motor :D :D:D Isprevrtasmo se ona devojčica i ja, Peca i ona na njegovom motoru vrište od smeha. Asfalt je dobrih dvadesetak cm iznad ostalog terena, baš na tom mestu. Jedva podigosmo Jawu. I tako seli mi tu negde, pričam sa devojčicom... koja ima 16 godina (greška br.XXX) :D:D:D 

 

Od tada sam prvo proveravao da li je dama punoletna pre nego što se upustim u dalju... hm... "vožnju" :D:D:D 

 

Iz te vožnje sam naučio da:

- ne vozikam devojke koje se druže sa Pecom

- ne pretičem k'o magarac prateći onog ispred sebe, nego da prvo samostalno procenim  da li da pretičem ili čekam

- da gledam šta je pored puta kad stajem

- proverim koliko devojka ima godina.

 

Sve u svemu, bio je to dan kad sam mnogo naučio :D:D:D 

 

Ako se nisi opekao na auspuh, nista nisi napravio :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Kupim ja prvi “veliki” motor i krenem do Avale jedan dan. Lepo vreme, gužva ogromna od sredine otprilike sve gore do vrha. Elem prodjem isključenje za spomenik i krenem da se spuštam ka tornju, shvatim da bih mogao da prošetam malo i parkiram se uz desnu ivicu u koloni parkiranih automobila. Prošetam do spomenika, vraćam se, sedam na motor i u tom momentu shvatim da sam se nizbrdo parkirao skroz do branika automobila ispred mene, dijagonalno, u kontra smeru od sredine ulice. Epilog priče je da sam dobrih 15ak minuta, mic po mic, sedeći na motoru cimao unazad (strm deo je u pitanju), dok na kraju nisam uspeo da ga izvučem dovoljno u rikverc da mogu da se provučem pored kola koja su bila parkirana ispred mene. Tehnika kočnica, skupim snagu, cimnem korman iz petnih žila (motor se pomeri milimetar), pa opet kočnica. I tako u krug. Gola voda sam na kraju bio. Ljudi u prolazu u automobilima gledaju, čude se, smeju se, blam živ me pojeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

E to je vec za setiti se!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Sto rece Misa Pei: davno-davno, kada sam imao nekih 16-17 godina, maznem caletu Audija 100 da se provozam sa 2 drugara. Bio slab accu, i ugasi mi se negde blizu naplatne rampe u Vrcinu (na lokalnom putu). Bitno u prici da je taj Audi imao sigurno jedno tonu ipo :lol:

Ja na kljuc - nece, samo klakce. Stanem, vratim kljuc, "isteram"ta 2 drugara iz auta da me poguraju. vec pao mrak. Guraju oni, guraju, ja u drugoj pokusavam da upalim - ni da se zakaslje. Jednog momenta ukapiram da mi je instrument tabla nesto mnogo mracna. Ukapiram da ne gore dve (inace ogromne lampice) za accu i ulje :lol: U prevodu, nisam dao kontakt...  :lol:

Nisam smeo da im kazem zasto su ga gurali jedno 300-400 metara dok nismo dosli kuci i ja pobegao iz auta da mogu da se branim k`o covek... :lol3:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ajoj, pa ja nisam ovo pricao..

Jednom, u lepoj dubini Kucaja, otprilike pred odvajanje za Vejsku reku.. stao sa kinezom..Setam, uzivam u zelenilu.. obavim sta treba.

Da krenem, verglam.. ma ni da pokusa da sastavi.. vidim ja, otici ce aku.. kurblom.. nula, nista. Nije frka u smislu da imam alat i delove, vec pocinjem da razmisljam da mu makar sediste skinem za pocetak.. Ajd' rekoh pogledacu svecicu i zameniti karbic, baciti pogled na creva.. Jer je opcija br. 2 pesacenje 20km do najblizeg asfalta (tad put do Brezovice nije bio asfaltiran), 30km do prve civilizacije.. Odaljim se od skutera, da vidim neko drvo gde da okacim stvari, pogledam unaokolo..

 

Spustena copava.

 

:jee1::jee1::jee1:

 

Bolje da se nisam ni vracao iz one sume, je l' da? Realno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Vidim da dobar dio ekipe je zeznuo kill switch, tako i mene, dok sam sastavljao jawu, ja je kurblam,kurblam, skidam svijecice, mjenjam, cackam po karburatoru,oznoijo se cijeli, zadihao, noga boli da nemogu stati na nju, odustao, drugi dan upala misica, kad tek poslije koliko da prekidac na off :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Jel ovo ona tema-kako sam uspeo da zajebem stvar? 

Resim ti ja tako da sredim rezervoar na Kawi. Kupim epoxy prajmer, ali pre toga treba očistiti od rđe. Prvo ću da ubacim lanac sa antirostom, a posle ide kiselina i baza ili elektroliza. Kako mi bude zgodno. I tako smislim ja da vezem kanap za lanac, ubacim ga u rezervoar, a kanap ostavim da viri na čep. Da mogu lakše da izvadim lanac . Ne znam stvarno odakle mi ta ideja. 

Lepo ja to promuckam, zapetlja mi se kanap oko cevi oduška u rezervoaru i sada lepo ne mogu da izvadim ni lanac ni kanap. 

Sex bez potrebe... 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 9 sati, el classico je napisao:

Zapališ kanap emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

Plan je sledeći - čekam šuraka da mi donese kameru. Kroz otvor za točenje gurnem kameru, a kroz otvor za plovak šipkicu naoštrenu na vrhu. Nadam se da ću uspeti da precvikam kanap i da istresem sve napolje. Proleće stiže, a ja još nisam spreman... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2841 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kad već imaš kameru, preporučio bih ti da kod kineza kupiš onu fleksibilnu hvataljku sa tri, četiri kandžice. Možda ćeš tako lakše da otpetljaš kanap. I svakako spremi i žičicu sa savijenom kukicom na vrhu. Odlično za otpetljavanje s mesta koja ne možeš da dohvatiš. Ne pitaj me kako znam :D :D:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
Meni je ludačku košulju obukao desni retrovizor na kome se staklo rasklimalo.
Kako motor pređe 3000 obrtaja počne da se čuje neko zvečanje koje kao da dolazi iz glave motora. Stanem pa zagledam, osluškujem, na leru je sve u redu kad krenem katastrofa. Kad sam došao kući onda sam utvrdio šta je i to slučajno. Praktično sam stajao pored motora i dodavao gas kad sam "ga čuo".
Inače i danas se čuje samo ga ignorišem.
 
A slavinu za gorivo mi je zatvorio  neki mangup prošle godine dok sam sedeo u kafani a motor je bio nekih tri metra od mene. I tako, ja vozim on gubi snagu i čim sam pustio gas samo se ugasio. To sam odmah otkrio!
Ovo se meni desilo sa nosacem za telefon prosle godine. I nekako otkrijem sta je posle par meseci voznje. I sad dodje zima, nisam vozio januar i feb i dodjem kuci, upalim motor, krenem da vozim i krene opet da zveci i ja kao mamlaz stojim pored motora i gledam sta zveci na 4200 obrtaja... Kad sam skapirao sta je, hteo sam da bacim nosac... Sad kao i ti, samo ignorisem xD

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4259 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

2006 година и дошао нови спид трипл 1050. Распаковали га, урадили нулти сервис, опрали и испоручили власнику. Све уредно и сви срећни. Враћа се на први сервис и ја запажам да је комад блока одломљен у пределу предњег ланчаника. Успео сам да избоксујем нове блокове од тријумфа и сад је дошао ред да се препакује агрегар. Све сам уради и упслио али на леру трепети лампица зауље. Чим дам мало гаса угаси се. Схватим да нисам пребацио мале дизне из старог блока које су испод лезајева радилице у влоку у контролушу проток уља као и сам притисак уља. Ајде све из почетка :tras2::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 22 sati, misa-pei je napisao:

Kad već imaš kameru, preporučio bih ti da kod kineza kupiš onu fleksibilnu hvataljku sa tri, četiri kandžice. Možda ćeš tako lakše da otpetljaš kanap. I svakako spremi i žičicu sa savijenom kukicom na vrhu. Odlično za otpetljavanje s mesta koja ne možeš da dohvatiš. Ne pitaj me kako znam :D :D:D 

Resio sam. Prvo sam kroz oba otvora kamerom ispitao stanje, a zatim sam  kroz gornji otvor ugurao kameru a kroz otvor za plovak kukicom od zice izvukao zapetljani deo kanapa i presekao ga. Nakon toga sve je lako izaslo napolje. :takoje:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Glupe greške, ima ih nekoliko ali jedna koja mi je baš baš ono TOP da uvek kada čistim Motor, tačnije lanac, lančanike tj. delove koji su prljavi nikada ne stavim rukavice ionda pola sata perem ruke  i bobonjam.u sebi, pa debilu, imas nekoliko pari, na 2 metra i uvek zaboravim.

 

Još jedna da kada skidam neke delove plastika, takk to, gde su prisutni štafovi, matice, navrtke, metalne ili plastične, umesto da ih lepo smestim.u neku posudicu, ćasu, da zapamtim koji se sa čega, Ja to frknem po podu i svakako nakon izvesnog vremena , neki šutnem koji da kao u zemlju propadne i posle ga tražim 2 sata i j* samom sebi sve po spisku

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
On 31.3.2022. at 20:35, DarkoČa je napisao:

Glupe greške, ima ih nekoliko ali jedna koja mi je baš baš ono TOP da uvek kada čistim Motor, tačnije lanac, lančanike tj. delove koji su prljavi nikada ne stavim rukavice ionda pola sata perem ruke  i bobonjam.u sebi, pa debilu, imas nekoliko pari, na 2 metra i uvek zaboravim.

 

Još jedna da kada skidam neke delove plastika, takk to, gde su prisutni štafovi, matice, navrtke, metalne ili plastične, umesto da ih lepo smestim.u neku posudicu, ćasu, da zapamtim koji se sa čega, Ja to frknem po podu i svakako nakon izvesnog vremena , neki šutnem koji da kao u zemlju propadne i posle ga tražim 2 sata i j* samom sebi sve po spisku

Ahahaha

 Meni je najzalije dati pare za rukavice i na poslu i kuci, ne zato sto mislim da nisu porebne nego sto ih stalno kupujem i nikad ih ne stavim kad radim nesto.

 Imam ih svuda po coskovima nove ili samo jednom upotrebljene

 A i sa srafovima ista prica, zato nista i ne diram oko motora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 469 postova

Kod mene je situacija sa srafovima takva da uvek kupim vise komada da imam u rezervi. Onda tu rezervu stavim "negde na sigurno" i kad mi zatreba isti cini mi se da mi je lakse da odem i na drugi kraj sveta do gvozdjare i kupim nov nego da pronadjem to "sigurno mesto" :D

Zato se vise i ne trudim, vec ako nisam siguran gde je trk pravo do gvozdjare. "dobar dan, m6 2cm, siru podloskicu. Hvala, prijatno, dovidjenja" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Skinem nosac kofera pre par meseci, ostavim te srafove na "sigurno mesto", a na istom gomila srafova od drugih stvari takodje. Treba sad ubosti odgovarajuce, kad budem montirao sve opet. Najgore ce biti ako probam svaki odatle, a ispadne da sam ih zaturio na neko drugo mesto skroz. 

 

Pouka za sledeci put, odloziti srafove u male plasticne kesice sa natpisom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350

Setih se i ja jedne svoje budalastine. Dok sam vozio forzu 300, prosle godine provozam se malo do Avalskog tornja. Put predivan, šumica, penjem se na vrh. Dolazim do tornja, stajem sa desne strane odmah pored njega, gasim motor, spuštam ćopavu. Uspravim se na noge, skrećem pogled u levo i divim se građevini, uživam u arhitektonskom remek delu... i samo čujem baaaammm!!! Pogledam - pade skuter na levu stranu, nisam ni skontao da sam se parkirao na blagoj nizbrdic:grr:i. 3000 km na satu, manje od godinu dana star, hladan znoj me je oblio u trenutku!!! Prilaze ljudi da mi pomognu da ga podignem, izblamirah se samo tako. Ne znam kojim čudom, ali imao sam samo jednu malu ogrebotinu na skuteru negde oko ćopave, čudo neviđeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Pregrađivanjem stana jesenas napravim detetu sobu, morao da skinem klimu. Poznanik majstor kaže uzeću ja klimu kući da je rasturim, operem itd. Evo ti nosač klime nemoj nikako da ga zaturiš jer ne možemo da je montiramo bez toga... Pre mesec-dva raspremam kuću, izbacujem gluposti, uz te gluposti i nekakvu ploču metalnu. Došao pre dve nedelje napokon majstor za klimu, montirao spoljnu jedinicu, izbušio rupu, kaže daj sad onaj nosač unutrašnje jedinice - koji nosač? :jee:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSR 600, APN 4

Ubacim ključ u bravu, dam kontakt, stisnem kvačilo, da zaverglam cvrc ništa. Razmišljam šta je sada u pm. U momentu pritisak 200. Tako ja 5 minuta blenem u njega.. Ništa, mora da se odgura negde da ne smeta tu ispred prodavnice. Da poguram neće.  Šta je sad sitno ti žito. Debil ga ostavio u prvoj brzini, bila spuštena ćopava i nije hteo da odreaguje na taster za paljenje. Poludeo sam još više. :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

I tako zavrsim sve obaveze pre posla i krenem da se provozam , da otkljucam volan i cujem jedno klik viska... Marmun je ostavio upaljeno parking svetlo 2 dana i sad je sto bi Pikac rekao ma ni da ga cacne ...
Pacijent se puni pa cu da vidim da li sam mu tako presudio ili ce da jos malo posluzi 
Izgoreo sam :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 1.5.2022. at 22:13, Drelens je napisao:

Ubacim ključ u bravu, dam kontakt, stisnem kvačilo, da zaverglam cvrc ništa. Razmišljam šta je sada u pm. U momentu pritisak 200. Tako ja 5 minuta blenem u njega.. Ništa, mora da se odgura negde da ne smeta tu ispred prodavnice. Da poguram neće.  Šta je sad sitno ti žito. Debil ga ostavio u prvoj brzini, bila spuštena ćopava i nije hteo da odreaguje na taster za paljenje. Poludeo sam još više. :tras2:

 

Tako isto i ja prosle godine na Banditu 650 prvo proljetno palenje, samo sa razlikom sto sam zaboravio stisnuti rucicu kvacila. Vergla, ali nece da upali. Onda sam skinuo akumulator rekoh dugo stojao ne paljen, pa da ga ne mucim? Dodjem kuci izmjerim napon, a on 12.3V. Onda mi se upali lampica da sam zaboravio stisnuti rucicu kvacila. Jbga vozio dugo ( 8 godina ) TDM 850, pa navika jaca od ljubavi da ne sticnem kvacilo pri palenju. Usput malo nakacio aku na punjac kad je vec skinut i nakon sat vremena vratim u motor. Naravno sad sa stisnutom rucicom kvacila i sto se kaze motor upali na pola zuba. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja