Jump to content

Moto Zajednica

Scorpion Exo R1

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

Za R1 ne znam ali za 1400 air ti javljam utiske za par dana.

 

 

20210514_161956.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
On 4/28/2021 at 4:39 PM, talicni007 said:

Pozdrav svima, da li je neko imao ili ima Scorpion Exo R1 i kakvi su vam utisci?

 

Pokusao sam da pretrazim forum i nisam nasao temu sa ovom kacigom.

Ortak je ima vec godinu dana i prezadovoljan je. Probao sam je i izuzetno je lagana i udobna. Deluje kvalitetno. Kao vecina Scorpion kaciga ima pumpicu za naduvavanje cheek pad-ova a sama postava je jako mekana i prijatna na dodir. Ima i bas dobru pripremu za komunikaciju. Nismo morali da lepimo cicak trake jer su zvucnici upali perfektno na mesto i ne mrdaju.

 

Proveri samo da li odgovara tvom obliku glave jer ortaka zulja napred. Svaki put kada je skine ima crvenu straftu na celu. Kaciga je verovatno namenjena ljudima sa manje duguljastom glavom. Znaci neki intermediate oval / oval, nikako long oval.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Ja imam Scorpion EXO R1, za moj oblik glave odlično leži, lagana kaciga dolazi sa tamnim, clear vizirom i pinlockom, sve spakovano u veoma kvalitetnu vrećicu.
Nosim je skoro godinu dana, nije preterano bučna, važno je da ne zviždi uopšte, i preko 140kmh šušti al ništa neprijatno, odlično postavljeni lufteri divno hladi, a kad se pozatvara sve nema podvlačenja vetra jer ima i podbradak.
Unutrašnjost vadiva, periva i brzo se suši! 

DD kopča je super, nije klizav i predug kaiš. Da ima i pumpicu za obraze al još to ne koristih, takodje ima i one emergency pull trakice da se izvade obraz jastučići kad je frka.

Na glavi je ne osećam, lepo je izbalansirana, i za razliku od Arai kacige koju sam nosila davno nisu se spljeskali obrazi i eto i posle godinu dana mi njena veličina odgovara savršeno.

Grafike su im zanimljive i ima i ludih boja al u mojoj veličini (XS) izbor je dosta sužen. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: GSX-R 750 L1

Evo da napisem svoje utiske vezano za Scorpion EXO R1.
U kutiji sam dobio tamni vizir, pinlock, kvlaitetnu vrecicu za kacigu.
Nosim je nekih dva meseca, kaciga je prilicno lagana i nije previse bucna (naravno da ne mozete ocekivati da se ne cuje sum vetra) :D
Mislim da ne odgovara sasvim mom obliku glave, zna ponekad da me pritisne na celu (kada vozim preko dva sata bez pauze osetim blago pritiskanje), takodje sam primetio da zna malo da mi se nabije brada pri dosta vecoj brzini. Inace kaciga mi je taman nije da ima lufta, ali kao sto sam rekao mora da je do mog oblika glave.
Viziri imaju odlicnu preglednost, svidja mi se sto tamni vizir nije skroz taman vec je "smoked" tako da nema onih prelamanja kada na putu ima dosta senki.
Sve u svemu zadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja