Jump to content

Moto Zajednica

Nerealna cena motora u 2021.

Recommended Posts

• Drug član, 1157 postova
  • Motocikl: BanditoS
Just now, Bole37 said:

evo dacu ti ja sva vozila pa probavaj...:jee:

to mu mnogi nudili na zajam. A cale moj mi redovno ostavlja auto, kao, neka ga malo kod tebe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 1157 postova
  • Motocikl: BanditoS
Just now, Marek1987 said:

@Markone88 Hoćeš nekoliko naših vozila da ti damo da probaš? :)

da si javio ranije, pre par meseci, kad nisam znao sta cu od dosade, moze, sad sa trudnom zenom, i selidbom u pripremi, mogu samo svoj da glancam (ispravno je kako god da se procita xaxaxa) :D

• Sviđa mi se 1
  • Haha 8

• Svrati ponekad, 335 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Sto se tice nerealnih cena, pa one su bile i pre 5 godina kada sam pazario motor koji vozim danas.

Zapravo pre 10 god (koliko sam pratio iste), posto mi je trebalo 4 godine da shvatim da cena od 1500evra za dobar polovan motor od 15 godina, ni tada nisu postojale. Sve je bilo duplo skuplje od ocekivanog. A tek ovih poslednjih godinu dana ...

Kao sto je vec neko ranije rekao, neko ima toliko para da moze bilo koji apsurd da isprati. Prodavac moze da stavi koju god hoce cenu ali sve zavisi od kupca, da li hoce/ima toliko para da plati.

• Svrati ponekad, 253 postova
  • Motocikl: Honda Transalp XL 700
Pre 2 sati, Deki Katana je napisao:

I meni bode oci taj nesklad.

1989 sam bio u Grckoj sa MZ-om (putopis "Slike iz proslosti - Grcka"). Tu sam i izneo odnos zarade i cena, sto je islo u prilog jacem standardu tada nego danas. Kao sto kazes motora na prste.

Meni ovo lici na klasicno pomodarstvo sa nakradenim parama (da li u vezi sa drzavom, da li neka druga kombinacija), ali posteno nije. Cast izuzetcima.

Pomodarstvo o tome i pričam.Sada klinci sedaju za mašine od 1000ccm i to im je prvi motor.Mama i tata im kupe 100KS,da bi bili u trendu.Jbt, ja sam se dovijao na razne nacine pre 30 i kusur godina da dodjem do automatika.Ovo danas mi nije jasno.Pomenuo si Grcku,1993 će odem u Atinu i raspametim se koliko motora na ulicama.....

pre 51 minuta, Deki Katana je napisao:

Sto se tice nerealnih cena, pa one su bile i pre 5 godina kada sam pazario motor koji vozim danas.

Zapravo pre 10 god (koliko sam pratio iste), posto mi je trebalo 4 godine da shvatim da cena od 1500evra za dobar polovan motor od 15 godina, ni tada nisu postojale. Sve je bilo duplo skuplje od ocekivanog. A tek ovih poslednjih godinu dana ...

Kao sto je vec neko ranije rekao, neko ima toliko para da moze bilo koji apsurd da isprati. Prodavac moze da stavi koju god hoce cenu ali sve zavisi od kupca, da li hoce/ima toliko para da plati.

Poslednjih godinu dana je pravi haos sa cenama.Prosle godine sam jurio Hondu odem na oglas 8 godina star motor trazi 1500 Evra manje nego što košta nov!!!?Nov 7500,on odvalio za 2012 god 6000 Evra.Gde je tu logika?

• Podržavam 1

Pre 6 sati, Marek1987 je napisao:

Pa kako nikad na bolje ako je motor stvar prestiža a sad ih imaš kolko hoćeš i svak bi da vozi. :moto3:

Uvek bilo da neki imaju a neki nemaju ali zaista i meni je čudno ovo danas jer primećujem svud oko sebe da MNOGO ljudi ima MNOGO para... :stabre: Pa preispitujem sebe dal ja nešto ne radim kako treba.. Možda negde šiknula nafta il se pojavila zlatna žila pa svi skupljaju al neće meni da kažu.

To i jeste problem što bi svako da vozi,a svakakvi i voze:besan:

Prosto zinulo ljudima dupe za parama...
Ako drže takve cene, verovatno neko i kupuje.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

• Podržavam 1

• Drug član, 4650 postova

Nova vozila su poskupela oko 30%, neko ko je pre recimo 5 godina kupio nov motor za neka bude 7000 eur sad za takav isti ili slican treba da da oko 9000. Kako da proda svoj? Ako da recimo za 65% cene koju je platio (sto bi bilo ok) on zapravo dobije 50% od cene novog. Onda covek stavi recimo 65% od cene novog ili oko 6000 i onda svi kazu kako je bezobrazan jer je odlucio da za 5 godina izgubi 1000 eur. Aj ga jebi

Promenio član dvlns

• Hronični Motociklopata, 5346 postova
  • Motocikl: ZX-9R Ninja
Pre sat vremena, Bob Rock70 je napisao:

Ako drže takve cene, verovatno neko i kupuje.

Kupuje, ali ne po tim cenama, moze se primetiti da zadnjih godina u oglasima ima jedan neobican trend, a to je da se dizu cene i dizu u nebesa pa se onda spuste, pa opet dizu pa dizu i tako u krug, i naravno, trgovina se obavlja bas u tim momentima kad cena padne.

Kupuje, ali ne po tim cenama, moze se primetiti da zadnjih godina u oglasima ima jedan neobican trend, a to je da se dizu cene i dizu u nebesa pa se onda spuste, pa opet dizu pa dizu i tako u krug, i naravno, trgovina se obavlja bas u tim momentima kad cena padne.
Ja nikako da ,,uhvatim" tu nižu cenu

• Hronični Motociklopata, 5346 postova
  • Motocikl: ZX-9R Ninja

Ne brini, pasce cena kad tad, kad ljudi budu hteli da prodaju, jer drugacije nece.

Mnogi cim uzmu motor i iako nemaju nameru da ga prodaju ipak  ga odma stave u oglase i opice neku ludu cenu u fazonu "Mozda se neko upeca" 

• Vinyl rider, 708 postova
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nije cena samo motora i automobila, nego bukvalno svega, ja sam sad imao problem da kupim gume, navodno sezona počela - mislim se kakav tulac i sezona pa nije guma tolika filozofija ali džabe, ne vredi se nerviram, tražim pa ako naleti

Cene su skočile strašno

Ne brini, pasce cena kad tad, kad ljudi budu hteli da prodaju, jer drugacije nece.
Mnogi cim uzmu motor i iako nemaju nameru da ga prodaju ipak  ga odma stave u oglase i opice neku ludu cenu u fazonu "Mozda se neko upeca" 
Ma ne brinem imam dobrog TA 2009 god, ali jurim neku Africu pa da zaokružim priču

Nije cena samo motora i automobila, nego bukvalno svega, ja sam sad imao problem da kupim gume, navodno sezona počela - mislim se kakav tulac i sezona pa nije guma tolika filozofija ali džabe, ne vredi se nerviram, tražim pa ako naleti
Cene su skočile strašno
Da su samo motori i automobili.Skočile su cene hrane, nekretnina, benzina, generalno sve je skuplje

• Sviđa mi se 3

• Svrati ponekad, 439 postova
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
7 minutes ago, Bob Rock70 said:

Da su samo motori i automobili.Skočile su cene hrane, nekretnina, benzina, generalno sve je skuplje

Tako je.

• Drug član, 1630 postova
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Više je faktora u pitanju. Svakako je više godina u nazad inflacija prikrivana (nije 2-3 %) pa je to sada pokazano na najgori način (delimično sumnjam i na Kineze).

Vidim da američki youtuberi kažu da su auto placevi prazni, da su rent a car rasprodali vozni park kada je nestalo turista pa sada i oni kupuju. Tako da tamo kada skoči cena, povuče i ostale.

Motora je kod nas sve više, tako da je i ranije cena pomalo rasla.

Ovo oko uvoza je jasno da nije ništa povećano, nego se zakon primenjuje na način da se prazna kasa bolje popuni. Zato niko nije mogao ranije da uvozi bez "špeditera". Možda ako bi se iscimali da vrate PDV u zemlji izvoza...

Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Trenutno mislim da je nova Tenere 1200 najbolji izbor. 13500 je nova

Gde da nadjem 13500;)

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja