Jump to content

Moto Zajednica

Nerealna cena motora u 2021.

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 253 postova
  • Motocikl: Honda Transalp XL 700
O neralnoj ceni motora bi mogli da pričamo kada bi na tom tržištu bilo nekih velikih igrača koji drže recimo 90% tržišta i monopol na uvoz, pa oni dogovorno podignu cenu na celom tržištu i kupac nema izbora. Verujem da na tržištu polovnih motora to nije slučaj, tako da je cena u skladu sa onim što su ljudi spremni da plate. Moja trgovina Versys-om (2013to, 40k, lepo očuvan, mažen i pažen).. Oglašen na 4700e sa 30k. Ja pitam koja je zadnja cena. Čovek kaže.. da se ne cenkamo, 4200.. ja platim. Posle 2 godine, 10k i nekih 1000e ulaganja (200e su bile gume ostalo kofer, Scottoiler, sedište, navigacija) oglasim na 5200.. niko da se javi.. spuštam polako, javi se lik na 4700, kada je došao, spustim na 4500 i to je to. Tržište, jbg..

Sve najbolje..

Dobro ti to trziste. Uvoz motora je mali gotovo nikakav, a danas svako zeli da vozi motor. Ja sam položio 1989 i tada si maltene na prste mogao da prebrojiš motore u Beogradu. Danas je motor stvar potrebe, a i prestiža, pa u skladu sa tim i cene. Vremena se menjaju, ali nikad na bolje....

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Drug član, 2431 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2021 - sam podize copavu.
2a91c897353c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki GPZ500S, 1996. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 65000 km, Plavna. Cena 1.800 € - Motori - Polovni Automobili

Morao sam i ja uskociti u vozic:jee3:

• Svrati ponekad, 439 postova
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
9 minutes ago, Bob Rock70 said:

Dobro ti to trziste. Uvoz motora je mali gotovo nikakav, a danas svako zeli da vozi motor. Ja sam položio 1989 i tada si maltene na prste mogao da prebrojiš motore u Beogradu. Danas je motor stvar potrebe, a i prestiža, pa u skladu sa tim i cene. Vremena se menjaju, ali nikad na bolje....

Pa kako nikad na bolje ako je motor stvar prestiža a sad ih imaš kolko hoćeš i svak bi da vozi. :moto3:

Uvek bilo da neki imaju a neki nemaju ali zaista i meni je čudno ovo danas jer primećujem svud oko sebe da MNOGO ljudi ima MNOGO para... :stabre: Pa preispitujem sebe dal ja nešto ne radim kako treba.. Možda negde šiknula nafta il se pojavila zlatna žila pa svi skupljaju al neće meni da kažu.

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

• Svrati ponekad, 422 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900
Pa kako nikad na bolje ako je motor stvar prestiža a sad ih imaš kolko hoćeš i svak bi da vozi. :moto3:

Uvek bilo da neki imaju a neki nemaju ali zaista i meni je čudno ovo danas jer primećujem svud oko sebe da MNOGO ljudi ima MNOGO para... :stabre: Pa preispitujem sebe dal ja nešto ne radim kako treba.. Možda negde šiknula nafta il se pojavila zlatna žila pa svi skupljaju al neće meni da kažu.
Uzeću drugara za primer, kolega sa faxa u n.sadu koji je prešao iz marketinško - grafičke firme u banku na poziciju podrška on - line korisnicima za veću platu, a na prerhodnom poslu mu je bila oko 170h plata, leptejebo, nisam ga pitao sada kolika mu je plata, napominjjem da je ovo sve na teritoriji bgd, tako da ima se para, mnogo, mnogo više u većim i razvijenim gradovima nego u provinciji, i planira sada da kupi neki Motor, nikada seo pre nije, kaže umreću od korone čoveče a to nisam probao još, smehoteka, naravno gleda NOV e motore u rasponu oko 15.000

Poslato sa FIG-LX1 pomoću Tapatoka

• Drug član, 1838 postova

pare se normalnim metodama  ne stiču za 2-3 godine.A pre 3 godine prosečna plata 320 evra.Minimalac ispod 20000 din.PLatu do oko 32000 ima 20% stanovništva a do 40000 40%.sećate se kad su štrajkovali u fijatu pa im digli za 1500 dinara na otprilike 32000. Koji su ti što imaju mnogo para nemam pojma.Ovo su zvanični podaci.Trenutno ima oko 30000 registrovanih dvotočkaša a samo u novonm sadu 1983-199o godine su registracije bicikla sa pomoćnim motorom narasle sa 12000 na 34000 -broj na tablici.

• Sviđa mi se 1

• Drug član, 1838 postova

takvih ko ovaj iz banke nema ni u promilima.Prosečno star auto u srbiji je 17 godina.Po gradu verovatno oko 15 a u selima oko 20 godina.Te marketinške firme nerade  ,,normalno,, na tržištu nego u sprezi sa nekim iz vlasti koji im nabacuje poslove a uzima procenat.Niti su cene tog posla normalne niti način dobija nja istog

Dodao bih samo, da, na putevima nikada više GS- ova 2017+ takodje i drugih novih turing, sport i ostalih motora 2015 +

Automovila da ne pominjem, ostale igrčlke i ne primećujem toliko koliko Motore i Automobile

• Sviđa mi se 1

@DarkoČa Jasno. I kod nas u firmi ima takvih plata, ali to ne može svako. To je jako mali broj ljudi. 

10 minutes ago, sasa ns 1 said:

Koji su ti što imaju mnogo para nemam pojma.Ovo su zvanični podaci.

Nemam pojma ni ja ali vidim... Neki dan bio u Aranđelovcu, pa ljudi moji, ja toliki procenat dobrih auta a naročito novih džipova nisam video ni u jednom gradu u Nemačkoj niti u evropi, a krećem se dosta poslovno.. A Ar bio nekad siromašno mestašce. Ama ništa mi nije jasno.

I neka, i lepo da ljudi imaju, nego se ja pitam samo šta ja pogrešno radim. :)

• Sviđa mi se 1

@DarkoČa Jasno. I kod nas u firmi ima takvih plata, ali to ne može svako. To je jako mali broj ljudi. 

Nemam pojma ni ja ali vidim... Neki dan bio u Aranđelovcu, pa ljudi moji, ja toliki procenat dobrih auta a naročito novih džipova nisam video ni u jednom gradu u Nemačkoj niti u evropi, a krećem se dosta poslovno.. A Ar bio nekad siromašno mestašce. Ama ništa mi nije jasno.

I neka, i lepo da ljudi imaju, nego se ja pitam samo šta ja pogrešno radim. 
Daj da se nekako i mi infiltriramo među te što ih pominju po dubokim džepovima i dobrim kolima, xaxsxa

• Sviđa mi se 1
  • Haha 1

• Zlaja, 157 postova
  • Motocikl: yamaha xj6
27 minutes ago, DarkoČa said:

Uzeću drugara za primer, kolega sa faxa u n.sadu koji je prešao iz marketinško - grafičke firme u banku na poziciju podrška on - line korisnicima za veću platu, a na prerhodnom poslu mu je bila oko 170h plata, leptejebo, nisam ga pitao sada kolika mu je plata, napominjjem da je ovo sve na teritoriji bgd, tako da ima se para, mnogo, mnogo više u većim i razvijenim gradovima nego u provinciji, i planira sada da kupi neki Motor, nikada seo pre nije, kaže umreću od korone čoveče a to nisam probao još, smehoteka, naravno gleda NOV e motore u rasponu oko 15.000

Jeste, radi u kol centru za 170 hiljada.

Tako je zenin direktor pricao po selu da je portir a pun je para

Promenio član zlatkojov
  • Sviđa mi se 1

@shoyyka Milane, vi Aranđelovčani ste u nekim opasno dobrim poslovnim kombinacijama sudeći po voznom parku. De ako se ukaže prilika ubači mene i Darka negde. Ionako bi mnogo voleo da živim tamo.

Pa i ja i žena radimo u banci, jbt, živimo ok, ali to je daleko od
,,novog motora". Tvoj ortak jedino ako je direktor banke! Ili je samac pa mu se može.

Daj da se nekako i mi infiltriramo među te što ih pominju po dubokim džepovima i dobrim kolima, xaxsxa

Kako!!!!!?

• Svrati ponekad, 341 postova
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Dajte, molim vas, prosvetlite me: o kakvom značajnom povećanju carine i poreza pričate. Koliko ja znam, carina je 10% na vrednost motora+prevoz i PDV je 20% na vrednost robe+prevoz+carina već duže vreme i nisam čuo da će se te stope menjati.

Druga je stvar, ako na to mislite, da padaju "šeme" za carinjenje na višestruko umanjenu vrednost robe? Pisao sam negde o mom nedavnom iskustvu sa motorom iz uvoza koji je plaćen po relativno realnoj ceni 1500e, a po papirima uvezen po  vrednosti od 80e, carina i PDV zajedno plaćeni ispod 50e i meni prodat sa fiskalnim računom na oko 400e.

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

• Svrati ponekad, 474 postova
  • Motocikl: CF Moto 650NK
pre 1 minut, sale-kum je napisao:

Dajte, molim vas, prosvetlite me: o kakvom značajnom povećanju carine i poreza pričate. Koliko ja znam, carina je 10% na vrednost motora+prevoz i PDV je 20% na vrednost robe+prevoz+carina već duže vreme i nisam čuo da će se te stope menjati.

Druga je stvar, ako na to mislite, da padaju "šeme" za carinjenje na višestruko umanjenu vrednost robe? Pisao sam negde o mom nedavnom iskustvu sa motorom iz uvoza koji je plaćen po relativno realnoj ceni 1500e, a po papirima uvezen po  vrednosti od 80e, carina i PDV zajedno plaćeni ispod 50e i meni prodat sa fiskalnim računom na oko 400e.

Više nema tih stvari sad se vozila uvoze po zvaničnom AMSS katalogu...mog kuma je auto izašao skoro 400e više jer špediter više ne može mimo AMSS da odradi uvoz. Tako da...cene jesu otišle gore što se države tiče.

• Podržavam 1

Više nema tih stvari sad se vozila uvoze po zvaničnom AMSS katalogu...mog kuma je auto izašao skoro 400e više jer špediter više ne može mimo AMSS da odradi uvoz. Tako da...cene jesu otišle gore što se države tiče.
Upravo tako, država shvatila koliko gubi na fakturama koje prolaze kao fiktivno iz Slovenije i okoline i udarila rampu, okrenula na njenu vodenicu, promenila uslove, carini prema kataloškoj vrednosti i odmah se javlja povećanje, što naravno loše utiče na prodavce na placevima, i one koji su u procesu uvoza, a povoljno po one koji prodaju Automobile u vlasništvu preko oglasnika kao pojedinci

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 464 postova
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Samo jedna napomena - ukoliko je na fakturi iznos viši od kataloške vrednosti (extra očuvan primerak, unikat itd) naplatiće carinu po vrednosti fakture, tako da će opet da se šteluju papiri :)

• Svrati ponekad, 474 postova
  • Motocikl: CF Moto 650NK
Samo jedna napomena - ukoliko je na fakturi iznos viši od kataloške vrednosti (extra očuvan primerak, unikat itd) naplatiće carinu po vrednosti fakture, tako da će opet da se šteluju papiri
Pa štelovaće se za bogataše za nas sitnu buraniju ode koža sa leđa. Pride naravno što je uvoz polovnjaka ravan uvozu stajskog đubriva u procesu poslednjeg ciklusa raspada sa napomenom "odmah iskoristiti"!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

• Drug član, 1990 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, Marek1987 je napisao:

@shoyyka Milane, vi Aranđelovčani ste u nekim opasno dobrim poslovnim kombinacijama sudeći po voznom parku. De ako se ukaže prilika ubači mene i Darka negde. Ionako bi mnogo voleo da živim tamo.

Eee...ne znaš šta se sve dešava iza kulisa!?! :)

Znam da su mnogi ćapili pare prilikom privatizacije Knjaza i znam da ste kraljevi droge, Kosovo vam nije ravno :lol2:Kojih još delatnosti ima?

A i ti si mi sumnjiv.. Kao ideš tamo amo vozaš se po Šumadiji, kao voliš prirodu, a koferi sve veći. Sad i bočne imaš. 

Promenio član Marek1987
  • Haha 5

• Drug član, 1990 postova
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
Pre sat vremena, Marek1987 je napisao:

A i ti si mi sumnjiv.. Kao ideš tamo amo vozaš se po Šumadiji, kao voliš prirodu, a koferi sve veći. Sad i bočne imaš. 

Sad ću centralni vezati na ledja, bočne u rukama... i voziii.. 

• Svrati ponekad, 335 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
3 hours ago, Bob Rock70 said:

Dobro ti to trziste. Uvoz motora je mali gotovo nikakav, a danas svako zeli da vozi motor. Ja sam položio 1989 i tada si maltene na prste mogao da prebrojiš motore u Beogradu.

I meni bode oci taj nesklad.

1989 sam bio u Grckoj sa MZ-om (putopis "Slike iz proslosti - Grcka"). Tu sam i izneo odnos zarade i cena, sto je islo u prilog jacem standardu tada nego danas. Kao sto kazes motora na prste.

Meni ovo lici na klasicno pomodarstvo sa nakradenim parama (da li u vezi sa drzavom, da li neka druga kombinacija), ali posteno nije. Cast izuzetcima.

• Podržavam 1

• Drug član, 1157 postova
  • Motocikl: BanditoS
7 hours ago, Bole37 said:

Jos ih ti sve prodas upicanjene i izglancane...:cirka1:

heheheh tako je

dao mi komsija skoro na probu Astru H 1.4benz na 2 dana, nisam uzeo jer je preslab motor. Ali za 2 dana, detaljno sam je oprao, vadio sam sedista, rezervni tocak, kupio ogledalo levog retrovizora u originalu, promenio mu sve sijalice koje nisu radile... i kad sam mu vratio auto, pita on mene, kad si stigao sve to :D:D:D 

• Haha 2

• Svrati ponekad, 149 postova
  • Motocikl: Talijan i japanac
pre 1 minut, Markone88 je napisao:

heheheh tako je

dao mi komsija skoro na probu Astru H 1.4benz na 2 dana, nisam uzeo jer je preslab motor. Ali za 2 dana, detaljno sam je oprao, vadio sam sedista, rezervni tocak, kupio ogledalo levog retrovizora u originalu, promenio mu sve sijalice koje nisu radile... i kad sam mu vratio auto, pita on mene, kad si stigao sve to :D:D:D 

evo dacu ti ja sva vozila pa probavaj...:jee:

• Haha 4

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja