Jump to content

Moto Zajednica

Nerealna cena motora u 2021.

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 117 postova
  • Motocikl: BMW R1150GS
4 minutes ago, Deki Katana said:

Najveci problem je losa ekonomska situacija, a ovaj hobi je bas bas skup.

Upravo to, da smo platezno sposobni da kupimo novo ova tema ne bi ni postojala :)

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 879 postova
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 '03, Kawasaki ZZR 600 '00
4 minutes ago, Bob Rock70 said:

Kod nas logike odavno nema. Motor 30 god 3000€.Kada napuni 40 god biće 4000€,verovatno emoji6.png

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Ja se prvi smejem kad vidim da neko lupa cene za neke stare motore ni iz kakvog valjanog razloga. 

Ali, postoje neki motori kojima cena sa godinama inace raste i rasla je i pre Korone i ovoga sa carinama i uvozom. E takvima ce sad tek porasti cena jer ih nema mnogo. 

Neko misli da samo godiste diktira cenu, sto nema veze... To bar zna onaj ko vozi motore. Tj trebalo bi da zna. 

• Drug član, 1250 postova
pre 11 minuta, Deki Katana je napisao:

Najveci problem je losa ekonomska situacija, a ovaj hobi je bas bas skup.

Ово морам да прокоментаришем. Сваки хоби је скуп. Тачније, плате су мале. 

А овај наш још и има практичну примену, превезеш се без гужве и брже стигнеш. 

• Svrati ponekad, 335 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@Zuba87 delimicno se slazem. Ovaj hobi spada u jako skupe hobije i moj licni problem je sto sam navucen na njega od malena (kao narkoman). Imao sam nekada mnoge druge hobije i danas mi je ostao samo ovaj, a i on je doveden u pitanje. Mozda ga ne bih ni imao da mi nije ostala kompletna moto oprema od ranije.

Sto se tice prakticnosti, nekada sam imao slican stav kao tvoj i slazem se sa navedenim. Tada sam dodavao i cinjenicu da motor trosi duplo manje od kola, kao i manja registracija (sto sada ne vazi). Mnogo toga se promenilo. A o platama da ne govorimo (ako imas srece da si zaposlen).

• Svrati ponekad, 253 postova
  • Motocikl: Honda Transalp XL 700
Ja se prvi smejem kad vidim da neko lupa cene za neke stare motore ni iz kakvog valjanog razloga. 

Ali, postoje neki motori kojima cena sa godinama inace raste i rasla je i pre Korone i ovoga sa carinama i uvozom. E takvima ce sad tek porasti cena jer ih nema mnogo. 

Neko misli da samo godiste diktira cenu, sto nema veze... To bar zna onaj ko vozi motore. Tj trebalo bi da zna. 

Da, ali TA iz 90 tih 3000€,malo nelogično i bezobrazno.

• Drug član, 1157 postova
  • Motocikl: BanditoS
1 hour ago, antir3ality said:

Pa zar nisi ti ranije negde napisao da si od tih 12 automobila izgubio novac samo na jednom ?

Tako je. Al to je biobgubitak pravi, bez eksploatisanja, kupio Opel Corsu, ulozio 300e, prodao za 10 dana, izgubio ukupno 400e...

A ostale sam sve prodao za istu ili manju cenu, ali nisam izgubio pare, jer sam ih eksploatisao.

Ne znam dal me razumes

• Svrati ponekad, 450 postova
  • Motocikl: Tražim neku Hondu da kupim.....
Pre 2 sati, Yanco je napisao:

Bio mi je potreban neki kineski skuter do 50cmm, da ga malo izvozam i ostavim ćaletu da ga on jaše po selu. Nadjem u KG neku Pedu koja je bila 2016 god, presla 4-5 hiljada km, i prodavac traži 850e. Naravno, ja sam mu ponudio daleko nižu cenu uz obrazloženje da je sada takav nov 1100e, da je njegov motor star 5 godina i da je to polovan motor. Čovek mi kulturno odgovori: "Sine, vidiš da si sam sebi dao odgovor. Idi kupi nov, ovo je cena za ovaj" Pošteno mi je i rekao. I kupio bih čak i novog kineza, ali već čekam nov motor u Hondi, tako da ne mogu sebi priuštiti tolike izdatke. Tako da nisu prodavci ludi, sve dok mogu da prodaju po višoj ceni, držaće tu cenu. Ako vide da ne ide, spustiće. Nekad sam slušao da je ludilo kupiti nov motor, da se odmah izgubi vrednost na njemu. Ne slažem se sa tim uopšte, već drugi motor kupujem nov, i svaki sledeći ću sve dok budu cene polovnih ovakve.

Brate @Yanco samo nemoj u Pedu....

:na_glavi:

• Haha 5

• Zainteresovan, 911 postova
  • Motocikl: Cbf 1000

Cene polovnjaka ce tek skociti,ovo je sad samo "porast" cena. Porast cena je nastao usled povecanja cena u inostranstvu,a skok ce se sad desiti jer ce carina i porez prilikom uvoza kod nas drasticno skociti. 

Inace u BGD stanovi se prodaju kao carape,a cene su nikad vece.

Ono sto takodje znam da kupovina novog auta je problem,jer ne mogu da uvezu koliko se proda :staa2:

Trenutno u firmi gde radim,kolega ide po salonima da skuplja ponude jer se kupuje vozilo za firmu. Kaze da kad je isao da gleda opel cekao je red u salonu da ga usluze. 

Nova kola isto nikad skuplja,a potraznja ogromna. Ne znam sta se desava :neznam:

Mozda 3000rsd po 3000rsd.... :jee:

• Haha 2

• Svrati ponekad, 474 postova
  • Motocikl: CF Moto 650NK
pre 3 minuta, milos-v je napisao:

Cene polovnjaka ce tek skociti,ovo je sad samo "porast" cena. Porast cena je nastao usled povecanja cena u inostranstvu,a skok ce se sad desiti jer ce carina i porez prilikom uvoza kod nas drasticno skociti. 

Ono sto takodje znam da kupovina novog auta je problem,jer ne mogu da uvezu koliko se proda :staa2:

Trenutno u firmi gde radim,kolega ide po salonima da skuplja ponude jer se kupuje vozilo za firmu. Kaze da kad je isao da gleda opel cekao je red u salonu da ga usluze. 

Nova kola isto nikad skuplja,a potraznja ogromna. Ne znam sta se desava :neznam:

To je pokazatelj da nas očekuje opasno buran period i da će cene skoro svega otići u tri lepe. Dovoljno je pogledati sitne stvari kao računarske komponente...cene grafika su otišle više nego duplo gore. To će se sa svim potrošačkim stvarima desiti...

• Svrati ponekad, 261 postova
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
3 hours ago, Markone88 said:

Tako je. Al to je biobgubitak pravi, bez eksploatisanja, kupio Opel Corsu, ulozio 300e, prodao za 10 dana, izgubio ukupno 400e...

A ostale sam sve prodao za istu ili manju cenu, ali nisam izgubio pare, jer sam ih eksploatisao.

Ne znam dal me razumes

Pa i ne baš :D
Podseti me ova situacija na čuvenog Leju (iz onog presmeštnog klipa o vodenicama i dramama): "Kako ne mož da razumeš ?!" 

edit: Pogledao opet i opet sam se smejao kao i prvi put:

https://youtu.be/Mlr7iqVVnBk

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Pa odakle ljudima pare!!!? Ili nam stvarno dobro, a ja ne znam

• Podržavam 1

To je pokazatelj da nas očekuje opasno buran period i da će cene skoro svega otići u tri lepe. Dovoljno je pogledati sitne stvari kao računarske komponente...cene grafika su otišle više nego duplo gore. To će se sa svim potrošačkim stvarima desiti...
Boli nas uvo imamo po 60 jura

• Zainteresovan, 879 postova
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 '03, Kawasaki ZZR 600 '00
55 minutes ago, Bob Rock70 said:

Motociklizam je skup sport/hobi/nacin zivota. Ko nema, taj ne vozi, nazalost. Mnogi se zato odricu svega...

I onome na motoru od 1000e i onome na motoru od 20 000e treba pare za opremu, gorivo, put, putarine, putovanje, servis itd. 

Jos je i donekle lako kupiti motor, al ajde ti kreni na put. 

Evo, za uskrsnje praznike pukao sam vise od 200e. Presao 1300 km. 

Benzin, hrana, pice. Nikakav specijalan luksus...

• Podržavam 3

Motociklizam je skup sport/hobi/nacin zivota. Ko nema, taj ne vozi, nazalost. Mnogi se zato odricu svega...

I onome na motoru od 1000e i onome na motoru od 20 000e treba pare za opremu, gorivo, put, putarine, putovanje, servis itd. 

Jos je i donekle lako kupiti motor, al ajde ti kreni na put. 

Evo, za uskrsnje praznike pukao sam vise od 200e. Presao 1300 km. 

Benzin, hrana, pice. Nikakav specijalan luksus...
Kod nas je sve luksuz.....

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 414 postova
  • Motocikl: Yamaha Fazer Fz6
Pre 16 sati, Bob Rock70 je napisao:

Ниси свестан колико поједини имају лове.
А колико ми се чини, из онога што сам видео далеко је то од кредита.
Од 2016. до 2019. сам свирао у једном ресторану на Златибору и ту сам се свега нагледао.
Углавном се све кешом плаћа. Части се цео ресторан, пуне коверте по столовима, све валуте у оптицају дневни пазари ресторана по пола милиона динара и јаче...
Како су дошли до лове, не знам, али да имају много то стоји.
Нема у Србији средине, или имаш много пара или имаш да саставиш од првог до првог. Средине нема.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 149 postova
  • Motocikl: Talijan i japanac
Pre 20 sati, Markone88 je napisao:

Ne znam dal me razumes

Jos ih ti sve prodas upicanjene i izglancane...:cirka1:

• U prolazu, 30 postova
  • Motocikl: R1200gs

Pre godinu dana platio 7200e sada ih takve cene 9500e. 

Juče pričam sa bratom koji trguje jeftinijim kolima i kaže da su cene automobila generalno porasle zbog povećanja carine.

• Svrati ponekad, 422 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 6.5.2021. at 8:43, Pingvin37 je napisao:

Od 500 do 1000e su cene otisle gore. Sta je prosle godine kupljeno za 3000 sad ide od 3500 do 4000. I to postaje normalno, trziste diktira. Pravda se poskupljenjem zbog carine + poskupljenjem vozila i na istoku i na zapadu, uvoz je slab i nikakav, a sta se uveze na ceni je. 

Mislim da je to nova realnost. 

P.S. ne stoje svi na oglasima dugo. Tipa stajace ovi sto bas lupetaju cene tipa zzr 600 iz 92 za 3000e ili Transalp iz 94 za 3000e. 

Ali npr neka Yamaha fz6 s2 iz 2007, opusteno ide za 4300e ove godine. A prosle se mogla naci i za 3300. 

Ds, tako je, i ja sam za fz6 s2 primetio razliku jer sam ga merkao pre, osetna razlika u ceni, kako taj model, tako i svi ostali, al, šta da se radi, kad nema drugo, ljudi kupuju ili sede u stanu i gledaju na YT klipove kako drugi voze

Ниси свестан колико поједини имају лове.
А колико ми се чини, из онога што сам видео далеко је то од кредита.
Од 2016. до 2019. сам свирао у једном ресторану на Златибору и ту сам се свега нагледао.
Углавном се све кешом плаћа. Части се цео ресторан, пуне коверте по столовима, све валуте у оптицају дневни пазари ресторана по пола милиона динара и јаче...
Како су дошли до лове, не знам, али да имају много то стоји.
Нема у Србији средине, или имаш много пара или имаш да саставиш од првог до првог. Средине нема.
Ma svestan sam da odredjeni broj ljudi ima extremno mnogo para, ali cene su poludele sto nekretnina sto vozila i sve se prodaje. Kredite dize sirotinja

• U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Tenere 700

O neralnoj ceni motora bi mogli da pričamo kada bi na tom tržištu bilo nekih velikih igrača koji drže recimo 90% tržišta i monopol na uvoz, pa oni dogovorno podignu cenu na celom tržištu i kupac nema izbora. Verujem da na tržištu polovnih motora to nije slučaj, tako da je cena u skladu sa onim što su ljudi spremni da plate. Moja trgovina Versys-om (2013to, 40k, lepo očuvan, mažen i pažen).. Oglašen na 4700e sa 30k. Ja pitam koja je zadnja cena. Čovek kaže.. da se ne cenkamo, 4200.. ja platim. Posle 2 godine, 10k i nekih 1000e ulaganja (200e su bile gume ostalo kofer, Scottoiler, sedište, navigacija) oglasim na 5200.. niko da se javi.. spuštam polako, javi se lik na 4700, kada je došao, spustim na 4500 i to je to. Tržište, jbg..

Sve najbolje..

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja