Jump to content

Moto Zajednica

Nerealna cena motora u 2021.

Recommended Posts

• Drug član, 1490 postova
  • Motocikl: Kraljica (africatwin)

Ne kupujem niti prodajem motor, ali jbt. Udjem sa vremena na vreme da vidim sta se nudi od afrika i transalpa, samo me to zanima, transalpi 88-91 dostizu cene i preko 2000e, tacnije 2200, mislim se jbt pa moj vredi onda 2500 minimum, kad vidim oglas i za 2500. Pa onda moj sa svom opremom ide za 3000 ako cemo tako :D NEREALNO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 239 postova
  • Motocikl: Otisao ali doci ce drugi, nadam se sto pre:)

Tvojom logikom nije ni cudo sto su cene nerealne:jee:

Svako misli da je njegov najbolji i nalepsi, svi su bez ulaganja... i traze po 200, 300e vise od najvece cene... 

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 422 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900
Svako misli da je njegov najbolji i nalepsi, svi su bez ulaganja... i traze po 200, 300e vise od najvece cene... 
Kamo li srece da je samo 200, 300 od realne cene

Poslato sa FIG-LX1 pomoću Tapatoka

• Podržavam 1

• Zainteresovan, 879 postova
  • Motocikl: Yamaha XJR 1300 '03, Kawasaki ZZR 600 '00
25 minutes ago, DarkoČa said:

Kamo li srece da je samo 200, 300 od realne cene

Poslato sa FIG-LX1 pomoću Tapatoka

Od 500 do 1000e su cene otisle gore. Sta je prosle godine kupljeno za 3000 sad ide od 3500 do 4000. I to postaje normalno, trziste diktira. Pravda se poskupljenjem zbog carine + poskupljenjem vozila i na istoku i na zapadu, uvoz je slab i nikakav, a sta se uveze na ceni je. 

Mislim da je to nova realnost. 

P.S. ne stoje svi na oglasima dugo. Tipa stajace ovi sto bas lupetaju cene tipa zzr 600 iz 92 za 3000e ili Transalp iz 94 za 3000e. 

Ali npr neka Yamaha fz6 s2 iz 2007, opusteno ide za 4300e ove godine. A prosle se mogla naci i za 3300. 

• Drug član, 1250 postova

Немојте да се бринете, прошле године сам прешао са скутера на мотор. 

Из искуства знам да том мотору цена може само да падне, нема те короне која ће победити мој баксузлук. 

Ако вас интересује модел на коме можете само да изгубите новац, јер, за разлику од свих осталих, овај није као вино, узмите Каву "ZR7S". 

• Haha 1

• Svrati ponekad, 253 postova
  • Motocikl: Honda Transalp XL 700
Ne kupujem niti prodajem motor, ali jbt. Udjem sa vremena na vreme da vidim sta se nudi od afrika i transalpa, samo me to zanima, transalpi 88-91 dostizu cene i preko 2000e, tacnije 2200, mislim se jbt pa moj vredi onda 2500 minimum, kad vidim oglas i za 2500. Pa onda moj sa svom opremom ide za 3000 ako cemo tako  NEREALNO
Ljudi nisu normalni, ali dok ima budala.... Ja sam TA 2009 platio manje od 4k registrovan sa koferima i crash barom!

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Možda 1200,1300

• Drug član, 1157 postova
  • Motocikl: BanditoS

Kao neko ko je u poslednjih 15 godina, promenio 11 skutera, 12 automobila, 6 velikih motora, hteo bih nesto da kazem :)

Cene su poludele jer se narod izbezobrazio. Da pojasnim. Kupe vozilo za 2000e, voze 2 godine, uloze minimalno, najosnovnije (rega, ulje, filter) i onda posle 2 godine exploatacije zele da prodaju za isti ili veći novac, da ne bi "izgubili" pare. Kupuju se samo marke i modeli koji "drže cenu" od tog straha od "gubitka". Znači ne kupuju šta srce traži nego šta razum nalaže.

Da pojasnim sad ovo "gubitak". Znači ako neko ko kupi vozilo za 2000 posle 2 godine odluči da proda, a u tom periodu je uloženo da kažem 400e (ne računam mali servis i regu, to nije ulaganje). Znači vozilo ga je koštalo 2400e, taj neće da proda ispod te cene, što je POGREŠNO, jer svi zaborave na EKSPLOATACIJU (vožnja, troši se sve, amorti, šasija, ležajevi, vešanje, felne, sedište, ručice, pločice, diskovi...). Takodje, ljudi zaborave da su u tom vozilu uživali. Ja kad bih prodavao to vozilo posle 2 godine eksploatacije, bio bih zadovoljan za 1600-1800e, zavisno od toga dal je skoro registrovan i dal sam skoro stavio nove gume :)

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

• Drug član, 4003 postova
  • Motocikl: Suzy... :)

Sve to vuce jedno drugo...

Pogledas oglase, deauville 700 5000eura, tdm900 4200 (prva verzija), bandit metuzalem 3000, varadero 1000 karburator 4000 eura, fz6s prva verzija 3500, cbf600sa 3700...

Gledam svoj motor, noviji je i savremeniji od svega sto nabrojah, nema razloga da bude jeftiniji...

Tako vlasnik nekog novijeg i boljeg vidi moj oglas pa sebi kaze...

... vidi ovo matoro sa cenom od @#@$, moj onda vredi bar...

I tako u krug.

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Kao neko ko je u poslednjih 15 godina, promenio 11 skutera, 12 automobila, 6 velikih motora, hteo bih nesto da kazem

Cene su poludele jer se narod izbezobrazio. Da pojasnim. Kupe vozilo za 2000e, voze 2 godine, uloze minimalno, najosnovnije (rega, ulje, filter) i onda posle 2 godine exploatacije zele da prodaju za isti ili veći novac, da ne bi "izgubili" pare. Kupuju se samo marke i modeli koji "drže cenu" od tog straha od "gubitka". Znači ne kupuju šta srce traži nego šta razum nalaže.

Da pojasnim sad ovo "gubitak". Znači ako neko ko kupi vozilo za 2000 posle 2 godine odluči da proda, a u tom periodu je uloženo da kažem 400e (ne računam mali servis i regu, to nije ulaganje). Znači vozilo ga je koštalo 2400e, taj neće da proda ispod te cene, što je POGREŠNO, jer svi zaborave na EKSPLOATACIJU (vožnja, troši se sve, amorti, šasija, ležajevi, vešanje, felne, sedište, ručice, pločice, diskovi...). Takodje, ljudi zaborave da su u tom vozilu uživali. Ja kad bih prodavao to vozilo posle 2 godine eksploatacije, bio bih zadovoljan za 1600-1800e, zavisno od toga dal je skoro registrovan i dal sam skoro stavio nove gume
Da, ali ima neko ko plaća te cifre. U Beogradu cena stana 2200 po m2 svi prodati.Automobili,motori prodaju se!

Немојте да се бринете, прошле године сам прешао са скутера на мотор. 
Из искуства знам да том мотору цена може само да падне, нема те короне која ће победити мој баксузлук. 

Ако вас интересује модел на коме можете само да изгубите новац, јер, за разлику од свих осталих, овај није као вино, узмите Каву "ZR7S". 
Da te utešim, ja sam promenio 15 ak motora i bezbroj automobila i na svakom sam kalirao, nekad više nekad manje

• Svrati ponekad, 479 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K8

^

Takodjr. Ni na cemu nisam bio u dobitku, samo sam gubio.

^^

Kad' sam cuo da moj prijatelj podize 120.000e za stan u BG, po zeleneo sam!

^

Takodjr. Ni na cemu nisam bio u dobitku, samo sam gubio.

^^

Kad' sam cuo da moj prijatelj podize 120.000e za stan u BG, po zeleneo sam!
Nikad više se nije gradilo, nikad veća cena, a sve prodato. Isto je i sa vozilima. Pa odakle im toliko!!!!?

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

• Svrati ponekad, 261 postova
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
35 minutes ago, Markone88 said:

Kao neko ko je u poslednjih 15 godina, promenio 11 skutera, 12 automobila, 6 velikih motora, hteo bih nesto da kazem :)

Da pojasnim sad ovo "gubitak". Znači ako neko ko kupi vozilo za 2000 posle 2 godine odluči da proda, a u tom periodu je uloženo da kažem 400e (ne računam mali servis i regu, to nije ulaganje). Znači vozilo ga je koštalo 2400e, taj neće da proda ispod te cene, što je POGREŠNO, jer svi zaborave na EKSPLOATACIJU (vožnja, troši se sve, amorti, šasija, ležajevi, vešanje, felne, sedište, ručice, pločice, diskovi...). Takodje, ljudi zaborave da su u tom vozilu uživali. Ja kad bih prodavao to vozilo posle 2 godine eksploatacije, bio bih zadovoljan za 1600-1800e, zavisno od toga dal je skoro registrovan i dal sam skoro stavio nove gume :)

Pa zar nisi ti ranije negde napisao da si od tih 12 automobila izgubio novac samo na jednom ? :D:D:D

Više puta ponovljeno - cene su porasle usled specifičnog spleta okolnosti. Realna je svaka cena koju je neko spreman da plati. Video sam da se prodaju motori za koje sam smeo da garantujem da se neće prodati ni blizu tražene cene.
Nije mi nešto logično da se narod odjednom izbezobraznio u poslednjih godinu dana , pa su zato skočile cene. Bezobrazni smo mi oduvek :)

Promenio član antir3ality

• Slow rider, 589 postova
  • Motocikl: Honda NC750X 2021

Bio mi je potreban neki kineski skuter do 50cmm, da ga malo izvozam i ostavim ćaletu da ga on jaše po selu. Nadjem u KG neku Pedu koja je bila 2016 god, presla 4-5 hiljada km, i prodavac traži 850e. Naravno, ja sam mu ponudio daleko nižu cenu uz obrazloženje da je sada takav nov 1100e, da je njegov motor star 5 godina i da je to polovan motor. Čovek mi kulturno odgovori: "Sine, vidiš da si sam sebi dao odgovor. Idi kupi nov, ovo je cena za ovaj" Pošteno mi je i rekao. I kupio bih čak i novog kineza, ali već čekam nov motor u Hondi, tako da ne mogu sebi priuštiti tolike izdatke. Tako da nisu prodavci ludi, sve dok mogu da prodaju po višoj ceni, držaće tu cenu. Ako vide da ne ide, spustiće. Nekad sam slušao da je ludilo kupiti nov motor, da se odmah izgubi vrednost na njemu. Ne slažem se sa tim uopšte, već drugi motor kupujem nov, i svaki sledeći ću sve dok budu cene polovnih ovakve.

Promenio član Yanco
  • Sviđa mi se 2

• Svrati ponekad, 261 postova
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Još jedna stvar - konkretno za automobile, ali verujem da je isto i za motore.

Ja sam od drugara iz inostranstva naručio auto i samo sam čekao da krene za Srbiju da ga doveze i da ga preuzmem. I onda se ispostavilo  da je ta kombinacija u Subotici, gde je cela Srbija povoljnije carinila vozila - pukla. I da se njemu više nikako ne isplati da proda auto za cenu za koju mi je inicijalno ponudio :( . Jbg. Nije ga ni carinio, ostavio ga je da stoji do daljnjeg. Ovo se događalo pre 20ak dana.

Takođe, pouzdano znam da mnogi placevi povlače dosta vozila sa oglasa i iz prodaje, jer se očekuje da će za određena vozila cene tek da porastu.

Promenio član antir3ality

Bio mi je potreban neki kineski skuter do 50cmm, da ga malo izvozam i ostavim ćaletu da ga on jaše po selu. Nadjem u KG neku Pedu koja je bila 2016 god, presla 4-5 hiljada km, i prodavac traži 850e. Naravno, ja sam mu ponudio daleko nižu cenu uz obrazloženje da je sada takav nov 1100e, da je njegov motor star 5 godina i da je to polovan motor. Čovek mi kulturno odgovori: "Sine, vidiš da si sam sebi dao odgovor. Idi kupi nov, ovo je cena za ovaj" Pošteno mi je i rekao. I kupio bih čak i novog kineza, ali već čekam nov motor u Hondi, tako da ne mogu sebi priuštiti tolike izdatke. Tako da nisu prodavci ludi, sve dok mogu da prodaju po višoj ceni, držaće tu cenu. Ako vide da ne ide, spustiće. Nekad sam slušao da je ludilo kupiti nov motor, da se odmah izgubi vrednost na njemu. Ne slažem se sa tim uopšte, već drugi motor kupujem nov, i svaki sledeći ću sve dok budu cene polovnih ovakve.
Svaka čast za novu Hondu, ja prošle god bio u Delti, pričao sa Duletom i nisam se uklopio finansijski

• Zainteresovan, 548 postova
  • Motocikl: Ex-Honda VT600

Nemojte se ljudi sekirati,nisu se prodavci izbezobrazili već prate stanje na tržištu.Dokle god se mogu prodati po ovim cenama nemojte se nadati padu.Tržište sve to reguliše.Šta je u stvari realna cena...jedina realna je cena po kojoj se motor ili bilo koja stvar prodaje sad dali je logična to je pitanje mada jeste logična prema stanju na tržištu.

• Podržavam 1

• Drug član, 2431 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2021 - sam podize copavu.

Ako u dogledno ili nedogledno vreme kupim npr. Thundercata, ispascu budala po drugi put. Prvo sam kupio jedan od najnepozeljnijih motora u Srbiji GPZ500S, a sada drugi - Thundercat :lol3:

• Svrati ponekad, 117 postova
  • Motocikl: BMW R1150GS
5 minutes ago, Interceptor BP said:

Nemojte se ljudi sekirati,nisu se prodavci izbezobrazili već prate stanje na tržištu

Upravo tako, cene su podigli uvoznici, ostala raja samo prati,neko spomenu gore bezobrazluk, ne bih se slozio, ako konkretno neki model preko kosta 3000 eura (ne racunam leseve ispod neke cene),dovoz, carina, amss izadje na 4000,zasto bih ja dao moj isti takav ispod te cene? Za razliku od tog preko moj moze da se pogleda, proba,registruje,pregovara itd itd.Mislim da niko od nas nije kriv sto su neke cene otisle gore, ispao bih budala da motor koji preko vredi lupam te 3000 ja ovde dam za iste pare.E sad, da li je to realno ili ne...mislim da Svabu,Svajcarca i ostale preko odakle dolazi uvoz zabole za nase misljenje.

• Sviđa mi se 1

• Drug član, 1490 postova
  • Motocikl: Kraljica (africatwin)
2 hours ago, DarkoB said:

ja realno mislim da transalp vredi tu oko 1800. Meni je 2000 puno. Svakako i da prodajem ne bih trazio 2500 za svoj ali kazem koliko idu cene u nebesa

Nemojte se ljudi sekirati,nisu se prodavci izbezobrazili već prate stanje na tržištu.Dokle god se mogu prodati po ovim cenama nemojte se nadati padu.Tržište sve to reguliše.Šta je u stvari realna cena...jedina realna je cena po kojoj se motor ili bilo koja stvar prodaje sad dali je logična to je pitanje mada jeste logična prema stanju na tržištu.
Kod nas logike odavno nema. Motor 30 god 3000€.Kada napuni 40 god biće 4000€,verovatno

• Svrati ponekad, 335 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
1 minute ago, Partiota said:

Upravo tako, cene su podigli uvoznici, ostala raja samo prati,neko spomenu gore bezobrazluk, ne bih se slozio,

Najveci problem je losa ekonomska situacija, a ovaj hobi je bas bas skup.

Još jedna stvar - konkretno za automobile, ali verujem da je isto i za motore.
Ja sam od drugara iz inostranstva naručio auto i samo sam čekao da krene za Srbiju da ga doveze i da ga preuzmem. I onda se ispostavilo  da je ta kombinacija u Subotici, gde je cela Srbija povoljnije carinila vozila - pukla. I da se njemu više nikako ne isplati da proda auto za cenu za koju mi je inicijalno ponudio . Jbg. Nije ga ni carinio, ostavio ga je da stoji do daljnjeg. Ovo se događalo pre 20ak dana.

Takođe, pouzdano znam da mnogi placevi povlače dosta vozila sa oglasa i iz prodaje, jer se očekuje da će za određena vozila cene tek da porastu.

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja