Jump to content

Moto Zajednica

Nerealna cena motora u 2021.

Recommended Posts

• Zainteresovan, 984 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-6R Yamaha YZ450F

Trenutno sam u fazi potraznje motora (cross/hard enduro) pre par meseci su mi iskakali pojedini modeli s pocetka '90ih do 1000e i manje, sad nema nista plus ono sto je bilo pre par meseci je na slikama izgledalo bolje od ovoga sto se trenutno nudi
Ujedno pratim i oglase po Italiji i tamo su mnogo 'realnije' cene, recimo tamo samo nasao hard enduro motor 2011god za 3000e, dok se kod nas isti motor iz 2003 prodaje po istoj ceni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Astro Puki krsi sva pravila!, 504 postova
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja kupio VW polo prosle godine od drugarice god ipo star. Ona ga platila novog na akciji 2018 god 12 500 e. Bio sam da mi urade servis pre par meseci u VW posto je u garanciji. Vidim u salonu isti kao moj. Ista boja ista oprema ,blizanac. Pogledam cenu,AKCIJA 16 000e. Pridjem prodavcu reko jel ovo normalno,slegne ramenima kaze nista necemo prodati.

• -, 911 postova
  • Motocikl: /
Pre 17 sati, Marek1987 je napisao:

Isto živim sad sa duplo većim primanjima kao što sam živeo i pre pet godina sa duplo manjim primanjima.

Ja kazem isto to, niko mi ne veruje...

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 473 postova
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ne bih da zavirujem drugima u novčanik, ali generalno, nama i nisu neka primanja, jelte. A lako se potroše.

Što bi rekao moj kolega, kad ti malo skoči plata, počneš da kupuješ pečenicu umesto podriguše salame, kačkavalj umesto sirka, i očas si na istom ;)

• Podržavam 2

• -, 911 postova
  • Motocikl: /

Nista se nije promenilo u mom nacinu ishrane, kupovanja odece-obuce, placanja racuna u zadnjih 10god... Kafu u kaficu sam placao 100, sad 200, gotova jela bila 120-130-140, sad je 200 posni pasulj, tune i sardine 70-80-90, sad ako te usere na akciji 150... Voce/povrce 3x skuplje... Jaja jedva 100din, sad 180 ona zakrzljala...

Pretplata za mobilni mi bila 700-800, sad je 1500 (dali mi kao gomilu gb za to).

Gorivo bilo 100din... Jedino kao struja nije nesto mnogo otisla gore

• Sviđa mi se 1
  • Haha 1

• Svrati ponekad, 456 postova
  • Motocikl: Tražim neku Hondu da kupim.....
Pre 6 sati, punisa 16 je napisao:

Ja kupio VW polo prosle godine od drugarice god ipo star. Ona ga platila novog na akciji 2018 god 12 500 e. Bio sam da mi urade servis pre par meseci u VW posto je u garanciji. Vidim u salonu isti kao moj. Ista boja ista oprema ,blizanac. Pogledam cenu,AKCIJA 16 000e. Pridjem prodavcu reko jel ovo normalno,slegne ramenima kaze nista necemo prodati.

Pa to je ekstra. Sad ti tvog opušteno u oglase, 13.000 :)

• Haha 1

• Svrati ponekad, 473 postova
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Slažem se, to sam i odmah rekao, da je sve poskupelo. Ali isto tako, mislim da nema čoveka, kada mu "skoči" plata da ne potroši i nešto više. Ili bar da više ušteka u slamaricu. To je jednostavno tako u ljudskoj psihi.

Naravno, sve se to ubrzo obezvredi, pa onda jovo nanovo...

• Svrati ponekad, 464 postova

Postajemo jako skupa zemlja gde su plate jako male gde je jako tesko zaraditi pare...
Pola djubreta na oglasima ne vredi ni polovinu od postavljene cene ona druga polovina bar za trecinu skuplja nego sto stvarno vredi i moje opste misljenje da smo u mnogo tezoj situaciji nego sto mislimo ova drzava je zaista smesna kao i za izbegavanje u sirokom luku

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

• Zainteresovan, 549 postova
  • Motocikl: Ex-Honda VT600

moje opste misljenje da smo u mnogo tezoj situaciji nego sto mislimo

Mi i ne mislimo da smo u nekoj dobroj situaciji to samo ovi preko medija nas ubedjuju kako nam je dobeo pa eto sad i o ekologiji raspravljamo...
  • Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 464 postova

Mi i ne mislimo da smo u nekoj dobroj situaciji to samo ovi preko medija nas ubedjuju kako nam je dobeo pa eto sad i o ekologiji raspravljamo...
Oces da kazes da nismo ekonomski tigar i prvi u regionu ahhaha?:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

• Haha 2

• Enduraš, 5835 postova
  • Motocikl: KLR600

Celi život pričam da nikad neću kupiti nov motor jer se previše gubi na vrednosti. Stanje na tržištu se promenilo, samim tim i moj stav, rešio da kupim nov, mislim da se trenutno više isplati kupovina novog motora, naravno ko je u mogućnosti. Nenormalno je da motor star 20-25 god košta par hiljada manje od novog.

• Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

• U prolazu, 1 post
On 28.4.2021. at 18:50, WoodyRider je napisao:

Posle se čude kad ih ljudi podjebavaju, i nude u zamenu debele svinje za klanje, vilerove goblene i slične svinjarije! 

Moram da se nadovezem na ovo. 
Ne vozim motor. Ozbiljno sam zagrizao da cu uzeti jedan i cele zime sam pratio oglase (sad vec skoro da nema ponude).
Konkretno, u igri su dva bajka cb 500/600 i nc750x.

Cene polovnih modela su toliko besmisleno visoke da mi je cesto bilo krivo sto ne mogu da ostavim komentar da pitam ljude da li su normalni.
nc750x cast izuzecima (mozda dva primerka za celu zimu) je toliko bio precenjen da se bukvalno ne isplati kupiti polovan.
Motor vozen i star dve godine ljudi prodaju po 500-1000e nize od cene iz salona. 
NC star 5 godina prodaju maltene po istoj ceni po kojoj je tada i bio kupljen jer je bio jeftiniji...

Onda ajde trazi jeftinije, cb 500/600 u pristojnom stanju je 2500-3000e za motor star 15 godina?!? Nov je 6000e. :stabre:

Promenio član Lighty
  • Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 499 postova
  • Motocikl: CF Moto 650NK

2014-2015 godine uzeo sam Hondu Integru 700, 2012 godište sa 7800km na satu kod Stojanova za 380.000 dinara...Mislim da trenutna cena istog motora koji ne ide ispod 5k i ispod 20k pređenih kilometara sve govori o tržištu...strava i užas.

• Svrati ponekad, 399 postova
  • Motocikl: Deau 700, Stromčić
Pre 16 sati, aca-pn je napisao:

Celi život pričam da nikad neću kupiti nov motor jer se previše gubi na vrednosti. Stanje na tržištu se promenilo, samim tim i moj stav, rešio da kupim nov, mislim da se trenutno više isplati kupovina novog motora, naravno ko je u mogućnosti. Nenormalno je da motor star 20-25 god košta par hiljada manje od novog.

Isto tako sam razmisljao,prodah moj pa skoro i neplanirano i vrti vrti oglase vidim da su polovni debelo precenjeni i ispruzih se koliko sam dug za motor u garanciji, na duze staze debelo se isplati na ovakvom trzistu ponude,plus i manje se nerviram. Vise me oglasi ne zanimaju,bar za narednih 5 godina.

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 120 postova
46b286564fa9-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Diversion XJ 900, 2000. godište...

Svi odose a ja osta...

Vlasnik zna koliko mu njegova imovina vredi ali vrednost i cena nisu uvek u skladu.

Po meni moze on zaista da vredi toliko ali mi je suludo nuditi na prodaju ako mu je cena duplo manja.

• motoras, 1703 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom) Gpz900r Ninja '88.
pre 15 minuta, salem je napisao:
46b286564fa9-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Diversion XJ 900, 2000. godište...

Svi odose a ja osta...

Vlasnik zna koliko mu njegova imovina vredi ali vrednost i cena nisu uvek u skladu.

Po meni moze on zaista da vredi toliko ali mi je suludo nuditi na prodaju ako mu je cena duplo manja.

Pa vidiš da je napisao da je motor nov... 

• motoras, 1703 postova
  • Motocikl: BMW politra ; '73. zderac kilometara / TOMOS APN 4/ SLC/deva (ne mogu da registrujem po novom) Gpz900r Ninja '88.

U principu cenu diktira ponuda i potražnja. Mislim, ako je nesto ponuđeno da bi se prodao. Ako je stavljeno u oglase bez preke potrebe da se proda onda cena obično nema veze sa realnošću. 

Npr, ja mog bmw-a stavio za 7000 u oglase. Ne prodaje mi se, ali ako neko da te novce neka nosi. A sad ga ne bi dao ni za toliko. Pa takvi se odavno ne prave... 

• Podržavam 2

• Svrati ponekad, 120 postova
pre 14 minuta, stari roker je napisao:

U principu cenu diktira ponuda i potražnja. Mislim, ako je nesto ponuđeno da bi se prodao. Ako je stavljeno u oglase bez preke potrebe da se proda onda cena obično nema veze sa realnošću. 

Npr, ja mog bmw-a stavio za 7000 u oglase. Ne prodaje mi se, ali ako neko da te novce neka nosi. A sad ga ne bi dao ni za toliko. Pa takvi se odavno ne prave... 

Naravno da ti mozes da cenis koliko hoces, i razumljivo ako je po necemu jedinstven. Oldtimer ili unikat ili mala serija...

Ako tih modela ima dosta na trzistu onda nije realno da mu dupliras cenu. 

Razumem ako je 10- 20% podignes zbog stanja ali preko toga ne verujem da zaista ocekuje da ce ga prodati.

Do duse za sada je jedina diverzija 900 na oglasima ali pojavljuju se i odlaze.

• Svrati ponekad, 426 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM900

U oglasima sam i kada ne planiram kupovinu, par puta sam i kupio neplanski jednostavno mi se svidelo i bila je cena pristojna.

Trenutno blese cene svega i preko a i kod nas, tako da kada vidim cene u CH pojedinih primeraka Motora zaledim se, naravno, ima tu i na nasim oglasnicima bisera to je samo moje misljenje kao pojedinca. Ali kada i razmislim, suludo je raspravljati o ceni.

Ja sam shvatio da stvar koja je na prodaju ima 3 cene:
1. Cena koju prodavac želi da dobije
2. Realna prodajna cena
3. Cena koju je kupac spreman da plati

Ako se uklopio u ove tri gore navedene, svima dobro
Sve mimo toga je mlaćenje prazne slame

Poslato sa FIG-LX1 pomoću Tapatoka

• Svrati ponekad, 263 postova
  • Motocikl: Honda Transalp XL 700
I meni su cene nekih motocikala  nerealne, npr. neki nejkedi srednje klase - 500ccm 20godina stari imaju cenu i po 2500e.
Africa twin po meni i nije najbolji primer, jer je to za mene motor legenda. Licno poznajem neke vlasnike Afrike koji je ne bi prodali ni za kakve pare. A neki smatraju da ce joj cena jos i rasti.
Mada, pitanje je kako uopste danas i odrediti cenu jedne takve honde afrike koja je malo presla, stara 30godina i sve manje ih ima. Takvi motocikli kojima raste cena nisu mi primer za ovo sto neki polovnjaci 10-15godina stari koji ima dosta drze cene, cak im i rastu cene. Pomislio sam da su prodavci  postali ''bezobrazni'', ali ipak je to malo siri fenomen.
Npr. dobar Beverly 2005 125ccm sam 2014te godine kupio za 950e, sad takvi ocuvani modeli se cene oko 1000e, ne pada im vrednost.
Na trzistu polovnih automobila imamo slicne pojave. Sad su i carine poskupele pa i to utice.

Slazem se sa vec iznetom cinjenicom da je danas sve skuplje, odnosno da novac manje vredi.
Evo jedne Afrike 03, 1988 god koja nije na prodaju IMG_20210413_151033.jpg

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

• Sviđa mi se 2

• U prolazu, 68 postova
  • Motocikl: Honda CB450, BMW R65, Yamaha Vino, Piaggio Hexagon

Nešto guglam ovih dana u potrazi za nekakvim maxi skuterom pa mi je potrebno malo informacija oko kupovine i dovoza za Srbiju . Šta od skutera se može uvesti koja su ograničenja u euro standardu ( Euro 3, 4 , 5 ) ? Može li preporuka za nekog ko se bavi time a da lično imate iskustva da je čovek korektan ...  

• Drug član, 2488 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2021 - sam podize copavu.

40o3lj6.jpg

"Е мој земљаче, да ми не треба хитно знаш кад би продаво? Никад бајо! Него ме мука стегла ти не причам.."
НАКУПАЦ

• Sviđa mi se 1
  • Haha 2

• Svrati ponekad, 263 postova
  • Motocikl: Honda Transalp XL 700
On 28.4.2021. at 18:46, Motorcyclist je napisao:

Samo sa kesom i odlucno (u smislu toliko nudim i to je to) - spustis drasticno pa se nagadjas. Nece, ides dalje. Tako ja pratim odredjene modele koji me interesuju, jos ako nisu popularni, pocnu sa 2k pa zavrse na 1700-1600, znaci mozes komotno odmah 1500 evra da nudis. 

--

Elem, evo jednog bisera.

3vMMIPh.jpg

BSaaCS0.jpg

"Na prodaju yamaha fzr 600 streetfight sa domacim papirima, ima struju ali nece da upali, ne znam sta joj je zato je i prodajem, moze zamena za drugi motor ili auto, cena zavisi od vase realnosti"
500 evra

Šta je ovo i kako se registruje!!!!?

• Haha 1

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja