Jump to content

Moto Zajednica

Nerealna cena motora u 2021.

Recommended Posts

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Ćao ljudi. 

Da li može neko da mi kaže ko prati češće strane oglase da li su cene iste kao kod nas, ili dosta niže i slično?

Da kažemo da pratim već par godina cene motora aktivno, nadajući se da ću jedan dan implusivno uzeti neki GSXR K7 ili mlađi. Kako ništa interesnantno ne izlazi, ne mogu da ne primetim da je cena motora ako ne skuplja(sada su K7 oko 4500e-5500 na oglasima, pre 3 godine su bili oko 3000-4000 najjeftiniji primerci) onda pa skoro ista kao pre par godina. 

Naravno da su motori uvek bili na ceni, i da ih nema koliko ima automobila, ali mislim da su cene R motora do 750cc previsoke. 

Veliki pozdrav svima.

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 464 postova

Dobra tema i ja sam to primetio,kao i srpsku logiku kad ne mozes da prodas a ti umesto da spustis dizi cenu a nisu bolje cene ni preko isto nerealne i besmislene

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

• U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Živim u bih, kupio sam u januaru motor u Srbiji baš iz razloga jer je drastično povoljnija cijena. Nije u pitanju samo jedan motor nego za istu cijenu sam imao više komada.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

• Svrati ponekad, 479 postova
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisu samo motori poskupeli. Poskupeli su i polovni automobili, nekretnine... Ja sam nekako utiska da je sve živo poskupelo, uključujući i hranu, mada sad nemam tačne podatke.

I ima logičnih obrazloženja naravno, tipa - odnos potražnje i ponude se promenio, transport sa istoka poskupeo, problemi sa ljudima\dozvolama zbog bolovanja radnika itd.

Ali sam ipak sklon da zaključim da je, što globalno, što lokalno, štampan novac radi "ublažavanja krize i pomoći ekonomiji", pa da je novac jednostavno obezvređen.

• Sviđa mi se 3

• Svrati ponekad, 197 postova
  • Motocikl: Honda NC 700xa, Aprilia Dorsoduro, Honda xl700v Transalp

Protekle dve godine svakodnevno pratim oglase. Motorima skoro pa na dnevnom nivou skače cena. Cene su blago rečeno NEREALNE !

Kao da prodajom jednog motora rešava životno pitanje.

• Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

• Zainteresovan, 552 postova
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Kod nas su novi motori skuplji oko 1000e, gotovo isti modeli samo 2021g.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

• Drug član, 2555 postova
  • Motocikl: sttromić

Svim kupcima cene velike prodavcima male.

Cene su takve kako tržište reguliše.Kome je ovde skupo uveze pa plati nekad i više.Ili odustane od motora.

Zašto bi neko vama ili meni prodao nešto povoljnije nego što može nekom drugom?

• Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

• Drug član, 2499 postova
  • Motocikl: BMW 1250GS Adv 2021 - sam podize copavu.

Samo sa kesom i odlucno (u smislu toliko nudim i to je to) - spustis drasticno pa se nagadjas. Nece, ides dalje. Tako ja pratim odredjene modele koji me interesuju, jos ako nisu popularni, pocnu sa 2k pa zavrse na 1700-1600, znaci mozes komotno odmah 1500 evra da nudis. 

--

Elem, evo jednog bisera.

3vMMIPh.jpg

BSaaCS0.jpg

"Na prodaju yamaha fzr 600 streetfight sa domacim papirima, ima struju ali nece da upali, ne znam sta joj je zato je i prodajem, moze zamena za drugi motor ili auto, cena zavisi od vase realnosti"
500 evra

Promenio član Motorcyclist
  • Haha 1

• Svrati ponekad, 457 postova
  • Motocikl: Tražim neku Hondu da kupim.....
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

Samo sa kesom i bahato - spustis drasticno pa se nagadjas. Nece, ides dalje. Tako ja pratim odredjene modele koji me interesuju, jos ako nisu popularni, pocnu sa 2k pa zavrse na 1700-1600, znaci mozes komotno odmah 1500 evra da nudis. 

--

Elem, evo jednog bisera.

3vMMIPh.jpg

"Na prodaju yamaha fzr 600 streetfight sa domacim papirima, ima struju ali nece da upali, ne znam sta joj je zato je i prodajem, moze zamena za drugi motor ili auto, cena zavisi od vase realnosti"
500 evra

Posle se čude kad ih ljudi podjebavaju, i nude u zamenu debele svinje za klanje, vilerove goblene i slične svinjarije! 

• Sviđa mi se 2

• Ne silazi, 5175 postova
  • Motocikl: TDM 900

Sve zavisi od slučaja do slučaja. Treba staviti na papir i videti šta je zaista skupo a šta jeftino. 

Samo gume, lanac i lančanici su 350 evra a gde su kočnice, vešanje, itd. 

Pa jel realno da KLE skoro pa nema ispod 1300 a cene inace idu i preko 2000 a ja gpz.a koji je mladji sa istim agregatom i koji je ok za svoje godine i km ne mogu ni za 770?Sta se tu desava i sta diktira cenu niko ne zna

• Sviđa mi se 3

• Svrati ponekad, 413 postova
Pre 3 sati, BBojan je napisao:

Živim u bih, kupio sam u januaru motor u Srbiji baš iz razloga jer je drastično povoljnija cijena. Nije u pitanju samo jedan motor nego za istu cijenu sam imao više komada.

Meni je utisak da je obrnuto, cak sam i pre mesec dana gledao neke motore na OLX. Nije mi jasno ovo oko uvoza izmedju Srb i BiH. Imas li neke informacije o carini itd?

• Bad Boy, 133 postova
  • Motocikl: Fzr 600r & zx6r

Meni su najjaci oni sto prodaju kineze(pulser,apolo)po oglasima cini mi se da vise kostaju kao polovni nego sto su kostali kao novi...:lol:

Promenio član cvele 1389
  • Podržavam 1

• U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Živim u Rusiji i nedavno sam kupio motor. Tržište sam pratio aktivno od Oktobra prošle godine. Auto sam uzeo u Decembru i Fenruaru, situacija na tržištu je ista.

Cijene su narasle otprilike za 20% u srednjem u tome periodu a za popularne modele i do 35%.

Cijene novih su porasle isto tako, dijelom se opravdava razlikom u kursu rublje a svi dileri sa kojima sam pričao su naveli kao najveći razlog jako umanjenu dostavu novih radi covida tijekom cijele prošle godine i trenutno. Recimo određenih modela novih nema na skladištu a čekanje je preko 5 mjeseci.

Porast cijene novih i nestašicu istih ma skladištu ljudi zamjenjuju kupovinom polovnih i to je cijene diglo u nebo. Recimo FJR1300 2013 godine se prodaje po 10 tis dolara dok je ranije išao za mnogo manje. Ista je situacija i sa modelima poput GTR1400. BMW modeli su jos nepovoljniji, primjerice r1200rt iz 2010 idu za istih tih 10 tis dolara. Dok stanje tih motora mahom traži jos ulaganje poslje kupovine.

Teška godina za kupovinu motora, makar ovdje.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

46 minutes ago, Ivanrsvb said:

Pa jel realno da KLE skoro pa nema ispod 1300 a cene inace idu i preko 2000 a ja gpz.a koji je mladji sa istim agregatom i koji je ok za svoje godine i km ne mogu ni za 770?Sta se tu desava i sta diktira cenu niko ne zna

Sve mi se cini da cu ja svoj jos da zadrzim kod sebe, mozda i dok ne rikne ili dok ne kupim thundercat ili slicni motor za kes bez prodaje gpz-a. Ne dam u bescenje dok neko prodaje raspale dresine aka streetfightere za 500e lol.

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 107 postova
  • Motocikl: Burgman 400

Ne znam za kolegu. Ali znam par ljudi koji iz pogranicnih dijelova Srb/Bih voze automobile iz Srbije iako redovno zive sa druge strane Drine. Vozila dosta povoljnija mahom zbog toga sto je u jednom trenutku u Bih bilo moguce uvesti vozilo min euro5 standarda a u Srbiji je tad moglo cak i euro 3. Cak sam cuo da su u Srbiji carina, porez i ostali troskovi uvoza dosta jeftiniji.

• Podržavam 1

ua6U8QD.jpg

Skuter u dobrom stanju 100% ispravan BiH papiri prepis obavezan. Kilometraza originalna. Uz skuter dolazi kaciga, nova bombina i original alat. Na skuter stavljen nov remen, nov filter goriva i vazduha.
600e.

@Ivanrsvb Eto jos malo ko gpz :D

• Sviđa mi se 1

Sve mi se cini da cu ja svoj jos da zadrzim kod sebe, mozda i dok ne rikne ili dok ne kupim thundercat ili slicni motor za kes bez prodaje gpz-a. Ne dam u bescenje dok neko prodaje raspale dresine aka streetfightere za 500e lol.
Prosto nije na ceni mozes cenis ali ne i prodas ono sto je dobro za precenjene motore jeste sto ih realnost brzo uveri da je to tesko ostvarljivo,mada realno nista ne ide sve stoji

• Sviđa mi se 1

• Svrati ponekad, 179 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec + BMW R1200GS

Ja sam 2012. godine prodao moj FZ6 s2 kupljen nov 2010 za oko 5k, sto mi je u tom trenutku bila realna cena, presao oko 20k, servisiran u ovlascenom servisu. Sad je u prodaji za skoro istu cenu.

Meni sve ovo stvarno nije jasno

• Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

• Hronični Motociklopata, 5361 postova
  • Motocikl: ZX-9R Ninja

Ja bas pre neki dan videh svoj stari VFR koji sam imao pre 10 godina, prodaje se za otprilike istu cenu za koju sam ja prodao.

• Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 2

• Drug član, 3827 postova
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 19 minuta, Biker-Boy je napisao:

Ja bas pre neki dan videh svoj stari VFR koji sam imao pre 10 godina, prodaje se za otprilike istu cenu za koju sam ja prodao.

Takođe videh i ja jednu od bivših VFR-ki na oglasima za iste pare koliko sam je ja prodao pre dve godine, ali sada bez kofera i ostale dodatne opreme koju dadoh sa njom tad... :lol:

• Sviđa mi se 1

• U prolazu, 75 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Meni je utisak da je obrnuto, cak sam i pre mesec dana gledao neke motore na OLX. Nije mi jasno ovo oko uvoza izmedju Srb i BiH. Imas li neke informacije o carini itd?
Ja ga vozim regostrovanog u Srbiji, konkretno se radi o BMW 1150gs i velika je razlika u cijeni.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Predstojeća dešavanja

• NAJNOVIJE TEME

• Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja