Jump to content

Moto Zajednica

Husqvarna 510smr,problem...

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

pozdrav drustvo...imam problem,ne mogu naci oprugu koja vraca menjac na spomenutom motociklu.

imate li neko  saznanje sto mi moze pomoci da nadjem navedenu oprugu...zahvaljujem

IMG_2270.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Preporuka za čoveka. Baš sam pre dva dana išao po neke federe (za šporet :D ) i majstor mi je objasnio da može sve da napravi ali mu treba uzorak. Lepo opremljena velika radionica i majstor koji se bavi samo oprugama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Daj neke mere od te opruge,to je uglavnom dosta slično na mnogim motorima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

hvala drugari,pokusacu sa tim brojem,a mere cu da stavim na post...samo sto je mali

problem sto opruga treba da bude odredjene tvrdoce materijala,jer ako bude meksa nece vracati,a

ako bude tvrdja moguce je saltati sama.

 

Promenio član tedyspic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Meni ovo jako liči na oprugu koja ima istu funkciju na ETZ 250  gde je i na njemu dobro se sećam pucala i poluga menjača se nije vraćala sto je uslov za sledeću brzinu. 

Isto rešenje a da li su iste dimenzije, broj navojaka i debljina žice samo na osnovu uzorka. 

Imam sigurno ETZ oprugu negde, namotano žicom koja ne puca još tada pre oko 36god pa ako mogu da ti pomognem rado cu se potruditi da nađem. 

Mi kad smo to pravili nikada nismo pravili jednu već bar 10kom dok je alat na mašini 

Druga opcija je da ti oprugar namota žicu po uzorku I ovo je prosto sada u 2021 da se uradi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za uzorak treba naći zdravu originalnu oprugu. Njena je uloga da šaltalicu vrati u neutralan položaj (ne ler).

Što se tvrdoće tiče, bolje na mekšu stranu pa otvrdnuti, jer ako pukne od tvrdoće, to parče može ozbiljnu štetu da napravi...jer je tako u mogućnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 16 sati, GixxerK6 je napisao:

Meni ovo jako liči na oprugu koja ima istu funkciju na ETZ 250  gde je i na njemu dobro se sećam pucala i poluga menjača se nije vraćala sto je uslov za sledeću brzinu. 

Isto rešenje a da li su iste dimenzije, broj navojaka i debljina žice samo na osnovu uzorka. 

Imam sigurno ETZ oprugu negde, namotano žicom koja ne puca još tada pre oko 36god pa ako mogu da ti pomognem rado cu se potruditi da nađem. 

Mi kad smo to pravili nikada nismo pravili jednu već bar 10kom dok je alat na mašini 

Druga opcija je da ti oprugar namota žicu po uzorku I ovo je prosto sada u 2021 da se uradi

pa prijatelju ako mozes da nadjes,bio bih zahvalan da mi je posaljes pa da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja