Jump to content

Moto Zajednica

korozija

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: PUCH Pony expres

drugari, na par mesta na skuteru, poni expres  76 god  malo je probila korozija, jako malo. Da li vredi to brusiti pastom sa maliom abrazivnom vrednoscu, ili to ignorasati i samo ispolirati obicnom pastom, pa kako bude?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ako je u pitanju korozija tj rdja nemas ti tu sta polirati. Necim ostrim ogulis do metala(samo taj dio gdje je korozija, ne okolo po zdravoj boji) i kupis u radnji za boje i lakove farbu za "zatackavanje". Prave boju po uzorku koji im doneses i pakuju u male bocice sa cetkicom kao na laku za nokte.

Kad ocistis lijepo do metala ocistis ga antisilikonom ili razredjivacem i naneses boju na to mjesto i to je to. U vecini slucajeva te cetkice koje dodju uz tu bocicu nisu bas zahvalne za rad pa bih ti preporucio cetkicu sa prirodnom dlakom za likovno (ima ih u knjizarama) ili ako su bas sitne tackice koje saniras onda cackalicom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Kymco Agility 4t

Možda nema veze, ali meni na bicikli korozija kad je uhvatila metalni deo, ja sam to čistio mešavinom sirćeta i soli i umakao sam žicu za sudove u to i trljao i to je skidalo rđu. Posle isperem vodom.

Pozdrav!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja