Jump to content

Moto Zajednica

Zabluda

Recommended Posts

  • Drug član, 643 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Poenta mog posta je da smo mi navedeni od strane prodavaca da je to bezbedno za upotrebu prilikom voznje motocikla.Pa svi zivi nose,jer bi da su specijalci po izgledu,i sto misle ljudi da ce ih zastititi,a malo kostaju.Ja kad sam video na sta su licile noge kolegi sa dig pantalonama,kad ne padoh u nesvest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Poenta ti je sasvim na mestu. I nije to samo problem kod nas nego i u celom svetu da prodavci lazno predstavljaju svoju garderobu u smislu zastite koju pruza ili ne pruza.

U evropi trenutno postoje dva standarda, EN 13595 (stari) i EN 17092 (novi). Ako to ne pise na odeci onda ona nema nikakvu zastitu za motociklistu.

 

"EN13595 uses two test levels, with the body divided into four zones: Zone 1 must have impact protectors, and along with zone 2, needs to last four seconds on the Cambridge Abrasion Machine to meet Level 1 protection, and 7seconds to meet Level 2. Zone 3 requires 1.8seconds for Level 1 and 2.5 for level 2, while zone 4 can be used for ventilation and stretch panels, but must still last 1second on the abrasion rig for Level 1, and 1.5seconds for Level 2.

EN17092 has five test levels, covering three key zones of the garment – Zone 1, Zone 2 and Zone 3, with samples tested on a Darmstadt machine that spins them at a set speed until they’re dropped onto a slab of control concrete where they slow to a stop."

 

CE EN Standard

Untitled.png

Promenio član Marko81
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Svi ste vi u pravu. Glavna činjenica u celoj priči se na kraju svodi na novac. Svi bi voleli da imaju dobru i sigurnu opremu (svi koji nose bar nešto na sebi) ali ako mora da se bira izmedju registracije za ovu godinu i pantalona za motor, većina će prevagnuti....pa znate već gde. Masa ljudi radi za minimalac + dodatak za rad, koji se nekako uvek smanji (mislim na dodatak) i onda ljudi ostanu na malo više od 40k za sve u mesecu. A verovatno imaju i ratu za kredit pride. A želja za vožnjom daleko prelazi strah od povrede i onda dodjemo tu gde jesmo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pa ne bi baš rekao da se svodi na novac, polovne moto pantalone ima da se nađu već za 50tak €, a ko nema tu sumu da izdvoji jednom u par godina za pantalone, za njega i nije motor, jer je to minoran trošak u odnosu na ostale troškove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Pre 30,35 godina kada ni kacige nisu bile obavezne a kamoli da je neko posvećivao pažnju o opremi sa protektorima,vozili smo se slobodni kao ptice po nebu i ne razmišljajući o posledicama koje može da donese pad.U to vreme oprema koja danas  postoji kod nas baš i nije bila dostupna mada, i nije imao ko da nas edukuje o upotrebi i važnosti iste.Danas je drugo vreme,drugi motori postoji brdo informacija o svemo što je vezano za motocikle.Predpostavljam da mnogi od vas znaju koliko (ne)pažnje posvećuju auto škole,prilikom obuke,upotrebi i važnosti zaštitne opreme.NULA.Namerno velikim slovima.Kreće se sa obukom za A kategoriju i bitna je kaciga,eventualno rukavice i naravno zeleni(narandžasti)prsluk.Voleo bih da me demantuje neka od auto škola i da mi kaže koliko njihovih kandidata koji krenu na obuku seda na motor u punoj opremi i koliko je bitno istoj toj autoškoli kako opremljen seda na motor.Bio sam na nekoliko obuka o bezbednosti motociklista,gde se pričalo o važnosti upotrebe opreme i na kraju se svi učesnici bili veoma svesni o temi o kojoj se pričalo.Posle takvih predavanja počela su raspitivanja o tome gde i kako nabaviti kvalitetnu opremu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
30 minutes ago, vazlan said:

Pre 30,35 godina kada ni kacige nisu bile obavezne a kamoli da je neko posvećivao pažnju o opremi sa protektorima,vozili smo se slobodni kao ptice po nebu

Danas su mnogo brizni pa se polomise da nas zastite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
pre 58 minuta, Deki Katana je napisao:

Danas su mnogo brizni pa se polomise da nas zastite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja